ako sa branit

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod rascal » 16. Sep 2007, 21:00

uff 14 ks je ozaj dost :roll: :roll: :roll: foto celeho vrhu nemam ale aspon foto "zabijaka" co som vybral

Obrázok
rascal
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 10. Sep 2007, 16:44

Poslaťod rUM^pEL » 16. Sep 2007, 21:18

fuuha 14? ja som vyberal asi z jedenastich a uz to sa mi zdalo vela :lol:


a ked uz sme pri tych zabijackych pohladoch Obrázok
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

Poslaťod Nils » 17. Sep 2007, 0:42

... 8 mesiacov...už väčší "zabiják"...
Obrázok
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod rUM^pEL » 17. Sep 2007, 1:08

inak so spadnutymi usami nemate problemy?lebo zevraj ked su takto do dola ze zvyknu sa zapalovat atd...hmm?
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

Poslaťod Van » 17. Sep 2007, 11:33

Nechce sa mi to citat cele, tak len na margo uvodneho prispevku...vzdy je to o ludoch, ako vnimaju a spravaju sa k jednotlivym plemenam. A trochu je to aj o vzhlade psa. Mam retrivra, no je cierny a velky...tato kombinacia u neznalych ludi vzbudzuje dojem, ze je to velky cierny zly pes...a casto sa stretavam s tym, ako sa ludia iduci oproti zastavia a oblukom nas obidu a pod, hoci mam psa na voditku a pri nohe. A potom este pocujem ako hoviria svojim detom, ze psi su zli.
A jeden priklad ze je to vzdy o ludoch ...mame v dome maleho spica...je to fenka...ak je vonku s panickou, drzi si ju na voditku a na nas uz z dialky krici, aby som si psa chytila, pripadne ak ho mam na voditku, z dialky nas obchadza alebo (ako minule, az mi to prislo smiesne) cez cestu na mna krici aby som nepustala psa. Tak som v duchu rozmyslala, ci si fakt mysli, ze som taky blbec, ze si pustim psa krizom cez cestu za jej a necham ho zozrat tu jej malu potvorku (to pomenovanie preto, ze je dost nervna a ja ako dieta som ju uz mala par krat na nohaviciach). Ked je fenka vonku s panickom, je na volno, s Ronom sa pekne onuchaju, jemne pohraju, panicek Rona pohladi, pochvali aky je vychovany a tak. Jedna rodina, jeden pes, rozne pristupy k nam. Co k tomu viac?
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Nils » 17. Sep 2007, 12:40

Van. K tomu len toľko, že k výberu manželky treba pristupovať max. zodpovedne - najmä ak to má byť na celý život...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Nils » 17. Sep 2007, 12:44

rUM^pEL píše:inak so spadnutymi usami nemate problemy?lebo zevraj ked su takto do dola ze zvyknu sa zapalovat atd...hmm?


...s ušami problém nemám, čistím si ich pravidelne. pokiaľ ide o psa - zápal zatiaľ žiadny, ale zanášajú sa dosť rýchlo - čistím každý týždeň - to poloklopenie je už však trochhu iné - teraz má už 11 mesiacov. Ja som pôvodne chcel kupírovať psa, priateľka bola proti...(u NO, kup. Boxera so takéto problémy nikdy nemal..)
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod rybicka » 17. Sep 2007, 12:50

nils, teraz si si u mna pohorsil :twisted: nie som zastancom kupirovania usi. Sice u pracovnych plemien a u polovnickych je to asi aj potrebne, aby si ich nezranili, ale zase si zober, ako by napr. taky bigl, alebo svajciarsky duric vyzerali, keby mali zosmyknute alebo zkupirovane usi a su polovne vyuzivani..... :shock: :lol: ak su usi pravidelne u psa cistene, tak by nemal byt problem so zapalmi....
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod rUM^pEL » 17. Sep 2007, 16:19

Nils píše:...s ušami problém nemám, čistím si ich pravidelne.


ano aj moja mama dobre vari :lol:
inak kupirovat by som dal..aj som chcel..ale akosi som sa neskor uvedomil tak som nechal tak...

rybicka: strihat usi je zle a strihat chvost je dobre?a tu ide o vyzor..preca sa viac hodi pitovi zostrih na hlave...aj ked teraz sa to uz postupne vytraca ale v tom som konzervativny :lol:

inak aj my mame bieleho velkeho retrievra na ulici a ked s nim ide stara tak dobre na strom s nim nevyskoci ked nas vidi..a ked s nim idu jej synovia tak sa pekne spolu s mojim vybehaju vyhraju a su spokojny...rozny pristup ten isty pes... :?
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

Poslaťod Nils » 17. Sep 2007, 17:23

...rybička, s tými ušami je to otázka na dlhšiu debatu - ale v skratke-nie je to len o estetike. Aj keď napríklad mne sa osobne páčia psy aj s kupírovanými ušami. Problémom sú však často najmä zranenia - mám dvoch priateľov, ktorým bezmála vykrvácal pes po tom, čo si poranil ucho. Išlo o bulteriéra a amstafa. Rozhodne však nie som prívržencom nejakého hnutia "nechajme psom ich prirodzený vzhľad" - či tak nejako si hovoria. Keď sa na to pozriem z globálu len vďaka cielenému šľachteniu človekom máme dnes taký počet plemien - aký máme - a psy vyzerajú ako vyzerajú. Takže - aký "prirodzený" vzhľad :?: To nie je len dielo matky prírody :!: :idea: Ani reči o nejakom týraní neobstoja - týranie v praxi vyzerá inak - napr. tí chlapci, ktorí upálili mačku priviazanú o futbal. bránku... :evil: ...a to jeden z týchto "anjelikov" navštevuje cirkevnú školu :shock: ...
... k tým bíglom - neviem ako by vyzerali - nemám bígle rád a navyše to ich štandard nepripúšťa...
...takže ak som si u teba pohoršil, budem s tým musieť žiť. je to síce ťažké, ale ja to zvládnem :D :wink:

pozrite na beaucerony - kupírovaný vs nekupírovaný
Obrázok
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod rUM^pEL » 17. Sep 2007, 18:49

Nils píše:pozrite na beaucerony - kupírovaný vs nekupírovaný


kupirovany!! :roll: :lol: [/quote]
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

Poslaťod rea » 17. Sep 2007, 19:37

Uff... Kupírovnie... No, môj názor vyjadrujú moji psi, inak by to bolo nadlho, vysvetľovať, prečo som skôr za. Ale dunčovia mi nevadia. Keď beauceroni, tak beauceroni... :oops:

Obrázok

Inak už by to mala byť téma sama o sebe.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod Fraga » 17. Sep 2007, 19:48

Rybička biglom sa uši nekupírujú aj preto, na čo vlastne boli využívaní. Majú lopúchy dlhé, tak isto ako farbiare a baseti, lebo su to duriče, stopári. Ušiská im pomáhajú pri stopovaní. Nie zrovna v načúvaní stopy, ale pri prenášaní pachov.

Osobne som za kupírovanie, tak krásne kupírovaná hlava alabaja je nádherne vznešená! Nekupírovaný vyzerá ako bobino. Platí pre Beaucerona, dogu, dobiša, SAO, pita atd. Ako písal Nils týranie je niekde inde...
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod lucik » 17. Sep 2007, 20:03

rea píše:Uff... Kupírovnie... No, môj názor vyjadrujú moji psi, inak by to bolo nadlho, vysvetľovať, prečo som skôr za. Ale dunčovia mi nevadia. Keď beauceroni, tak beauceroni... :oops:

Inak už by to mala byť téma sama o sebe.


juu, rei, pozdravuj chlpacov, Gipsynka posiela Arinke pusku :)
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 172
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod Fraga » 17. Sep 2007, 20:48

Lucik Van čafte tuším sme sa presťahovali :wink:
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron