Rhodézský ridgeback

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod beira » 21. Nov 2007, 22:38

Ja som myslela, ze ta BH je ta ista ako SVV, len sa to inak vola v zavislosti od toho, kto to organizuje...

Ktore cvicaky v ZA myslis? Dala by sa tam urobit aj ta BH?
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Fanny » 22. Nov 2007, 9:03

beira píše:Dik, pojdem si to potom este kuknut podrobnejsie. Zda sa mi, ze je to urobene na mieru pre pracovne plemena.
Ale my to zasa asi nebudeme prehant, ide len o to, skusit nieco nove a mozno si nieco dokazat... Ale Fanny by to uz so svojou sukou aj zvladla... 8)
Inak sme zo ZA. SVV asi nezvladneme, ale chcela by som mozno aspon nejaky certifikat o zakladnom vycviku... Urcite to nebude 100%, ale... :wink:


Beira :!: :shock:
S RR akurat poslusnost tu obranu jedine ak s civavou :lol: ten je dokonca aj na stopach lepsi, kedze je bizsie pri zemi :wink:
Obrázok užívateľa
Fanny
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 11. Apr 2007, 12:29

Poslaťod anet » 22. Nov 2007, 9:46

beira píše:... ale chcela by som mozno aspon nejaky certifikat o zakladnom vycviku... Urcite to nebude 100%, ale... :wink:

:shock: nejako ta to chytilo. To uz aby si zacala trenovat sadni,lahni, zostan, plaz sa :lol:
emor píše:absencia skuskyholej poslusnosti sa uz rozoberala x-krat na inych forach a zatial taketo skusky v NSP niesu. mozno aj skoda ale cas ukaze.

A co SP (skuska poslusnosti), sice nieje zahrnuta v NSP, ale co pamatam tak vo Vranove? uz bol podla nej pretek a bavili sa o nej aj na skoleni rozhodcov, co bolo tusim uz pred rokom. :roll:
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod beira » 22. Nov 2007, 10:05

Fanny píše:
beira píše:Dik, pojdem si to potom este kuknut podrobnejsie. Zda sa mi, ze je to urobene na mieru pre pracovne plemena.
Ale my to zasa asi nebudeme prehant, ide len o to, skusit nieco nove a mozno si nieco dokazat... Ale Fanny by to uz so svojou sukou aj zvladla... 8)
Inak sme zo ZA. SVV asi nezvladneme, ale chcela by som mozno aspon nejaky certifikat o zakladnom vycviku... Urcite to nebude 100%, ale... :wink:

Beira :!: :shock:
S RR akurat poslusnost tu obranu jedine ak s civavou :lol: ten je dokonca aj na stopach lepsi, kedze je bizsie pri zemi :wink:

Bez tej obrany... :wink: Ale inak... Stopu ste cvicili, nie?:wink: Ved to nemusis urobit na 100% 8)
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod beira » 22. Nov 2007, 10:07

anet píše:
beira píše:... ale chcela by som mozno aspon nejaky certifikat o zakladnom vycviku... Urcite to nebude 100%, ale... :wink:

:shock: nejako ta to chytilo. To uz aby si zacala trenovat sadni,lahni, zostan, plaz sa :lol:

Ale iba tak, aby sme mali nejaky ciel... 8) A dovol, sandni, lahni, zostan a dokonca aj to plaznie (za kus slaninky... ) uz vieme :roll: :lol:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod anet » 22. Nov 2007, 10:44

beira píše:
anet píše:
beira píše:... ale chcela by som mozno aspon nejaky certifikat o zakladnom vycviku... Urcite to nebude 100%, ale... :wink:

:shock: nejako ta to chytilo. To uz aby si zacala trenovat sadni,lahni, zostan, plaz sa :lol:

Ale iba tak, aby sme mali nejaky ciel... 8) A dovol, sandni, lahni, zostan a dokonca aj to plaznie (za kus slaninky... ) uz vieme :roll: :lol:

No, ja dovolim :lol:
Rhodo si tiez sem-tam pocvici, naposledy na MDD :oops:
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod DKo » 22. Nov 2007, 11:10

beira píše:Ale iba tak, aby sme mali nejaky ciel... 8) A dovol, sandni, lahni, zostan a dokonca aj to plaznie (za kus slaninky... ) uz vieme :roll: :lol:
skúste aj aport 8)
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod beira » 22. Nov 2007, 11:14

anet píše:No, ja dovolim :lol:
Rhodo si tiez sem-tam pocvici, naposledy na MDD :oops:

Bola si s nim niekde medzi detmi?
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod emor » 22. Nov 2007, 11:16

anet píše:
beira píše:... ale chcela by som mozno aspon nejaky certifikat o zakladnom vycviku... Urcite to nebude 100%, ale... :wink:

:shock: nejako ta to chytilo. To uz aby si zacala trenovat sadni,lahni, zostan, plaz sa :lol:
emor píše:absencia skuskyholej poslusnosti sa uz rozoberala x-krat na inych forach a zatial taketo skusky v NSP niesu. mozno aj skoda ale cas ukaze.

A co SP (skuska poslusnosti), sice nieje zahrnuta v NSP, ale co pamatam tak vo Vranove? uz bol podla nej pretek a bavili sa o nej aj na skoleni rozhodcov, co bolo tusim uz pred rokom. :roll:


Vo Vrbovom. a nebola prijata hlavne koli jej naplni obsahu a metodike posudzovania.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod beira » 22. Nov 2007, 11:19

DKo píše:
beira píše:Ale iba tak, aby sme mali nejaky ciel... 8) A dovol, sandni, lahni, zostan a dokonca aj to plaznie (za kus slaninky... ) uz vieme :roll: :lol:
skúste aj aport 8)

Obrázok
Tak toto pre lopticku u RR ozaj nehrozi... este keby tam pustili leva... ale lopticka je slaba motivacia...
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod emor » 22. Nov 2007, 11:19

beira píše:
anet píše:No, ja dovolim :lol:
Rhodo si tiez sem-tam pocvici, naposledy na MDD :oops:

Bola si s nim niekde medzi detmi?


ja som bol. nie raz. a poviem ti bola to ina tlacenka na psa. ked ho 20 ruk naraz hladkalo kvakalo a tahalo.. aj to je o psychickej stabilite a socialnosti psa. nuz da sa ked sa podari.:-P a na to trba mat vrodene ,vediet a ,porozumiet.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Fanny » 22. Nov 2007, 11:28

beira píše:
DKo píše:
beira píše:Ale iba tak, aby sme mali nejaky ciel... 8) A dovol, sandni, lahni, zostan a dokonca aj to plaznie (za kus slaninky... ) uz vieme :roll: :lol:
skúste aj aport 8)

Obrázok
Tak toto pre lopticku u RR ozaj nehrozi... este keby tam pustili leva... ale lopticka je slaba motivacia...


Aport sa sklada z viacerych ukonov a ked naucis RR, vysielacku, uchopenie, drzanie, pustenie atd. tak ho bude robit, ale urcite nie tak ako GR 8) Aj ked jednu suku RR, ktoru to bavi pozname, ze Beira :wink:
Obrázok užívateľa
Fanny
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 11. Apr 2007, 12:29

Poslaťod Fanny » 22. Nov 2007, 11:33

beira píše:[S RR akurat poslusnost tu obranu jedine ak s civavou :lol: ten je dokonca aj na stopach lepsi, kedze je bizsie pri zemi :wink:

Bez tej obrany... :wink: Ale inak... Stopu ste cvicili, nie?:wink: Ved to nemusis urobit na 100% 8)[/quote]

Stopy :?: myslis tu hru na parky v trave :D
Na 100 % sa s RR neda :roll:
Obrázok užívateľa
Fanny
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 11. Apr 2007, 12:29

Poslaťod beira » 22. Nov 2007, 11:39

Ja sa priznam, ze nemam moc rada, ked sa deti nekontrolovane az drzo tlacia na mojho psa. Ale nastastie, mame znamych, co deti vedu k laske k zvieratam, takze este som nemusela nijake dieta v tomto smere umravnovat. Ale Beira ma deti rada a fakt im vela dovoli a zaroven je opatrna. Ale prekvapuju ma aj tie mamicky, ktore k nam obcas nekontrolovane pribehnu s lezunom, co ledva chodi, ze aha, aky krasny psik, pridrzia decko, ktore sa psovi skoro hrabe v skuse alebo mu vylupuje oci... :roll: Na toto by som teda ja odvahu nemala...
Mam aj taky mily pribeh. V takej krcmicke si k nam na terase prisadlo, celkom spontanne dievcatko aj s cipsami. Len sa na nas tak usmievla aj na psy. Potom im chcela hadzat tie cipsy, tak sme jej dali radsej piskoty a ukazali jej, ze co ma robit, aby si sadli, lahli, podali packu... Lenze problem bol v tom, ze dievcatko nevedelo dobre rozpravat a nech sa akokolvek snazila, tie nase potvory stale nevedeli, co chce. Este dobre, ze poznaju aj posunky. Ta mala z toho mala taku radost... So psom by ju hadam aj naucili rozpravat... :wink:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod beira » 22. Nov 2007, 11:45

Fanny píše:Aport sa sklada z viacerych ukonov a ked naucis RR, vysielacku, uchopenie, drzanie, pustenie atd. tak ho bude robit, ale urcite nie tak ako GR 8) Aj ked jednu suku RR, ktoru to bavi pozname, ze Beira :wink:

No ja poznam RR aporterov viac... J. suky aportuju vsetky, nas zenich tiez s radostou... :wink: A Ebisa by to mozno stacilo nejako dopilovat... len na cvicaku napr. na lopticku nereaguje vobec... Doma ju normalne prinesie, aj ju pusti...
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia

cron