Rhodézský ridgeback

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod Jaro » 13. Nov 2007, 16:33

dame este jedno aby ste neboli smutny hehehehe http://www.youtube.com/watch?v=QvPunol49GM
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod beira » 13. Nov 2007, 20:51

Mozno to bude uplne od veci, ale predsa mi to nedalo, neviem sice, co presne chcem, ale neprestanem, kym to nedosiahnem, ze Nils? :wink:
Pozerala som si bonitacny poriadok jedneho nasho narodneho plemena a podmienky zaradenia do chovu nie su nijako obmedzene nicim inym ako exterierom a rtg DBK. Cakala som fotecky cried oveciek a krasne panoramy hor... taku som pri zbeznom lustrovani stranok nenasla ani jednu... Zato chovatelia a majitelia v Holandsku sa stretavaju na prechdzkach pri mori 8) No a v DE bolo toto plemeno vraj dokonca zakazane pre zvyseny pocet utokov na cloveka.

Tym som len chcela naznacit, ze v Europe sa lev najde len v ZOO, ale tie ovce kde-tu su... ale zda sa, ze psy s PP ich asi nepasu :roll: Mozno sa mylim, nerada by som sa niekoho dotkla, ale tak mi to nejako vychadza, ze nielen RR ma problem... :roll:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod DKo » 13. Nov 2007, 21:21

beira píše:nerada by som sa niekoho dotkla, ale tak mi to nejako vychadza, ze nielen RR ma problem...
len sa dotýkaj a kľudne aj rež a rúbaj do krve po imidžovej náture, stačí sa pozrieť na početnosť aziatov strážiacich ovce
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod beira » 13. Nov 2007, 21:25

DKo píše:
beira píše:nerada by som sa niekoho dotkla, ale tak mi to nejako vychadza, ze nielen RR ma problem...
len sa dotýkaj a kľudne aj rež a rúbaj do krve po imidžovej náture, stačí sa pozrieť na početnosť aziatov strážiacich ovce

To akoze so mnou Dko suhlasi? :shock:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Amaguk » 13. Nov 2007, 21:42

ak mas na mysli cuvaca tak to je ozaj na diskusiu
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod DKo » 13. Nov 2007, 21:49

beira píše:akoze so mnou Dko suhlasi?
to je taká finta na evku, ale isto súhlasí aj Zolo a Emor

Tak som si predstavil valacha Ondra Píčurku ako si pri výstavnom kruhu na Agrokomplexe okukáva potenciálnych rodičov budúceho pomocníka a necháva radiť od našich kynologicko-národných expertov a publicistov :oops:
Naposledy upravil DKo dňa 13. Nov 2007, 22:03, celkovo upravené 1
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod beira » 13. Nov 2007, 22:02

DKo píše:
beira píše:akoze so mnou Dko suhlasi?
to je taká finta na evku, ale isto súhlasí aj Zolo a Emor
Tak som si predstavil valacha Ondra Píčurku zo salaša spod Prietrže ako si pri výstavnom kruhu na Agrokomplexe okukáva potenciálnych rodičov budúceho pomocníka :oops:

A vybral si :?: 8)
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod DKo » 13. Nov 2007, 22:04

beira píše:A vybral si?
Ondro by stuhol pri prvom stánku a vyšlo by to na rovnako. Apropo vieš na čo sú dobré ovenálie a iné ovčiarske stretávky?
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod beira » 13. Nov 2007, 22:17

Nie... :roll: Zeby sa zaroven testovala zincica? :wink:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod beira » 13. Nov 2007, 22:24

Amaguk píše:ak mas na mysli cuvaca tak to je ozaj na diskusiu

Naozaj by som sa nerada niekoho dotkla, viem, ake to je :roll:, vsak ano chlapci, ale pred cuvacom mam respekt. Ak tu niekto hovoril o citatelnosti, cuvac je naozaj necitatelny a nevyspytatelny. Zazila som to na vlastnej kozi... a aj z rozpravania viacerych majitelov.
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Amaguk » 13. Nov 2007, 22:31

hm, preco by sa mal niekto citit dotknuty?
:wink:
ja mam vsetkych tychto bielych chlpatych ovciarskych molosov vo velkej oblube (asi nejake pozostatky z detstva :) ), podla mna su skveli a vobec nie necitatelni, aj mazli aj ochrancovia...a mrzi ma, ze sa u nas tak malo vyuzivaju na pracu
:?
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod beira » 13. Nov 2007, 22:53

Amaguk píše:hm, preco by sa mal niekto citit dotknuty?
:wink:
ja mam vsetkych tychto bielych chlpatych ovciarskych molosov vo velkej oblube (asi nejake pozostatky z detstva :) ), podla mna su skveli a vobec nie necitatelni, aj mazli aj ochrancovia...a mrzi ma, ze sa u nas tak malo vyuzivaju na pracu :?

Ved prave preto, verim, ze su ludia, ktori maju len dobre skusenosti... Mam kamaratku, ktora by bola za svojho cuvaca aj umrela a on za nu... Ale poznam aj babu, ktoru vlastny cuvac bezdovodne napadol, iba preto, ze mykla voditkom...My sme boli aj s nasim este malym Beiruchom na navsteve v rodine s cuvacom. Prvy raz bolo vsetko v poriadku, druhykrat po nej bezdovodne vystartoval... Bola k nemu otocena chrbtom, isla ku mne a ja som ju chcela pohladkat... Odvtedy si na bielych chlpacov davam extra pozor... :wink: Toto je asi naozaj to plemeno, co je bez tej skutocnej roboty frustrovane... a teraz nemyslim na obiehanie prekazok... :wink:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod ...repr^zent » 13. Nov 2007, 23:48

Myslim, ze je to aj tym, ze pri ich povodnom vyuziti bola ich samostatnost s minimom povelov maximalne vyuzivana. V tomto su asi s RR na jednej lodi, akurat cuvac sa minimalne "poludstil".
Myslim tym, malokto si chova cuvaca v meste v panelaku. :lol:
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod beira » 13. Nov 2007, 23:57

...repr^zent píše:Myslim, ze je to aj tym, ze pri ich povodnom vyuziti bola ich samostatnost s minimom povelov maximalne vyuzivana. V tomto su asi s RR na jednej lodi, akurat cuvac sa minimalne "poludstil".
Myslim tym, malokto si chova cuvaca v meste v panelaku. :lol:

Ale hlavny dovod na to urcite je ten, ze plzne... :lol: :wink:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Amaguk » 13. Nov 2007, 23:58

beira píše:Ved prave preto, verim, ze su ludia, ktori maju len dobre skusenosti... Mam kamaratku, ktora by bola za svojho cuvaca aj umrela a on za nu... Ale poznam aj babu, ktoru vlastny cuvac bezdovodne napadol, iba preto, ze mykla voditkom...My sme boli aj s nasim este malym Beiruchom na navsteve v rodine s cuvacom. Prvy raz bolo vsetko v poriadku, druhykrat po nej bezdovodne vystartoval... Bola k nemu otocena chrbtom, isla ku mne a ja som ju chcela pohladkat... Odvtedy si na bielych chlpacov davam extra pozor... :wink: Toto je asi naozaj to plemeno, co je bez tej skutocnej roboty frustrovane... a teraz nemyslim na obiehanie prekazok... :wink:


tiez by som sa nimi nechcela dostat vo vyhrotenych situaciach do krizku, ale poznam zopar, dokonca aj takych zo salasa, pre ktorych je oskrabkavanie to najlepsi, po com tuzia a co chcu dokonca aj od navstevnikov vyludit. (alebo zeby sa to len po mne tak vrhali ?:wink:)

tie situacie, co popisujes - zrejme to nebolo uplne bezdovodne, musel tam byt nejaky problem vo vztahu s majitelkou...tazko sa k tomu vyjadrit.
Cuvac je velmi nezavisle plemeno, takze na nejake obiehnie prekazok zabudni :wink:

no ale ja osobne, keby som vyberala psa na strazenie, tak cuvaca beriem
:wink:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron