kedy kastrovat

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Poslaťod rea » 8. Nov 2007, 18:22

anet píše:Rea, mozno som rezignovala, ale myslim ze moja rezignacia nema vplyv na moje okolie.
Slovo tvdit nie je vhodne (je to o slovickach, ale prave tie dost zavadzaju). Nikomu nic netvrdim a nechodim potlapkavat ludi ktorym zdrhol pes, ze pocuj nedas ho radsej vykastrovat ?!


Ver tomu, že ak odpovedáš ľuďom, ktorí majú otázky ako zakladateľ tejto témy, tak, ako to robíš tu, tak to vplyv na okolie má.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod anet » 8. Nov 2007, 18:48

rea píše:Ver tomu, že ak odpovedáš ľuďom, ktorí majú otázky ako zakladateľ tejto témy, tak, ako to robíš tu, tak to vplyv na okolie má.

Rea, je to diskusne forum, je to len moj nazor.
Preco by si zakladatel temy bral k srdcu prave ten moj, ked som v drvivej mensine (vlastne sama)
Ak by vsak nahodou moj nazor mal nan vplyv, bolo by to mozno preto, ze by videl v nom sirsiu suvislost.
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod rea » 8. Nov 2007, 19:00

anet píše:
rea píše:Ver tomu, že ak odpovedáš ľuďom, ktorí majú otázky ako zakladateľ tejto témy, tak, ako to robíš tu, tak to vplyv na okolie má.

Rea, je to diskusne forum, je to len moj nazor.
Preco by si zakladatel temy bral k srdcu prave ten moj, ked som v drvivej mensine (vlastne sama)
Ak by vsak nahodou moj nazor mal nan vplyv, bolo by to mozno preto, ze by videl v nom sirsiu suvislost.


Nemyslím vplyv len na tomto fóre. Myslím aj v reálnom živote. Vieš, nevedomým sa ľahko ponúkajú súvislosti. Kúpte si stacionárny bicykel, budete mať figúru ako lusk, dá sa tam pár záberov krásnych tiel a názor je vytvorený. Je to len prirovnanie. Povie sa len pol pravdy a je to.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod eva_ivan » 8. Nov 2007, 19:02

anet nie si sama, kto kastraciu neberie len ako zlo, ale napr podla mna je dost problematicke urcit tu hranicu medzi tym, kedy to moze pomoct resp. neublizit a kedy sa to da riesit aj inak
eva_ivan
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 6. Nov 2007, 15:05

Poslaťod anet » 8. Nov 2007, 19:28

V realnom zivote som to uz davnejsie zarazila - alebo rezignovala.
Prisla som k bodu kedy som si povedala ze to nema vyznam.
Ze sa mam venovat svojim psom a snom. Manzel to priklincoval slovami "ja som ti to hovoril"
A tak si dnes vystavujem, "hrajem sa na svojom piesocku", staviam mini zamocek, kupim dve ovecky PONke atd.
A nemozem nazvat ludi okolo mna nevedomymi. Ver tomu ze ked sa pytaju na moj nazor, uz si vypoculi minimalne par nazorov od inych.
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod anet » 8. Nov 2007, 20:19

eva_ivan píše:anet nie si sama, kto kastraciu neberie len ako zlo, ale napr podla mna je dost problematicke urcit tu hranicu medzi tym, kedy to moze pomoct resp. neublizit a kedy sa to da riesit aj inak

Eva, ja som o tom presvedcena, ze nie som sama. :)
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod Kaca » 8. Nov 2007, 22:01

ja som o tom presvedcena, ze nie som sama.

Urcite nie si sama - v opodstatnenych pripadoch. Ale konkretne v tejto teme podla mna si. Pretoze ten chalan chce kastraciou vyriesit uteky stenata. A to je o comsi uplne inom...
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod kaiz » 8. Nov 2007, 22:18

Som dojaty, uspesny thread. Vidim ze som zatal do ziveho, sorry, ale zdochol mi comp a do internetcofee sa mi zrovna neraci chodit. Ale nezahalal som, zatial som ho stihol vykastovat, narezal som mu slachy /k radosti niektorych, ktory tu maju nutkanie odrezat nohy a vytrhat zuby/ a pre istotu som mu nohy zalial do betonu. Myslim ze teraz uz nebude utekat. A kedze sa momentalne malo pohybuje, mam cas si nieco precitat o vychove psa a budem uvazovat, preco som si ho zaobstaral.
Ok, k veci. V prvom rade vam vsetkym dakujem za odpovede, hlavne anet, aj ked prva odpoved k veci bola az na 3 strane/uspech ci hanba?/: To je snad jedno ci preventivne alebo ako metodu napravy.
Chlapec chcel vediet v akom veku kastrovat, je to jeho rozhodnutie a odpoved nedostal.
Ja by som dala psa kastrovat po ukonceni jeho vyvoja medzi druhym a tretim rokom a v zimnom obdobi.
- a zolo, aj ja ta mam rad.
Teraz k pohnutkam. ta webova stranka nie je jedina, na ktorej sa oporuca kastracia, cital som to na viacerych. Pravda je, ze je to pohlad iba z jednej srany a preto som rad, ze ste mi zadali dovod, aby som to nebral ako samozrejmu udalost, ako je to prezentovane, ale si to dobre rozmyslel. Clanky, ktore som cital nie su sice podlozene ziadnymi vedeckymi studiami /keby aj, kto by to kedy overil?/ ale posobia vierohodne. Vety, kore pouzivaju niektory z vas tak neposobia a nikto z vas nenapisal padny argument a nedal odkaz na vecny protinazor, su to len vase pocity. Nic konkretne. Budem podrobnejsie patrat o tejto teme, je to dolezite rozhodnutie, aj pre mna a hlavne pre toho "ZABETONOVANEHO fesaka. Na zaver pome k nemu, doporucenie chovatela kastrovat - ano, zmluvne - nie, chodi 2. mesiac na cvicak, poslucha a utiekol len raz, ked dieta zle zavrelo branku. Ale vela nechybalo a skoncil by na chladici ako komar. Plot je zabezpeceny - slabe miesto je dieta, asi ho dam tiez do betonu.
kaiz
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 5. Nov 2007, 18:33

Poslaťod beira » 8. Nov 2007, 22:31

Ake su hlavne dovody toho, ze ho chces dat vykastrovat, okrem toho utekania?
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod kaiz » 8. Nov 2007, 22:41

Nemam ziaden dovod, asi som cital iba jednostranne pisane clanky. Vyznievalo to pre mna ako standardna zalezitost. Asi to tak nie je, i ked to chce odbornejsie argumenty, ako urazky.
kaiz
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 5. Nov 2007, 18:33

Poslaťod emor » 8. Nov 2007, 22:44

dovod je taky ze je to diletant, clovek nechapajuci psa v celych suvislostiach atd.

ked uz ti treba argumenty. ta sa zadivaj na historiu od kedy sa kastrovali kone, dobytok - voly a kedy sa zacali kastrovat PSI ! a ked uz ani toto preteba nebude dostatocny dovod na pochopenie ze kastraciou psa vyriesis akurat jeho neplodnost + nabalis X problemov vzniknutych zasahom do organizmu tak si rob co chces. imho zakazat ti to nikto nemoze. ale napriklad kupiraciu chvosta alebo usi ano. to je xxxxx zakon co tu mame na ochranu zvierat.

otazka kedy v akom veku.? ja to odporucam tak 18ty rok zivota tvojho psa. :idea:
a najlepsie problemy poriesis ked si das odinstalovat vajcia spolu so psom. to vies lepsie to bude vplyvat na jeho psychiku. :idea: :wink:
Naposledy upravil emor dňa 8. Nov 2007, 22:57, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Amaguk » 8. Nov 2007, 22:45

kaiz píše:Nemam ziaden dovod, asi som cital iba jednostranne pisane clanky. Vyznievalo to pre mna ako standardna zalezitost. Asi to tak nie je, i ked to chce odbornejsie argumenty, ako urazky.


no, bolo tu povedanych aj zopar relevantnych argumentov :wink:

to, ze ti sedemmesacne stendo raz :!: utieklo zo dvora, naozaj v ziadnom pripade nezaklada dovod na jeho kastraciu!
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod emor » 8. Nov 2007, 23:00

:twisted: vdaka podobbnym ludom co maju sedemmesacne stena a nedokazu zvladat nastup moznej puberty a mozno ani este nie puberty ale len hodnostnu fazu jeho vyvoja... by som ruky nohy dolamal a ani za milion by som nedovoli v zakone o psoch psa vlastnit drzat ,chovat.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod emor » 8. Nov 2007, 23:02

kaiz píše:Nemam ziaden dovod, asi som cital iba jednostranne pisane clanky. Vyznievalo to pre mna ako standardna zalezitost. Asi to tak nie je, i ked to chce odbornejsie argumenty, ako urazky.


netreba na vsetko vedatorkse potvrdenky a dokazy. staci normalne zapnut zvysok prirodzeneho sedlackeho rozumu a pochopis ze vykliestenim psa - mu urobis to coby si sam sebe nikdy nepripustil. a popremyslaj nad tym.

myslis ze ked pedofila vykastruju uz nieje pedofil.? natuto temu si pohladaj odborne clanky a pochopis...
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod beira » 8. Nov 2007, 23:06

Dufam, ze to nebolo osobne... :wink:

My sme o tom rozmyslali, aby sme predisli moznym ochoreniam a pravdpodobne k tomu v neskorsom veku aj pristupime u oboch. Teraz by som to neurobila preto, lebo sa mi to vidi zbytocne (riziko (neviem, ake velke, ale predsa...) pomocovania, neviem, co to urobi s povahou, obezita, apatia atd.).

Tiez ma to zaujalo preto, lebo ide o RR. Je nemalo majitelov RR, ktori nevedia, do coho idu a potom su nestastni a hladaju rozne riesenia. No niekedy im ich podsuvaju aj samotni chovatelia a nepovedia vsetky pre aj proti.

No a tiez som zvedava, ze aki ludia si rr aktualne zaobstaravaju, z cisto osobnych dovodov ... 8)

Ale suhlasim s Anet, ak chces dat psa naozaj kastrovat, tak az ked bude dokonceny jeho vyvoj... a to si s nim este uzijes, mozno to najzabavnejsie... :wink:

V kazdom pripade ti zelam, aby ti bol vernym spolocnikom a aby si sa rozhodol spravne...
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

PredchádzajúciĎalší

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron