kedy kastrovat

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Poslaťod Nils » 8. Nov 2007, 13:18

Kaca píše:
Nils píše:že by sme mu každý jeden poslali nejakú tú PM :lol:

Prepac, co je prosim PM?


private or personal message - ale tu je to tuším súkromná správa... 8)
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod rea » 8. Nov 2007, 13:21

Nils píše:
Kaca píše:
Nils píše:že by sme mu každý jeden poslali nejakú tú PM :lol:

Prepac, co je prosim PM?


private or personal message - ale tu je to tuším súkromná správa... 8)


Jáááj, nebola som si istá či také doma mám... :D
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod anet » 8. Nov 2007, 13:49

Zhrniem to v skratke asi takto:
Chovatel, ktory chova a preferuje chov psov s PP by mal, podla mna, mat kladny postoj k sterilizacii a kastracii nechovnych zvierat, zvierat bez PP a krizencov. Je to v jeho zaujme a v zaujme plemena ktore chova.

Beira spomenula ze mozno to ma chlapec v kupnej zmluve.
Pamatam si, ze sme to rozoberali na inom fore. Prekvapilo ma, ze nik z chovatelov to nema v zmluve a skor sa k tomu stavaju s odporom. Padli tam skor nahrazky typu ako si vobec dovolujes davat take nieco do zmluvy a pod. Ani jeden sa nevyjadril v zmysle: vies co nemusi to byt zly napad, daj tam nieco ako "chovatel upozornil ze stena v dobe odberu ma vadu vylucujucu z chovu a doporucil nadobudatelovi dat psa/fenu v neskorsom veku kastrovat/sterilizovat po dohode s jeho veterinarnym lekarom.

Kupirovanie je podla Zola kozmeticka uprava. Vela ludi by ho ukamenovalo za ten nazor "kozmeticka uprava" (bez ohladu na to ci by dal kupirovat zviera alebo nie)
Podla nich je kupirovanie konkretne napr.chvosta mrzacenie psa a odstranenie nenahraditelneho komunikacneho prostriedku. Bez chvosta sa pes jednoducho nedakaze dorozumievat s ostatnymi psami.
Moja recnicka otazka: Ako sa dorozumievaju plemena ktore sa rodia bez chvosta, a tych plemien par je.

Rea poznam ozaj len par kastrovanych psov, su to pohodaci. Urcite mas s tym viac skusenosti ako ja. Ja sa na to pozeram z jedineho uhla a tym je ze ak ujde kastrovany pes nenarobi skodu v zmysle dalsich nemych tvari. Nikde som nenapisala, ze kastracia je riesenie problemu utekov alebo ze je to nejaka vychovna metoda. Tuto suvislost si dali dokopy ostatny. :wink:
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod Nils » 8. Nov 2007, 14:00

anet píše:Lenze mne psi ani pocas harania nejako vyraznejsie nekomplikuju zivot, nemusi ist pes alebo suka z domu, vencim ich spolu mimo sidliska, v case mojej nepritomnosti ho zavriem do izby.
Ale poviem ti, len raz by mi vykusal dvere alebo inak skomplikoval zivot mal by gule fuc ani by nestihol naratat do troch.


a potom napíšeš:
anet píše:
Nikde som nenapisala, ze kastracia je riesenie problemu utekov alebo ze je to nejaka vychovna metoda. Tuto suvislost si dali dokopy ostatny..


tak ja správam z Gurunu naozaj nerozumiem... :roll:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Amaguk » 8. Nov 2007, 14:02

:lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod rea » 8. Nov 2007, 14:03

anet píše:Zhrniem to v skratke asi takto:
Chovatel, ktory chova a preferuje chov psov s PP by mal, podla mna, mat kladny postoj k sterilizacii a kastracii nechovnych zvierat, zvierat bez PP a krizencov. Je to v jeho zaujme a v zaujme plemena ktore chova.

Beira spomenula ze mozno to ma chlapec v kupnej zmluve.
Pamatam si, ze sme to rozoberali na inom fore. Prekvapilo ma, ze nik z chovatelov to nema v zmluve a skor sa k tomu stavaju s odporom. Padli tam skor nahrazky typu ako si vobec dovolujes davat take nieco do zmluvy a pod. Ani jeden sa nevyjadril v zmysle: vies co nemusi to byt zly napad, daj tam nieco ako "chovatel upozornil ze stena v dobe odberu ma vadu vylucujucu z chovu a doporucil nadobudatelovi dat psa/fenu v neskorsom veku kastrovat/sterilizovat po dohode s jeho veterinarnym lekarom.

Kupirovanie je podla Zola kozmeticka uprava. Vela ludi by ho ukamenovalo za ten nazor "kozmeticka uprava" (bez ohladu na to ci by dal kupirovat zviera alebo nie)
Podla nich je kupirovanie konkretne napr.chvosta mrzacenie psa a odstranenie nenahraditelneho komunikacneho prostriedku. Bez chvosta sa pes jednoducho nedakaze dorozumievat s ostatnymi psami.
Moja recnicka otazka: Ako sa dorozumievaju plemena ktore sa rodia bez chvosta, a tych plemien par je.

Rea poznam ozaj len par kastrovanych psov, su to pohodaci. Urcite mas s tym viac skusenosti ako ja. Ja sa na to pozeram z jedineho uhla a tym je ze ak ujde kastrovany pes nenarobi skodu v zmysle dalsich nemych tvari. Nikde som nenapisala, ze kastracia je riesenie problemu utekov alebo ze je to nejaka vychovna metoda. Tuto suvislost si dali dokopy ostatny. :wink:


Preferujem chov psov s PP(pre istotu" nemám nič proti psom bez PP), ale preferujem aj to, že každý pes má byť ovládateľný a má mať zabezpečenú správnu výchovu, má mať možnosť činnosti, ktorá ho uspokojí a majiteľa, ktorý to vie urobiť. Ak nevie, má si to zistiť, naučiť sa to, ale to ešte predtým, ako si psa zadováži. Ak to robí za pochodu, keď nastane problém, má psa zabezpečiť tak, aby bol bezpečný pre seba, druhých psov a okolie. Stále vychádzam z toho, že podľa vlastných skúseností kastrácia psa zväčša negatívne mení a nesúhlasím s tým, že sa niekto ulakomí so skúsenosťami druhých, ktoré idú pohodlnému majiteľovi "po ruke". Mal by sa zamyslieť, že chybou nie je to, že už dávno nedal psa vykastrovať, ale to, že niečo iné nezariadil dobre. Vieš, udivuje ma, že pre niekoho je hrozný problém na pár nutných chvíľ naučiť psa na pobyt napríklad v koterci a mimo neho sa mu venovať, ale nie je problém ho kvôli domnelej slobode svojej a psa ho vykastrovať. Fakt sa ti to nevidí trochu pritiahnuté za vlasy?
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod DKo » 8. Nov 2007, 14:03

anet píše:Chovatel, ktory chova a preferuje chov psov s PP by mal, podla mna, mat kladny postoj k sterilizacii a kastracii nechovnych zvierat, zvierat bez PP a krizencov. Je to v jeho zaujme a v zaujme plemena ktore chova.
Aj nechovné zviratá môžu mať vynikajúce pracovné a povahové vlastnosti, o ktoré by vďaka kastrácii mohli ľahko prísť. Ale kto by už dnes choval psov na prácu, keď chovať má zmysel iba na kšeft a na okrasu.
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Amaguk » 8. Nov 2007, 14:07

zhrnutie: nestandardni, bezpapieraci a bastardi narok na gulky nemaju :twisted:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod anet » 8. Nov 2007, 14:08

DKo píše:
anet píše:Zhrniem to v skratke asi takto:
Chovatel, ktory chova a preferuje chov psov s PP by mal, podla mna, mat kladny postoj k sterilizacii a kastracii nechovnych zvierat, zvierat bez PP a krizencov. Je to v jeho zaujme a v zaujme plemena ktore chova.
Aj nechovné zviratá môžu mať vynikajúce pracovné a povahové vlastnosti, o ktoré by vďaka kastrácii mohli ľahko prísť. Ale kto by už dnes choval psov na prácu, keď chovať má zmysel iba na kšeft a na okrasu.


DKo, tvoj nazor beriem, takmer vzdy.
Rozsirujem ten svoj o pracovnych psov aj ked nechovnych alebo bez PP.
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod anet » 8. Nov 2007, 14:20

Nils, destrukcne spravanie by v tomto pripade bolo vyvolane hormonmi.
Ak by nemal gule, mohol by byt volne spolu so sukou a tym padom by nerozhryzol dvere.
Ale kedze to nerobi, tak gule stale ma, a tych 5 dni co s nim "nadrbava" zatial zvladam slovami "daj jej pokoj" alebo ho jednoducho poslem na flek.
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod Nils » 8. Nov 2007, 14:32

nebudem plakať nad rozliatym hrachom hodeným na stenu, keďže si taká Katka, že nakoniec sama do jamy spadneš...

...takže končím a režte si tu gule podľa ľubovôle... :roll:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod anet » 8. Nov 2007, 14:36

rea píše:Preferujem chov psov s PP(pre istotu" nemám nič proti psom bez PP), ale preferujem aj to, že každý pes má byť ovládateľný a má mať zabezpečenú správnu výchovu, má mať možnosť činnosti, ktorá ho uspokojí a majiteľa, ktorý to vie urobiť. Ak nevie, má si to zistiť, naučiť sa to, ale to ešte predtým, ako si psa zadováži. Ak to robí za pochodu, keď nastane problém, má psa zabezpečiť tak, aby bol bezpečný pre seba, druhých psov a okolie. Stále vychádzam z toho, že podľa vlastných skúseností kastrácia psa zväčša negatívne mení a nesúhlasím s tým, že sa niekto ulakomí so skúsenosťami druhých, ktoré idú pohodlnému majiteľovi "po ruke". Mal by sa zamyslieť, že chybou nie je to, že už dávno nedal psa vykastrovať, ale to, že niečo iné nezariadil dobre. Vieš, udivuje ma, že pre niekoho je hrozný problém na pár nutných chvíľ naučiť psa na pobyt napríklad v koterci a mimo neho sa mu venovať, ale nie je problém ho kvôli domnelej slobode svojej a psa ho vykastrovať. Fakt sa ti to nevidí trochu pritiahnuté za vlasy?

Rea, pritiahnute za vlasy mozno, aj mna udivuje vyssie spomenute, ale vzhladom na narastajuci pocet psov napr. na sidliskach a ich ovladatelnost ma prekvapuje tvoj optimizmus. Vlastne, obdivujem a zavidim ti tvoj optimizmus.
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod DKo » 8. Nov 2007, 15:26

Nils píše:...takže končím a režte si tu gule podľa ľubovôle...
Aký šport robíš? Taký, v ktorom sa iba vyhráva?
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod rea » 8. Nov 2007, 16:58

anet píše:Rea, pritiahnute za vlasy mozno, aj mna udivuje vyssie spomenute, ale vzhladom na narastajuci pocet psov napr. na sidliskach a ich ovladatelnost ma prekvapuje tvoj optimizmus. Vlastne, obdivujem a zavidim ti tvoj optimizmus.


Mne je ľúto tvojej rezignácie, aj keď si nemyslím, že je výsledkom pochopenia. Rezignuj a prestaneš sa sama rozvíjať, o tvojom vplyve na okolie ani nehovorím. Nezavrhujem všetko, čo tvrdíš, ale konečný výsledok áno. Práve v tejto otázke optimista nie som, ale to neznamená, že začnem tvrdiť, aby ľudia kastrovali. To je ako berte tabletky proti bolesti, keď máte v hlavách nádory a z toho vás tie hlavy bolia. Ľahké odkopnutie ho.na spred vlastných dverí k susedovi. A ešte k tomu vlastného...
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod anet » 8. Nov 2007, 18:01

Rea, mozno som rezignovala, ale myslim ze moja rezignacia nema vplyv na moje okolie.
Slovo tvdit nie je vhodne (je to o slovickach, ale prave tie dost zavadzaju). Nikomu nic netvrdim a nechodim potlapkavat ludi ktorym zdrhol pes, ze pocuj nedas ho radsej vykastrovat ?!
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia