dôvod prečo psa s PP

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod oreganka » 8. Okt 2007, 16:40

Kaci, skusenemu chovatelovi by sa toto stat skutocne nemalo :? , ak sa tak stalo okay - ale cela vec by mala skoncit u dotycnych obdarovanych (napriek kvalitam cistokrvnosti plemena dalej nemnozit ! popravde ono ziaden solidny chovatel ani nebude mat zaujem o krytie s jedincami bez PP, moze to ukecat jedine ´tiezchovatel´- a tam to nepustit ! ziadne provizie, tieto veci by mali byt NAD akekolvek peniaze) trochu ma zaraza to ´nie v poriadku s farbou´..
Pozri, fena nehara kazdy tyzden a plodna je tiez dokopy len par dni v roku, takze nejake to kvilenie tvojho casanovu zvladnes :wink: inak to vazne nejde, chov je chov a clovek musi mat v tom jasno.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod mairi » 8. Okt 2007, 16:57

este o PP, ja poznam, osobne, vysse pat generacii predkov mojej kolie, plus viem zistit predkov do roku cca 1880 a tiez okolo 50 polosestrier polobratov, strykov a inych, a to je pre mna najlepsia zaruka, toho co mam doma a toto mi umoznil rodokmen. preto chodim po vystavach a poznavam sa s ludmi (osobne chovatelov) aj psov, zaujimam sa o plemeno do hlbky, nie len jeee to je pekne to chcem, to sa mi paci, alebo hento sa mi nepaci.
takze o tomto to PP je, neviem si predstavit, ako by som sa asi dopatrala a nebodajze este aj nazivo videla rodicov a starych rodicov nejakho krizenca alebo bezpapieraka.
ja chcem vediet co budem mat doma, o exterier mi ide este asi najmenej, ovela viac ma zaujimaju skusky z vykonu, zdravotne vysetrenia a povahove testy. lebo so psom budem jedna rodina az do jeho smrti, budem s nim kazdy den, v kazdej situacii, tak nic nenecham na nahodu.
Obrázok užívateľa
mairi
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 3. Sep 2007, 10:11
Bydlisko: bratislava

Poslaťod oreganka » 8. Okt 2007, 17:28

mairi, asi tak, ano a dufam, ze teraz si nesrandovala :) .. btw. zabrdla si do jednej tiez zasadnej veci: Ludia vyberaju plemeno velmi casto vylucne podla exterieru, to sa vezme atlas psov a podho vyberat, otvorme si nejaky a vsimnime si, co tam pisu - no pisu kdeco, ale zhodnu sa na tom, ze plemeno po plemeni, vsetko su to krasni dobraci ´prave pre vas´! Nuz, dobraci oni su, coz o to :wink: ale okrem farby srsti a sympatickeho uska maju CHARAKTER vlastny danemu konkretnemu plemenu. TOTO si uvedomit pri kupe psieho spolocnika je alfa omega ! Potom sa nemoze stat, ze clovek - domased, bez stipky sportoveho ducha a znalosti etologie, ktory si zaobstara lovca, alebo pracanta, pride na to, ze ma doma ´svinu´ psa, co mu zdevastoval pol bytu, znicil susedske vztahy kvoli stekotu a kvileniu, obstal co to slo, ignoruje, nespolupracuje, je agresor a treba ho utratit, v lepsom pripade dat do utulku. A to vsetko len preto, ze si clovek zaobstaral psa podla uska, kukuca, farbicke, ci impozantnemu svalu, ale o jeho charaktere a POTREBACH vie xxxxx.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod sonča » 8. Okt 2007, 17:46

všetkým prispievateľom, ktorí dajako nechápu, že si môže niekto "dopratať domov nejakého kríženca alebo bezpapiernika". (asi je myslené, že od chovateľa za peniaze...)
Tak ja som si ho dopratala, a je to krásna čivavka, hoci nemá papiere, na ktoré ja kašlem. Taká čivava, akú som si kúpila ja, s papiermi neexistuje, ľudia sa pristavujú, aj turisti, vraj "bjutifl face", fotia si ho, je nádherný a má prekrásny ksichtík. "Mairi" si nevie predstaviť, že by videla naživo rodičov takéhoto niečoho. Tak ja som ich videla obidvoch, a môj havino má 1,5 roka a vyzerá presne ako oni, tak kde je vlastne problém. Samozrejme, že ma to v prvom rade zaujímalo, ako ten havino vyzerá, nekúpim si predsa radšej boxera s PP, keď sa mi takí psy nepáčia. Mne je to jedno, že podporujem takýchto chovateľov, havino je zlatý, rozumný, dokonca má za sebou výcvik, ktorý hravo zvládol, povahu má fantastickú, je dôverčivý a kamarátsky, čo mi stačí. Mal mi presne takúto krásu ponúknuť niekto s PP (a verte mi, že som dlho hľadala), ale nič. Ja s ním nepotrebujem sa chodiť pretŕčať na výstavy, a stresovať ho, tak nejaké preukazy pôvodu si môže každý strčiť. Ja nepotrebujem mať na papieri, že môj havino je výstavný kus, ja to vidím vždy, keď sa naňho pozriem. Kamoška si kúpila už dávnejšie boxera s PP, s ktorým mala také zdravotné problémy, že hrôza, aj si chudáčik dosť málo požil. Tak o čom to tu všetci točíte. Odsudzujem ja vás ako malomeštiakov, čo sa idú pokakať s papierového psa? Moja bezpapierová čivavka ich všetkých hravo strčí do vrecka.
sonča
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 10. Máj 2007, 12:36

Poslaťod Fraga » 8. Okt 2007, 18:58

Sonča nechcem do teba rýpať ani do čivavy, isto je výnimočná, aj keď bez PP, ale ked sa píše o PP tak nejaké to opodstatnenie majú, a keď už nie iné, tak aspoň také, že sa vyberajú šteniatka s nejakou povahou. Je jasné, že žiadne dva psy nikdy nebudú mať rovnakú povahu, ale aspoň podobnú, napr NO sa bude vždy správať ako NO, ak je v správnych rukách. (aby zase nedošlo k omylu) Tak isto čivava ako čivava. Ale pochybujem, že kríženec, od piateho suseda, sa bude chovať približne rovnako ako kríženec od tretieho.... pravdepodobne ani náhodou. Ak neberiem výcvik, iba fakt vlohy....
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod ivana1 » 8. Okt 2007, 19:46

daga píše:JRT sú v niekoľkých varietách...aj "v dlhonohej" aj keď sa to volá trošku inak..nie je to Jack russel......


Je to Parson Rusell teriér. :)
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 98
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod daga » 8. Okt 2007, 21:03

sonča píše:všetkým prispievateľom, ktorí dajako nechápu, že si môže niekto "dopratať domov nejakého kríženca alebo bezpapiernika". (asi je myslené, že od chovateľa za peniaze...)
Tak ja som si ho dopratala, a je to krásna čivavka, hoci nemá papiere, na ktoré ja kašlem. Taká čivava, akú som si kúpila ja, s papiermi neexistuje, ľudia sa pristavujú, aj turisti, vraj "bjutifl face", fotia si ho, je nádherný a má prekrásny ksichtík. "Mairi" si nevie predstaviť, že by videla naživo rodičov takéhoto niečoho. Tak ja som ich videla obidvoch, a môj havino má 1,5 roka a vyzerá presne ako oni, tak kde je vlastne problém. Samozrejme, že ma to v prvom rade zaujímalo, ako ten havino vyzerá, nekúpim si predsa radšej boxera s PP, keď sa mi takí psy nepáčia. Mne je to jedno, že podporujem takýchto chovateľov, havino je zlatý, rozumný, dokonca má za sebou výcvik, ktorý hravo zvládol, povahu má fantastickú, je dôverčivý a kamarátsky, čo mi stačí. Mal mi presne takúto krásu ponúknuť niekto s PP (a verte mi, že som dlho hľadala), ale nič. Ja s ním nepotrebujem sa chodiť pretŕčať na výstavy, a stresovať ho, tak nejaké preukazy pôvodu si môže každý strčiť. Ja nepotrebujem mať na papieri, že môj havino je výstavný kus, ja to vidím vždy, keď sa naňho pozriem. Kamoška si kúpila už dávnejšie boxera s PP, s ktorým mala také zdravotné problémy, že hrôza, aj si chudáčik dosť málo požil. Tak o čom to tu všetci točíte. Odsudzujem ja vás ako malomeštiakov, čo sa idú pokakať s papierového psa? Moja bezpapierová čivavka ich všetkých hravo strčí do vrecka.

Hovoríš stále dookola to isté...tiež mám doma bezpapieráka, to som tu už napísala, ale práve preto, že viem, z akých pomerov prišla, tak sa zasadzujem za kúpu od chovateľov... moja fenka slúžila na odchov šteniat, bola vychrtlá vyslovene pod mieru (a to mi ju dotyčný dával zo slovami, že by mala schudnúť!), bola príšerne zablchavená a špinavá a všetkého sa príšerne bála a viem, že ešte naozaj dlho potrvá, kým bude úplne v pohode .... trúfam si povedať, že možno mala šťastie, že šteniatka už nešli na odbyt, tak ju dotyčný ponúkol prostredníctvom útulku...na predaj..áno podporila som množiteľa... chcela som zachrániť jeden život...toto rozhodnutie mi okrem všetkej lásky, ktorú denne od malej dostávam v budúcnosti môže priniesť ešte mnoho starostí..neviem, aké choroby mali predkovia, netuším, či sa nevyskytli problémy s platničkami, neviem, aký základ dostala...možno budem mať šťastie a bude všetko v poriadku..možno nie....a ešte niečo....mnoho feniek u množiteľov nemá také šťastie, žijú v tme, v špine, nevedia čo je poriadna strava, permanentne majú šteniatka, veterinára ani nespoznajú....ver mi, že naozaj viem, o čom hovorím.....toto je môj dôvod, prečo nie pes bez PP... možno si teraz povieš, že nie všetci sú takí..Ok..je to pravda, ale prečo vlastne zbytočne množiť? Lebo každá fena by mala mať raz v živote šteniatka? Lebo mám doma krásneho jedinca. Prečo???? Mám doma kríženca malamuta... nadchýňa ľudí, že je krásna...a poznám aj psíka, ktorý je jej veľmi podobný...mohli by to byť krásne šteniatka..ale nebudú......Neodsudzujem nikoho, ale bez hnevu prosím..otvor oči.....
daga
 
Príspevky: 80
Registrovaný: 10. Sep 2007, 14:38

Poslaťod mairi » 8. Okt 2007, 21:52

sonča píše:Tak ja som ich videla obidvoch, a môj havino má 1,5 roka a vyzerá presne ako oni, tak kde je vlastne problém. Samozrejme, že ma to v prvom rade zaujímalo, ako ten havino vyzerá, nekúpim si predsa radšej boxera s PP, keď sa mi takí psy nepáčia. Mne je to jedno, že podporujem takýchto chovateľov, havino je zlatý, rozumný, dokonca má za sebou výcvik, ktorý hravo zvládol, povahu má fantastickú, je dôverčivý a kamarátsky, čo mi stačí. Mal mi presne takúto krásu ponúknuť niekto s PP (a verte mi, že som dlho hľadala), ale nič. Ja s ním nepotrebujem sa chodiť pretŕčať na výstavy, a stresovať ho, tak nejaké preukazy pôvodu si môže každý strčiť. Ja nepotrebujem mať na papieri, že môj havino je výstavný kus, ja to vidím vždy, keď sa naňho pozriem. Kamoška si kúpila už dávnejšie boxera s PP, s ktorým mala také zdravotné problémy, že hrôza, aj si chudáčik dosť málo požil. Tak o čom to tu všetci točíte. Odsudzujem ja vás ako malomeštiakov, čo sa idú pokakať s papierového psa? Moja bezpapierová čivavka ich všetkých hravo strčí dovrecka.


tak mne sa sice kolie pacia, ale ked sa ma niekto spyta preco koliu, tak v prvom rade poviem preto lebo je to nekonfliktny pes na ludi a psov, lahko ovladatelny a cvicitelny kedze cele starocia bol slachteny na spolupracu s clovekom, velmi prijemny a priatelsky k svojim ale nevtieravy k cudzim ludom, je energicky a aktivny ked to od neho chce pan, a ked treba lezat a cakat tak lezi a caka, je smostatany ale stale si strazi pana, neuvritelne skromny, nenarocny, verny, je jednoduchy na udrzbu a moze zit vonku aj vnutri, v byte aj na obrovsom ranci, nie je agresivny na zvierata a nelovi, je tak akurat velky, aby sa vzbudil v cloveku respekt, ked ho vidi v zahrade, alebo vnoci v tmavej ulicke, ale natolko lahky ze ho bez problemov zodvihnes do auta autobusu alebo na stol u veterinara a prenesies hodny klus. je nachylny na malo genetickych chorob, co sa tyka dbk, nemavaju vaznejsie problemy (koli svojej stihlej konstrukcii), takisto ani ine, ocne choroby sa pekne eviduju, ja by som si napr. nevysetrene stena nevzala a dnes uz vacsina dobrych chovatelov od nas vysetruje, aj ked to nie je povinne a(moj pes napr. ma vysetrenych vacsinu predkov prvych styroch generacii), jednoducho pre mna idealny pes aj ked sa mi napriklad sialene paci barzoj, zboznujem jazveciky, a paci sa mi vacsina uzasnych polovnych plemien, ja viem ze na nich nemama a teda ich ani mat nebudem, kym nebudu podmienky a niekotre sa jednoducho so mnou povahovo nezhodnu, preto ich bud pekne z dialky s ulubou pozorovat.

ja psa nechodim "pretrcat" na vystavy, idem ho predviesta ukazat ostatnych chovatelom, pozriet si ostatanych psov nazivo, aby som zistila ako vyzeraju nove imorty, ake maju poavhy, ako vyrastli minulorocne stenata, ako nosi chvost moj potencialny kryci pes a hlavne stretnuut sa s uzasnymi ludmi, ktorych tak milujem koli tomu ze oni miluju psov a urobili by pre tych svojich cokolvek, podelit sa s nimi o nove zazitky a o radost z prveho caciba, alebo prveh predvedenia v kruhu vlastneho odchovu a potom spolocnej prechdzky so psami ktore s ahrajua tesia ze jupi, nieco sa deje vystavu, kruh, ludia, kopec vonavych stankov, pokila nestresuje majitel tak ani pre psy to nei je o moc vacsi stras ako je nakup v auparku alebo prechdzka v meste, ej to stres pre ensocializovanych chudacikov co na nich majitelia kaslu a nikdy ich nezaviedli medzi ludi a psov, alebo im ide len o tituly a psov maju ln na chov a nic osobne v tom nie je,a le keby si moja mila navstilivla aspon jednu yvstavu videla by si ze 95 percent ludi je ten prvy typ, je to andherna skusenost, ako s aludia dokazu obetovat psoma ako ime to spolu pekne ladi v kruhu a na agility a sprievodnych akciach.

ty si mala mozno so svojou civavkou prave stastie, ja napr. mam tiez jazveca bez pp, milujem ju, a nikdy by som ju nedala, a je to najzdravsi pes, akeho som kedy videla, k vetovi ideme raz za rok an ockovanie v zivote ani soplik nemala a ja som taka rada ze az ze to takto dopadlo, povahu ma sice trosku zhovadenu, ale to je moja chyba, kedze som v trinastich bola blb a este nic nevedal aj ked som si myslela kolko toho uz viem.
ale mohlo to dopadnut hrozen uz davno nemusela chodit, preto uz psa bez pp nikdy viac (kupit samozrejme) krizencekov z utulkov by som vzala vsetkych keby som mohla, ale tiez si na vsetkych netrufam a nemam podmienky
nuz a tvoja kamoska mala zase na rozdiel od nas dvoch smolu, stava sa a j v dobrych chovoch, ale spravny chovatle podisuje kupnu zmulvu a v takomto pripade vracia peniaze aj ked to psikovy nepomoze ale aspon majitel sa neciti taky podvedeny, a su samozerejme aj tiezchovatelia, ktory chovaju take len aby aby preslo a zvysok am nezaujima vezmue preimernu fenua preimerneho psa a nakryju a toto je na svte, aj v chove s PP sa rozdeluje na chovy kvalitnejsie, menej kvalitne, grcky a potom svetovych chovatelov, no ale to uz je o zaujme cloveka ayb si zistil ku ktorej skupine patri ten jeho vybrany chvatel, aj preto tie vystavy, osobny kontakt je najdolezitejsie a vidis ako sa sprava k svojim psom nazivo a moze s odhadnut teda aj socializaciu steniatka. howg. sory za chyby nechce sa mi to po sebe kontrolovat
Obrázok užívateľa
mairi
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 3. Sep 2007, 10:11
Bydlisko: bratislava

Poslaťod Kaca » 8. Okt 2007, 22:14

sonca,
akosi nie my, ale Ty nechces pochopit, o com sa tu stale hovori. Vsetci Ti vravime, ze Tvoja civava moze byt krasna, zdrava, skvela, vynikajuca povaha. MOZE. NEMUSI. Iste, nemusi byt ani ta s PP. A co sa tyka bezpapierovych psov - mam doma TROCH. Takych, ktori maju psychicke aj fyzicke problemy. Najlepsia na tom je krizenka Bojka. Ta ma len vyklbenu nohu a zle zrastene rebra. A bola postrelena. A ma po tele kopu jaziev (to maju ale vsetci). Na veterinara ide kopa financii. Psychicky to "kocirujem" sama, to, co potrebuje telo, musi ist cez niekoho ineho. Tvoja kamoska s tym boxerom mala zriedkavu smolu a Ty s Tvojou civavou zriedkave stastie. Co viac chces pocut? A to, ze sa chodime "pretrcat na vystavy"... Ale chod. Tam sa chodi hlavne kvoli kontaktom. Ja idem s Bali prvy raz vystavovat v novembri, ale absolvovali sme uz kopu vystav, aby si jednak ona zvykla na ruch a jednak ja nabrala aspon trochu skusenosti a stretla sa s ludmi, ktori trpia rovnakym druhom sialenstva ako ja... tak ako to napisala mairi... a ak si myslis, ze chovat papierove psy je o ksefte, si veeeeeeeeeelmi mimo. Chovatelia, ktorych poznam ja, to robia pre dobry pocit, pre snahu niecim prispiet... Vacsinou to, co na stenatach zarobia, stazka pokryje vylohy... Prosim, spamataj sa! Nikto Ti nechce zle, nikto Ta predsa nekritizuje. Tvoja civava je "bjutiful", tak fajn. Dufajme, ze v neskorsom veku nebude mat problemy...
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod Nikka » 9. Okt 2007, 8:13

Sonca, aj ja ti gratulujem, ze je tvoj psik zdravy a hlavne povahovo na tom dobre. A to myslim uplne vazne.

A prosim ta, nezatracuj ludi, co chodia so psami po vystavach. Tu ide o stretnutie s priatelmi, ktori chovaju take iste plemeno ako ty. Tiez sa snazia byt prinosom pre jeho dalsi rozvoj a propagovat ho. Lebo aj to treba. Povacsinou si sice ludia vyberu nejake plemeno z knihy alebo cez internet, ale je vela takych, co potom navstivia aj nejaku vystavu a idu si to "svoje" plemeno obzriet a popytat sa chovatelov. Na vystave okrem ocenenia a chovnosti propagujes svojho psa (chovneho krycieho), odchovy, suky, nove importy... Je toho vela a samozrejme, ze tu vidno aj povahu vystavovanych zvierat. Pes nesmie byt bojazlivy ani agresivny. Musi si nechat ukazat zuby cudzej osobe - rozhodcovi (u psa aj genitalie), musi sa nechat rozhodcom prehliadnut. Pes musi mat natrenovany vystavny postoj, chodzu v kruhu. Atd.

A co sa tyka tvojej civy, iste je pre teba ta najkrajsia na svete. Tak isto su pre mna najkrajsi na svete moji psy :D
A naozaj nik ta nehani za to , ze je bez PP. To si naozaj zle pochopila.
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Poslaťod emor » 9. Okt 2007, 20:52

oreganka píše:.... a este jedna vec, ktora ma suvis: Polozme si otazku, preco su v utulkoch tak zriedkavo (ak vobec) cistokrvne psy (rozumej psy s PP). Nebude to tym, ze korektny predstavitel plemena (PP) ma presne tie vlastnosti, pre ktore si ho clovek zaobstara, ergo nie je nasledne sklamany ? Nebudu tie tvory v utulkoch prave ti psici, pochadzajuci povodne od ´tiezchovatelov´, ved viete ti za ´dobru cenu´, ktori napokon nesplnili ocakavania proklamovaneho ´plemena´, pripadne ich nasledna neustale nutna veterinarna opatera pripravovala majitela pomaly o posledne gate ?? Ak sa nad tym zamyslime a zaklincujeme to ludskou nezodpovednostou, intoleranciou a degradovanim psa na vec, ktora nesplnila dla ocakavania svoj ucel, tak dospejeme k zaveru - ano, s velkou pravdepodobnostou je tam mnoho z nich.


vyborny postreh.suhlas. :idea:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod emor » 9. Okt 2007, 20:59

sonča píše:všetkým prispievateľom, ktorí dajako nechápu, že si môže niekto "dopratať domov nejakého kríženca alebo bezpapiernika". (asi je myslené, že od chovateľa za peniaze...)
Tak ja som si ho dopratala, a je to krásna čivavka, hoci nemá papiere, na ktoré ja kašlem. Taká čivava, akú som si kúpila ja, s papiermi neexistuje, ľudia sa pristavujú, aj turisti, vraj "bjutifl face", fotia si ho, je nádherný a má prekrásny ksichtík. "Mairi" si nevie predstaviť, že by videla naživo rodičov takéhoto niečoho. Tak ja som ich videla obidvoch, a môj havino má 1,5 roka a vyzerá presne ako oni, tak kde je vlastne problém. Samozrejme, že ma to v prvom rade zaujímalo, ako ten havino vyzerá, nekúpim si predsa radšej boxera s PP, keď sa mi takí psy nepáčia. Mne je to jedno, že podporujem takýchto chovateľov, havino je zlatý, rozumný, dokonca má za sebou výcvik, ktorý hravo zvládol, povahu má fantastickú, je dôverčivý a kamarátsky, čo mi stačí. Mal mi presne takúto krásu ponúknuť niekto s PP (a verte mi, že som dlho hľadala), ale nič. Ja s ním nepotrebujem sa chodiť pretŕčať na výstavy, a stresovať ho, tak nejaké preukazy pôvodu si môže každý strčiť. Ja nepotrebujem mať na papieri, že môj havino je výstavný kus, ja to vidím vždy, keď sa naňho pozriem. Kamoška si kúpila už dávnejšie boxera s PP, s ktorým mala také zdravotné problémy, že hrôza, aj si chudáčik dosť málo požil. Tak o čom to tu všetci točíte. Odsudzujem ja vás ako malomeštiakov, čo sa idú pokakať s papierového psa? Moja bezpapierová čivavka ich všetkých hravo strčí do vrecka.


podstatne je ze je ti to jedno odkial sa ta tvoja "civavka " vzala . a to je alfou omegou ludskej hluposti nepozriet si ani o centimeter dalej od nosa a uvedomit si suvislost.

maj si svojho psa. a maj ho rada a nech ho fotia nielen turisti ale aj obchodny cestujuci a akopletne vsetci domorodci . kam sa s nou vyberies.

tvoj pristup k veciam ako je chov je vsak prilis naivny a neberie v uvahu ani trivialnu podstatu preco - odkial kde a kam chov smeruje a co preto urobim ja ty alebo ona sama , osobne. :!: 8)
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod tigricka » 9. Okt 2007, 22:04

Emor, nečerti sa, ja ti viem dať za pravdu. Som to pokašlala so psíkom, mám ho bez PP a niekedy sa chová ozaj ako xxxxx. A to mu venujem všetok svoj voľný čas... Síce je krásny, o tom potom, ale je tvrdohlavý. Tiež mi ho každý obdivuje ako tú čivavu, o ktorej tu je hádka, ale to nestačí. Uvedomila som si, že by som niekedy chcela mať aj šteniatka, ale čo keď už z neho ostanú degenerovaný blbečkovia? Mária vie, ako to je u tých bez PP pokrížené? Síce mi majitelia povedali, že jeho rodičia pred piatimi rokmi nezískali PP, lebo boli odpadový psi z papierakov. Niekedy sa dávali len prvým tuším štyrom psom PP, alebo tak nejako to bolo. Ako napr. mám kolegu, ten veselo kríži otcov s dcérami. A vôbec ho to netrápi...Ešte sa čuduje, že ja nekšeftím so psíkmi, lebo ich mám rada.Má westíkov, buldočkov, čivavy a neviem aké lukratívne rasyktoré sú teraz moderné. Krmi ich pomyjom a predáva ich výlučne na vývoz. Vraj si granule nezaslúžia a ani iné jedlo... A taká je väčšina chovateľov. Teraz v nedeľu s ním idem na cvičisko prvý krát. Ozaj, môže tam ísť vôbec pes bez PP? Nieže ma tam vysmejú?Síce bude len na stráženie, ale už ma to vcelku jeduje, že som nekúpila psa s PP. Ale ináč mu dávame všetku lásku, lebo vie byť aj super psík z neho... Len tolko som chcela.
tigricka
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 5. Jún 2007, 14:53

Poslaťod emor » 9. Okt 2007, 22:34

podla mna dobre pomyje nie su o nic horsie krmivo ako tie najdrahsie granule. ale ide o to co v tych pomyjach je.

na cvicak kludne mozes ist aj zo psom bez PP

ad tvrdohlavost - nemusi to byt primarny dosledok toho ze je bez PP.

mas svojho psa rada a on teba a vas tak je to uplne ok.

nie vsetci co chcu psa su povinni aj zapajat sa do chovu.

a ku teme ci psa bez PP alebo z Preukazom o povode uz tu bolo napisane myslim dost a vystizne. tema je vhodna na LOCK.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod rea » 10. Okt 2007, 10:07

Tigricka ak ťa na cvičáku vysmejú, poďakuj, pozdrav a hľadaj ďalej...
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron