dôvod prečo psa s PP

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod sonča » 5. Okt 2007, 17:20

schnauzee povedala: ........A keby si sa aspon trosku rozumela do chovatelstva, pochopila si, ake zhovadovanie chovatelstva je to, ak niekto siri psov bez PP. To, co mnozia tyto ludia, to NIE SU plemena. .............

Tak akože, prepáč, schnauzee, tak toto ma dobre pobavilo. Moja čivavka je bezpapierová, stála ma o polovicu menej ako papierová. Jasne, nezodpovedá štandardu, má 4,50 kg, je to ten väčší druh (napr. čiváv je okolo 20 druhov, a všetky nádherné), ale garantujem ti, že som videla rodičov, ktorí sa mi páčili, a čuduj sa svete, zo šteniatka vyrástol rovnaký krásavec. Od tohto chovateľa si chodia brať tieto čivavy hlavne z Talianska, a pravda je taká, že tu sa každý čuduje, že je to čivava, a na dovolenke vedeli všetci taliani, že je to čivava, a boli unesení, normálne si ho fotili. A navyše vyzerá presne ako tá z Pravej blondínky. Dokonca mnohí hovoria, že to je najkrajšia čivava, akú videli, má nádherný ksichtík. Takže tak, odborníčka.......
sonča
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 10. Máj 2007, 12:36

Poslaťod tigricka » 5. Okt 2007, 18:07

Ahojte,
psíkovi sa dajú PP vystaviť aj dodatočne? Čo som ja kupovala psíka dobermanka (je bez PP), tak mi majitelia tvrdili, že čo má rodičov sú vlastne odpad z psíkov s PP. Že pred 5 rokmi dozadu sa dávali PP len prvým 4 alebo piatim psíkom. Nejako som tú históriu nesledovala či je to pravda. Náš psík bude určený na stráženie, tak tie PP neboli nejako pre mňa podstatné. No teraz, keď sa tu načrtla taká téma, tak sa chcem spýtať, či je to pravda, čo tvrdili majitelia o tých PP rodičov nášho psíka.
tigricka
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 5. Jún 2007, 14:53

shnauzee

Poslaťod timanka » 5. Okt 2007, 18:42

nevšimla som si vo svojom príspevku niečo o tom,že by som tvrdila,že PP niesú s PP,, neurazila som a ani nemienim,, z mojej dilemy vzniklo niečo úplne iné ako som chcela...
timanka
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 1. Okt 2007, 15:17

dôvod prečo psa s PP

Poslaťod Esona » 5. Okt 2007, 19:48

Timanka ,rozhodnutie ci psa s PP alebo bez je len na tebe .Nejde tu o klamstvo .Klamat nemusi ,len neprezradis cenu, ktoru si za psika dala. Ja som tiez nepovedala doma cenu a nie len doma .Bud mas ,alebo nemas financie . Ked steniatka nejdu na odbyt, daju sa zohnat aj lacnejsie . Ked uz bez PP ,tak zachranit psika z utulku . Popozeraj na internete .Mozno ti nejaky padne do oka a bude ti robit dobru spolocnost . Vela uspechov pri vybere .
Esona
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 18. Apr 2007, 19:55

Poslaťod emor » 5. Okt 2007, 19:52

Tula píše:ivana1 a emor vobec nemáte istotu ked ma pes PP či je fakt čistokrvný to nikdy nemáš mam s tým skusenosti teraz najst čistikrvného uplne velka namaha tak v dnešnej dobe to maš jedno či s PP alebo bez PP


Tula... to co si napisala je podobne ako ze povies nejakemu xlapovi ze ten jeho syn asi neni jeho syn ..lebo nikde nema istotu ze to je jeho syn...

na margo pravosti rodicov ku prikladu uz niekolko rokov bezi program povinne evidovanej DNA u chovnych jedincov. a ked mi to spochybnis ze aj to sa da falsovat - tak ti dam za pravdu. rovnako je dost mozne ze tvoja mama nie je tvojou mamou a ze tvoj rodny list je zdrap paiera. ano vsetko je mozne.
ale ked napises ze je to jedno ci s PP alebo bez PP tak sorry ale poslal by som kazdeho autora takehoto vyroku rovno do... a pravdepodobne mas s tym osobne skusenosti.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod emor » 5. Okt 2007, 20:05

sonča píše:schnauzee povedala: ........A keby si sa aspon trosku rozumela do chovatelstva, pochopila si, ake zhovadovanie chovatelstva je to, ak niekto siri psov bez PP. To, co mnozia tyto ludia, to NIE SU plemena. .............

Tak akože, prepáč, schnauzee, tak toto ma dobre pobavilo. Moja čivavka je bezpapierová, stála ma o polovicu menej ako papierová. Jasne, nezodpovedá štandardu, má 4,50 kg, je to ten väčší druh (napr. čiváv je okolo 20 druhov, a všetky nádherné), ale garantujem ti, že som videla rodičov, ktorí sa mi páčili, a čuduj sa svete, zo šteniatka vyrástol rovnaký krásavec. Od tohto chovateľa si chodia brať tieto čivavy hlavne z Talianska, a pravda je taká, že tu sa každý čuduje, že je to čivava, a na dovolenke vedeli všetci taliani, že je to čivava, a boli unesení, normálne si ho fotili. A navyše vyzerá presne ako tá z Pravej blondínky. Dokonca mnohí hovoria, že to je najkrajšia čivava, akú videli, má nádherný ksichtík. Takže tak, odborníčka.......


sonca -- ty si nedokazes uvedomit - ze to ze tvoja civavka existuje.. je dielo nie takych co chovali psov bez PP.? ze je to len a len vdaka tym hlupakom co chvaju podla pravdiel a selektuju v chove. ze tomu venuju obrovske usilie,cas, prostriedky a ze len vdaka niekolkogeneracnej snahe tychto hlupakov medzi ktorych sa napriklad ja snazim zaradit ty dnes mozes pisat kecy ako ti chvalia tvoju civavku.?

sa konecne ludia prebudte a pochopte ze chov psov a plemien nie je o tom ze mam rad psika a nech ma deticky a jedno s kym a jake a co tam po nejakom magorskom PP a chovatelskom klube.

ano ak sa mi dostal pes do ruk ktory nema PP a uz je na svete . tak proti tomu nemam nic. ale ist si KUPIT psa bez PP je neucta a podporovanie kradnutia genov - ktore nevznikli na prvogeneracnom bezpapierakovi.
Naposledy upravil emor dňa 5. Okt 2007, 20:20, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod emor » 5. Okt 2007, 20:17

tigricka píše:Ahojte,
psíkovi sa dajú PP vystaviť aj dodatočne? Čo som ja kupovala psíka dobermanka (je bez PP), tak mi majitelia tvrdili, že čo má rodičov sú vlastne odpad z psíkov s PP. Že pred 5 rokmi dozadu sa dávali PP len prvým 4 alebo piatim psíkom. Nejako som tú históriu nesledovala či je to pravda. Náš psík bude určený na stráženie, tak tie PP neboli nejako pre mňa podstatné. No teraz, keď sa tu načrtla taká téma, tak sa chcem spýtať, či je to pravda, čo tvrdili majitelia o tých PP rodičov nášho psíka.


bajky predavaca bezpapierakov. niekedy su fakt vynikajuco skomponovane.
ziadne dodatocne PP sa nevystavuju. vies na zaklade coho sa vystavuju PP...? tak aby ti to bolo jasnejsie ako je to u NO

1. otec aj matka musia mat PP
2. musia vykonat skusku z vykonu.
3.musia absolvovat klubovu vystavu s hodnotenim minimalne dobry.
4. musia mat vyhotovene a vyhodnotene RTG- bedrovych aj laktovych klbov
5.musia absolvovat bonitaciu na ktorej musia zvladnut skusku povahovych vlastnosti. - zakrok na figuranta,odolnost voci uderom palicou
6. musia splnat vsetky zdravotne kriteria podla standardu. - nesmu chybat zuby korektna srst,farba oka, a dalsich x- veci

nasledne pri kryti vypisuje majitel krycieho psa kryci list - dvojmo
potvrdzuju na nom spolu s majitelom suky spojenie - dna. na KL su uvedene vsetky informacie o otcovi aj matke a starych rodicoch vratane ich registracnych cisel atd.

nasledne do 5dni zasiela prvu cast majitel krycieho psa na klubovy sekretariat kde sa krytie eviduje a zverejnuje sa v klubovom spravodaji pre kontrolu ostatnych chovatelov

pri narodeni steniat do trovcch dni chovatel oznamuje poradcovi chovu, ten urobi kontrolu vrhu a podpisuje druhu cast krycieho listu. zaroven vystavi ziadanku na TET.cisla ktoru covatel.suky zasiela na klub.klub overuje ziadost s prvym krycim listom a udeli tet cisla.

na zaklade pridelenych cisel poradca chvu-tetovac . robi druhu kontrolu vrhu a po odobreni - otetuje stence podla pridelenych cisel. zaroven potvrdzuje kontrolny listok a podpisuje odporucenie pre vystavenie PP s uvedenymi cislami. toto zasiela chovatel na klub a an zaklade toho dostava spat znovu chovatel vystavene PP. tie potom nasledne odovzda novym majitelom steniat. tuie uz maju zvacsa tri mesiace. ale tetovanie maju od 8tyzdnov.

v tomto procese sa urvite daju urobit podvody. ale kazdy co len trochu sudny clovek sa zgrcia sam zo seba aby mal hladat cesty ako s nejakych inych steniat robil psov z PP.

takze asi tak.vazeni majitelia cistokrvych psov bez PP

chcete psa bez PP - nie je problem. vezmite si krizenca krizencov a majte ho radi kym neumrie. ale nebastardite dedicstvo ludi ktori sa snazia byt - CHOVATELMI
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod oreganka » 5. Okt 2007, 21:06

emorsk, nejako si sa rozvasnil :wink: ... ale bezva, ze sa ti chcelo a suhlas. Btw. to co pises sonci, ze: to, ze tvoja civavka existuje je dielo nie takych, co chovali bez PP, ale vdaka ´hlupakom´co chovaju podla pravidiel.... tak to teda nie mily emorsk - lebo oznacit 4,5kilovu civu za ´druh´civavy je :D !! a tento psik je PRAVEZE vysledkom chovu ´tiezchovatelov´a hovori to uplne za vsetko - este tu taliansku star par krat nakryt dalsou ´tiezchovnou´a o 4-5 generacii je na svete usate cudo, v ktorom sa civavej krvi uz nikto nedoreze.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod emor » 5. Okt 2007, 21:25

orenganka. ok. neni som chladnokrvny anglican napriek svojmu povodu.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Vader » 5. Okt 2007, 21:37

emorku ,,a co taky "chovatelia" s PP co maju PP ale nakryvaju s hocicim,,,,
proste spinavstva sa deju vsade nielen na fotbale ;-(
:evil:
-Vader---
"Dobrá nálada nevyrieši všetky tvoje problémy ,ale nasere toľko ľudí ,že stojí zato si ju udržať... "

http://www.zmalehomesta.hustej.net
Obrázok užívateľa
Vader
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 5. Okt 2007, 21:30

Poslaťod emor » 5. Okt 2007, 21:43

ked o takych vies. a mas tu vedomost. tvojou povinnostou ako clena chovatelskeho klubu je takuto vec oznamit na sekretariate SUCHNO. pokial tak neucinis a necinis. tak o tom ze niekto kryje a kryje trebars za nejaku proviziu,alebo akokolvek inak nazvane- mlc a pekne sa zarad medzi nich.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Vader » 5. Okt 2007, 21:48

Emorku...tu vidno ze skor pises ako citas ,,,,,mam snad niekde napisane ze viem o takych? len si myslim ak spravne dumam ze sa to moze robit nie? vies ja nesom odbornik na take veci,ale ty vravis ze beru zato aj provizie? tak asi o tom nieco vies....si uz hlasil na suchno? :wink:
-Vader---
"Dobrá nálada nevyrieši všetky tvoje problémy ,ale nasere toľko ľudí ,že stojí zato si ju udržať... "

http://www.zmalehomesta.hustej.net
Obrázok užívateľa
Vader
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 5. Okt 2007, 21:30

Poslaťod oreganka » 5. Okt 2007, 21:52

vader, ku prikladu s tymto :twisted: ?http://predaj.slando.sk/bratislava/hladam_sucku_cau_cau_na_krytie_P_1411073.html
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod emor » 5. Okt 2007, 21:54

Vader píše:emorku ,,a co taky "chovatelia" s PP co maju PP ale nakryvaju s hocicim,,,,
proste spinavstva sa deju vsade nielen na fotbale ;-(
:evil:


odkial si vzal ty informacie ze si sem dosiel s takymto niecim.?
"bonzovat" - ale to nie ja .... je vec vlastna slovakom v krcme a na forach

o moje informacie sa ty neboj. vdaka nim bol uz nejeden podvod zruseny a vyvodene dosledky.

ja ako majitel krycieho psa beriem za krytie bud stena z vrhu alebo peniaze. odtamat su moje informacie alebo inspiracie ako a preco to robia podla teba majitelia krycich psov.

ak mas nejake informacie a vies si stat za slovom tak to slovo predloz tam kde bude vypocute a zobrate v uvahu aby sa podobnym veciam ucinilo za dost.

inak netliachaj prazdnu slamu a nemut vodu co mas pod sebou zo seba nacikanu. :wink:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Re: dôvod prečo psa s PP

Poslaťod timanka » 6. Okt 2007, 20:54

Esona píše:Timanka ,rozhodnutie ci psa s PP alebo bez je len na tebe .Nejde tu o klamstvo .Klamat nemusi ,len neprezradis cenu, ktoru si za psika dala. Ja som tiez nepovedala doma cenu a nie len doma .Bud mas ,alebo nemas financie . Ked steniatka nejdu na odbyt, daju sa zohnat aj lacnejsie . Ked uz bez PP ,tak zachranit psika z utulku . Popozeraj na internete .Mozno ti nejaky padne do oka a bude ti robit dobru spolocnost . Vela uspechov pri vybere .



Vdaka,,ja som chela iba to,, a ako vidím,,, ste sa rozvášnili,,hihi,,ale super,aspoň sa človek veľa dozvie...
timanka
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 1. Okt 2007, 15:17

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron