Utratenie psika

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod Nils » 10. Máj 2007, 12:23

Zopakujem to, čo som už napísal:

"...dôkladne zvážiť najprv všetky možnosti náhradného riešenia..." :arrow:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod rybicka » 10. Máj 2007, 12:39

Nils no ved si rozumieme, to som navrhla aj ja a hned som povedala aj navrhy niektorych rieseni. Viem, ze mozno reagujem k tejto teme trochu precitlivelo, ale I´m sorry, som zena a I´m sorry mam velmi rada psov(a nie len ich) a I´m sorry pohorsil ma 1. prispevok, kde su uvedene len 2 varianty, bud vyhodit psa, alebo utratit.
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod dexter13 » 10. Máj 2007, 13:33

Nerieste to, o takychto praktikach, co sa rodia v hlavach niektorych ludi radsej nevedet. Na co mas do.... psa, to spravis aj z deckom tak, ze ked ti nebude vyhovovat ho das utratit - stavias sa k tomu ako keby to bola tvoja vec "hracka", ktoru ked ta omrzi vyhodis a pride nova - pre takychto ludi mam len opovrzenie
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod Nils » 10. Máj 2007, 14:30

dexter13 píše:Nerieste to, o takychto praktikach, co sa rodia v hlavach niektorych ludi radsej nevedet. Na co mas do.... psa, to spravis aj z deckom tak, ze ked ti nebude vyhovovat ho das utratit - stavias sa k tomu ako keby to bola tvoja vec "hracka", ktoru ked ta omrzi vyhodis a pride nova - pre takychto ludi mam len opovrzenie


Dexter - nikdy - slovom NIKDY! nemôžeš stavať na jednu úroveň človeka a zviera. A ďalej(ako ty hovoríš) to nerieš...

Na druhej strane prístup k živým tvorom by mal vždy rešpektovať humánny princíp. Pes, či iné domáce zviera je v práv. zmysle definované ako vec, aj keď s tým mnohí nebudú súhlasiť. S čím však súhlasím, je to, že Lulu nemá rozumu ani za peták. Načo si zaobstará psa, keď ho potom nemôže mať?? To nie je bezohľadný cynik, to je blbec... :shock:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod dexter13 » 10. Máj 2007, 15:15

No ako pre koho "nikdy". Podla mna je pes niekedy viac clovekom ako clovek... Ale to je moj subjektivny nazor, mas svoj ja ti ho neberem. Staci pozret na ludi, kt. Maju psika ako clena rodiny alebo vlastne dieta a nie "vec"
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod Naty » 11. Máj 2007, 13:37

Nils, a preco by sme "NIKDY" nemohli stavat na jednu uroven cloveka a zviera? Aky je v tom rozdiel? Oboje su zive bytosti, oboje mozu chapat a tesit sa zo zivota, tak preco jednomu zivot brat mozme kedy chceme a druhemu nie? Nie je "trochu" sebecke, tvrdit, ze clovek je viac, len preto, ze sme to my, ze je to nas vlastny druh? Nie je to "trochu" arogantne tvrdit, ze my sme viac ako niekto iny?
No tak sorry, ale ja so stavanim cloveka a psa na jednu uroven rozhodne problem nemam, a poznam vela psov, ktori su lepsi ako niektori ludia. Pes sa casto obetuje za zivot svojho pana v roznych poziaroch, lavinach, prestrelkach a inych katastrofach, a my, ludia, by sme mali byt schopni to ocenit. Pretoze clovek radsej necha zabit psa, ako by mal zomriet sam. Ale pes sa obetuje za svojho pana. Nevyskytuje sa u neho tento druh sebectva a povysenectva, tak casty takmer u kazdeho cloveka.

Pes ci ine domace zviera sice je pravne definovane ako vec, ale to neznamena, ze to za vec budem okamzite pokladat. Ak su ludia "vo vedeni" taki necitlivi a nehumanni, ze ziveho tvora mozu nazvat vecou, nebudem ich v tom podporovat. Moj nazor je, ze kazdy zivy tvor ma pravo na zivot, ked sa raz narodil, a je jedno, ci je to clovek alebo pes, pretoze zo zivota sa vedia tesit rovnako a aj bolest vnimaju rovnako. Rozdiel je len v tom, ze clovek ma vacsiu kapacitu myslenia. Ale pes ma vacsiu dusu...
,,Life isn't about waiting the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain."
Obrázok užívateľa
Naty
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 17. Feb 2006, 21:04
Bydlisko: Hlohovec

Poslaťod Tara » 11. Máj 2007, 14:16

Akoze podla mna to vobec nie je vhodne riesenie...ja by som sa pokusila hladat ovela ine riesenia, napr. darovat ho znamym alebo napisat inzeraty do casopisov, na rozne webove stranky, ale utratenie ako riesenie pre nechcenie psa by som isto nevybrala...
Tara
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 16. Feb 2006, 20:29
Bydlisko: Ilava

Poslaťod Tara » 11. Máj 2007, 14:22

A este by som dodala, ze ten psik za to ze sa narodil vobec nemoze a nemoze ani za to, ze sa dostal k majitelovi k akemu sa dostal. A utratit psa len preto, ze ho jeho majitel jednoducho nechce je neludske.
Tara
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 16. Feb 2006, 20:29
Bydlisko: Ilava

Poslaťod Lenka Mikšová » 11. Máj 2007, 15:59

Ahojte,najprv som mala v pláne vôbec nereagovať na danú tému,ale nedá mi to.
Nikto sa neopýtal LULU ani náznakom,prečo chce psíka utratiť!!!!!!!!!!!
Ako milovníčka psov a celkovo zvierat ma pichá pri srdci pri pomyslení na utratenie zdravého psa,ale zaujímala by ma odpoveď od Lulu,prečo dospela k takémuto rozhodnutiu dať psa preč.....
A LULU premysli si svoje rozhodnutie,lebo výčitky po takomto kroku by si raz mohla olutovať a môžu byť dlhodobé... :!:
Obrázok užívateľa
Lenka Mikšová
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 23. Dec 2006, 19:14

Poslaťod Michaela » 11. Máj 2007, 23:11

to je fakt blbe ze ho chcete dat utratit. niektori ludia by urobili cokolvek aby mohli byt so psom 24 hodin a nemozu (ako ja nemozem mat doma psa lebo mama nechce v byte psa a psa mam u babky a deda) a nevie si vazit jeho oddanost - viem o com pisem co by som dala za to aby som mohla vratit vcerajok aj ked neviem ci by mi to pomohlo - moj papagaj miso vcera nahle umrel. :cry: aj ked nebol nikdy skroteny strasne mi chyba a ja ked som doma nemozem sa pozret ani na miesto kde bol predtym nemozem proste, ale moja sirka to citila dneska a nejako ma upokojila a na prechadzke bola fakt super posluchla na slovo - inokedy si rada robi zo mna dobry den ale dnes nemohla. robila mi spolocnost ako najlepsie len vedela
Michaela
 
Príspevky: 255
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

nečítala som všetky príspevky, len ten prvý, hlavný

Poslaťod michelle » 12. Máj 2007, 13:31

to nemyslíš vážne??...akože veď toto nie je len kruté, ale aj veľmi sebecké...od toho majteľa, ak chce spraviť niečo také...preboha neverím tomu, že na celom Slovensku sa nenájde niekto, komu by vyhovoval aj postarší psík...na celom celučičkom Slovensku...však akože utratiť psa len preto, lebo si ho, s prepáčením, zaobstaral bnejaký xxxxx, ktorý až teraz zistil, že sa nedokáže postarať o psa, je akože totálna hovadina....to ako keby povedala moja mama o mne, že ma zabije, pretože sa o mňa nedokáže postarať...existujú aj iné riešenia...a to napr.:
-nech dá toho psa zatiaľ do nahradného domova, niekde, kde bude oňho postarané lepšie ako uňho, a to napríklad nejakému známemu, do útulku, pričom by tam bol umiestnený do času, pokiaľ mu nenájde lepší domov
-nech napíše inzeráty vo všelijakých stránkach, slovenských alebo aj českých, ktovie..
-ďalej môže dať psa do útulku

ale určite nebude riešením to, že ho dajú utratiť....!!!!!!!! to nikdy, kým je zviera zdravé, načo mu brať život dokelu...ako by bolo tomu majteľovi, keby sa niekto rozhodol vziať mu život, taká jeho matka abo kto...lebo si sa oň nevedeli postarať, tak by sa ho zbavili..no "super" riešenie...čo on vie, či sa mu náhodou v budúcnosti niečo nestane a bude odkázaný na pomoc iných, ale nikto nebude mať čas sa oň postarať...zabiť ho teda nedajú!!!
Obrázok užívateľa
michelle
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 1. Jan 2006, 23:45
Bydlisko: Poprad

Poslaťod michelle » 12. Máj 2007, 13:37

a inak Nils z čoho si usúdila, že nemožno dávať psa s človekom do jednej úrovni? o čo je človek viac než zviera? O nič!!!
Obrázok užívateľa
michelle
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 1. Jan 2006, 23:45
Bydlisko: Poprad

Poslaťod michelle » 12. Máj 2007, 13:40

a Lulu akože tou otázkou, či sme všetci vegetariani si akože narážala nato, že chceš toho zdravého psíka potom zjesť alebo čo???!
Obrázok užívateľa
michelle
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 1. Jan 2006, 23:45
Bydlisko: Poprad

Re: nečítala som všetky príspevky, len ten prvý, hlavný

Poslaťod Michaela » 12. Máj 2007, 17:29

[quote="michelle"]preboha neverím tomu, že na celom Slovensku sa nenájde niekto, komu by vyhovoval aj postarší psík...na celom celučičkom Slovensku...

ja pomaham v utulku v zm a ludia si beru psikov aj do ceska, rakuska, nemecka - vacsinou si pridu po nich ich majitelia
Michaela
 
Príspevky: 255
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Jana K » 12. Máj 2007, 17:50

myslim si, ze vyuzivanie paragrafov a obdobnych definicii tu pri rozoberani tejto temy nema co robit...jednoducho nemozem ziveho tvora definovat pojmom vec - sorry Nills - ked to tak nie je...dost podstatnym znakom narozdiel od "veci" je to, ze pes je zivy tvor a najma CITI :!: :idea: ....a prave to ho robi niecim viac..a nema s tym nic spolocne, ci ho beriem ako dieta, clena rodiny, sucast svorky alebo cokolvek ine.

inac dakujem za obhajobu niektorych mojich slov Rybicka... :wink:

....a k otazke, ci sme vsetci vegetariani atd.......tak na to fakt nemam slov.. :roll:
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron