Krutá realita dnešného Slovenska

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod evulkak » 2. Máj 2007, 13:15

Ahojte,

pri tejto teme neda mi neprispiet.

Vcera sa mi stalo.. ideme si na hradzu. ak je tu domaci vie kde je v Ba hradza na Slovnaftarskej strane. pekne popri bufetoch (Flinstone a este jeden). Medzi tymito bufetmi sidli nejaka firma.. tipujem stavebna. Maju novu modru branu... rozdzavenu dokoran. Arthurka mam priviazaneho kvoli detom, bicyklom a korculiarom ktori schadzaju dolu z hradze a samozrejme aj preto lebo tam jazdia aj auta. Takze ako si tak ideme okolo toho objektu, okolo tej firmy... za plotom si lezka vlciak. Ako zbadal Arthura okamzite sa zodvihol a rozbehol sa popri plote za nim. nejako nas to neprekvapilo... je to normalna reakcia psa ked zbada ineho psa. Prekvapil nas az fakt... ked ten pes vyletel z objektu a davaj za Arthurom! Boli to tri skoky a v tej chvili sa mi zatmelo. Ten d...y vlciak mi zakusol psa do krku! Okamzite sme na neho zrevali - vlciak v tej chvili pustil a zaliezol naspyt do objektu. Hladali sme majitela... nikto tam nebol.

Chcem podotknut ze toho vlciaka sme nijak nedrazdili, ba dokonca sme mysleli ze z objektu nevybehne... vyzeralo to totiz ze nema kadial.
Arthurovi sa nastastie nic nestalo, to zahryznutie nebolo take silne aby mu nejak ublizil... ale mozno nechybalo vela. Ked sme sa potom vracali z luky natrafili sme tam na nejakeho ujka. Tak sme sa ho spytali ci je ten pes jeho. Povedal ze hej. Na co mu priatel povedal ze este raz to urobi tak toho psa zastreli (aj ked nemame zbran ale to nikto nevie). Ako to dotycny pocul povedal ze pes vlastne nieje jeho ze majitel sedi v dome.. ze ho zavola ze mu to mame povedat. A co nas dostalo uplne vraj to ten vlciak neurobil prvy krat.

Tu si kladiem otazku. Co za cloveka vlastni toho psa. Preco nechava psa pusteneho ked je brana dokoran. A to je brana ako svet. preco pes nieje vycviceny, dokonca nemal ani obojok.
V tom okoli sa pohybuje vela ludi a deti a inych psov.
Premyslala som co ak sa to stane znovu a niekto v obrane svojho milacika toho vlciaka nakope.. potom dalsi a dalsi... az nakoniec z toho vyjde ze ten vlciak bude utocit aj na ludi. Je to podla vas v poriadku? :?
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod Nils » 2. Máj 2007, 13:36

Nie v poriadku to nie je. Časom zažiješ zrejme pod. situácií viac. Zvrátiť myslenie ľudí či vypestovať istú kultúru trvá istý čas - takže - moja rad viď . voľný pohyb psov a tiež dopredu s tým počítať...

P.S. Zažil som x takýchto prípadov a aj s horším výsledkom... :cry:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod evulkak » 2. Máj 2007, 15:19

premyslali sme ci toho dotycneho neudat na prislusny urad.. ale mam pocit ze by to bolo zbytocne. A navyse.. sprosto povedane kedze mi nezabil psa (nastastie) nemam dokaz. :?
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod Ivka » 2. Máj 2007, 15:28

evulka,
nam sa stalo presne to iste. vlciak vystartoval po nasom psikovi, ten len zjojkol, ja som nestihla ani zareagovat, len som stala a pozerala ako v spomalenom filme. nastastie frajer po nom zreval a vlciak zaliezol. odvtedy chodime okolo s niecim cim by sme ho v pripade potreby mohli napr. zneskodnit :wink:
minule jeden dedko namieril kocik na nasho psika a skoro donho narazil. v takychto situaciach je mi moja dobra vychova vyslovne na obtiaz :?
Ivka
 
Príspevky: 139
Registrovaný: 22. Mar 2007, 12:14
Bydlisko: BA

Poslaťod evulkak » 2. Máj 2007, 15:35

kde sa vam to stalo? Nepovedz ze tam...
Ja ti poviem ja som bola v takom soku potom ked som si to prebrala a uvedomila co sa mohlo stat... az mi zle prislo.
a to ti vravim ze to by som tam asi vletela jak furia a toho majitela dobila jak psa. :evil:
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod DKo » 2. Máj 2007, 15:44

evulkak píše:by som ... toho majitela dobila jak psa
a to je ako :?: žeby podvedomá krutá realita v praxi :?:
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod evulkak » 2. Máj 2007, 16:45

Dko zas ma nechytaj za slovicka ano? :wink:

ty a aj ostatny velmi dobre viedia ako som to myslela.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod DKo » 2. Máj 2007, 16:59

evulkak píše:ty a aj ostatny velmi dobre viedia ako som to myslela.
aj psy vedia :(
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Ivka » 3. Máj 2007, 9:52

evulik, presne tam, ta brana totiz nikdy nie je zavreta.
Ivka
 
Príspevky: 139
Registrovaný: 22. Mar 2007, 12:14
Bydlisko: BA

Poslaťod evulkak » 3. Máj 2007, 10:35

Ivka:

hej vsimla som si ze je ta brana furt rozdzavena.
Co ja viem este minuly rok (a to sme tam boli takmer denne) tam mali este aj takeho maleho cierneho certa. Ale ten nikomu nic neurobil. no mam pocit ze vtedy bola brana zavreta a ten vlciak tam trcal za branou.
pripadam si ako uplny blb... stale si to preberam v hlave a stale nechapem preco to ten pes urobil. A presne ako si povedala chvilu som mala pocit ze je to ako v spomalenom filme.
vy ste tomu typkovi tam aj boli vynadat alebo ste ho tam tiez nevideli?

Stale mi vrta v hlave co stym urobit.. ci by nebolo dobre to niekde nahlasit.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod Ivka » 3. Máj 2007, 11:28

nikoho sme tam nenasli. viem si predstavit, ze by sme zavolali policajtov, ale to by tam muselo byt niekolko ochotnych svedkov, ktori podporia nasu verziu....
Ivka
 
Príspevky: 139
Registrovaný: 22. Mar 2007, 12:14
Bydlisko: BA

Poslaťod evulkak » 3. Máj 2007, 13:27

Ivka

mas pravdu... nikto by nesvedcil. Ludia si proste neradi pridavaju "problemy" ked nemusia.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod sylva » 3. Máj 2007, 14:58

Ja okolo tej otvorenej modrej brány chodievam so svojimi psami každý deň. Zo začiatku som mala obavy, psisko je dosť veľký, ale časom som nadobudla dojem, že pes je pravdepodobne dobre vycvičený, lebo nikdy si nedovolil vybehnúť z objektu. Pôsobilo to na mňa tak, že presne vie, že von nesmie. Okolo chodí plno ľúdí, detí a psov a pes vždy sedel, prípadne ležal ako prikovaný. Občas aj vstal, ale nikdy neprekročil pomyselnú čiaru von. No vidím, že radšej si budem dávať pozor.
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod evulkak » 3. Máj 2007, 15:12

Sylva

vidis to je divne.... akej farby mas psov? Napadlo ma ci mu vyslovene nesedi nejaka farba. Mozno ho nasral ten maly cert.. a teraz ide po kazdom ciernom psovi.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod Ivka » 3. Máj 2007, 15:29

alebo si dovoluje len na malych psov :roll:
Ivka
 
Príspevky: 139
Registrovaný: 22. Mar 2007, 12:14
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron