Volny pohyb psov

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod Jaro » 2. Máj 2007, 13:51

DKo píše:
Jaro píše:Dko pokial sa ten zakon neupravi alebo nezdokonali tak sa nic neudeje . Tlak ma smerovat na SPZ , vsak predsa je velke mnozstvo kynologickych klubov vid Retrivre ktore spadaju pod SPZ .
a tych 2 a 4 kolesovych to zas je o niecom inom .
Jaro, akosi furt nerozumiem čo máš na mysli. SPZ predsa nie je zákonodarným zborom a jeho chovateľské kluby tobôž nie. Ak máš na mysli, aby SPZ vplýval na poľovníkov, aby len tak mírnix-dírnix nepálili po psoch, ale najpr zhodnotili či náhodou nejde o zatúlanca, ale skutočne ide o psa na pytliačke a ešte i vtedy posudzovali, či sa stane väčšia škoda ich združeniu alebo majiteľovi psa, tak toto sa aj deje. Dať to do zákona však musí niekto iný a v tom zákone by mali byť aj pokuty pre majiteľov zatúlancov a na Slovensku reálna možnosť ich vymáhania.


Dusan ja ti neviem dat presny navod k tomu aby sa docielilo a zamedzilo to aby kazdorocne nebol nezakonne zastreleny nejaky pes . Vies ako sa hovori viac hlav viac rozumu .
SPZ ako zdrzujuca org. polovnikov a kynolog. klubov ma moznost predlozit zmenu , novelu k tomuto zakonu .
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Jaro » 2. Máj 2007, 13:53

Nils píše:
Jaro píše:Dko pokial sa ten zakon neupravi alebo nezdokonali tak sa nic neudeje . Tlak ma smerovat na SPZ , vsak predsa je velke mnozstvo kynologickych klubov vid Retrivre ktore spadaju pod SPZ .
a tych 2 a 4 kolesovych to zas je o niecom inom .


Jaro pokiaľ moje vedomosti a skúsenosti siahajú tak tlak verejnosti či tretieho sektora pri príprave či novelizácii zákonov je naozaj minimálny. A myslím, že to ešte v našich podmienkach chvíľu potrvá. Rozhodujú skôr mocenské záujmy a lobing. Ale to predpokladám vieš aj sám. A ešte jedna poznámka - naozaj si myslíš, že množstvo kyn. klubov či chov. klubov nájde spoločnú reč - a opäť to trápne klišé - u nás na Slovensku... :?:


Nils tak k tomu nemam co dodat - Vsetko je o ludoch a tolerancii . A ludia sme mi ale hlavne zalezi na jednotlivcovi ako sa k comu postavi .
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod rybicka » 25. Máj 2007, 8:32

Ahojte, vcera som bola s mojou "malou" vonku medzi cinziakmi. Nadielky zbieram, lebo je to 3mesacne steniatko a nestihame prist na miesta, vyhradene na vencenie. Mala som ju na volno pri nohe-boji sa, je mala, takze sa odo mna nevzdiali na viac ako 3 metre. Medzi panelakmi presli na aute po chodniku policajti a zastavili ma, ze vraj preco ten pes nie je na voditku. Som povedala, ze je to steniatko a boji sa, takze mi neutecie. To ho vraj nezaujima, raz je na to zakon....som mala chut sa opytat na presne znenie toho zakona, ked sa nim ohana...A chcel vidiet znamku. Som mu povedala, ze znamku nema, lebo na MsU mi povedali, ze steniatko sa nahlasuje az ked ma 1/2 roka, lebo do 1/2 roka zivota je vysoka pravdepodobnost umrtia steniat-tak mi to naozaj povedali! Na to mi povedal, ze aby som sa potom necudovala, ked mi utecie, ze ho odchytia a veterinar ho uspi pistolou-myslel tym naveky. Tou uspavackou ma tak vykolajil, ze som ani nedokazala povedat, ze ma tetovanie a cip a aj keby mala znamku a utiekla mi, moze ju po ceste niekde stratit. A na vencenie su vyhradene miesta, nemam ju vencit tam kde sa hraju deti-mezi krikmi a stromami....som mu povedala, ze to zbieram a ze mu kludne mozem ukazat sacky.(a myslela som si, ze sklo na miestach kde sa hraju deti im nevadi...), mi povedal, ze je to od mna sice pekne, ze to zbieram, ale mam chodit na tie miesta. Ako mu vysvetlit, ze 3 mesacne steniatko sa vyvenci okamzite, ked vyjdeme von a prve miesto na to urcene mame od panelaku cca 400 metrov? Mala som taku chut sa s nim pohadat, ale nebola som blba, lebo by mi nasolil 3000sk pokutu za volno pusteneho psa....Mimochodom, co mam urobit, aby sa ludia nebali steniatka vysokeho nad kolena, ktore ma VODITKO A NAHUBOK???ked ludia u nas idu okolo dogy len na voditku bez nahubku, okolo leonbergera, nic, ale ja prejdem s psom trochu vyssim nad moje kolena, ma voditko a nahubok a vsetci zdrhaju....stve ma to, lebo ona sa boji a ked vidi, ze jej sa niekto boji, tak sa zacne uplne triast od strachu.... :(
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Nikka » 25. Máj 2007, 8:56

Ahoj Rybicka, skus nedavat steniatku nahubok. Ono to ma na ludi taky "psychologicky efekt", ze ked vidia psa s nahubkom, okamzite je velmi nebezpecny :lol: . A este, ked im vysvetlujes, ze to je nebodaj steniatko.
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Poslaťod rybicka » 25. Máj 2007, 9:02

Nikka, ale to si nevyberies, lebo bez nahubku ma zase zastavia policajti, ze preco ten VELKY pes nema nahubok.....???Zase je to napadnutelne. Ja si proste nevyberiem. A podla mna by skor malo tych ludi ukludnit, ze ma nahubok, ze sa nic nemoze stat....mame divne rozmyslanie. Pes navolno s nahubkom nam nevadi, pes na voditku s nahubkom nam vadi
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Nikka » 25. Máj 2007, 10:04

Rybicka, presne tak! Je to sice divne, ale mam (a to nielen ja) rovnake skusenosti. My v Ziline mame vo vyhlaske prikazane sice vodenie psov na vodzke, ale nemusia mat nastastie nahubok. Iba psy, co uz niekoho pohryzli a su evidovane ako "nebezpecne".

Ale aj tak vela ludom vadia velke psy. Ja mam sice dvoch stredne velkych, tak nemam s nimi ptroblem (po sidlisku mi chodievaju radsej pri nohe). Ale zaraza ma, ze nikomu neprekazaju tie male agresivne psiky, co sa vrhaju na hociktoreho psa alebo cloveka. Teraz je v mojom okoli velmi vela hybridnych jorkov a maltezakov a su teda strasne neprijemni. S nimi mavam problem. Neviem ako sa branit, ci ich kopnut, ale je mi luto tych psov. Nemozu za to, ze su blbe. A ked dostali do vienka este slabu nervovu sustavu...
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Poslaťod rybicka » 25. Máj 2007, 10:22

Nikka no prave, som aj u toho policajta mala chut sa ho opytat, ci by ma zastavil aj keby som mala pri sebe steniatko vysoke po kotniky. Male plemena mavaju o vela agresivnejsie spravanie, zatial co velke su viacej flegmosi, ale to nikoho nezaujima, ide o to, ako ten pes vyzera, nie aku ma povahu.... :?
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Nikka » 25. Máj 2007, 12:44

A vy mate v Skalici povinny aj nahubok? To je hrozne

No, u nas male psiky chodia zasadne len na volno. Vobec majitelov neposluchaju. Velakrat za lesoparkom najdeme na ceste nejakeho zrazeneho psika :cry:
A este som si vsimla, ze vela ludi nadava len mladym ludom so psami a dochodcov si ani nevsimaju. Je akosi samozrejme, ze ti nemusia nic. Dochodcovsky nevychovany pes (cest vynimkam :!: ) na volno, vyvenci sa kde chce, zautoci na koho len chce a stale steka - doma aj vonku. A venceny je len okolo baraku. Nikto ani okom nemihne a nic sa nedeje. Niekedy je naozaj na skodu ta dobra vychova :D
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Poslaťod rybicka » 25. Máj 2007, 12:51

No u nas v Skalici je povinny majitel psa, mat ho na voditku a s nahubkom. Neviem, ci je to naozaj povinne aj ten nahubok, alebo si to k tomu priklada len mestska policia...ja teraz s malou chodim s nahubkom, lebo chcem, aby si na neho zvykla, lebo sa chystame do ZOO a tam ho mat musi. A aj ja som si u nas vsimla, ze ked ide mlady clovek so psom a okolo idu policajti, tak je problem, inak si ludi nevsimaju a este som si vsimla, ze je problem len u psov, co meraju viac ako 35 cm v kohutiku. Takeho yorka, alebo civavu, alebo palacoveho pinca si nikto ani nevsimne(je fakt, ze palacovy je v pohode, ten nez sa k tebe dohrabe, uz by si bola davno prec), ale ide o princip, ze ked musi, tak musi KAZDY, preco si malych plemien nevsimaju a vidia velkeho psa a hned je nejaky problem... :?: :?
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Nikka » 25. Máj 2007, 13:17

Vask si pozri vyhlasku vaseho mesta, ci je povinny aj nahubok. Inac predtym, ked bol aj v ZA nahubok povinny, platilo to tusim pre psov az od pol roka.

Ale tie male ustekane potvory su riadne rychle co? Kiez by boli pomale aspon ako mopsy :D
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Poslaťod evulkak » 28. Máj 2007, 13:25

rybycka:

to nieje len o stenatach... skus dospelemu psovi povedat aby sa nevykadil alebo nevycural hned ako vyjdes z baraku. Ked mi to niektory z tych mestskacov ukaze, snimem klobuk a zaholdujem mu.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod sylva » 28. Máj 2007, 13:35

Prídi sa pozrieť :wink:
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod evulkak » 28. Máj 2007, 14:45

sylva:

snad nechces povedat ze tvoj pes to ovlada. ty brdo.. musim najst ten klobuk
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod sylva » 28. Máj 2007, 14:50

Veď to nie je až taký problém. Vyleziem z domu, dám si ho k nohe a pustím ho až sme za sídliskom. Hladaj klobúk :wink:
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod evulkak » 28. Máj 2007, 15:00

tak to ja svojho 5 mesacneho k nohe teda nedam :) to u nas este nefici :)
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

cron