Volny pohyb psov

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod evulkak » 25. Apr 2007, 9:26

Jaro:

to co ty myslis tu lesnu plochu za Slovnaftom to je "Kopáč- CHKO" ale myslim ze Joachim myslel tie polia ako ides smerom na Dunajskú lužnú po pravej strane. To by som zase povedala ze tam tiez nema co robit lebo je to sukromny pozemok :lol: . Takze nadobudam pocit ze psa nemozno pustit lebo my pri baraku mame zakaz volneho pohybu psov, hned vedla domu je CHKO Devinska Kobyla :lol: a v meste ho nepustim nie som psovrah. Mam pocit ze zacinam setrit aj ja. :lol:

Apropo.. aj tak tam na to kazdy ... a psa si pusti.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod Ivka » 25. Apr 2007, 10:21

pri vsetkej ucte, ale kam inam s nim mam ist :?:
Ivka
 
Príspevky: 139
Registrovaný: 22. Mar 2007, 12:14
Bydlisko: BA

Poslaťod beira » 25. Apr 2007, 11:57

Ja si myslím, že je to o rešpektovaní a tolerancii. Naozaj nie je mojím cieľom plašiť zver (na druhej strane sa pýtam, ako je to ošetrené v prípade poľnohospodárskej a inej mechaniky a motorkárov, ktorí podľa mňa tú zver nielenže plašia, ale aj ničia, pes, ktorý prebehne zajaca, ktorého aj tak nechytí, mi príde menej škodiaci), ale všeobecný zákaz púšťania psa navoľno je proti prírode a strieľanie netúlavých a nepytliačiacich psov je podľa mňa v rozpore so zákonom, hlavne ak je so psom majiteľ. Odstrel je predsa len vždy radikálne riešenie a poľovník, ktorý tak urobí, buď nebol správne inštruovaný, alebo vedome prekračuje svoje právomoci. Ak je pes navoľno na mieste, kde naozaj reálne ohrozuje zver, poľovník by mal majiteľa upozorniť, prípadne označiť miesto, kde nie je pohyb psa navoľno nežiadúci. Veď ak strieľa v prítomnosti ďalšieho človeka, ohrozuje aj jeho. A pri litroch pálenky, ktoré poľovníci vypijú, krivá muška nie je vylúčená :lol:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod sylva » 25. Apr 2007, 11:59

Akože kam?! Predsa na vyhradené miesta! :twisted: To sú tie tri úzke trávnaté pásy v Blave umiestnené medzi dvomi dvojprúdovkami, ďalší je fliačik trávy medzi koľajnicovou traťou a autostrádou a tak :roll: So psami sa v mestách jednoducho neráta :cry:
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod sylva » 25. Apr 2007, 12:06

je to o rešpektovaní a tolerancii.
Tak potom rešpektuj zákon a maj ich na vodítku :lol:

poľovník by mal majiteľa upozorniť, prípadne označiť miesto, kde nie je pohyb psa navoľno nežiadúci
To si predstavuješ tak, že by rozostavili poľovníkov okolo každého revíru a tí by každému jednému psovodovi verklíkovali zákon? Ja sa na to viem celkom dobre pozrieť aj z tej druhej strany.
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod dexter13 » 25. Apr 2007, 12:32

cele slov. polovnictvo je des, len pif paf a ziadna laska k zverom... ja by som zas strielal polovnikov, co nahanaju zver, s glockom sa dobre mieri tak tento rok idem polovat ja :twisted:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod sylva » 25. Apr 2007, 12:40

Myslím, že nemáš pravdu. Teda nie, že by som sa chcela poľovníkov zastávať, tiež ma párkrát pekne nasr......dili, ale je to všetko o konkrétnych ľuďoch.
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod evulkak » 25. Apr 2007, 12:49

dexo

spravne polovnictvo je veda.. pokial si z toho neurobi niekto svoje hobby a zarobkovu cinnost pre zahranicnych turistov.
Kamoska ma priatela lesnika. Taky lesnik ci polovnik... na to su stanovene pravidla. On sa dnes nemoze rozhodnut ze picne tamtu srnu. Moze to urobit az na jesen a len v pripade ze je stara alebo chora. Takto sa strielaju aj jelene a ina zver. Odstrel na jar iste nehrozi. Na odstrel ako som pisala mozu ist stare kusy v revire, chore alebo premnozene druhy. Takze vzuru na jar do hor so psom... ak ho niekto picne tak umyselne. A navyse pokial viem tyranizacia zvierat je u nas trestna. Ak vam zastrelia psa... treba ho udat.. polovnik nepolovnik. Ma mat optiku na zbrani a vediet co striela. Aj xxxxxxx by napadlo ze srna nieje dalmatin...
A este.. ak je v revire hon.. da sa to jednoducho zistit. Vsade pocut psy a na kazdom kusku su odstavene auta. Jeden taky som zazila na kopaci... hnali dive svine... bolo ich tam snad sto plus kazdy mal dvoch troch psov. Uspech mali tiez. par kuskov sa im tam zadarilo.
Naposledy upravil evulkak dňa 25. Apr 2007, 12:57, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod Ivka » 25. Apr 2007, 12:57

dobre, tak teda ked sa s nimi nerata, tak utyram svojho psa ja, nebudem ho nikam pustat. postupne zacne byt z tej nevybitej energie nervozny. po dlhsom case agresivny. potom kusne oproti iduceho cloveka a vsetci mozu zacat znova nadavat na psov a psickarov vseobecne.
neviem, doteraz som bola v presvedceni, ze polovnictvo je aj o laske k prirode a k zvieratm vseobecne.... :?:
Ivka
 
Príspevky: 139
Registrovaný: 22. Mar 2007, 12:14
Bydlisko: BA

Poslaťod beira » 25. Apr 2007, 13:42

Sylva, ja som odisla z mesta aj preto, aby som sa nemusela so psom pri nohe citit ako vyvrhel spolocnosti a musim povedat, ze je to tu horsie ako v Bratislave.

usmrcovať v poľovnom revíri psy, ktoré mimo vplyvu svojho vedúceho vo vzdialenosti väčšej ako 200 m od najbližšie trvale obývaného domu hľadajú alebo prenasledujú zver alebo sa k nej plazia; toto oprávnenie sa nevzťahuje na psy ovčiarske, psy pastierske14) ak sa nevzdialia od stáda viac ako 200 m a na psy poľovné, slepecké, zdravotnícke, vojenské a služobné, ak sa dajú rozoznať a ak sa pri výkone služby alebo pri výcviku vzdialia z vplyvu svojho vedúceho len prechodne,

Mas pocit, ze ten zakon mi prikazuje mat psa na voditku? Ja nie, ale mozno sa mylim...

Keď mi môže poľovník ukazovať svoju knižku, ktorá ho "oprávňuje" strieľať, môže ma aj slušne usmerňovať, keď už ma stretne. Neverím, že by pes vadil na každom m2 poľovného revíru. V každom prípade sú poľovníci zodpovední za revíre, kde smú vykonávať poľovné právo, čiže by ich mohli mať minimálne opatrené nejakými tabuľami, keď už idú radšej na štamprlík ako na pochôdzku. A bolo by dobré, keby boli občas aj triezvi, inštruovaní, pôsobili skôr osvetovo ako teroristicky a naučili sa slušne správať. Česť výnimkám! :wink:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod sylva » 25. Apr 2007, 15:12

Ja som tiež pre toto odišla z mesta a prvé, čo bolo, "skamarátila" som sa s tamojšími poľovníkmi. Naštastie to boli celkom normálni ľudia, takže som nemala žiadne problémy. A teda aj psov mám slušne zvládnutých, tak možno aj to zohralo rolu :wink:
Mas pocit, ze ten zakon mi prikazuje mat psa na voditku?

Pokiaľ inak nevieš zabezpečiť, aby Tvoj pes vo vzialenosti 200 m od posledného obývaného domu neprenasledoval zver, alebo sa k nej neplazil, tak áno. :twisted:
Keď mi môže poľovník ukazovať svoju knižku, ktorá ho "oprávňuje" strieľať,
Pochybujem, že je povinný Ti niečo ukazovať, ak Tvoj pes robí neplechu v jeho revíre. Mne by to, že ma nikto slušne neusmerní pred tým, než mi odbachne psa až tak nevadilo. Neznalosť neospravedlňuje. Tiež by ma asi vytáčal blbeček, ktorý vletí s 3 psami do lesa, tam ich vypustí a tí tam potom celý deň lietajú bez kontroly. Ale tiež som za, aby boli poľovníci skôr triezvi a správali sa slušne :lol:
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod Jaro » 25. Apr 2007, 16:40

dexter13 píše:cele slov. polovnictvo je des, len pif paf a ziadna laska k zverom... ja by som zas strielal polovnikov, co nahanaju zver, s glockom sa dobre mieri tak tento rok idem polovat ja :twisted:


dexter o slovenskom polovnictve namas paru :wink:
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod beira » 25. Apr 2007, 16:44

Bohuzial, tu to s tymi polovnikmi nie je take jednoduche... "kamaratit" by som sa nimi mohla len s velkym sebazapretim... a neviem, ci by to pomohlo... Ale realne uvazujem o vstupe do polovneho zdruzenia, aby som to videla aj z inej strany :idea: Dufam, ze sa nebudem musiet stat alkoholikom, kedze ine prekazky nevidim: prirodu mam rada, co neviem, sa naucim... :D S drzbou zbrane to mam OK, kedze nikto nekontroluje, ci je polovnik na to psychicky sposobily... :lol: :mrgreen:

V lese sa nespravam ako blbecek a nepustam si tam 3 zbesile psy, aby si pobehali za srnakami... Ja tu nehovorim o psoch, ktore si niekto vypusti, aby robili "neplechu" v reviri, ale o venceni, ktore sme napriklad aj spolu absolvovali pri Slovnafte.
Psy mozno nemam take zvladnute ako ty a myslim, ze takych je aj malo, ale su uz zvladnute celkom slusne na to, aby som si mohla dovolit pustit ich na luke a nebat sa, ze mi zdrhnu v nenavratne za zverou, aj ked to riziko tam je vzdy, lebo na 100% nie je nič. Snazime sa chodit na miesta, kde je vyskyt malo pravdepodobny, davame si extremny pozor, cize pozorujeme okolie, aby sme pripadnu zver zbadali skor ako psy, hoci v poslednej dobe je to zbytocne, lebo ak tam nahodou nejaka je, plasia ju motorkari... :roll: Ak mame ale podozrenie, ze by zver na okoli byt mohla, mame ich na tom voditku :wink:, pre istotu...

Pod "usmerni" som myslela oznaci miesto, kde jemu a zveri nebudes tak vadit... Aj keby ta hned polovnik pristihol pri tom, ze tvoj pes prenasleduje zver, ak si tam, nemoze ho hned zastrelit. Pokial samozrejme nie si pytliak a nechodis mu do reviru pravidelne... Moze ti ale dat pokutu. Ked zle zaparkujes, policajt ti tiez nevypali auto, ale da papucu.

Neznalost coho neospravedlnuje? Ked sa opytas nejakeho polovnika, ktory zakon ho opravnuje strielat do tvojho psa, myslis, ze ti nejaky odcituje? Dovolim si tvrdit, ze keby vsetci respektovali nariadenia a zakony, aj tie blbe, tak ako ja, vyzeralo by to inak... :P
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Jaro » 25. Apr 2007, 16:46

V dnesnej dobe kedy ma skoro kazdy digitalny fotak alebo mobil z fotakom je lepsie si dotycneho cloveka pekne nahrat ako mu psik beha na volno tam kde nema a dotycny ma zarobene . Strielat sa uz neoplati ako zdrazeli naboje :lol: Nedavno takto znamy zo stredneho slovenska pekne vymakol chlapa z RR ako beha pes po lese . Video malo asi 10min . a Dotycnemu panovi bola vymerana pokuta 30 000sk . Chudak sa tvaril asi moc kyslo ked ho riesili . a ukazali mu to video :wink:


ja mam taku otazocku na psickarov : Myslite si ze polovnik ako majitel psa pocas roka nechava svojho chlpaca vybehavat v lese ?

psy na volno pracuju pri dohladavkach alebo pri spolocnych polovackach inak polovneho psa neuvidite behat len tak po lese .


co sa tyka slovnaftu je nepisana dohoda ze medzi cyklodrahou a dunajom je volny pohyb psov dovoleny to vam potvrdia aj polovnici z miestneho PZ .
Naposledy upravil Jaro dňa 25. Apr 2007, 16:51, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod beira » 25. Apr 2007, 16:51

Suhlasim: ja uz mam tiez zopar zaberov psov polovnikov, ktore sa navolno pohybuju po obci a ohrozuju obcanov. A teraz sa chystam na polvnikov s flintou cez plece, knisavou chodzou a cervenym nosom... :mrgreen:

Spravny polovnik zrejme nie... A ani normalny clovek si psa v lese nepusti vybehavat, ale ja tu nevravim o lese, ale travnatych porastoch v blizkosti obce.
Naposledy upravil beira dňa 25. Apr 2007, 17:09, celkovo upravené 2
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron