poradte mi prosim

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

poradte mi prosim

Poslaťod Maťa » 17. Apr 2006, 21:19

neviete mi niekto povedat,ze ci je dalmatinec alebo Rhodesian Ridgeback vhodny do bytu??? Ak ano,ktory je viac. Ď
Maťa
 

Poslaťod Hosť » 17. Apr 2006, 21:21

Ahoj, pokial mu zabezpecis dostatok pohybu tak mozes mat v byte aj dalmatinca aj RR......
Hosť
 

Re: poradte mi prosim

Poslaťod Anka7 » 17. Apr 2006, 21:55

Maťa píše:neviete mi niekto povedat,ze ci je dalmatinec alebo Rhodesian Ridgeback vhodny do bytu??? Ak ano,ktory je viac. Ď


Netreba vsak zabudat aj na vychovu a vycvik. Obe plemena su dost tvrdohlave a zlozite. Urcite by som ich neodporucala zaciatocnikovi.
Taktiez si treba uvedomit, ze potrebuju vela casu a len ty vies kolko hodin denne vies poskytnut psovi na spolocnu hru, vybehanie a vychovu spojenu s vycvikom
Anka7
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 15. Mar 2006, 20:35

Poslaťod Ingrid » 17. Apr 2006, 22:18

Neviem 100% ci aj RR/ale myslim ze ano/,ale dalmatin urcite potrebuju vela pohybu denne,su velmi temperamentni..
Myslim,ze existuje aj kludnejsie plemeno vhodnejsie do bytu.. :wink:
Chov ciernych a škvrnitych nemeckych dog
Chov mačiek ragdoll
Ingrid
 
Príspevky: 39
Registrovaný: 3. Apr 2006, 8:02
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Maťa » 17. Apr 2006, 22:25

A ake plemeno napr???? lebo ja chcem vacsieho,lebo doma mame maleho maltezaka. A o pohyb by mu bolo dobre postarane.
Maťa
 

Poslaťod Hosť » 17. Apr 2006, 22:33

Dalmatinec krasne vydrzi v byte aj dlhsi cas sam. Kamaratka mala jedneho a dozil sa 14 rokov. Akurat, ked nema dostok pohybu tak ma sklony priberat a potom ma zdravotne problemy. (klby a pod.) Do bytu sa hodi aj Americky stafordsirsky terier alebo pitbul. Su to vacsie plemena a zboznuju deti. Ludia chovaju v bytoch rozne plemena. Zavisi to len od teba, kolko casu mu obetujes. Mne osobne sa paci aj madarska vyzla.
Hosť
 

Poslaťod anet » 18. Apr 2006, 7:51

Ahoj, ja mam RR v byte. Potrebuje vela pohybu, ale to podla mna vacsina plemien. RR sa podla mna vsak vobec nehodi zaciatocnikom, nieje taky poddajny a tazsie sa s nim pracuje ako napr.s nejakym ovciarskym plemenom.
Dalmatin, neviem posudit, nemala som a tych co som poznala boli tak tlusty, ze ledva chodili.
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod Maťa » 18. Apr 2006, 10:26

Ahoj,ja niesom zaciatocnik. Chovala som dvoch polovnikckych psov,ale teraz mam jedneho. Ale chcela by som este plemeno velke do bytu.
A este raz hovorim,ze o pohyb by mu bolo dobre postarane. :)
(ten polovnicky pes nie je v byte)
Maťa
 

Poslaťod anet » 18. Apr 2006, 12:49

Maťa píše:Ahoj,ja niesom zaciatocnik. Chovala som dvoch polovnikckych psov,ale teraz mam jedneho. Ale chcela by som este plemeno velke do bytu.
A este raz hovorim,ze o pohyb by mu bolo dobre postarane. :)
(ten polovnicky pes nie je v byte)


Tak potom je jedno pre ktoreho sa rozhodnes.
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod Hosť » 18. Apr 2006, 12:55

Maťa,
a co tak Irskeho vlkodava??? Ten sa tiez hodi do bytu,aj ked ma velke rozmery. No mnoho ludi,co maju dom so zahradou,ho maju v dome :wink:
Hosť
 

Poslaťod offca » 18. Apr 2006, 12:59

che a toto bolo fajn...a šo tak štajerskeho duriča? a porcelaineho? a anatolskeho ovčiaka? a flanderskeho bouviera? briard? shih-tzu? moskovskeho toy terriera? čau-čava! hokkaido kena! karelskeho maca! azawakh!!!

to bola ozaj tutovka :D
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Hosť » 18. Apr 2006, 13:20

offca, to akoze co si tym chcela poedat???
Hosť
 

Re: poradte mi prosim

Poslaťod offca » 18. Apr 2006, 13:37

Maťa píše:neviete mi niekto povedat,ze ci je dalmatinec alebo Rhodesian Ridgeback vhodny do bytu??? Ak ano,ktory je viac. Ď


Anonymný píše:offca, to akoze co si tym chcela poedat???


mam podobnú otázku :)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Hosť » 18. Apr 2006, 13:43

tym,ze nie je zciatocnik,ako napisala anet,je jedno ktoreho si vyberie. Je pravda,ze rec bola o RR a dalmatincovi,ale navrh jej hadam mozem dat :?:
Hosť
 

Poslaťod Mary » 18. Apr 2006, 16:22

musiš vedieť po akom psovi tužiš a akeho chceš.Podľa mna je každy pes vhodny do bytu,pokial sa mu budeš venovať.Poznam ludi čo maju v byte chrtov..
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron