pomooooc

Tu si môžete písať o svojich mačacích miláčikoch - veci, ktoré sa nehodia do iných koloniek

pomooooc

Poslaťod Hosť » 25. Jan 2006, 15:33

Prosim Vas,nevie mi niekto poradit plemeno macky,ktore nebude mat taky splasteny nefacik a bude to taka pohodova macicka....
potesil by aj kontakt na chovatela.
Ja som si presla tieto plemena,ale chcela by som vediet aj Vas nazor...
Chcem kocurika ale lan s PP aby bol taky domased...
Prosim pomozte :wink:
Hosť
 

Poslaťod offca » 26. Jan 2006, 9:43

Britky sú domáce pohadáčky...hoci každý niekedy chytí rapel :)
Chovatelov britiek nájdeš asi všade.

A pre svoju perfektnú povahu sú velmi vychvalované ragdollky, no asi to práve domasedská povaha nebude (rozhodne to ale bude mať dalej od orientalok, ktore sa to dostanu na plafon, i ked pristup žiadny) :)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Hosť » 26. Jan 2006, 14:49

offca,
dakujem. Ja teda skusim kontaktovat tych majitelov britiek....
Rozmyslala som aj nad bengalskou macickou. Nevies nahodou aku ma ona povahu???? :wink:
Hosť
 

Poslaťod offca » 26. Jan 2006, 15:09

vieš, aký je bengálsky tiger? :lol:
...tak bengalky su niečo podobné. :P ...je to šidlo, také skôr polodivé ako domasedské

..potom ked budeš kontaktovať nejakého toho chovatela, je jedno ktoreho plemena, popytaj sa ho na "problematiku" kocurov. V byte chovať kocura je rozhodne rozdiel ako mačku. Kocúr (pokial nie je kastrat) ti po dozretí bude značkovať byt a je to doosť smradlavá zaležitosť :)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Hosť » 26. Jan 2006, 19:06

Ja by som chcela kocurika s PP,ktory nemoze nastupit do chovu kvoli nejakej vade. Ja neviem. Trebars nema dobre vyvynuty chrup. Len ako mazlicka. Potom by sa mohol dat vykastrovat....
A o macicke neviem,no.... Ona predsa bude mat tu ruju a neviem ci u nej budu nejake vykyvy nalad ako napr. pri kobyle. Doma mame maltezacku a chcem,aby mala "partnera"
Mali sme fenku jacka russela,ale mala vrodenu vadu. Mala zrasty na crievkach. Robili sme co sa dalo na jej zachranu,ale veterinar jej vsetky crievka vymenit nemohol... :cry: :cry:
Ale najskor musime dat zabezpecit okna aj balkon,aby macka bola v bezpeci.
Hosť
 

Poslaťod offca » 27. Jan 2006, 9:02

Taak mačkám som sa venovala síce len krátku dobu, ale čo si ja pamätám, na zuby sa im nepozeralo.
Inak na nijakú vadu sa sústrediť nemusíš. Ak som správne pochopila, asi ide o peniaze. V takom prípade, pokial chcú mať novomajitelia mačičku/kocúra len na potešenie, bez chovu a výstav, pritom s PP, aby spľňal to, čo má, predá ho/ju chovateľ za nižšiu cenu. PP k nemu dostaneš, no prečiarknuté, čiže sa nikde oficiálne nimi nemôžeš oháňať.
Pokiaľ sa ale majiteľ po čase rozhodne, že chce chovať, tú cenu doplatí a dostane platný PP.
Pokiaľ chceš kocúra, určite bude vhodnejšie kastráta. Chovných (nekastrovaných) kocúrov poväčšine chovajú práve kvôli tomu značkovaniu vo vonkajších podmienkach.
S tou mačkou si trafila do čierneho. Máva ruju a je to (pri niektorých) dosť o nervy. Mačka sa vtedy doslova plazí po zemi, chvost nebok (lebo za každým rohom na nu čaká kocúr :roll: ) a silno pri tom mrauká. Je to taký hlboký zvuk, ktorý sa pomaly na mačacie mnaučanie ani nepodobá.
Vtedy som tú našu ani hladkať nemohla, hneď nastrkovala zadok...perverznica :)
Chovatelia zvyknú používať istý druh sedatív, ktoré im bežne predá vet.
Alebo ak nechceš mačiatka, zasa to rieši kastrácia...a mačka je po nej prítulnejšia, kludnejšia, atď.

A vôbec - ak chceš, pozri si www.cats.sk
Najdeš tam toho veľa.
A ak si z BA, tento víkend bude v kulturáku Ružinov medzinárodná výstava. Je to najlepší spôsob, ak sa poradiť s chovateľmi, pozbierať kontakty, pozrieť si, aké sú jednotlivé plemená naozaj (i ked ich výstavný stres to trošku skresluje).
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Hosť » 27. Jan 2006, 16:08

offca,
dakujem ti za vsetky rady....
Ja pokontaktujem tych chovatelov a nieco uz vymyslim.
Tak dakujem :wink: :D
Hosť
 

Poslaťod Andrea Klegová » 4. Feb 2006, 14:39

Ahoj, pokiaľ máš ešte záujem o maznavého a milého kocúrika s PP, môžeš sa kontaktovať na adrese: andrea.klegova@satronet.sk
Andrea Klegová
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 12. Jan 2006, 20:03

Poslaťod basa » 15. Feb 2006, 20:29

jedina pohodova a bezproblemova je plysova :)
basa
 

Poslaťod Ingrid » 18. Feb 2006, 21:40

Ja mam ragdolla a musim povedat,ze je to uzasna pohodova macka.
Mali sme aj britaka,mal tiez kludnu povahu,ale ragdoll je povahovo milsi.. :wink:
Ingrid
 

Poslaťod lili » 2. Mar 2006, 17:55

Ahoj ja som ti k tomu chcela tiez nieco povedat: ja chovam perzske macky a su tiez kludne (hovori sa ze su to najkludnejsie plemena)- ak by si chcela poslem ti aj foto s predchadzajucich vrhov a ver ci nie, vobec niesu skarede ako ich vacsinov davaju na niaky obrazok na net a tak... ak chces napis na tuto stranku lili777@pobox.sk aj ti poradim. Mne sa este pacia Ragdollky. Aj tak ked si kupis hocijaku macku budes sa musiet o nu dobre postarat a venovat jej cas, najdolezitejsie ked je este maca.... :)
lili
 

rada na,co si davat pozor pri koupi kotete

Poslaťod jarka benkova » 7. Mar 2006, 21:53

Vybrat si spravné plemeno kočky je důležité.Nejdřive se podívejte na různa plemena jek vypadají ( v atlasu koček, na výstave nebo přimo u chovatele-u slušneho se mužete nezavazne na kote prijit podivat ještě než se rozhodnete )POTOM SE ZEPTEJTE NA TEMPERAMENT ,POVAHU.Je to duležité a pak si vyberte.Davejte pozor aby kote bylo očkované,odčervene a zdravé,nejlepe když maji rodiče kotatek testy na FIP,FIV,FeLV neg.MEZI KLIDNÁ ZVIŘATA PATŘÍ PERSKA KOČKA,RADGOL,BIRMA,BRITKA MEZI AKTIVNI,TEMPERAMENTNÍ BURMILA,TURECKA ANGORA,SIAMSKA,BALINESKA ,BENGALKA A JINE.Hodne štěstí při výběru a radosti s novým členem rodiny Vám přeje Jarka
jarka benkova
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 7. Mar 2006, 21:31

Poslaťod Hosť » 7. Mar 2006, 22:01

Dakujem velmi pekne Jarka :D :D :D :D
Hosť
 

Poslaťod Alena Kabátová » 25. Máj 2006, 16:06

:lol: Doporučujem Vám plemeno sibiřské kočky.Má skvělou nekonfliktní
povahu,kocouři jsou obzvláště velcí mazlové.Podívejte se na mé stránky:
www.krchleby.cz/wings.html
S pozdravem Alena :roll:
WINGS,CZ-menší-hobby CHS.Máme 2 chovné kocoury-imp.z Ruska-Evropské šamp+2 Evrop.šampionky kočky.Koťata od nás jsou v Polsku,Švédsku,SK a USA.
Alena Kabátová
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 21. Máj 2006, 18:39
Bydlisko: ul.1.máje 14E,CZ-34561 Staňkov-Krchleby

Poslaťod Hosť » 19. Júl 2006, 12:38

Kupte si plisoveho kocura,ten je taky domased a uplne v pohode nepotrebuje ziadnu starostlivost a kupite ho uplne lacno aj s PP. Ak chcete ja vam ho možem zadovažit samozrejme s niakou proviziou. :wink:
Hosť
 

Ďalší

Späť na O mačkách - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron