Kňučanie

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Kňučanie

Poslaťod Andrea » 23. Feb 2006, 16:18

Mám psíka ročného NO. Stále kňučí, v klietke vonku aj na cvičáku. Dá sa s tým niečo urobiť? Skúsila som čo viem. Poraďte.
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod ankous » 23. Feb 2006, 21:53

Napis prosim problem trochu obsirne, neda sa urcit kde je chyba.
Doma je stale v koterci? Ako casto chodite na cvicak? Pocuva ta ?
Pustas ho na volno ? Kolko casu s nim dohromady stravis za den ?
Robis s nim aj nieco ine ako len chodenie na cvicak ? :)
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 119
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod Andrea » 24. Feb 2006, 10:52

Do 6 mesiacov bol v byte, lebo je dosť vzácny. Výnimočné krytie. Nudil sa v byte a tiež potreboval socializovať s ostatnými členmi svorky. Mám ich doma 8. Okrem neho 3NO, stredoazijata, briarda. Dvaja psy sú v jeho veku a nie s nimi problém. Program majú nasledovný 6,30-7,30 ranné stopy. Pracuje super. 14,30 čistenie kotcov. V tomto čase blbnú všetci spolu. Po 17tej je denný výcvik čo treba. Poslušnosť obrana, príprava na výstavu a tak. Sme doma traja kynológovia. Pes mraučí skoro stále. Nemôžem byť nejako extrémne tvrdá, lebo má dosť mekú povahu. Nechcem aby sa pocikal keď pôjdem k nemu. Okríknutie vôbec neakceptuje, keď ho vyberiem s kotca skáče ako capko, a kňučí. Pri stope kňučí, pri strážení figuranta medzi štekaním kňučí. Niekedy z neho šaliem. :evil:
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod anitram » 24. Feb 2006, 10:58

andrea a nemoze to byt nieco zdravotne?? bola si s nim na vysetreni u veterinara?? Knuci aj ked lezi a trebars ho skrabkas, alebo knuci len ked nieco robi??
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod Andrea » 24. Feb 2006, 11:02

To bolo úplne prvé, ale je zdravý ako buk. Kĺby sú OK oči uši, krvné vzorky. Stolica normálna. Keď sa mazná vtedy je ticho. Ale len čo vezmem napr. loptičku al. peška už mraučí.
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod offca » 24. Feb 2006, 11:07

ja by som povedala, že to bude len taka šahnutá povaha..
Ale nech rozmyšlam ako rozmýšlam, ozaj neviem prisť na nijaký figel, ako by bolo možne to z neho dostať..
Bolo by dobré sa chytiť toho, že pri maznaní nemraučí.. možno je to len upišťané decko a prejde ho to.
Možno je to celkovo taká šlahnutá upišťaná povaha...asi chapem, ako sa citiš, by ma šlo roztrhať.

Ono vždy som si všímala, že vlčiahky sú v tomto piskotani trošku aktivnejšie ako ine psy, možno to len prerastlo do takej neznesitelnej miery prave u nho.

Toto su všetko ale len domnienky...zbytočné domnienky :( :)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod anitram » 24. Feb 2006, 11:27

A nie je to potom prejav radosti z hry :lol: mozno to ma trosku pomylene, kedze si pisala, ze ho vyberies s kotca a skace a kuvika, mozno tak dava najavo, ze sa tesi, macky pradu a ty budes mat uknucaveho NO.
Este mam jednu otazocku, ked bol v byte tiez knucal pri tych aktivitach???
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod Andrea » 24. Feb 2006, 11:28

Presne, tiež mám nervy. Najhoršie je že každý kto so mnou pracuje nadáva. Ruší to aj iné psy. Ak niekoho niečo napadne budem rada ak mi poradí. :?
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod offca » 24. Feb 2006, 11:32

Hm..lenže ono by mal v prvom rade napádať teba, ty ho poznáš najlepšie...
Pevné nervy a chladnú hlavu pri hútaní prajem :wink:
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Andrea » 24. Feb 2006, 12:21

To anitram: Mraučal aj vnútri, preto sme ho dali do kotca, myslela som že sa nudí. Mačička pradie keď ju škrabkáš keď loví čuší. Keď pracuje Arko píska ako debko.
To offca: Je pravda že ho poznám najlepšie. Bola som si ho vybrať ako 4týždňového králička. A nemohla som 8týždňov dočkať. Rozmaznala som ho, to je to. Môže na mne oči nechať keď pracujeme, ale výnimočne ten kňukot naozaj ruší. Zistila som že ste múdre cicavce tak som myslela že možno sa s tým niekto stretol a vie ako na to. Aby psa nezničil.
Nebol by problém utesať ho, ale tým by som ho stratila. Nerobil by s takou radosťou a chuťou. :roll:
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod offca » 24. Feb 2006, 13:03

Andrea, zjavne sme sa nestretli...
ALE na www.nemecky-ovciak.sk su ludia, ktorí sa vlčiakom venuju, ktorí sa skôr s takymto pripadom mohli stretnuť..skus tam
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Joachim » 24. Feb 2006, 14:50

Toto robi aj moj, chvala bohu nie stale. Tiez mam nervi. Hlavne ked haraju feny, niekde ideme, vydeme von tak az pistosteka :D , ked idemem v aute a blizme sa k miestu zastavenia co pozna tak pisti. Tiez mam nervi ale vobec nic nezabera. Ked mu za to vynadam pisti este vyssim hlasom a to uz fakt ide do zufalstva tak radsej to necham tak. :D:D uz som si zvykol - su to nastastie len chvilky a obcas.
By som sa zblaznil keby stale
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod Andrea » 24. Feb 2006, 14:50

Offca nie si náhodou sibyla? Možno si sa s tým nestetla Ty. Ale môže byť že takýto problém niekto iný riešil. Určite sa nebudem pýtať ľudí z SÚCHNA alebo forume NO. Tam riešime úplne iné problémi. Pes je výnimočný a absolútne im je jedno či bude kňučať alebo skákať saltá. Ak je zdravý nič iné nie je podstatné.
Ale dík aspoň za záujem. :?
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod offca » 24. Feb 2006, 15:11

neviem, prečo sa paprčíš...
ale ved ja si kusnem do jazyka, neboj...
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Judy » 25. Feb 2006, 14:54

Ahoj, aj ja som mala NO a myslim si, ze je to prejav radosti z pohybu, alebo nieco na sposob hyperaktivity. Neviem ci sa to da porovnavat, ale aj husky stale knuci, ked je zapriahnuty a je to prejav radosti z pohybu. Moj nazor, samozrejme netvrdim ze je to pravda. Pa
Judy
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 18. Feb 2006, 22:31

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 49 hostia

cron