York

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod Nikka » 18. Apr 2008, 13:22

Ešte toto musím napísať. To ma máta od Nitry. Zostali sme na bonitáciu a okolo nás už bolo odvystavované. Vo vedlajšov kruho bola rodinka mama, otec dieťa a pes asi 6 mes. Dieťa muselo robiť neustále koliečka s psíkom, ktorý toho mal evidentne dosť. Keď zastali, psík hneď ľahol a ide sa spať. No to mu nebolo dovolené a hop hop na nožky do postoja. A dorazilo ma, keď chudák nevyvenčený psík sa vycikal na koberec.
Keď som im povedala, že psík toho má evidentne dosť, poslali ma veď viete kde.

Uf ty brdo, tak to by som veru aj ja na nich nabehla :evil: Niektorí ľudia sú fakt strašní a odnášajú si to chudáci psíci.

Mne sa zase kedysi dávno stalo, že som venčievala nemeckú dogu a jena "ochranárka psov" majiteľke nadala, že mi ju dáva - že chudák pes iba som mnou po vonku behá! :scratchhead: Tak týram aj svojích psov a vy iste tiež :D
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Poslaťod Eva K. » 18. Apr 2008, 13:26

Silwuska, možno preto píšeš o výstavách tak ako píšeš, lebo si bola len na jednej.
1/ dá sa prihlásiť a potom ísť so psom von a netreba tam byť stále
2/ keď sme boli na prvej výstave, tiež som mala pocit, že každý na mňa zazerá, lebo mám krásneho psa. Po absolvovaní už ani neviem koľkej výstavy je opak pravdou. U našeho plemena sa bavíme všetci spolu, či už zo Slovenska aj z Čiech a nemyslím si, že by niekto zazeral. Raz vyhráme my, inokedy niekto iný. Pekne si pogratulujeme a ideme ďalej.
Od kedy chodíme na výstavy, máme omnoho viac priateľov a tešíme sa keď sa s nimi stretneme na niektorej výstave.
ˇAno rozhodcovia sú rôzni a môže to znechutiť človeka, keď hneď na začiatku nemá dobre ohodnoteného psa. A práve preto, by mal ísť na ďalšiu výstavu, keď je o tom presvedčený, že má kvalitného psa.
Inak v tom článku je jedna pravda, čo sa týka tých titulov. Podľa mňa, pokiaľ pes nemá konkurenciu, mal by byť ohodnotený len známkou a titul by nemal dostať. Toť môj názor.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod ...repr^zent » 18. Apr 2008, 13:40

Teda riadne ste sa tu rozsupli, ja to uz prestavam stihat sledovat, co vsetko suvisi so zlazami yorksirov. :mrgreen1:

Ako som si pocital o vystavach, tak na vystavu ked pojdem, tak bez pesa. 8)

Danaka píše:Nezbil by si ma? :angel:

My sa nebijeme. ;) Ja len, ze ci sa takych "monstier" nebojite. :P
Inac ani ja som este nebol.
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Tingri » 18. Apr 2008, 14:04

Á Evka žeby spriaznená výstavná duša:-))) Inak k tým titulom, žiadny titul nie je nárokovateľný, je len na rozhodcovi či ho zadá či nie. Preto sa stáva, že aj keď je psík sám niekedy titul dostane inokedy je tiež sám a titul nedostane...pri TT je to bežné lebo dospievajú okolo 2.5 -3 rokov a počuť od rozhodcu "ešte je vo vývoji" nie je nič zvláštne. Ale vždy ma poteší ak sa titul zadá, ocení sa aj výstavná úprava /to je teda moje masielko:-)))/ aj aj práca a súhra vystavovateľa so psíkom v kruhu. Celé toto by malo dotvárať známku rozhodcu, nielen samotné suché posúdenie psa na stole...Niektorých rozhodcov by som niekde šmarila, iných uznávam....A atmosféra medzi chovateľmi TT a LA je tiež dobrá aj preto, lebo sa o to viacerí snažíme!!! To nehovorím, že sa zákonite všetci na seba usmievame, ale je to o.k!
Tingri
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 4. Mar 2008, 21:13
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Poslaťod Eva K. » 18. Apr 2008, 14:53

Tingri, to je mi jasné, že rozhodca môže, alebo nemusí dať titul. Len sa mi to zdá trochu nespravodlivé, keď u nás nastúpi 23 psov a musí sa tvrdo bojovať a u niektorého plemena je len jeden a dostane hneď tri tituly.
No ja našťastie s úpravou nemám problém, lebo máme krátku srsť. Tak len pekne predviesť, ale to už vieme bez problémov.
Čo sa týka rozhodcov, tak radšej chodíme do okolitých krajín, lebo tam sú
menej zaujatí, alebo doma na cudzincov.
Zajtra ideme do Slovinska na prvý deň, lebo tam bude jeden rakúsky rozhodca, ktorý posudzuje po celom svete, tak ma zaujíma jeho názor.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Tingri » 18. Apr 2008, 15:08

Tak držíme palce...ja som to už tu niekde spomínala, že rada chodím práve do Slovinska a Chorvátka...často sú tam delegovaní kvalitní rozhodcovia, ktorých názor si vážim. A počet psíkov záleží asi aj od obľúbenosti a v dnešnej dobe hlavne "modernosti" toho ktorého plemena. Ale zato uspieť v konkurencii teší predsa dvojnásobne:-)))
Tingri
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 4. Mar 2008, 21:13
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Poslaťod Eva K. » 18. Apr 2008, 15:21

Ďakujem, dúfam, že to dobre dopadne.
Bola si už v Celji? Idem tam prvý krát, tak neviem, čo mám očakávať /prostredie a tak/.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Tingri » 18. Apr 2008, 15:53

V Celje sme už boli zhodou okolností tento rok vo februári...no som s týmito výstavami spokojná, hoci toto bola CAC-ovka a teraz sú myslím dve CACIB-ovky. Máme aj v Slovinsku veľa známych chovateľov, ktorých rada vidím, na výstavách je čisto a aj priestor na venčenie. V kruhoch sú koberce, psíkom sa nešmýkalo . Cesta na výstavisko bola značená, našli sme to bez problémov. Už len trošku toto šťastia...
Tingri
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 4. Mar 2008, 21:13
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Poslaťod Eva K. » 18. Apr 2008, 16:09

Ďakujem pekne. Hlavne mi ide o to, aby sme tam trafili. Už sa teším.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Danaka » 18. Apr 2008, 19:28

Reprezent. aké monštrá? Je fakt, že keď vidím na ulici neznámeho pita, radšej ho obídem, ale to neznamená, že sa mi nepáčia.(obchádzam preto, lebo sa mi zopárktrát stalo, že na mna nevychovaný majiteľ kričal, chodte preč s tým psom, ja ho neudržím)

Majú krásnu postavu a super zbarvenia, jedinú chybu majú, ato že nie sú chlpatý. nepoznám takého, čo by úmyselne napadol človeka. Osobne poznám takých čo ta od samej lásky oslintajú.

Najviac sa mi však páčia bullteriéry. Ten nos je strašne pekný :P
Psy nám uchmatli naše srdcia, naše domovy a naše peňaženky, nie nevyhnutne v tomto poradí...
Obrázok užívateľa
Danaka
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 21. Feb 2008, 19:12
Bydlisko: Žilina

Predchádzajúci

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 17 hostia

cron