York

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

York

Poslaťod Tula » 12. Apr 2008, 19:58

Ahojte mohli by ste my prosím vás poradit ako sa vytláčaju análne vačky a ako sa správaju keď ich majú zapálene? dakujem
Tula
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 10. Sep 2007, 12:47

York

Poslaťod Esona » 12. Apr 2008, 21:14

Zajdi za svojim veterinarom ten ti to ukze a vysvetli .Je to neprijemne ,ale da sa .Na nos pouzit stipec . Inak priznaky napr. sankovanie (cize suchanie si zadku o koberec) a zapach .
Esona
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 18. Apr 2007, 19:55

Poslaťod ...repr^zent » 13. Apr 2008, 5:04

Naco 2x postujes ten isty prispevok? http://www.chovatelia.sk/forum/viewtopic.php?t=4004
Keby si davala svojmu yorkovi obcas okrem granuli aj kosti, tak by tie problemy nemal. Tvrdou stolicou sa vacky vyprazdnuju prirodzenym sposobom. :idea:
Tula píše:preboha že mlieko, acidko a jogurty čo ste sa vy zblaznili čo su to deti ved je to pes sa uvedomte ked nechce granule tak nech je hladný
Ak si este spominas. :(

Zajdi k vetovi, ako ti radi Esona, granule su neni naozaj vsetko, co pes potrebuje ku zdraviu.
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Nikka » 14. Apr 2008, 17:28

Veru, zájdi k vetovi a ten mu tie análne vačky vytlačí. A pozrie sa, či ich nemá zapálené.

No, ja by som teda kosti do psa zbytočne nervala. To sú dosť zastaralé názory, že keď dáš mlieko, tak psík bude mať stolicu redšiu a naopak, že keď dáme kosti, tak tvrdšiu. Keby to bolo také jednoduché, že? Skôr by som psovi miesto granúl, keď už tak, dala mäsko a prílohu :D
Miesto kostí nejaké kĺby na obhrýzanie. Pozor - kvôli kostiam musia niektoré psíky (a býva to dosť často) navštíviť veterinára.
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Poslaťod ...repr^zent » 14. Apr 2008, 22:01

Mno, su psi zastaraly a psi moderny, ale su to potom este vlastne psi? :idea:
Pes, vlk zral tisice rokov kosti ked ziadny vetovia neboli, nedaj sa vysmiat. :wink:
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Tingri » 14. Apr 2008, 23:34

No áno žrali kosti a možno umierali v hrozných bolesiach...už si videl ako si majiteľ odnáša od veterinára mŕtveho psa kôli zapichnutému úlomku z kosti v črevách....nebolo to nič príjemné!
Hlavne kuracie kosti sú nebezpečné lebo sú veľmi štiepivé, keď obhrýzať kosťi, tak určite väčšie, najlepšie nechať psa poobhrýzať chrupavky atď...ale nie ako bežnú potravu a už vôbec nie kôli vyprázdňovaniu análnych vačkov...
Tingri
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 4. Mar 2008, 21:13
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Poslaťod ...repr^zent » 15. Apr 2008, 1:50

Tema kosti je TU dievcata, tu ste dost OT, pokial si chcete o nich pokecat. ;)
K vyprazdnovaniu analnych vackov pomocou tvrdej stolice z kosti si Tingri so mnou asi tazko pokecas. Ked das hafanovi vecer kostisko obrastenu surovym masom a na druhy den po nom budes zbierat tvrde hovienka potiahnute bielou strasne smradlavou tekutinou, tak ta to mozno presvedci. Alebo nebodaj si uz skusala? :)
To co spominas je pripad, ked pes mozno zjedol uvarenu kuraciu stehenu kost, varene, pecene sa stiepia, alebo tu ihlu, co je na stehne. (je to taka tenka spicata, urcite vies). Vlk sa k takej pecenej, varenej nikdy nedostane..
Btw, niekde som tu spominal kuracie kosti, nevidim? Pokial som niekoho inspiroval, tak si nastuduje, alebo sa spyta podrobnosti. Niekde som napisal, ze treba davat psovi kazdy den kosti? Vacky tiez vytlacas kazdy den?
Aj ked rastucemu psovi v pohode, ak nahodou nevies, surove kosti su vybornym a pre masozravce najprirodzenejsim zdrojom vapnika a fosforu v idealnom pomere...
Tingri píše:No áno žrali kosti a možno umierali v hrozných bolesiach...
:doh: Ked sa dari, tak sa dari. Skoda, ze odtialto usli ludia, co odchovali zopar generacii psov kostozrutov, mozno by ti dali nazriet do statistiky umrtnosti.
Poznas divo zijuce zviera, ktore by zralo to, co mu moze sposobit ukrutnu smrt? Teda okrem vlka a tulavych psov samozrejme. :mrgreen1:
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Nikka » 15. Apr 2008, 7:45

No, to s tými surovými kosťami máš pravdu, ale naozaj si neviem predstaviť, ako také šteňa jorka obhrýza surovú kosť pomaly väčšiu, ako je on sám :lol: Ono, treba začať rešpektovať, že existujú už aj iné plemená, ako len nemčúre a spol. Tie plemená sú tu už dosť dlho. Apropo - malé psy a hlavne tie "akože" bezpapierové majú dosť čato problémy so zubami, takže tie kosti asi nebudú tou správnou voľbou.

Pri psoch som už nejeden rôčik a môžem ti povedať, že už z diaľky poznáš a hlavne cítiš psov kŕmených kosťami a zbytkovým mäsom (u veta smrdí vtedy celá ambulancia) - strava a la starý štýl. Chudáci psi :cry: A to nemyslím na BARF.
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Poslaťod Eva K. » 15. Apr 2008, 11:04

Nikka píše:No, to s tými surovými kosťami máš pravdu, ale naozaj si neviem predstaviť, ako také šteňa jorka obhrýza surovú kosť pomaly väčšiu, ako je on sám :lol: Ono, treba začať rešpektovať, že existujú už aj iné plemená, ako len nemčúre a spol. Tie plemená sú tu už dosť dlho. Apropo - malé psy a hlavne tie "akože" bezpapierové majú dosť čato problémy so zubami, takže tie kosti asi nebudú tou správnou voľbou.

Pri psoch som už nejeden rôčik a môžem ti povedať, že už z diaľky poznáš a hlavne cítiš psov kŕmených kosťami a zbytkovým mäsom (u veta smrdí vtedy celá ambulancia) - strava a la starý štýl. Chudáci psi :cry: A to nemyslím na BARF.

Teda ja neviem, ale krmim mäsom a dávam aj raz do týždňa kosti, ale môj pes vôbec nesmrdí. A to mám veľkého psa :roll:
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Nikka » 15. Apr 2008, 11:31

Ahoj Eva K., to som nemyslela normálne kŕmenie mäskom a sem tam nejaká ta kosť :-) Ale, hlavne tých, čo sú stále presvedčený, že tá ich strava je najlepšia a kŕmia len zbytkami z bitúnku a hocjakými kosťami. Predsa len psovi nestačia ku šťastiu len kuracie zobáky a beháky a podobne.
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Poslaťod ...repr^zent » 15. Apr 2008, 14:13

Nikka.
1.) hovoris z cesty
2.) mimo temy

Naposledy sa vyjadrujem k masu a kostiam v teme o zlazach. Pokial sa chces seriozne bavit o mase, tak v mojom predchadzajucom prispevku je link s temou maso a kosti. Alebo si zaloz vlastnu temu: "Preco maso a kosti nie." a tam sa realizuj. ;) Ale z argumentami ktore pouzivas asi tazko niekoho presvedcis.
Pokial za maso povazujes zobaky a pod. tak sa tvojim prispevkom necudujem.
Ak ta zaujima, tak moj pes zerie okrem granuli hovadzie maso z masiarstva s cca 70% podielom cistej svaloviny 75,-/1kg tzv. hovadzie odrezky. O takom mase sa tvojim granuliam ani nesniva! Z toho masa si ludia varia gulas (raz som uz aj ja uvaril a chutil), alebo robia f.a.s.i.r.k.y (inac mi to cenzuruje).
Tie behaky, zobaky, perie, konzervanty a tazko stravitelne obilniny skor papa tvoj hawinko, len v praskovej forme. ;)
A k tomu zapachu z papule len dve poznamky. Mojmu psovi pachne z papule viac po granuliach, ako po mase so surovou zeleninou. A to do neho ani nemusim pridavat ziadne vonave a zapach potlacajuce bylinky podla poslednej granulovej mody.

P.S.: Pomaly v kazdom svojom prispevku spominas ambulancie u veta. Nepochybujem, ze mas bohate skusenosti pri tvojich "modernych" nazoroch na vyzivu. Ja keby sa neockovalo, tak uz ani neviem ako to tam vyzera. A to som po vetoch behal do 3 mesiacov veku psa minimalne raz tyzdenne a vela nechybalo bol by skapal ako tazky alergik.
Nezachranila ho ziadna veterinarna rada granuli, ale to ze som ziadnou z tych diet po skusobnom baleni nekrmil aj napriek ubezpecovaniu veta, ze "je to celozivotna zalezitost a liecenie je zdlhave".
Vhodne granule som si nasiel sam (to som bol este moderny ;) ) a alergia bola fuc. Dnes je to vymeneny zdravy a silny pes ktory nema alergiu na nic, co je pre psa prirodzene.
Este, ze v case ked som sa tu registroval tu bolo ine osadenstvo s inymi nazormi ako mas ty. V tych starych postoch je stale co citat a ucit sa, tvoje prispevky v tejto teme su s prepacenim len blaboly. Clovek by od niekoho, kto je pri psoch uz nejaky ten rocik cakal rozumny argument a nie taketo... uz som to pomenoval.
Prepac, ale ked nieco tvrdis, tak to dokaz. Na tej ordinacii sa asi hodne ludi pobavilo. :smiech:
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Tingri » 15. Apr 2008, 14:15

Repre... ani si s tebou nepotrebujem pokecať, lebo z tvojich príspevkov aj tak vyplýva, že tvoj názor je ten najlepší. Nie som tu síce dlho, ale zopár som ich prečítala...a kŕmiť psa surovými kosťami mi pripadá úplne zvrátené. Načo ho potom odčervuješ, ani to sa kedysi nerobilo! Viem že nie je kosť ako kosť ale ani pes nie je vlk!
Tingri
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 4. Mar 2008, 21:13
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Poslaťod ...repr^zent » 15. Apr 2008, 15:06

Skutocne posledny prispevok v tejto teme. Tu uz nebudem reagovat.
Mna velmi ovplyvnil tento relativne kratky clanok. http://www.holistika.sk/sk/clanky/vyziva/barf.aspx
Nemam patent na rozum, len si vyberam a logicky uvazujem, nebojim sa experimentovat a zmenit nazor, ked ma presvedcia osobne skusenosti, alebo skusenosti ludi, ktorych si vazim a viem, ze im vedomostami ohladom psov nesiaham ani po clenky.
V podstate som skromny a pokorny clovek, kym ma niekto nenasere hlaskou pri ktorej mi zostane rozum stat. (to k niektorym mojim prispevkom ;) )Nepotrebujem si tu nic dokazovat, ten vek mam davno za sebou.
To co robim, robim pre zdravie svojho psa a ver mi, je to ovela tazsie, ako otvorit sacok a nasypat.

V tom linku najdes odpoved aj na parazity a mozno mnoho inych. Len clovek, co sa prestane pytat, lebo vsetko vie sa sam okrada o sancu posunut sa dalej.
:ahoj:
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Tingri » 15. Apr 2008, 15:20

Áno tvoj posledný príspevok beriem, takisto si nepotrebujem nič dokazovať a rada sa dozviem nové veci. Naštval ma tvoj prístup! Zato, že nekŕmim kosťami a surovým mäsom, si rada prečítam alebo zistím aj iné formy kŕmenia, tiež chcem pre svoje psy to najlepšie, ale nepotrebujem zhadzovať názory iných. Neznamená, že keď nedávam kosti a surové mäso, tak kŕmim len granulami a tiež to nie su moje úplne prvé psy. Tie parazity to bolo len na margo veci. Z chovateľov ktorých poznám ja, ich názor si takisto vážim a chovajú plemená malé alebo stredné, čo sa mňa týka, nikto nekŕmi tak ako píšeš ty, ale to neznamená, že ťa niekto za to odsudzuje alebo bude zhadzovať. Tak idem prelúskať ten článok :)
Tingri
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 4. Mar 2008, 21:13
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Poslaťod ...repr^zent » 15. Apr 2008, 16:34

Joo, moj pristup, ved to nemam zo srandy v podpise. :twisted:
Zalozil som novu temu, lebo uz sme na hony daleko od zapalenych vackov Yorka a neni toho boha, co by to tu zastavil.
A da sa aj zahlasovat. 8)
http://www.chovatelia.sk/forum/viewtopic.php?t=4014
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 20 hostia

cron