maltezak vonku? -pomoc-

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

maltezak vonku? -pomoc-

Poslaťod lili007 » 12. Mar 2008, 17:07

Ahoj, chceme si kúpiť maltezáka, vedeli by sme pre nu zabezpečiť miesto vonku, voliéru so strieškou, zateplenú búdu a vyhrievaciu podložku. Chová niekto maltezákov? Aké máte skúsenosti? može byť vonku celý rok?Alebo je to výnimočne psík do bytu?Lebo ja som už ich videla vonku, len neviem, či boli celý rok vonku, alebo len cez leto.
Ďakujem.
lili007
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 12. Mar 2008, 17:01

Maltezák vonku

Poslaťod Danaka » 12. Mar 2008, 20:02

Nie je to trošku odveci? Psy, čo boli vyšľachtené ako bytové, dávať vonku a naopak, psy, ktorých je prirodzenosť byť vonku dávať do bytov?
Psy nám uchmatli naše srdcia, naše domovy a naše peňaženky, nie nevyhnutne v tomto poradí...
Obrázok užívateľa
Danaka
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 21. Feb 2008, 19:12
Bydlisko: Žilina

Poslaťod Iwusenka » 12. Mar 2008, 21:53

Ja mám maltezskeho ale v živote by som mu toto nespravila!
Dať ho vonku chúďatko. To je ako keby ťa teraz vystrelili na Mars a ži si tam aj keď tam máš posteľ.
Obrázok užívateľa
Iwusenka
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 2. Mar 2008, 21:05
Bydlisko: Snina

Poslaťod ...repr^zent » 13. Mar 2008, 0:08

Vonku byt cely rok moze, len na jar ho budete musiet zahrabat, lebo zacne smrdet. :twisted:
Najskor si kup knizku o psoch, kludne aj dve, precitaj a potom sa nebudes na taketo zasadne veci pytat.
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod lili007 » 13. Mar 2008, 14:26

Iwuska to si prehnala :? pes nie je , ako človek, nebol by jediný pes, čo je vonku na dvore, alebo sa mýlim??? :D
Danaka viem o chovatelovi, čo má aj yorkov aj čivavky vonku celý rok, m tak isto spravéné, ako som chcela ja. Ked je niekto chovatelom, nemože mat samostatný dom pre psov, ten mal napr. 23 psov, bol by chaos, keby ich mal v byte..... :roll:
Reprezent[b] neni to také jednoznačné, --odpoved pre danaku-- a si myslís, ze ju hodim von, a potom sa ani nestarám??? možem ju aj okúpať nie? alebo ty to nerobíš? chúda tvoj pes...
lili007
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 12. Mar 2008, 17:01

Poslaťod Lucia.ja » 13. Mar 2008, 14:34

lili007 ja si myslím, že títo ľudia ti len chceli povedať, že je dosť neprirodzené najmä pre maltezáčika bývať vonku, keď šľachtený špeciálne pre chov v byte. Neviem či by psík vydržal vonku zimné mrazy a tiež spočiatku v období socializácie a budovaní vášho vzťahu by mal byť čo najviac s tebou. Ak ho chceš mať vonku tak sa mu budeš musieť 2násobne venovať, zabezpečiť mu vyhrievanú búdu, ale myslím že aspoň v zime by si ho mohla vziať dnu.
Všeto sa dá keď človek chce. Ale naozaj si myslím, že pre maltezáčika by bol ten byt najlepší. Skús nad tým ešte pouvažovať :wink:
Mať psa je nádherné. Je to náš priateľ, partner a obranca. Je to náš pes. My sme jeho život, láska. Bude náš verne a úprimne až do posledného dychu. Dlhujeme mu byť hodní tohto zbožňovania.
Lucia.ja
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 22. Máj 2007, 13:31
Bydlisko: Žiar nad Hronom

maltezák vonku

Poslaťod Danaka » 13. Mar 2008, 14:49

Ano to máš pravdu - svojho psa kúpem dva krát za rok ( nerátam osprchovanie nôh čistou vodou) a nepokladám ho za chúďa :box: , za chúda by som ho pokladala, keby som ho vyvrhla zo stredu svorky.Mimochodom, už vidím ako ho raz - dvakrát riadne prečesávaš a staráš sa o srsť, tak ako sa patrí..... :smiech:
Len chcem poukázať na to, že tieto psy boli stáročia šlachtené, aby robili spoločnosť majiteľovi a naopak napr. psy strážne boli šlachtené, aby sa dokázali postarať sami o seba, aby sa dokázali správne rozhodovať aj v neprítomnosti majiteľa. a pokiaľ viem spomínala si jedného mlatézaka a nie 20 -30 kusov.
Ahoj, chceme si kúpiť maltezáka, vedeli by sme pre nu zabezpečiť miesto vonku, voliéru so strieškou, zateplenú búdu a vyhrievaciu podložku.
Psy nám uchmatli naše srdcia, naše domovy a naše peňaženky, nie nevyhnutne v tomto poradí...
Obrázok užívateľa
Danaka
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 21. Feb 2008, 19:12
Bydlisko: Žilina

Re: maltezak vonku? -pomoc-

Poslaťod ...repr^zent » 13. Mar 2008, 17:56

lili007 píše:Ahoj, chceme si kúpiť maltezáka, vedeli by sme pre nu zabezpečiť miesto vonku, voliéru so strieškou, zateplenú búdu a vyhrievaciu podložku.
Aby sme sa vratili spat k teme.
Preco chces maltezaka (gaucaka, mazlicka, atd)? Len koli vyzoru, alebo aj povahe? Zaujima ma tvoj dovod vyberu. Preco nejaky panko vlastni 20-30 yorkov a chivav je mi jasne...
A druha vec, preco mu chces "zabezpecovat" skvele miesto vonku? To plemeno potrebuje nieco uplne ine, ako celorocny vybeh. Je to obrazne povedane zivy plysak. Predpokladam, ze svojich plysakov nemas odlozenych niekde v sope za humnom, ale mas ich v svojej izbe. Aj ked vlastne pri plyskoch by to bolo uplne jedno. Nepotrebuju tvoju spolocnost, ani necitia lasku, staci ich z casu na cas oprasit od prachu...

Pride mi to tak, ze ked si nedostala taku odpoved ako si chcela, tak nas tu ides presviedcat, ze sa mylime my a nie ty. V pohode. Maj si svoj nazor, kup si maltezaka, postav mu ten skvely pristresok a potom mu daj na vyber, nech sa on rozhodne kde chce zit a existovat. Ci na tej vyhrievanej podlozke vonku, alebo dlazbe v dome.
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Tingri » 13. Mar 2008, 20:48

20-30 Yorkov a chivav vonku...no zaujímavé....
Inak sa stotožňujem s názormi ktoré tu už odzneli...maltezák do voliéry, smutná predstava.
Tingri
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 4. Mar 2008, 21:13
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Poslaťod Iwusenka » 13. Mar 2008, 21:49

Máš pravdu pes nie je človek, ale to neznamená, že sa k nemu nemáme správať humánne!
Tak ho vyšmar vonku! Neboj, on ti to potom vráti. Ak chceš psa na vonku tak si kúp trebárs vlčiaka, ale netráp s tým maltezáčka, ktorý je od dávna šľachtený pre život dnuka.
Obrázok užívateľa
Iwusenka
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 2. Mar 2008, 21:05
Bydlisko: Snina

Poslaťod zuzupes » 13. Mar 2008, 23:41

Ja mam znamu, ktora chova civavky a ma ich tiez dost, no veru asi 20 urcite nie, neviem ci sa zodpovedny majitel stiha starat o tolkych psikov, ale to je jedno, len to som chcela povedat, ze ona ich ma vsetky v dome a to ma aj velku zahradu, no oni aj tak chcu byt v dome pri svojej panicke - ved od toho su tu "psickovia do lona" nie?
ale nevravim ze aj ostatne a vacsie plemena su neni "psickovia do lona" - napriklad moja bullterrierka si dakedy asi mysli ze je civavka a tiez si na mne vysedkava akoby nic :lol:
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod dogsite » 14. Mar 2008, 17:44

zuzupes píše:napriklad moja bullterrierka si dakedy asi mysli ze je civavka a tiez si na mne vysedkava akoby nic :lol:


hh to mas Zuzi pravdu :D
ja by som napr.nevedela predstavit ze by moje bulinky boli vonku,a oni nie su maltezacky. Tak si to riadne rozmysli!
Bullterrier FoReVeR
Obrázok užívateľa
dogsite
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 14. Sep 2007, 13:26
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod zuzupes » 14. Mar 2008, 18:16

No veru ani ja si neviem predstavit ze by bola moja hafanka vonku. ved by mi bolo bez nej smutno :(
a viem si predstavit ze aj ked ich budem mat viac - co urcite v buducnosti bude, tak budu u mna v chalupke :lol:
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

maltezák vonku

Poslaťod Danaka » 14. Mar 2008, 18:34

myslím, že väčšina ľudí, ktorý chovajú svojích psíkov v byte - to znamená sú s nimi v úzkom kontakte - si nevie predstaviť chovať psov mimo svojej blízkosti. Pes človeku obohacuje každodenný život, vlieva mu optimizmus a radosť do duše. Netvrdím, že psíky, ktoré sú ustajnené vonku, nie sú dobrý spoločníci, ale v byte naplno človek zistí, čo je to mať psa. S jeho starosťami a hlavne radosťami. Roztrhané knihy, všelijaké dôležité veci (aspoň pre nás),ale na druhej strane búrlivé vítanie po tom ako ste išli vysypať kôš, spokojné odfúknutie psíka, po tom ako ste si ustlali postel a on sa usalašil na paplóne a iné príjemnosti. :D :blaaa:
Psy nám uchmatli naše srdcia, naše domovy a naše peňaženky, nie nevyhnutne v tomto poradí...
Obrázok užívateľa
Danaka
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 21. Feb 2008, 19:12
Bydlisko: Žilina

Poslaťod zuzupes » 14. Mar 2008, 19:51

Danaka,
krasne povedane a plati to na 100%
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 19 hostia

cron