moje šteniatko

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

moje šteniatko

Poslaťod Keisha » 3. Jan 2008, 13:03

Mam 2 otazocky ohladom mojho 3mesacneho steniatka bigla-sucku. Tak prva je ze ci je normalne aby sa mi snazila sucka nakryt nohu. snazim sa ju to odnaucit. Druha je ze veterinar povedal ze jej chyba nejaky vitamin pretoze ho oblizovala ked u neho bola... neni to blbost? sak stena oblizuje kazdeho... dakujem za odpoved
Obrázok užívateľa
Keisha
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 3. Jan 2008, 12:52

Poslaťod raky » 3. Jan 2008, 13:34

ahoj,
veterinár má asi dobrú zmluvu na vitamíny, to by som musel našej dávať stále. No a s tým nakrytím som zvedavý na odpovede, nakoľko moja 20m sučka chcela pred časom nakryť psa, teda aspoň to tak vyzeralo a boli sme tam viacerí, až mi to bolo trapné...Ale myslím, že je to v poho...
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 246
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod beira » 3. Jan 2008, 14:13

K tomu olizovaniu, ked pes olizuje stenu, vraj mu chyba vapnik... ;o) Z ruk moze podla mna olizat asi len NaCl, ale clovek nikdy nevie... ;o)

Co sa tyka nakryvania, vraj je to prejav dominancie a vyskytuje sa to aj u suk. Jednu taku doma mame... Nepraktizuje to pri vsetkych psoch, ma vybrane objekty svojej vasne ;o) Ale uz nakryvala aj krycieho psa, ktory si to nechal, lebo bol gentleman ;o) Keby mu to urobil samec, bola ina mela... Na ludi to skusa, ale vybera si slabe clanky svorky, ktore nasledne aj menej respektuje, lebo si mysli, ze je v hierarchii nad...
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod zuzupes » 3. Jan 2008, 14:13

to je podla mna blbost, ohladom tych vitaminov.
a to naskakovanie - viem ze to treba hned razne zakazovat, pretoze neskor sa to dost tazko oduca. ked fena naskakuje na fenu alebo pes na psa vacsinou je to dominancia. asi to plati aj ked na cloveka. ale kedze je taka malinka, tak neviem.mozno sa este len snazi dostat na dominantne postavenie. ale to fakt neviem. Tak to sem pridam aj ja otazku:

Moja fenka ked sa harala, zacala naskakovat na mladsiu segru sem tam sa posnazila aj na mna. nikdy pred tym, ani uz potom. myslite ze to ma cosi s haranim?par krat dostala trest a uz to nikdy na nikoho nespravila.
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod rea » 3. Jan 2008, 14:53

Keisha ohľadom vitamínov sa budeš musieť poradiť s odborníkom na základe iných informácií, ako je oblizovanie ruky šteniatkom. kôr by som sa zaoberala zložením krmnej dávky psíka, spôsobom a kvalitou kŕmenia a tým, v akom stave psík je.
Čo sa týka naskakovania a nakrývania, toto správanie má viac príčin a významov. Od prejavu náklonnosti, cez spôsob výzvy ku hre a spôsob komunikácie, až ku zlozvyku a tým k problémovému správaniu. Riešenie je v odhalení pravej príčiny, u ľahších foriem v ignorácii a prevedení pozornosti, u zlozvyku by malo ísť o riešenie príčiny zlozvyku. Nevhodný trest častokrát spôsobí ešte horšiu reakciu, ktorá s problémom nesúvisí len zdanlivo.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod Keisha » 3. Jan 2008, 22:34

no ked bola u toho veterinara tak povedal ze je aj strasne chuda a nakazal nam nakupit nejake specialne granule a olizuje nas stale. tak ja potom neviem chceme teraz zmenit veterinara co nam ten povie. a skakat po mne zacala az vcera a hned som od nej odskocila. tak uvidim jako to bude... je to totiz moj prvy psik tak dufam ze bude dobrucka :wink:
Obrázok užívateľa
Keisha
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 3. Jan 2008, 12:52

Re: moje šteniatko

Poslaťod M@co » 3. Jan 2008, 23:16

Keisha píše:Tak prva je ze ci je normalne aby sa mi snazila sucka nakryt nohu.
pravdepodobne skúša, čo si k tebe môže dovoliť. Keď s tým opäť začne, jednoducho ju chyť za labky, zlož a chvíľu podrž. Ak by to opakovala, pritvrď vrčavým zahriaknutím.
Keisha píše:veterinar povedal ze jej chyba nejaky vitamin pretoze ho oblizovala ked u neho bola... neni to blbost? sak stena oblizuje kazdeho...
možno to povedal skrz niečo iné 8)
Obrázok užívateľa
M@co
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 15. Dec 2007, 0:20

Poslaťod Kaca » 6. Jan 2008, 16:21

Mozno ma ten veterinar slabe zarobky...
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod Keisha » 6. Jan 2008, 16:28

Kaca píše:Mozno ma ten veterinar slabe zarobky...


Ten veterinar je najdrahsi z celeho hlohovca... a este si aj vymysla voloviny aby vacej zarobil
Obrázok užívateľa
Keisha
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 3. Jan 2008, 12:52

Poslaťod janka_b » 7. Jan 2008, 4:58

Keisha píše:Ten veterinar je najdrahsi z celeho hlohovca... a este si aj vymysla voloviny aby vacej zarobil


takto to bohuzial casto byva.........clovek uz nemoze verit ani odbornikom (cest vynimkam!!)
janka_b
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 25. Júl 2007, 13:39

Poslaťod Keisha » 7. Jan 2008, 14:22

janka_b píše:
Keisha píše:Ten veterinar je najdrahsi z celeho hlohovca... a este si aj vymysla voloviny aby vacej zarobil


takto to bohuzial casto byva.........clovek uz nemoze verit ani odbornikom (cest vynimkam!!)


no ved to dnes sme zmenili veterinarku a ta bola o moc lepsie a aj lacnejsia tu istu vakcinu davala mojej malej co aj ten pred tym a o 110korun lacnejsiu. a vsetjko co sme chceli vediet nam vysvetlila a nepovedala ze by jej chybali nejake vitaminy ani nic povedla ze jke zdrava ako rybicka a u toho druheho jej stale volaco bolo a len peniaze pytal
Obrázok užívateľa
Keisha
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 3. Jan 2008, 12:52

Poslaťod Eva K. » 7. Jan 2008, 14:43

Pre Zuzupes
Mám dve fenky, obyčajne sa hárajú v rovnakom čase plus, mínus týždeň.
A obidve v tom čase na seba naskakujú. Mladšiu chceme časom uchovniť, tak dúfam, že bude chcieť pustiť na seba psa.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron