Rhodézský ridgeback

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod DKo » 24. Nov 2007, 22:15

emor píše:tak predpokladam ze by to mohlo vniest svetlo preco ma RR ten back...
lebo chceli naštvať levov
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod beira » 25. Nov 2007, 13:44

emor píše:to VRAJ je velmi dobre vlozene. pretoze ziaden pes sa neorientuje viacej zrakom ako cuchom... to je exaktne dokazane. nie len experimentalne ale empiricky.
samozrejme ze kazdy "chrtovity" nahana zver ktoru vidi nie - chuchaaaaa :wink: ale kym sa k nej dostane tak najprv musi pouzit nos.. ci nie.? alebo na to su ine plemena ako levi sliedic.?:-P
No ja ti neviem... Citujem vyklad standardu... Dobrý zrak je pre ridgebacka rozhodujúci, pretože ridgeback je psom, ktorý využíva v prvom rade tento zmysel. Zdvihne hlavu hore a najprv použije svoje oči, potom nos a uši. Až potom, pokiaľ je to nutné, skloní hlavu, aby zachytil pachovú stopu na zemi.Na rozdiel od klasických duričov a farbiarov ridgeback loví so zdvihnutou hlavou, podobne ako plemená využívajúce viac zrak ako čuch. Tým je dané, že spodná strana krku je pri love väčšinu času vystavená tŕňom. Este tam bolo aj nieco o teplote vzduchu, ktora rozklada pachy, ci co, to som nenasla a uz si to presne nepamatam... Tiez sa mi to zdalo cudne... :roll: Ale mam pocit, ze tie dve nase maju horsi cuch ako nase orechy... Hoci macicky po zahrade stopuju s veeelkym nadsenim... 8)
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod beira » 25. Nov 2007, 13:48

Mat Dko a Emora pri tvorbe standardu... hmmmmmmm, to by sa v Afrike tesili a hned by sme aj mali jasnejsie, preco tu tie RR su (jasne vysvetlenie - politicky azyl).
Inak, v Afrike sa vraj :wink: moemntale RR vyuziva hlavne ako strazny pes... 8) Vo Svedsku s nim chodia na losy a v Rusku na medvede... 8)
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod emor » 25. Nov 2007, 14:13

beira píše:
emor píše:to VRAJ je velmi dobre vlozene. pretoze ziaden pes sa neorientuje viacej zrakom ako cuchom... to je exaktne dokazane. nie len experimentalne ale empiricky.
samozrejme ze kazdy "chrtovity" nahana zver ktoru vidi nie - chuchaaaaa :wink: ale kym sa k nej dostane tak najprv musi pouzit nos.. ci nie.? alebo na to su ine plemena ako levi sliedic.?:-P
No ja ti neviem... Citujem vyklad standardu... Dobrý zrak je pre ridgebacka rozhodujúci, pretože ridgeback je psom, ktorý využíva v prvom rade tento zmysel. Zdvihne hlavu hore a najprv použije svoje oči, potom nos a uši. Až potom, pokiaľ je to nutné, skloní hlavu, aby zachytil pachovú stopu na zemi.Na rozdiel od klasických duričov a farbiarov ridgeback loví so zdvihnutou hlavou, podobne ako plemená využívajúce viac zrak ako čuch. Tým je dané, že spodná strana krku je pri love väčšinu času vystavená tŕňom. Este tam bolo aj nieco o teplote vzduchu, ktora rozklada pachy, ci co, to som nenasla a uz si to presne nepamatam... Tiez sa mi to zdalo cudne... :roll: Ale mam pocit, ze tie dve nase maju horsi cuch ako nase orechy... Hoci macicky po zahrade stopuju s veeelkym nadsenim... 8)


beira... nemam nic proti tomuto prekladu standardu.. ale bohuzial je trochu nespravne sformulovany. pretoze ziadne plemeno psa sa este nepodarilo vyslachtit tak, aby sa pre neho stal najvyznamnejsi zmysel zrak a nie cuch.
ale mozno afrika robi divi:-P
to ze pri povodnom zamere a upotrebitelnosti sa mal orietovat zrakom. je sice pravda ale ver-never aj pri orientacii zrakom je prvy u psa cuch. u kazdeho. ale ja doma RR nemam takze sa mozem mylit a aj vsetko co som sa o psoch doteraz naucil moze byt scestne :wink: :twisted:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod beira » 25. Nov 2007, 14:45

Ja sa s tebou nehadam... :mrgreen1: Ale mam pocit, ze ty by si sa straaasne chcel :angel:
Asi by na to bol vhodnejsi nejaky test, ale ja z mojho pozorovania a porovnavania mozem povedat, ze psy, ktore sme mali a mame, cuchali omnoho viac... Napr. ked hodim nieco do travy, nase oresice maju nos celkom pri zemi a vyslovene idu za pachom. Pri tych dvoch RR mam pocit, ze ten nos az tak pouzivat nevedia, ze skor hladaju ocami... Ale fakt si netrufam viest o tom fundovanu debatu :angel:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod DKo » 25. Nov 2007, 19:46

beira píše:Vo Svedsku s nim chodia na losy a v Rusku na medvede...
hold sranda musí byť aj na severe a východe 8)
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Nils » 26. Nov 2007, 9:10

beira píše:
emor píše:to VRAJ je velmi dobre vlozene. pretoze ziaden pes sa neorientuje viacej zrakom ako cuchom... to je exaktne dokazane. nie len experimentalne ale empiricky.
samozrejme ze kazdy "chrtovity" nahana zver ktoru vidi nie - chuchaaaaa :wink: ale kym sa k nej dostane tak najprv musi pouzit nos.. ci nie.? alebo na to su ine plemena ako levi sliedic.?:-P
No ja ti neviem... Citujem vyklad standardu... Dobrý zrak je pre ridgebacka rozhodujúci, pretože ridgeback je psom, ktorý využíva v prvom rade tento zmysel. Zdvihne hlavu hore a najprv použije svoje oči, potom nos a uši. Až potom, pokiaľ je to nutné, skloní hlavu, aby zachytil pachovú stopu na zemi.Na rozdiel od klasických duričov a farbiarov ridgeback loví so zdvihnutou hlavou, podobne ako plemená využívajúce viac zrak ako čuch. Tým je dané, že spodná strana krku je pri love väčšinu času vystavená tŕňom. Este tam bolo aj nieco o teplote vzduchu, ktora rozklada pachy, ci co, to som nenasla a uz si to presne nepamatam... Tiez sa mi to zdalo cudne... :roll: Ale mam pocit, ze tie dve nase maju horsi cuch ako nase orechy... Hoci macicky po zahrade stopuju s veeelkym nadsenim... 8)


no jasné! takže z príbehu :o o dlhom, širokom a bystrozrakom je jasné, ktorý z nich bol ridgeback... :lol: :lol:

- tŕňochráň bystrozraký alias RR ...hehehe :lol:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Fanny » 26. Nov 2007, 10:07

beira píše:
emor píše:no co beirova...? uz ste boli stopovat.? bo znas jak. kym leva nevycuchate ta nijakeho nedolapite. :lol: :idea:
Fanny, im sa asi tie iluzie vziat nedaju... :wink: Stastni to ludia... 8)
V pondelok ideme na cvicak, tak uvidime, co pre nas veduci nachystal... :wink: Mozno prezlecieme nejakeho vlcaka za leva a skusime silnou motivaciou, chapes, co ma ten pes v krvi, to tam je... 8)


Beira chlapcom nevezmes iluzie, to proste nejde, to mas ako s malymi detmi :wink:

Inak ja som si vsimla ze ta moja rysana je asi rasistka, vsetky plemena psov v pohode ale ked je pri nas NO a pod. varianty, xichti sa ako keby smrdeli a z krpca sa stava krvilacna bestia, ide ho rozdrapit, ze si nemoze do nich zakusnut :twisted:
Obrázok užívateľa
Fanny
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 11. Apr 2007, 12:29

Poslaťod Fanny » 26. Nov 2007, 10:09

Beira a kto je autorom tohto citovaneho vykladu standardu ? 8)
Obrázok užívateľa
Fanny
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 11. Apr 2007, 12:29

Poslaťod Fanny » 26. Nov 2007, 10:14

DKo píše:
beira píše:RR sa vraj orientuje najviac zrakom, takze vlcakovi len hrivu dorobime... a inteligentny RR hned pochopi..., ozve sa v nom davna tuzba skolit/školiť leva...
a v levovi túžba použiť RR ako toaleťák, veď tá farba sa musela odkiaľsi vziať a protisrsť tiež 8)


Konecne budem vediet odpovedat ludom na otazku preco ma moj pes tak smiesne ostrihanu srst na chrbate 8)
Obrázok užívateľa
Fanny
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 11. Apr 2007, 12:29

Poslaťod beira » 26. Nov 2007, 10:35

Sa cudujes rysani, ze je rasistka? Ja by som sa necudovala, keby pri svojej inteligencii nezacala nemat radaokrem NO aj pittov a retrivrov... :wink: Po teorii o toaletaku pre levy... :scratchhead:

Ved vies, kto je autor... ale je to podla mna odpisane z knihy The Definitif ridgeback...
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod beira » 26. Nov 2007, 10:37

Nils píše:no jasné! takže z príbehu :o o dlhom, širokom a bystrozrakom je jasné, ktorý z nich bol ridgeback... :lol: :lol:
- tŕňochráň bystrozraký alias RR ...hehehe :lol:
Obavam sa, ze mnohe RR mozes zaradt sucasne do vsetkych troch kategorii... :wink: Zato u pitta prichadza do uvahy len ten siroky... 8)
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Nils » 26. Nov 2007, 10:43

to nevieš , že rozprávky o pitovi sú vždy len tie o zlých drakoch... :?: :lol: :lol: :lol:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Fanny » 26. Nov 2007, 10:44

beira píše:
Nils píše:no jasné! takže z príbehu :o o dlhom, širokom a bystrozrakom je jasné, ktorý z nich bol ridgeback... :lol: :lol:
- tŕňochráň bystrozraký alias RR ...hehehe :lol:
Obavam sa, ze mnohe RR mozes zaradt sucasne do vsetkych troch kategorii... :wink: Zato u pitta prichadza do uvahy len ten siroky... 8)


NILS a jeho rozpravkovy svet 8)
Obrázok užívateľa
Fanny
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 11. Apr 2007, 12:29

Poslaťod Fanny » 26. Nov 2007, 10:49

Nie je pit ako Pitt :lol:
Obrázok užívateľa
Fanny
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 11. Apr 2007, 12:29

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron