Rhodézský ridgeback

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod Amaguk » 15. Nov 2007, 12:50

zial, aj ja mam s RR podobnu skusenost :(
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Van » 15. Nov 2007, 12:53

beira píše:[
... a vo vseobecnosti nemam dobre skusenosti s labradormi...
no labrador by si zasluzil vlastnu temu pokial by sa chcela preberat ich povaha v dnesnej dobe vs. ich majitelia a socializacia/vychova...v tomto si dovolim tvrdit, ze modnost spravila podobne skody u RR aj u LR...
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod beira » 15. Nov 2007, 12:55

Van píše:hm...silne mi to pripomina cosi, co som spominala v inej teme...velmi dobre taketo chvile poznam...az na to, ze ja nie som silnejsi chlapik, ktory si s tym tak lahko poradi...jediny RR, s ktorym nemame problem je sestrin, aj to asi preto, ze spolu vyrastali...a potom s fenami. Ale psov znasanlivych s inymi psami som teda odkey mi pes "dospel" nestretla...

No ale ze sa dospely pes-samec moc nemusi s inymi dospelymi samcami je snad vseobecny jav, nie? A to by mal v prvom rade vediet majitel... Ja si suky tiez nepustam navolno k inym dospelym sukam pri beznom venceni... Jedna nasa vykazuje znamky dominantnosti, hoci teda sa vo vseobecnosti konfliktom vyhyba. Na cvicaku sme nacvicovali odvolanie od neznemeho psa... Pustena bola 5-rocna suka KO... Kym sa nezoznamili a nebolo jasne, ze sa nejdu zabit, tak sme ich spolu behat nepustili...
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Jaro » 15. Nov 2007, 12:59

tak to ja si dovolim pustit 8r psa hoci kedy a medzi hoci ake psy bez strachu ze zacne bitku lebo ja som vodca svorky a ja urcujem pravidla a ked raz zarevem NIEEEEEE tak moj pes odpochoduje od druheho psa bez toho aby ho len napadlo zavahat . Tiez rad a s kludnym svedomim predvediem !
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 15. Nov 2007, 13:02

beira píše:No ale ze sa dospely pes-samec moc nemusi s inymi dospelymi samcami je snad vseobecny jav, nie? A to by mal v prvom rade vediet majitel... Ja si suky tiez nepustam navolno k inym dospelym sukam pri beznom venceni... Jedna nasa vykazuje znamky dominantnosti, hoci teda sa vo vseobecnosti konfliktom vyhyba. Na cvicaku sme nacvicovali odvolanie od neznemeho psa... Pustena bola 5-rocna suka KO... Kym sa nezoznamili a nebolo jasne, ze sa nejdu zabit, tak sme ich spolu behat nepustili...


pozor, konfliktnost a dominantnot nie je to iste, Dominantny jedinec este nemusi byt, a casto ani nie je, konfliktny. Oni si to ti psi vedia povedat aj inac :wink:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod beira » 15. Nov 2007, 13:04

Jaro píše:Brzdit nebudem nemam preco toto su moje skusenosti a budem ich tu prezentovat . To ze sa najdu medzi inymi plemenami demetne jedince je jasna vec ale ked mi z 10RR vystartuje 6 z nich po psovi je to na uvazenie ! A podotykam mam nekonfliktneho psa ktoreho hoci kedy predvediem ako sa sprava !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozri, ja naozaj tu nemienim nijako obhajovat plemeno, myslim si o tom svoje, ale naozaj si dovolim tvrdit, ze sa najdu rovnako ludia, co poznaju 10 NO a z toho 8 dementov, co poznaju 10 pitov a z toho 9 dementov, 10 labradorov a z toho 5 dementov, 10 YT a z toho 9 dementov, 10 AD a z toho 8 dementov... RR ma tu smolu, ze je moderny, viac na ociach, viac v mestach, ze sa dostava do ruk ludom, co na to jednoducho nemaju... Ja sa naozaj nemienim hanbit za to, akeho psa mam, iba preto, ze nejaky Blavak ma rovnakeho psa ako ja a ten pes ma problem...
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Jaro » 15. Nov 2007, 13:05

Beira pre mna za mna kludne moze byt pes dominantny uznavam a aj feny . ale ak druha strana moj pes zjavne otoci hlavu aby sa vyhol pohladu , z jeho spravania je uz mne zrejme ze sa podriaduje a chce sa vyhnut konfliktu tak ten druhy pes je bud totalne vypatlany alebo mu nic nevravi psia rec !
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod beira » 15. Nov 2007, 13:06

Jaro píše:tak to ja si dovolim pustit 8r psa hoci kedy a medzi hoci ake psy bez strachu ze zacne bitku lebo ja som vodca svorky a ja urcujem pravidla a ked raz zarevem NIEEEEEE tak moj pes odpochoduje od druheho psa bez toho aby ho len napadlo zavahat . Tiez rad a s kludnym svedomim predvediem !

No ale toto tiez nie je o plemene, ale o vychove... Kolko je takych bez ohladu na plemeno, ktori maju psa takto zvladnuteho?
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Jaro » 15. Nov 2007, 13:08

Beira ked nemam psa zvladnuteho a poznam si ho tak si ho uviazem alebo mu dam nahubok . Ked je clovek tupy pre mna za mna bude trpiet pes uz len kvoli majitelovi ! Ziaden ustupok ! Puska alebo ina zbran tiez nie je nebezpecna ale ten co stlaci kohutik a ak mam raz psa dementa tak sa podla toho zariadim a neverim ze to bolo 1x u toho psa .
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod beira » 15. Nov 2007, 13:09

Amaguk píše:
beira píše:No ale ze sa dospely pes-samec moc nemusi s inymi dospelymi samcami je snad vseobecny jav, nie? A to by mal v prvom rade vediet majitel... Ja si suky tiez nepustam navolno k inym dospelym sukam pri beznom venceni... Jedna nasa vykazuje znamky dominantnosti, hoci teda sa vo vseobecnosti konfliktom vyhyba. Na cvicaku sme nacvicovali odvolanie od neznemeho psa... Pustena bola 5-rocna suka KO... Kym sa nezoznamili a nebolo jasne, ze sa nejdu zabit, tak sme ich spolu behat nepustili...

pozor, konfliktnost a dominantnot nie je to iste, Dominantny jedinec este nemusi byt, a casto ani nie je, konfliktny. Oni si to ti psi vedia povedat aj inac :wink:

Tym som len chcela povedat, ze sa snazim predvidat...hoci viem, ze konfliktna nie je... nechcem zazit ten prvy raz s tvrdenim, ze ta moja sa nebije...
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Van » 15. Nov 2007, 13:10

beira píše:No ale ze sa dospely pes-samec moc nemusi s inymi dospelymi samcami je snad vseobecny jav, nie? ..
podla mna zalezi vzdy na konkretnych jedincoch, na ich veku a sebavedomi... ale aj keby...co z toho, ked si to uvedomuje len jeden z gazdov ;-)
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod beira » 15. Nov 2007, 13:11

Jaro píše:Beira pre mna za mna kludne moze byt pes dominantny uznavam a aj feny . ale ak druha strana moj pes zjavne otoci hlavu aby sa vyhol pohladu , z jeho spravania je uz mne zrejme ze sa podriaduje a chce sa vyhnut konfliktu tak ten druhy pes je bud totalne vypatlany alebo mu nic nevravi psia rec !

Ale to je stale o psovi a o majitelovi, nie o vsetkych psoch nejakeho plemena... Ja tu fakt nechcem nic zlahcovat, poznam tych pribrzdenych rr nemalo, ale vacsinou je to o ludoch...
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod beira » 15. Nov 2007, 13:12

Jaro píše:Beira ked nemam psa zvladnuteho a poznam si ho tak si ho uviazem alebo mu dam nahubok . Ked je clovek tupy pre mna za mna bude trpiet pes uz len kvoli majitelovi ! Ziaden ustupok ! Puska alebo ina zbran tiez nie je nebezpecna ale ten co stlaci kohutik a ak mam raz psa dementa tak sa podla toho zariadim a neverim ze to bolo 1x u toho psa .

No mne to hovorit nemusis... :roll:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Jaro » 15. Nov 2007, 13:12

beira píše:
Jaro píše:Brzdit nebudem nemam preco toto su moje skusenosti a budem ich tu prezentovat . To ze sa najdu medzi inymi plemenami demetne jedince je jasna vec ale ked mi z 10RR vystartuje 6 z nich po psovi je to na uvazenie ! A podotykam mam nekonfliktneho psa ktoreho hoci kedy predvediem ako sa sprava !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozri, ja naozaj tu nemienim nijako obhajovat plemeno, myslim si o tom svoje, ale naozaj si dovolim tvrdit, ze sa najdu rovnako ludia, co poznaju 10 NO a z toho 8 dementov, co poznaju 10 pitov a z toho 9 dementov, 10 labradorov a z toho 5 dementov, 10 YT a z toho 9 dementov, 10 AD a z toho 8 dementov... RR ma tu smolu, ze je moderny, viac na ociach, viac v mestach, ze sa dostava do ruk ludom, co na to jednoducho nemaju... Ja sa naozaj nemienim hanbit za to, akeho psa mam, iba preto, ze nejaky Blavak ma rovnakeho psa ako ja a ten pes ma problem...


Beira dobre na to ides mozno mas zvladnute psy ty ale ty co ich nemaju ich je nejako viac v poslednej dobe a malo by sa s tym nieco robit . Ci uz je to jazvecik alebo aziat . Pokial si ludia neuvedomia ze mozu takto napachat skody hoci sa v tomto pripade nic nestalo a nepride fakt k niecomu tak neviem . Ako by sa asi majitel psa tvaril keby som to vzal ako utok na seba lebo vsak psa som mal na voditku pri nohe a pri utoku psa odpravil ako handru ?! Ostali by mu len oci pre plac a ja by som to ukecal na nutnu obranu !
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Van » 15. Nov 2007, 13:14

Amaguk píše:
pozor, konfliktnost a dominantnot nie je to iste, Dominantny jedinec este nemusi byt, a casto ani nie je, konfliktny. Oni si to ti psi vedia povedat aj inac :wink:
tak tak...a toto sa mi zda, ze poniektore jedince nerozumeju...
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron