Rhodézský ridgeback

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod beira » 12. Nov 2007, 23:12

Zolo píše:
beira píše:[mi vzdy tak nejako vyjde v prospech psa... :P

Boooze, ako hlboko som klesla... :lol:


Nuž, každý sme nejaký, nerob si z toho nič. :wink:

Co uz by zanieteny skoro kynolog neurobil pre dobre meno svojho plemena, vsak ano.... :wink:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod ...repr^zent » 12. Nov 2007, 23:27

beira píše:aby sme mali s cim bojovat na intelektualnom poli...
Idete, dajte nieco vtipne... :wink:

Len treba dat pozor, aby sa pri slachteni tato povodna vlastnost RR prilis nerozvijala :!:
Mohlo by sa potom stat, ze rezignuje aj RR a budete si musiet dovliect nejake new plemeno. :wink:
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod emor » 12. Nov 2007, 23:35

eva_ivan píše:poznam dost vela RR, ktori sa venuju vsetkemu, co emor vo svojom prispevku oznacil ako katastrofalne..........
coursing - niekolkonasobny vitaz CR Amal z Adarovho dvoru
polovne skusky ma snad kazdy druhy RR o ktorom viem a niektori z nich sa pri polovackach aj vyuzivaju
a pokial ide o obranu a strazenie, emor kludne k nam prid kedykolvek, garantujem ti, ze do dvora sa bez toho, aby som to Rode objasnila, nedostanes........ ona vie vycitit, ked clovek nie je celkom "ok", tak mozno aj napriek vysvetleniu budes mat problem...... :lol:


ja by som si do dvora nepozyval nikoho.. lebo aj ten najlepsi pes a nie nejaky ričbek.. skonci zle nedobre ked clovek si zaumieni ze preveri psa o branara:-D kazdy druhy ričbek ma polovne skusky..hmmm.. xxxxx. a len tak pre zaujimavost ake.? kde zlozene a kym prisudene.?

trepat dve na tri ti ide skvele. o histori rr si zatial ani necekla a o tom ako sa dovliekol sem na SR ties ani bodka...-- trochu hanba. :twisted: ale kto netusi co to je. tak si otriera usta do ludi co cvicili psa ked si nebola na svete:-D :lol:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Zolo » 12. Nov 2007, 23:38

Emor, sa divím, že sa Ti nediví DKo. Ale počkaj, až sa zobudí...
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod beira » 12. Nov 2007, 23:49

...repr^zent píše:
beira píše:aby sme mali s cim bojovat na intelektualnom poli...
Idete, dajte nieco vtipne... :wink:

Len treba dat pozor, aby sa pri slachteni tato povodna vlastnost RR prilis nerozvijala :!:
Mohlo by sa potom stat, ze rezignuje aj RR a budete si musiet dovliect nejake new plemeno. :wink:

Nooo, aj takto sa to da ponat... Nuz naozaj, je lepsie rezignovat (akoze mudrejsi ustupi) ako nepopieratelne a definitivne prehrat (akoze ozaj odist so stiahnutym chvostom...) 8)
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod ...repr^zent » 13. Nov 2007, 2:34

No, ja neviem ako taky intelektualny debat s RR vyzera, ja mam len blbeho pita :oops: a ten dokonca so stiahnutym chvostom aj dojde. :)
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Jaro » 13. Nov 2007, 7:38

Tych RR s polovnymi skuskami bude na Slovensku max do 10ks z celej clenskej zakladne a skusky absolvovali v Ceskej republike . Jednalo sa o farbiarske skusky duricov . Jedna slecna mala odvahu sa prihlasit na Slovensku na farbiarske skusky malych plemien ale nebola pripustena na tie skusky . Rozhodca ju slusne vyhodil .
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod emor » 13. Nov 2007, 9:03

teda celkovy pocet RR v SR je 20.? :cry: skoda...
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Zolo » 13. Nov 2007, 9:14

Emor, ja som prišiel na to, čo Ťa, na rozdiel od iných trápi a kde máš kynologickú achilovku... Tvojim problémom je nedostatočný rozhľad a chabé vedomosti :!: A pritom riešenie je také prosté, aj keď pre Teba vzhľadom na vzdialenosť, trochu komplikované : Cesta k tým pravým informáciám a zdroju ponaučenia je : Tramtarará - trhy v Senci.... :shock: Tak na tom popracuj!!! A inak je toho ešte viac, ale najprv zvládni toto, nech sa Ti konečne :idea:
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod emor » 13. Nov 2007, 9:16

:cry: :cry: :cry: :cry: a nejdem.. do žáááádnééého Senca nejdem.! radsej sa odstahujem viac na sever ... pred invaziou RR. nadupanych polovnickymi skuskami a vitazmi coursingov... chrtom uz odzvonilo. greyhound,barzoj, afganec.. to je vsetko muka.... na ceskom šampionate vitazi afrika... :cry:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Nils » 13. Nov 2007, 9:18

eva_ivan píše:
...repr^zent píše:
eva_ivan píše:vcera nam do domu vletela sykorka. stav pretrvaval asi 5 hodin
sykorka sa urcite citila fajn, ked sa 5h hriala vo vykurenom byte na garnizi... urcite este nebola tma, ked sa vratil ivan bohatier a vypustil ju do mrazu najst si nejaku veceru :roll:


vidim ze Nils nie je sam co to vo svojom veku prehana s rozpravkami :lol:


čo názornejšie použiť u detí pre pochopenie ako rozprávku?? niektoré deti však vyžadujú osobitnú starostlivosť vzhľadom na ich duševný handicap... :lol:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Fanny » 13. Nov 2007, 9:50

emor píše:
Fanny píše:Otazka: O co ide chovatelom RR ?
Odpoved: business
Cest vynimkam, ale tych spocitam na jednej ruke.

V chove sa uprednostnuje hlavne exterier, uchovnuju sa aj agresivne psy :( podstatne je ze napr. je to import z Afriky alebo Australie atd.
Aj preto si lahko vysvetlite pocetnu ucast RR na vystavach.

Ked chce niekto psa na pracu, nekupi si RR, ved existuje vela pracovnych plemien s kt. sa ovela lahsie pracuje.
Ked chce niekto polovneho psa, taktiez si nekupi RR aj keby boli RR na Sk polovne upotrebitelny.
Takze RR si kupuju ludia ako modne plemeno.

Tymto netvrdim, ze s RR sa neda pracovat. RR vsak potrebuje velku motivacu, nebude nadrzany na kazdy povel ako NO. On totiz ked dostane povel premysla a hlavne spekuluje... Takze potrebuje iny sposob vycviku a hlavne viac casu.

Nesuhlasim ze RR je necitatelny. Je ovela viac citatelny ako ine plemeno, dokonca ma citatelnu mimiku na xichte.
U RR si clovek musi ziskat respekt a doveru. A pokial to dosiahne, je potom stastny clovek aj pes.


To sa mi paci na vsetkych ktori hovoria o cvicitelnosti a rozmyslani.. a porovnavaju ine plemena z NO.

Nuz.. to s akou ochotou spolupracuje ovciarsky pes a nielen NO prameni z jeho starocneho vyvoja a z toho ze tieto psi boli selektovane na sofistikovanu pracu, na univerzalnost a na ochotu. to sa bohuzial od ostatnych plemien vzdaluje a tak sa je lepsie vyjadrit ze PREMYSLA , ako ze ma na salame cloveka a spolupracu na zlozitejsej urovni ako to co ma pudovo dane a rozvite dalisim podmienovanim pri uceni pokus omyl. :wink:


Na porovnanie som pouzila NO, kedze v tejto teme diskutuju povacsine majitelia NO a RR.
Ano RR rozmysla, kedze je pre neho nelogicke aby vykonal nejaky povel bez patricnej motivacie, nikdy ho neurobi tak "nadrzane" ako NO, nema na to "bunky".
S RR sa da pracovat, da sa s nim robit vsetko co aj s inymi plemenami, ibaze potrebuje iny styl vycviku, vela casu, dovtipu, motivacie...
Chovatelka od kt. mam suku, je so svojou sukou RR v pohotovostnej jednotke v zachrannej brigade. Avsak napriek tomu, ze jej suka mnohokrat urobila skusky na plochach lepsie ako niektore NO, ked volaju psovodov na zasah, povacsine zavolaju tych s NO. :?

Kazdy si vyberie plemeno ake mu vyhovuje, napr. mne by taky NO nevyhovoval, je pre mna prilis jednoduchy. Taktiez mi nevyhovuje chlap, ktory hned skace ako ja piskam, ved to je nudaaa :lol:
Obrázok užívateľa
Fanny
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 11. Apr 2007, 12:29

Poslaťod Zolo » 13. Nov 2007, 10:11

Fanny, ale to môžeš posúdiť, až keď budeš mať to NO v ruke, nie keď ho vidíš. Ver mi, že aj s niektorým z nich sa natrápiš ako mula a chabý výsledok. ale s ostatným napísaným súhlasím, aj keď som RR necvičil. Ale nevidím s cvičením RR až taký problém, pokiaľ to má v hlave v poriadku a v poriadku je aj individuálny prístup.
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod Nils » 13. Nov 2007, 10:45

Fanny píše:Na porovnanie som pouzila NO, kedze v tejto teme diskutuju povacsine majitelia NO a RR.
Ano RR rozmysla, kedze je pre neho nelogicke aby vykonal nejaky povel bez patricnej motivacie, nikdy ho neurobi tak "nadrzane" ako NO, nema na to "bunky".
S RR sa da pracovat, da sa s nim robit vsetko co aj s inymi plemenami, ibaze potrebuje iny styl vycviku, vela casu, dovtipu, motivacie...
Chovatelka od kt. mam suku, je so svojou sukou RR v pohotovostnej jednotke v zachrannej brigade. Avsak napriek tomu, ze jej suka mnohokrat urobila skusky na plochach lepsie ako niektore NO, ked volaju psovodov na zasah, povacsine zavolaju tych s NO. :?

Kazdy si vyberie plemeno ake mu vyhovuje, napr. mne by taky NO nevyhovoval, je pre mna prilis jednoduchy. Taktiez mi nevyhovuje chlap, ktory hned skace ako ja piskam, ved to je nudaaa :lol:


Fanny, nikdy som RR nemal a nikdy by som ani nechcel. Nevyhovuje mi ani po stránke povahovej a nepáči sa mi ani jeho vzhľad. Asi tak ako tebe nevyhovuje NO. To sa dá pochopiť. Nerozumiem však čo tu píšeš o "premýšľaní" toho ktorého plemena. Niečo iné sú vlohy a dispozícia a niečo iné je myslenie...
Už to tu bolo nespočetnekrát omieľané, že RR sa pôvodne používal na lovecké a niektoré súvisiace účely. Z tvojich príspevkov mám dojem, že sa snažíš presvedčiť, že RR sa v služobnej kynológii vyrovná NO a dokonca je to pes s nejakou svojskou "hrdosťou" či "vznešenosťou". Prax už dávno dokázala a stále dokazuje prečo NO a prečo nie RR,Pitbull,Kaukazák,Boxer,Doberman atď. Takže balady a všestrannej upotrebiteľnosti RR nie sú namieste.To však neznižuje kvality tohto plemena. Len netreba porovnávať hrušky s jablkami, pretože to nejde.

a ešte k chlapom a "chlapom" - štandart chlapa nepoznám, ale skáčuci na zapískanie to asi nebude. Takisto ako hysterka sledujúca len svoj makeup a nákupné košíky asi nebude "štandartom" "pravej" ženy...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Zolo » 13. Nov 2007, 10:56

Nils, stáva sa z Teba "borič mýtov"? :D
Fany to podala zo svojho pohľadu. Vieš, stále platí (NO, RR, + 35 ďalších plemien), že keď dvaja robia to isté nemusí to byť to isté. Ani dva rovnaké chleby neupečieš, hoci oba budú jedlé. A nemusia ani chutiť rovnakým ľuďom.
PS. Maďarský gunár z Košút zamrzol? Vieš prečo sú v hypermarketoch nákupné vozíky? (Pomôcka : má to súvis s nežnejším pohlavím... :lol: )
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron