kedy kastrovat

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Poslaťod emor » 8. Nov 2007, 23:17

ja ti zelam aby si mal s tym psom taky problem, ze dalsieho uz do paprc brat nebudes. :twisted:

osobne - len malo plemien mi je vyslovene nesympatickych . na prstoch ich poratam zo vsetkych cca375 uznanych FCI a prvym z nich je RR.nasleduje AD :twisted:

a mame temu na flame:-P
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod beira » 8. Nov 2007, 23:25

Dik :wink: a vraj sme my psi rasisti...

Mna tym ale nerozohnis... mne sa nepacia skor ludia, ktori si ich kupuju pre pasik na chrbte... :wink:

Ale uznavam, ze ridgeback nie je celkom "normalny" pes... a majitelia NO ich moc nemusia... a ani sa im necudujem, kedysi sme mali tiez NO, viacerych... a moja mama hovori, ze... aaaale, nejdem tu liat olej do ohna... :wink:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod kaiz » 8. Nov 2007, 23:25

to emor myslis ze ked pedofila vykastruju uz nieje pedofil.? natuto temu si pohladaj odborne clanky a pochopis
clanky o pedaloch si vyhladavaj sam. mozno ta uspokoja.
to beira- pravda je, nevedel som do coho idem, zvazoval som pre a proti, cital diskusie. ale, je to zivel a som rad, ze ho mame. web je plny roznych nazorov na vychovu a pristup k psom, ta kastracia asi nic neriesi, ale to nie je dovod o nej nediskutovat. hlavne, ked to doporucuju stranky, ktore posobia doveryhodne.
kaiz
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 5. Nov 2007, 18:33

Poslaťod Amaguk » 8. Nov 2007, 23:26

beira píše:Tiez ma to zaujalo preto, lebo ide o RR. Je nemalo majitelov RR, ktori nevedia, do coho idu a potom su nestastni a hladaju rozne riesenia.

zial RR je momentalne v kurze - tzv. modne plemeno... a fakt je ten, ze mnohi ludia nemaju sajnu tom, co to obnasa a minimalne, ak vobec nejake, znalosti specifik plemena.
Zo svojho okolia poznam zopar a az na vynimky su problemovi - hlavne agresivni, zial...


V kazdom pripade ti zelam, aby ti bol vernym spolocnikom a aby si sa rozhodol spravne...

tiez dufam, ze sa zadavatel rozhodne spravne, t.j. v jeho pripade proti kastracii, lebo ta jeho problem nevyriesi...
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod emor » 8. Nov 2007, 23:31

8) na mna skor posobia veterinarny lekari ktori aktivne dennodene riesia psov na UVL Kosice. Ich nazor na kastraciu poznam a mali sme dost prednasok o tom ako takyto zasah posobi na psa ale aj sucku.

doveryhodne posobi vela veci - uverit sa da hocicomu. osobne nemam chut presviedcat. ale z praxe viem ze castejsie zaposobi na rozhodovanie jednuche sedliacke riesenie ako odborny nazor. preto dobra rada nad zlato . no 99 ludi radsej vezme zlato ako to co je nad nim :lol:

ak mas naozaj svojho psa rad a mas rad aj to ze je zivel tak si ho nekaz a primi vyzvu ppre ktoru si sa rozhodol ked si si takehoto psa vybral.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod emor » 8. Nov 2007, 23:33

Amaguk píše:
beira píše:Tiez ma to zaujalo preto, lebo ide o RR. Je nemalo majitelov RR, ktori nevedia, do coho idu a potom su nestastni a hladaju rozne riesenia.

zial RR je momentalne v kurze - tzv. modne plemeno... a fakt je ten, ze mnohi ludia nemaju sajnu tom, co to obnasa a minimalne, ak vobec nejake, znalosti specifik plemena.
Zo svojho okolia poznam zopar a az na vynimky su problemovi - hlavne agresivni, zial...


V kazdom pripade ti zelam, aby ti bol vernym spolocnikom a aby si sa rozhodol spravne...

tiez dufam, ze sa zadavatel rozhodne spravne, t.j. v jeho pripade proti kastracii, lebo ta jeho problem nevyriesi...


k tomu pripojim z emoje vedomosti vravia ze ciel ludi ktori sa zaoberali avenovali plemenu RR bol apriori v niecom inom ako v tom aby to bol pohodovy spolocensky pes. a jeho slachtene vlastnosti to len potvrdzuju.

RR je v prvom rade dravec a pomocny LOVEC. nie kamarat do dnesneho sveta - na slovensku.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod beira » 8. Nov 2007, 23:39

Myslis tym sustredenie sa na pasik? Ja si tiez myslim, ze sa mu venuje primnoho pozornosti na ukor inych vlastnosti... ruham sa :oP niekto ma za to urcite umuci... :wink:

My sme mali stastie... mame v celku pohodove suky, ale mozno to bude aj tym, ze sa im venujeme... Veterinar povedal, ze takeho RR este nestretol :wink:

To s tym lovcom mas pravdu, ale nie je sam, co sa nehodi za spolocnika do panelaku... :wink: Kolko je nestastnych biglov na svete, napriklad?
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod emor » 8. Nov 2007, 23:41

beira píše:Myslis tym sustredenie sa na pasik? Ja si tiez myslim, ze sa mu venuje primnoho pozornosti na ukor inych vlastnosti... ruham sa :oP niekto ma za to urcite umuci... :wink:

My sme mali stastie... mame v celku pohodove suky, ale mozno to bude aj tym, ze sa im venujeme... Veterinar povedal, ze takeho RR este nestretol :wink:

To s tym lovcom mas pravdu, ale nie je sam, co sa nehodi za spolocnika do panelaku... :wink: Kolko je nestastnych biglov na svete, napriklad?


--a tak by to malo byt. :idea:
--- bígel ... tomu najviac pomohol ORANGE. :wink: suhlas. a mozme ist dalej - S.Husky, A.Malamut , kokerspaniel a kopa dalsich...
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod eva_ivan » 9. Nov 2007, 0:14

no emor , hovori sa, ze RR je jedno z najinteligentnejsich ak nie najinteligentnejsie plemeno, tak sa nedivim, ze majitel psa ako je NO ho nedokaze ocenit.
bez urazky, mne je uplne jedno, akej rasy je ten pes, ak je dobre zvladnuty, ale NO je pre mna len tupy stroj na vykonavanie povelov, je jedno, kto mu ich da.
a k tej agresivite : bola by som rada, keby ste si stali za svojimi nazormi, kedze v jednej teme tvrdite, ze neexistuje menej alebo viac agresivny pes, vzdy je to o majitelovi, ale zrazu takmer vsetci RR, ktorych poznate, su agresivni......... :idea:
eva_ivan
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 6. Nov 2007, 15:05

Poslaťod ...repr^zent » 9. Nov 2007, 0:23

emor píše:RR je v prvom rade dravec a pomocny LOVEC. nie kamarat do dnesneho sveta - na slovensku.

V nasom okoli sa pohybuju 3 ks RR:

1. Vraj ostry, podla slov psickarky, ktora mala imho spravny odhad, ked sa nebala nechat hrat svoju fenku jazvecika s mojim pitom.
RR bol na voditku a necitim potrebu si jej slova niekedy overovat. Bol to pes, vek a ci je kastrovany bohuzial neviem.

2. Pohodova fenka, vek 3 roky, nekastrovana. Ked ju stretneme je velka zabava.

3. Susedov pes, vek 15 mesiacov, nekastrovany, netyrany, poslucha minimalne (zanedbany vycvik), az sa cudujem,
ze vobec poslucha, ale nezdrha. Velmi plachy a bojazlivy, nekonfliktny. Zdrha, len zo strachu.
Viac krat napadnuty a pokusany, najskor koli ridge. Zacina sa uz bat aj mojho soplosa o 6 mes. mladsieho a 1/2 vahy.. Bol nas dobry kamos. :(

Tot moje chabe skusenosti s tymto plemenom.
Naposledy upravil ...repr^zent dňa 9. Nov 2007, 0:23, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 9. Nov 2007, 0:23

eva_ivan píše:a k tej agresivite : bola by som rada, keby ste si stali za svojimi nazormi, kedze v jednej teme tvrdite, ze neexistuje menej alebo viac agresivny pes, vzdy je to o majitelovi, ale zrazu takmer vsetci RR, ktorych poznate, su agresivni......... :idea:

to sa predsa nijako nevylucuje, ba priam to spolu velmi uzko suvisi :wink:
ak dobre citam, nikto tu nepovedal, ze RR ako plemeno je agresivne...
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 9. Nov 2007, 0:29

emor píše:
--- bígel ... tomu najviac pomohol ORANGE. :wink: suhlas. a mozme ist dalej - S.Husky, A.Malamut , kokerspaniel a kopa dalsich...


...a takto by sme s vypoctom plemien mohli ist donekonecna...
ide totiz len a len o pristup majitelov k vychove a vycviku (vratane uvedomenia si s akym plemenom maju docinenenia co to obnasa) a o to, ci pes ma alebo nema primeranu cinnnost a zamestnanie...
Naposledy upravil Amaguk dňa 9. Nov 2007, 0:33, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod beira » 9. Nov 2007, 0:32

Viackrat napanuty a pokusany, najskor kvoli ridge?

Nerozumiem...
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod emor » 9. Nov 2007, 0:38

eva_ivan píše:no emor , hovori sa, ze RR je jedno z najinteligentnejsich ak nie najinteligentnejsie plemeno, tak sa nedivim, ze majitel psa ako je NO ho nedokaze ocenit.
bez urazky, mne je uplne jedno, akej rasy je ten pes, ak je dobre zvladnuty, ale NO je pre mna len tupy stroj na vykonavanie povelov, je jedno, kto mu ich da.
a k tej agresivite : bola by som rada, keby ste si stali za svojimi nazormi, kedze v jednej teme tvrdite, ze neexistuje menej alebo viac agresivny pes, vzdy je to o majitelovi, ale zrazu takmer vsetci RR, ktorych poznate, su agresivni......... :idea:


:-D mozem ta predstavit nejednemu predstavitelovi plemena NO ktory by ta z toho tvojhu nazoru vyviedol velmi rychlo a efektivne.

wies ono ak je nieco tak chytre az je to sialene - je to uplne jedno lebo je to na jednej lodi z dementnym.

tu inteligenciu meral kto a ako.-D :lol: :lol: :lol: stupen chytrosti zvyknu ludia vazit tym ako ich pes precura. hold ak sa jedna o psa ktory ich nema zaujem precuravat - tak je to hlupy pes:-D :lol: noze povec sama sebe ako vies merat inteligenciu. a co to podla teba je.

RR urcite nieje najinteligentnejsie plemeno a ani zdaleka by som takyto privlastok nedaval ziadnemu plemenu. je to vec rasistov. inak ktore "plemeno" cloveka je najinteligentnejsie.? :lol: inak cista katsatrofa tieto veci rozoberat s tendencnym malorozhladenym clovekom.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod emor » 9. Nov 2007, 0:40

eva_ivan píše:no emor , hovori sa, ze RR je jedno z najinteligentnejsich ak nie najinteligentnejsie plemeno, tak sa nedivim, ze majitel psa ako je NO ho nedokaze ocenit.
bez urazky, mne je uplne jedno, akej rasy je ten pes, ak je dobre zvladnuty, ale NO je pre mna len tupy stroj na vykonavanie povelov, je jedno, kto mu ich da.
a k tej agresivite : bola by som rada, keby ste si stali za svojimi nazormi, kedze v jednej teme tvrdite, ze neexistuje menej alebo viac agresivny pes, vzdy je to o majitelovi, ale zrazu takmer vsetci RR, ktorych poznate, su agresivni......... :idea:


vies vobec aky povodny ucel bol sledovany pri vzniku plemena RR...??? ci chces alebo nie. v ramci plemenych znakov tak ako mozes vychvavat Newfoundlad .. tak isto nemozes vychovavat RR. lebo z neho bude agresor -bojko.nervak a nevypocitalny chrapun. to je fakt.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia