kedy kastrovat

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Poslaťod Kaca » 7. Nov 2007, 13:23

oreganka píše:Kacka, zabrdnem k tym utulkom a na temu kastracie: Zatial mozeme len snivat o utulkoch, ktore by kapacitne stacili a preto tam nie je kastracia neznamy pojem (zabranenie nekontrolovatelneho mnozenia sa jedincov, ktori su sami v existencnej krize), tam im to za zle nemam, lebo vies oni aj vedia, ze kastracia nie je pre jedinca okay, ale co maju v situacii preplnenych utulkov robit ??

Ale my nehovorime o utulku, my hovorime o chalanovi, ktory tym chce poriesit iny problem, ktory sa takto a tymto ale nevyriesi!
Don OK, potrebujem miesto pre Tapka...a velmi rychlo, je to dost zle...
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod Nils » 7. Nov 2007, 13:26

anet, už viem odkiaľ máš ten recept na problémy: :idea:

:arrow: Návod
Sledoval jsem v televizi,
jak lidem seká hlavy kat,
s partnerkou teď máme krizi,
udělám to taky tak.
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod oreganka » 7. Nov 2007, 13:36

Kaci, nie nehovorime o utulku - chcela som tym naznacit, ze ludia proti kastracii nie su len ´jesitni muzi´, alebo ludia, ktori kastraciu odmietaju apriory. To, co vsetko tento ukon poriesi - neporiesi v pripade chalana tuna, som sa uz vyjadrila predtym.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod anet » 7. Nov 2007, 13:42

Nils píše:
anet píše:Ale poviem ti, len raz by mi vykusal dvere alebo inak skomplikoval zivot mal by gule fuc ani by nestihol naratat do troch.

teda anet! len raz by mi toto žena povedala a koniec sveta tohto leta. tvoj manžel bude zrejme mimoriadne trpezlivý typ... :wink: má môj úprimný obdiv :oops:

:lol: veelmi trpezlivy, ale ako vravi on sam nemozeme byt dvaja rovnaky :twisted: Vraj ked chce vidiet tocit sa lucifera v lufte, staci ma nastvat
Nils píše:anet, už viem odkiaľ máš ten recept na problémy: :idea:

:arrow: Návod
Sledoval jsem v televizi,
jak lidem seká hlavy kat,
s partnerkou teď máme krizi,
udělám to taky tak.

:lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod Amaguk » 7. Nov 2007, 13:43

anet píše:Ale poviem ti, len raz by mi vykusal dvere alebo inak skomplikoval zivot mal by gule fuc ani by nestihol naratat do troch.

:shock:
fuuha, dobreee!!! :twisted:
takto riesis vsetky svoje problemy?
a co takto ist na to este radikalnejsie - dat psa utratit? tam mas zarucene po problemoch, co u kastracie iste nie je! :P :twisted:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Nils » 7. Nov 2007, 13:49

kruci, anet! v Sudáne ročne vykastrujú tisíce dievčat, aby nepoznali slasti pozemského sveta a muži si mohli bez obáv o svoje parohy užívať - a je to riešenie?? :x
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod anet » 7. Nov 2007, 14:10

Amaguk píše: a co takto ist na to este radikalnejsie - dat psa utratit? tam mas zarucene po problemoch, co u kastracie iste nie je! :P :twisted:

Amaguk, toto nieje ako porovnavat jablko a hrusku.
Amaguk píše: takto riesis vsetky svoje problemy?

Nie kazdy sa riadi heslom " ked mas problem, zahod ho, ak sa problem vrati prenes ho na niekoho ineho!"
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod anet » 7. Nov 2007, 14:15

Nils píše:kruci, anet! v Sudáne ročne vykastrujú tisíce dievčat, aby nepoznali slasti pozemského sveta a muži si mohli bez obáv o svoje parohy užívať - a je to riešenie?? :x

Nils, kruci neporovnavaj ludi so zvieratami!
Aj ked sme zivocisny druh, odlisujeme sa od nich minimalne tym ze sa nechovame len pudovo.
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod Amaguk » 7. Nov 2007, 14:23

anet píše:
Amaguk píše: a co takto ist na to este radikalnejsie - dat psa utratit? tam mas zarucene po problemoch, co u kastracie iste nie je! :P :twisted:

Amaguk, toto nieje ako porovnavat jablko a hrusku.
Amaguk píše: takto riesis vsetky svoje problemy?

Nie kazdy sa riadi heslom " ked mas problem, zahod ho, ak sa problem vrati prenes ho na niekoho ineho!"


preco hrusky a jablka? ja ti len pripominam, ze existuje aj este jednoduchsia a zarucena cesta ako sa zbavit problemov, nez navrhujes ty! (pre osviezenie pamate - navrhovala si ufiknut gulky ako riesenie rozkusanych dveri) :P

veru, nie kazdy sa tym, chvalabohu, riadi, len neviem, ako to suvisi s tym, co sa ta pytam... :wink: :P :twisted:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 7. Nov 2007, 14:26

anet píše:Aj ked sme zivocisny druh, odlisujeme sa od nich minimalne tym ze sa nechovame len pudovo.

omyl! ani psi sa nechovaju len cisto pudovo. navrhujem dostudovat! :wink:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Zolo » 7. Nov 2007, 14:49

Hryzieš dvere? - vytrhať zuby! (Oplechovať dvere je ťažšie. Ešte ťažšie vysvetliť to tomu psovi, že sa to nerobí...).
Utekáš? - odťať nohy!
Načúvaš za dverami spálne? Fuk a si bez uší!
Krivo pozrieš na paničku? Vypichneme očká!
Alebo nie, univerzálny liek na všetko je kastrácia!
Anet, Anet, ja fakt neviem, kto je tu maskovaný militant....
Nechápem, prečo nechceš pochopiť, že chlapcov problém nie je v psovi a vo "všemocnej" kastrácii, ale v ňom samom?A tak sa radšej "cez mŕtvoly" snažíš obhájiť neobhájiteľné.
Pripadá mi to, ako keď ochorieš, tak sa liečiš paralenom. A je jedno, či si si zlomila ruku, máš zápal trojklanného nervu, alebo máš migrénu, hnačku, alebo si v kine chytila blchu. Je tu predsa všemocný paralen!

Oreganka, Kača - kastrácia v útulkoch je možno ten mnou spomínaný sociálny aspekt. Tam je to fakt na mieste, pretože takto sa aspoň sčasti pretne bludný kruh možných nových obyvateľov útulku.
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod Zolo » 7. Nov 2007, 14:52

Nils píše:kruci, anet! v Sudáne ročne vykastrujú tisíce dievčat, a


Silou mocou sa snažíš, aby Ťa tu začal preberať Nostradamus (bol si tam, videl si, aj Teba....) :?:
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod Nils » 7. Nov 2007, 15:13

Nebol. Ani v Iraku som nebol. Ani v Afganistane. A predsa na vojny verím... a nepotrebujem na to ani Nostradama... ty si všetko o čom píšeš videl na vl. oči a zažil na vl. koži?? /teda ak sme sa pochopili... :?: :idea:

dobre, takže nabudúce téma Nostradamus vs Sybila :lol: :wink:
Naposledy upravil Nils dňa 7. Nov 2007, 15:19, celkovo upravené 1
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Zolo » 7. Nov 2007, 15:15

Nepochopili (teda Ty) :lol: Ale vysvetlíme si to osobne. :wink:
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod anet » 7. Nov 2007, 15:23

Zolo píše:Hryzieš dvere? - vytrhať zuby! (Oplechovať dvere je ťažšie. Ešte ťažšie vysvetliť to tomu psovi, že sa to nerobí...).
Utekáš? - odťať nohy!
Načúvaš za dverami spálne? Fuk a si bez uší!
Krivo pozrieš na paničku? Vypichneme očká!
Alebo nie, univerzálny liek na všetko je kastrácia!
Anet, Anet, ja fakt neviem, kto je tu maskovaný militant....
Nechápem, prečo nechceš pochopiť, že chlapcov problém nie je v psovi a vo "všemocnej" kastrácii, ale v ňom samom?A tak sa radšej "cez mŕtvoly" snažíš obhájiť neobhájiteľné.
Pripadá mi to, ako keď ochorieš, tak sa liečiš paralenom. A je jedno, či si si zlomila ruku, máš zápal trojklanného nervu, alebo máš migrénu, hnačku, alebo si v kine chytila blchu. Je tu predsa všemocný paralen!

Zolo, nikde som nenapisala ze kastracia je riesenie pre chlapca.
Napisala som ze je to jeho rozhodnutie a ze sa pytal kedy kastrovat. A pisala som ze ja by som kastrovala..... Mne je uplne jedno ci toho psa vykastruje alebo nie.
Netajim sa ze som za kastraciu zvierat.
Socialny aspekt by nemal fungovat len v utulkoch ale aj u jednotlivcov. Pretoze psi sa nerozmnozuju v utulku, ale na ulici a do utulku sa dostanu ako nechcene.
"Hryzieš dvere? - vytrhať zuby!" takymito prirovnaniami zachadzate do extremov a staviate psie gule na piedestal.
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron