BODY of STEEL- HEART of GOLD

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

BODY of STEEL- HEART of GOLD

Poslaťod HABAN'SBULLDOG » 15. Okt 2007, 9:27

PODME SA BAVYT O TEME GAME DOGS & GAME
JETO TEMA KTOREJ PODSTATA JE napr.V USA POVAZOVANA ZA DOLEZITU AJ PRE tzv.PRACOVNE PLEMANA A TENTO POJEM JE UZNAVANY VO SVOJEJ PRaVEVJ PODSTATE AKO CHOVATELSKA KVALITA!
JA OSOBNE PSY NECVYCIM A ANI SOM SA VYCVYKU NIGDI NEVENOVAL.
ALE MNA SA TATO ZALEZITOST TYKA PRE MOJU PLEMENU ORIENTACIU ,NO A VMINULODTI SOM ROBIL PIT SPORT.
GAME SA MYSLY VZDY A VYLUCNE LEN "OCHOTA IST ZA SVOJIM CIELOM A DOSIAHNUT HO "!
DALEJ SA PODLA PLEMENA DA "GENEROVAT"TATO OCHOTA=ZA AKU CENU JE OCHOTNY IST ZA DOSIAHNUTIE SVOJHO CIELA!?
ALE TO JE ZREJME INDIVYDUALNE PODLA PL.A TYPU VYKONU.
CO VY NATO :?: :lol:
HABAN'SBULLDOG
HABAN'SBULLDOG
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Okt 2007, 5:22
Bydlisko: CIERNA VODA

Poslaťod emor » 15. Okt 2007, 9:31

:roll: perhaps, no good idea...
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Kaca » 15. Okt 2007, 9:33

osobne som nikdy bulika nemala a som proti psim zapasom, ale tuto vlastnost oceni kazdy majitel sluzobneho psa. Je to ochota bojovat do posledneho okamihu. Aspon u sluzobakov...
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

BEST of BEST!

Poslaťod HABAN'SBULLDOG » 15. Okt 2007, 9:39

emor píše::roll: perhaps, no good idea...

TO NIE JE LEN NAPAD!
JETO O SAMOTNEJ POVAHE JEDINCA,A NIE O JEHO SYLE CI TELES.SCHOPNOSTIACH-RESP."GAME=SRDCE"
TU NAS MOZE PREKVAPIT SVOJIM GAME AJ YORKSHIRE! :lol:
A NAOPAK ZAS, POSTATI PITBULL :wink:
HABAN'SBULLDOG
HABAN'SBULLDOG
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Okt 2007, 5:22
Bydlisko: CIERNA VODA

Poslaťod emor » 15. Okt 2007, 9:45

8) suhlasim.ale nie celkom suhlasim ako sa to SRDCE - hlada.

skusene oko pozrie do oka a vidi ci tam je alebo nieje. - srdce. :wink:

inak nic proti USA nemam ,ale co sa tyka pracovnej kynologie v POLICII tak tam, su na tom dost ale dost - povedzme mierne nedobre. aj mozno vdaka hura systemu na akom amerika frci. to akych psov nakupuju pre potreby police, je uplne presne vystihujuce, ako psom rozumeju a ake vysledky mozu mat.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod HABAN'SBULLDOG » 15. Okt 2007, 9:47

Kaca píše:osobne som nikdy bulika nemala a som proti psim zapasom, ale tuto vlastnost oceni kazdy majitel sluzobneho psa. Je to ochota bojovat do posledneho okamihu. Aspon u sluzobakov...

NIEJE TO LEN ZALEZITOST PRE PITBULOV CI PODOBNYCH PL.
ALE PRAVE STARI CHOVATELIA PITBULOV STYM MALI UZ DAVNO SKUSENOSTI.
BOLO A JETO JEDINE KRITERIUM PRE CHOV U SPORT.LINII .
NA JEDNEJ MEDZINARODNEJ BULLDOG SHOW,MY JEDEN AMERICKY ROZHODCA ZDORAZNOVAL,PRIORITNU DOLEZITOST TEJTO OTASKY PRI HODNOTENI PSOV V US.PRI SUTAZIACH VO VYKONE.
HABAN'SBULLDOG
HABAN'SBULLDOG
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Okt 2007, 5:22
Bydlisko: CIERNA VODA

Poslaťod Nils » 15. Okt 2007, 9:52

Peter, pred tým než sa vyjadrím by som rád poznal popis toho čo sa označuje pod slovom Game u psov. Výklad totiž býva často veľmi rôznorodý...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod HABAN'SBULLDOG » 15. Okt 2007, 9:58

emor píše:8) suhlasim.ale nie celkom suhlasim ako sa to SRDCE - hlada.

skusene oko pozrie do oka a vidi ci tam je alebo nieje. - srdce. :wink:

inak nic proti USA nemam ,ale co sa tyka pracovnej kynologie v POLICII tak tam, su na tom dost ale dost - povedzme mierne nedobre. aj mozno vdaka hura systemu na akom amerika frci. to akych psov nakupuju pre potreby police, je uplne presne vystihujuce, ako psom rozumeju a ake vysledky mozu mat.

NO HEJ VED SOM NAZNACIL ZE JETO IND.PRE TO KTORE PL.A PODLA POZADAVIEK VYKONU A VYUZITIA,GAME MOZEME HODNOTIT A"HLADAT" napr.AJ PRE UZ SPOMINANEHO YORKA, PRI STRAZENI POTVORENICH DVERY GARZONKY :wink:
OKO VIDI ! ALE NEVIE! :lol:
TO NAOZAJ NEVIEM CO TO NAKUPUJU AMERICKY POLICAJTI :shock:
ASI TO ALE NIEJE OBECNI STAV.
HABAN'SBULLDOG
HABAN'SBULLDOG
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Okt 2007, 5:22
Bydlisko: CIERNA VODA

Poslaťod HABAN'SBULLDOG » 15. Okt 2007, 10:05

Nils píše:Peter, pred tým než sa vyjadrím by som rád poznal popis toho čo sa označuje pod slovom Game u psov. Výklad totiž býva často veľmi rôznorodý...

STRETOL SI UZ PRI PRECHADZKE NA POLI CI LESOM" NAHNEVANEHO" SKRECKA?
KED HEJ, TAK MOZNA SI MAL MOZNOST SPOZNAT PRIKLAD GAME!?!
TAKITO PRIKLAD VELMY DOBRE VYSTIHUJE PODSTATU GAME/OBECNE/
U PSOV JETO PODOBNE ALE ZALEZI NA PL.
"TROCHU" INAKSIA JE TIEZ OTASKA GAME U SPORTOVYCH LINII PITBULLOV! 8)
HABAN'SBULLDOG
HABAN'SBULLDOG
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Okt 2007, 5:22
Bydlisko: CIERNA VODA

Poslaťod Nils » 15. Okt 2007, 11:43

takže srdnatosť?? alebo "srdce", húževnatosť?? - nejak v tom mám chaos...

pita, ktorého mám nevediem k nejakým game zápasom, ale ak ide o zameranosť na cieľ ,tak je naozaj skvelý - ide na doraz - preto musím na neho dávať pozor, nevie si šetriť sily a z prehnanej motivácie a nasadenia mi už aj "odpadol" - /napr. do peška hryzie, kým vládze chodiť :shock: /
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

NIE JE PIT BULL AKO PIT BULL

Poslaťod HABAN'SBULLDOG » 15. Okt 2007, 12:35

PRECO BY SI MAL MAT VTOM CHAOS-MISLYM ZETO CHAPES-A TVOJ PES TI TO PREDVEDIE NEJAKIM SPOSOBOM A MIERE AJ PRI HRE.
TOTO PLEMENO BOLO/CO TI URCITE DOBRE VIES!/SELEKTOVANE PRAVE PODLA KRITERIA GAME.
ALE PODLA SVOJHO URCENIA,TO JE ALE DALSIE TEMA,A ZREJME NIE PRE KAZDEHO :lol:
NO A KED UZ SOM SA TAK "ROZMUDROVAL A ROZFILOZOFOVAL"
TAK BY SOM CHCEL SVOJIM POHLADOM PRIPOMENUT:
PIT BULL MA DNES VO SVETE MILIONI OBDIVOVATELOV KTORY MAJU SVOJICH PITBULOV LEN NA POTESENIE, CI NA ROZNE OBECNE SPORTI CI SUTAZNE AKTIVYTI.
TYTO FANUSIKOVIA TOHOTO SUPER PSA NANHO NEDOPUSTIA ZA ZIADNYCH OKOLNOSTI,VZDY BUDU TVRDIT ZE PITBULL JE JEDNO UZASNE PLEMENO Z UZASNIMY SCHOPNOSTAMY!
OBDIVUJU HO KVOLI JEHO VYZORU NEKOMPROMISNEHO TVRDASA,KVOLI JEHO OBDIVUHODNEJ SILE,KVOLI JEHO UZASNEJ NEZLOMNEJ POVAHE A V NEPOSLEDNOM RADE VELKEJ UCENLIVOSTI A INTELIGENCIE!
TOJE VSETKO JE PRAVDA A VELMY PEKNE OD JEHO OBDIVOVATELOV!
MNOHO KRAT ALE TI ISTI LUDIA SA PRECIA KED PADNE SLOVO O POVODNOM URCENI PITBULLA A SPORTE NA KTORI HO VYSLACHTILI!
ICH SPRAVANIE JE PROTIKLADNE A ZMETENE AK MAJU ZO SVOJIM PSOM ZVLADNUT NAHODNU SITUACIU KED SA ICH PITBULL POBIJE NA SIDLISKU CI NA CVICAKU.
TAK SI PRIPOMENME AKA BOLA GENEZA A CO TVORILO TOTO PLEMENO-TOTO VSETKO DALO ZAKLAD JEHO VYZORU , SILE A POVAHE!
PRAVE POVODNE URCENIE A SPOSOB SELEKCIE PRE DANY UCEL TIEZ PRECIZNI SPOSOB VEDENIA CHOVU-UPEVNILO TOTO VSETKO!
STAV JE TAKY ZE CHOV TOHOTO PLEMENA SA V MINULOSTI ZACAL UBERAT AJ INIM SMEROM AKO POVODNE URCENIE.
TO DALO ZAKLAD VZNIKU NOVYCH CHOVATELSKYCH LINII A NESKOR PLEMIEN/viz.AM.STAFF/
TAKZE DNES ,napr.NA HOCIKTOROM SIDLISKU SA MOZME STRETNUT S PREDSTAVYTELMI TOHOTO PLEMENA ,ALE NEMOZME SI HNED MYSLIET ZE VYDIME PITBULA KTORY "BOL VCERA NIEGDE V ARENE A ZABYL TAM LEN TAK MIMOCHODDOM NEJAKEHO PSA".
TIETO PSI SU PRAVE STYCH "PET LINNII" A PRETO SI ICH NESMIEME ASOCIOVAT S PIT SPORTOM!!!
VERTE MI ZE PITBULLOV STYCHTO SPORTOVYCH LINI NESTRETNETE NA PRECHACKE NA SIDLISKU CI NA CVYCAKU!
NO,ALE UZ MY STACI LEBO SA MI PLETU PRSTI NA KLAVESNICI :roll:
HABAN'SBULLDOG
HABAN'SBULLDOG
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Okt 2007, 5:22
Bydlisko: CIERNA VODA

Poslaťod Ivka » 15. Okt 2007, 12:57

nic k teme, len prosim prosim vypni ten caps lock, lebo sa to priserne cita :cry: :cry:
diky :wink:
Ivka
 
Príspevky: 139
Registrovaný: 22. Mar 2007, 12:14
Bydlisko: BA

Poslaťod ...repr^zent » 15. Okt 2007, 14:37

Pripajam sa k Ivke. caps lock to su tie velke pismena, uz ta niekto upozornil v inej teme ohladom caps lock a pravopisu, ten pravopis je v pohode niekto nevie pravopis, ale vie zas ine veci. :wink:

Ale caps lock je jedno tlacitko na klavesnici, to by nemal byt problem.
A mimochodom pisat velkym pismom znamena, ze autor krici, nieco chce zdoraznit. Tak na nas nekric prosim. Vdaka. :)
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Re: BEST of BEST!

Poslaťod rUM^pEL » 15. Okt 2007, 18:07

HABAN'SBULLDOG píše:TU NAS MOZE PREKVAPIT SVOJIM GAME AJ YORKSHIRE!



snad tomu neveris...game je ako mozart a hra na klaviri...bud sa s tym narodis alebo...vies preco bullterieri neboli vhodne do ringu?lebo im klavirne kridla boli dost casto vzdialenejsie nez by sa zdalo...alebo bandog...dva/trikrat vacsi "pitbull" a aj tak klasicky do 30kg ho dal...preco?

ucit mozes vsetko ale geny nezmenis...
Even through it all.The betrayal.The hate.The abuse.We still find it in our hearts to love you again.How do we do it, you ask?Simple.It's because we are PIT BULLS!!!
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

Poslaťod emor » 15. Okt 2007, 20:36

co sa tyka bandogov. vela ich nepoznam ale jedneho poznam dost dobre nato ,aby som povedal ,ze tento pes je co sa tyka obrany -v zmysle sportovom,sluzobnom aj realnom u mna osobne pes s najvacsim "game" aky som kedy videl. pritom je to vyrovnany, zvladnuty a bezproblemovy pes. aj voci ludom aj voci psom.no ked ide - tak ide na doraz a nechcel by som vidiet ,coby narobil s pachosom , ktory by nebol chraneny ringooblekom .alebo aspon rukawom.fuuu ine ako exitus by som neocakaval.

inak ten pes je nielen "game" , ale dokazal zlozit vrcholove skusky NSP a to uz je aj trochu ina zataz ako len poziadavka na GAME. je to aj o tom ze pes musi pri praci zvladat obrovske kontrasty vzruchov a utlmov a dokaze dlhodobo a s rovnakym game pracovat aj pri pachovych pracach - stope.a to nie hocijakej ale stope cloveka.

podobneho pitta som este nevidel.a zopar co sa s nimi venuju sportovej kynologii som uz mal moznost vidiet. v CZ je to celkom bezny chlapik na takychto sutaziach. mozno niekde skovani su ale v tomto by smere by som to game u bandoga sudil vyssie.aj vzhladom na dalsich predstavitelov co idu v jeho slapajach.

pes proti psovi nieje to prave game.pes proti celemu svetu je uz ine game :wink:

pes proti psovi - to v ziadnom pripade ja nemusim a nevidim v tom nic prinosne ani pre psov ani pre ludi.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron