Krmivá

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Poslaťod korra » 26. Sep 2007, 14:42

Ewi:

granule v podstate svinstvo su, ide o to ake "velke" vyberies :)

K tej zostave krmnej davky: zalezi od kondicie, veku, fyziologickeho stavu (gravidita a pod.), mnozstva prace atd...

Ale v podstate sa da odrazit od takeho orientacneho:

Pes by mal prijat cca 2% zo zivej hmotnosti denne.
Uvadzas vahu 30 kg, t.j. celkova krmna davka 600 g /ak krmis 2x denne tak je to po 300g/

Tych 600 g by malo zahrnat:
1) 70-90% mäsa, vnutornosti a kosti cize cca 420-540 g mäsa s vnutornostami, kosti cca 10% cize asi 40-60 g)

2) 10-30% príloha, zelenina, ostatne prisady cize cca 60-180 g


Co sa tyka masa a vnutornosti - zalezi od dostupnosti (kuracina, kralik, kacka, bravcove, hovadzie) - kazde ma svoje typicke nutricne zlozenie

Priloha - ci to bude ryza, cestoviny, zelenina, ovocie, riasy atd. - tiez podla dostupnosti a ich zlozenia. Niektore doplnky sa vyznacuju vyssim obsahom vapnika, beta-karoténu, zinku, roznych vitaminov a pod.

V podstate je vhodne si co to o jednotlivych zlozkach pozistovat aby si vedela ako ich davkovat, kedy pridat a kedy ubrat. Nie vzdy sa to da naraz, zavisi od psa - takze pozorovat, vsimat si a davkovat.
Obrázok užívateľa
korra
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 2. Feb 2007, 15:06

Poslaťod Eva K. » 26. Sep 2007, 15:09

Korra, ďakujem, skúsim to nejak pozisťovať a asi prejdem na varenie.
Škoda, že neexistuje kuchárska knižka pre psov.
Fraga, môže to byť, že je mohutnejšia aj pridávaním kalcia, ale riadila som sa presne podľa návodu. Fakt je jeden, že má aj mohutných a veľkých rodičov, tak to môže byť aj geneticky dané. Meria 65 cm v kohútiku.
Ale rozhodcom sa zatiaľ veľmi páči. Granule dávkujeme presne podľa návodu, má 2 hod. intenzívneho lietania denne, takže nie je tlstá.
Len sa bojím, že pri varenej strave to neodhadnem a priberie mi.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Fraga » 26. Sep 2007, 15:23

aha čo som našla poznate? http://www.vegakrmivo.sk/
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod korra » 26. Sep 2007, 15:26

este k tomu prerasteniu z vapnika...nie som si celkom ista ci to dost dobre ide (ci to nebude obdobny mytus ako preratenie z mlieka). Ak ma mohutnych rodicov..hold hafana vysku podedila....genetika je potvora :D
Obrázok užívateľa
korra
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 2. Feb 2007, 15:06

Poslaťod daga » 26. Sep 2007, 15:26

Eva K. píše:Škoda, že neexistuje kuchárska knižka pre psov.

Existuje kuchárska knižka pre psov...mám ju doma
daga
 
Príspevky: 80
Registrovaný: 10. Sep 2007, 14:38

Poslaťod Fraga » 26. Sep 2007, 15:29

to ano, ale kamosky čivka nemala mohutnych rodičov boli drobní výstavní a ten jej je ako slon sama povedala že mu davala toho kalcia moc. Ja neviem sama som neskúsila. Ale je jasne, že ak su mohutní rodičia tak, je tam pravdepodobnosť, že aj štendo bude. Tak isto naopak...
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod Eva K. » 26. Sep 2007, 15:47

Daga od kiaľ ju máš. Dá sa niekde kúpiť?
Alebo prípadne ju môžeš požičať na skopírovanie?
Díky za odpoveď.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Eva K. » 26. Sep 2007, 15:55

Fraga píše:aha čo som našla poznate? http://www.vegakrmivo.sk/


Fraga, pozrela som si to, ale myslím si, že pes by mal byť živý na mäse, aj keď nevieme koľko ho je v normálnych granuliach, čo je tam všetko pomleté.
Naša fena, ale zožerie všetko ovocie hádam okrem citrónu a tiež zeleninu. Sama si chodí do záhrady na uhorky, paradajky. Takže je čiastočný vegetarián. :lol:
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod julieta » 26. Sep 2007, 16:50

Pocula som, ze by sa dlhodobo nemalo krmit rybacimi granulami, pretoze moze obsahovat nejake tazke kovy... co na to poviete? je to pravda alebo je to len taka fama?
julieta
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 2. Okt 2005, 0:31

krmivo

Poslaťod fosilia » 26. Sep 2007, 18:53

julieta píše:Pocula som, ze by sa dlhodobo nemalo krmit rybacimi granulami, pretoze moze obsahovat nejake tazke kovy... co na to poviete? je to pravda alebo je to len taka fama?


Najviac ich mas v texte fish meal. Bohuzial. A nejedna sa len o tazke kovy.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod Fraga » 26. Sep 2007, 19:20

No ja som tiež počula že ani človek by nemal ryby napriek tomu, že su zdrave, lebo obsahuju olovo.

No naši psi taky vetege :lol: v zahrade čo najdu zbodnu, chodia na hrach, mrkvu, zemiaky, dokonca si oberaju jahody, ak nezbadam skor, tak mi ich sežeru :? :lol: no a čo je teraz novinka tak im nenormálne chutí modré hrozno. Tento rok sa nam urodilo druhý krát, a pomaly si nemožeš dať ty bobulku do úsť, lebo už sleduju kedy im hodíš takže dva stapce oni, jednu bobulku ja asi tak to funguje... :wink:

Ja som chcela vedieť čo si o tom myslíte, lebo podla mna to je choré ako sorry tak ako percpavať psa len mäsom, alebo ho krmiť ako koňa len zeleným je blbosť - osobny názor. Myslim že by mal aj jedno aj druhé... Myslím, že pes, pána, čo ho takto krmí je chudák. Chudáčisko nevie povedať daj mi mäso, ale chcela by som vidieť či by nezbaštil :lol:
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Orijen

Poslaťod maica » 27. Sep 2007, 10:00

Ohladne Orijenu a mojich skúseností s ním môžem povedať len toľko :

1, Orijenom som začala kŕmiť náhodou , ale zostanem ním kŕmiť naďaľej .
Prečo ?
Pretože keď som sa s Orijenom na výstave stretla , zaujala ma propagácia a výklad okolo krmiva . Dovtedy som kŕmila Royal Caninom a doteraz ho s Orijenom obmieňam , pretože nezastávam metódu výživy psa dlhodobo na jednom krmive . Už som sa s takým prípadom stretla , takže viem ako taký pes vyzerá a preto nechcem aby tak vyzerali moje psy .

2, Orijen je drahší ale kvalitnejší , spotrebou sa nedá porovnávať s inými krmivami .

Je pravda , že Orijen je drahší , ale môžem povedať , že po tom čo som si kúpila 1 vrece tak mi vydržalo 2x dlhšie ako Royal Canin a to preto , pretože Orijen neobsahuje obilniny ale zvíšený obsah mäsa ( o tom čo Orijen obsahuje si urobte vlastný názor , toto je čisto moja skúsenosť ) a to znamená , že psov kŕmim 2x menšími dávkami spotrebu krmiva , pretože mi Labradorka začala veľmi rýchlo priberať ako iného krmiva . P
Prekvapilo ma , že som musela okamžite regulovať a znižovala som priemerne na 75g , čož je oproti 125g Royal Caninu bolo dosť .

Toto sú moje 2 hlavné dôvody prečo kŕmim aj Orjenom , je to čisto môj názor a vy si vytvorte svoj .
PS: Nekŕmim žiadnymi krmivamy rybacimy granulami ani nejakými doplnkovými krmivami , pretože psíkov si dokrmujem podľa svojho , dovárom im ryžu s mäsom a pod. a takisto ony sa dokrmujú čím potrebujú , to znamená , že mi v záhradke už nezostala žiadna mrkva , egreše , jablká ani nič podobné .
skype : maia188
maica
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 27. Sep 2007, 9:35
Bydlisko: Suchá nad Parnou

Re: Orijen

Poslaťod ivana1 » 27. Sep 2007, 10:53

maica píše:... Dovtedy som kŕmila Royal Caninom a doteraz ho s Orijenom obmieňam ....


:( :?
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 98
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod daga » 27. Sep 2007, 11:20

Eva K. píše:Daga od kiaľ ju máš. Dá sa niekde kúpiť?
Alebo prípadne ju môžeš požičať na skopírovanie?
Díky za odpoveď.

Neviem či sa dá ešte kúpiť, myslím, že ani nie, ....sorry..z ruky ju nepustím :lol: ozvi sa mi na SZ - dohodneme sa
daga
 
Príspevky: 80
Registrovaný: 10. Sep 2007, 14:38

krmivo

Poslaťod fosilia » 27. Sep 2007, 19:01

Maica len par poznamok. V prvom rade pochvala za zmenu krmenia. V druhom vsak na rozdiel od RC ma Orijen univerzalne pouzitie Biologically Appropriate for All Breeds... co moze byt velmi rizikove. Zvlast pre velke plemena psov. Velkost granuli je nedostatocna a pomery a mnozstvo zakl.mineralnych latok v spojeni so silnym proteinom mozu vyvolat opacny efekt.

Podobne ako ty ma na Inchebe oslovila slecna a podala mi balicek vzorky 400g. Bohuzial na moje otazky boli odpovede velmi nepresne. Nebudem to tu rozvadzat ale polozim par otazok. Otoc si vreco a precitaj kolko toho nadmerneho masa mas v krmive. Za druhe uhlohydraty a lepsia stravitelnost u zemiakov ci pomletej psenice ci kukurice je rozporuplna. Pred pol rokom bulharske ministerstvo obrany pozadovalo pri tendry na krmiva test o stravitelnosti krmiva. Sranda bola v tom, ze aj ked metoda je velmi nepresna a informacia na obale velmi zavadzajuca bola to jedna z podmienok uspechu uchadzaca. Samozrejem velmi rychlo doslo k naprave a tento bod bol vynechany.

Labradorka začala veľmi rýchlo priberať ako iného krmiva...
Ako je to mozne ze zacala priberat. Bud sa tvori s kvalitneho krmiva svalova hmota alebo zasoba tuku.

75g v jednej davke?

PS: Nekŕmim žiadnymi krmivami rybacimi granulami... salmon meal, lake whitefish... Trochu nepresne tvrdenie.

Skus odpovedat na otazky a mozno nieco pochopis.

Takze krmivo Orijen je urcite lepsie krmivo z hladiska vyzivy ale kvalitnejsie ako RC to by som netvrdil. Problemom u Orijenu je konzervacia prave rybacich mucok a lososoveho oleja. Bohuzial o tom sa nikde nepise tak dufajme ze tej chemie tam nie je tolko ako v RC.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron