ako sa branit

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod rybicka » 21. Sep 2007, 8:48

Fraga, nemozes po jednom napadnuti povedat o psovi, ze je bojovy....som videla na vystavach sa bit aj dalmatincov, aj pudlov, si nesadli do noty, tak sa predvadzali.....a navyse vystavy su stres, tam ma clovek ocakavat vselijake reakcie od psa, takze si ho strazit...
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Fraga » 21. Sep 2007, 10:15

Heh ja som nepovedala že je bojovný ani bojový. Ja som povedala, že potom ako šarpei vyvolal bitku, tak ma už neprekvapí nič. Nič čo je napísané. Okrem iného keby bola ta komoškina argentína taká bojová ako to píšu tak by ho rozkusla ako špek... Ano majiteľ sharpeia ked vedela akeho "bojovníka"ma mal mu dať náhubok alebo isť bokom...
Naposledy upravil Fraga dňa 21. Sep 2007, 10:17, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod rybicka » 21. Sep 2007, 10:17

no ved to, proste velke mohutne a im podobne psy su bojove a basta..... :idea: :?
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Fraga » 21. Sep 2007, 11:17

pre niektorých určite ano... 8)
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod rea » 21. Sep 2007, 11:35

rybicka píše:Fraga, nemozes po jednom napadnuti povedat o psovi, ze je bojovy....som videla na vystavach sa bit aj dalmatincov, aj pudlov, si nesadli do noty, tak sa predvadzali.....a navyse vystavy su stres, tam ma clovek ocakavat vselijake reakcie od psa, takze si ho strazit...


Rybicka výstavy sú, alebo by mohli byť, pre psa v určitom zmysle stres, to je pravda, ale zodpovedný majiteľ psa pozná jeho reakcie aj v stresových situáciách, mal by o nich vedieť a správanie usmerňovať, alebo sa podľa reakcií psa správať a zabezpečiť sa.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod rybicka » 21. Sep 2007, 12:16

rea no ved to som napisala, "tam ma clovek ocakavat vselijake reakcie od psa, takze si ho strazit..."
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod rea » 21. Sep 2007, 12:26

rybicka píše:rea no ved to som napisala, "tam ma clovek ocakavat vselijake reakcie od psa, takze si ho strazit..."


Jasné, bolo to tam napísané. Len som chcela doplniť, že tie reakcie vlastného psa by majiteľa nemali prekvapiť, mal by ich poznať a podľa toho sa zariadiť.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod Amaguk » 21. Sep 2007, 12:35

rea píše:
rybicka píše:rea no ved to som napisala, "tam ma clovek ocakavat vselijake reakcie od psa, takze si ho strazit..."


Jasné, bolo to tam napísané. Len som chcela doplniť, že tie reakcie vlastného psa by majiteľa nemali prekvapiť, mal by ich poznať a podľa toho sa zariadiť.


lenze co ked poniektori majitelia nie su schopni poznat a odhandut ani svoje vlastne reakcie? :wink: :?
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod rybicka » 21. Sep 2007, 12:57

tak potom sa nesmu cudovat, ze ked nezvladaju seba, nezvladnu psa a akonahle pes zareaguje pre toho cloveka necakane a odnesie si to nejaky iny pes, tak ma ten clovek velky problem....
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod rUM^pEL » 21. Sep 2007, 13:26

rybicka píše:ma uzasne prekvapilo, ze za bojoveho psa sa povazuje aj scharpei :D


a co ta na tom prekvapilo? :shock:

ne vsetko co vidis je pravda :arrow: Obrázok :lol:
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

Poslaťod rybicka » 21. Sep 2007, 18:47

rumpel prekvapilo ma na tom to, ze som sa osobne stretla so sarpeiom a bol proste uzasny :lol: som necakala, ez aj on sa zaraduje k "bojovym"plemenam...nepoznam jeho historiu...
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Nils » 21. Sep 2007, 22:19

shar-pej - nie! - kde je tu ten grcajúci smajlík?!!


inak, Rumpel - musím ti povedať, že sa strašne, ale strašne podobáš na Davida Haselhoffa. Fakt strašne...

K tým rušivým prostrediam - pre mňa osobne bola najväčšia morda, keď som tohto súčasného pitbulčiaka privykal na MHDčku. Najlepšie bolo to syčanie pri otváraní a zatváraní dverí a tiež upozorňujúce pípanie, takže som ho najprv nosil na rukách :roll: veru :roll: . Z čoho mám však paniku ja sú blbci na terénnych motorkách jazdiaci po lúkach, poľných cestách a v lese. Pár krát do nás takmer napálili.Najbližšie asi jedného zrazím z motorky a nakopem - je to predsa tvrdý a nebezpečný "šport" :evil:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Fraga » 22. Sep 2007, 14:21

Nils píše: Z čoho mám však paniku ja sú blbci na terénnych motorkách jazdiaci po lúkach, poľných cestách a v lese. Pár krát do nás takmer napálili.Najbližšie asi jedného zrazím z motorky a nakopem - je to predsa tvrdý a nebezpečný "šport" :evil:


Nils to by si mohol. My to tiež poznáme hlavne ked ideme s koňmi von. Pekne spomalia, a ked su už skoro zarovno nas tak zaradí hadam 10 a tak to vyturuje, že kôň keby mohol, tak sa pose...
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod Nils » 23. Sep 2007, 22:34

tak, dohodnuté Fraga - ak sa priblíži na dosah - zasiahnem, aj keď taký kopanec kopytom by asi pôsobil výchovnejšie... :twisted:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod rUM^pEL » 23. Sep 2007, 23:52

Nils píše:blbci na terénnych motorkách jazdiaci po lúkach, poľných cestách a v lese.


urcite lepsie ako blbci jazdiaci na terennych motorkach po beznych cestach a v uliciach miest...pokial ocividne v tvojej blizkosti jazdia jak jebnuti mas pravdu..ale snad nemozes ocakavat ze budu mat motorku v garazi vylozenu...


nemam motorku dokonca ani na nu vodicak ale to co nechcem od druhych nerobim ani ja...
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

cron