Krmivá

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Poslaťod Van » 18. Sep 2007, 23:09

Tak som si pozrela v tej knihe co tu bol link, co by FCR mali a co nemali jest...ak som to spravne pochopila, mala by som vyberat granule zalozene na hydine, rybach (morskych...odvodene od newfoundlanda) bez soje a bez cerveneho masa...tak uz len vybrat tie spravne :)
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

krmivo

Poslaťod fosilia » 19. Sep 2007, 7:53

Van píše:Tak som si pozrela v tej knihe co tu bol link, co by FCR mali a co nemali jest...ak som to spravne pochopila, mala by som vyberat granule zalozene na hydine, rybach (morskych...odvodene od newfoundlanda) bez soje a bez cerveneho masa...tak uz len vybrat tie spravne :)


Len dodam bez chemickych konzervantov.

Rybicka: Otazkou len ostava ci Anka nesplna kriteria vacsiny hypermarketovych krmiv a ci cena zodpoveda surovinovemu zlozeniu. Kto je teraz vyrobca?
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod ivana1 » 19. Sep 2007, 8:13

Fraga píše:...len ešte stale nechápem prečo ked jedni pridávajú tokoferol (nie je škodlivý) a stačí to granuliam aby sa nekazili, prečo iní napíšu na balenie, že konzervacia tokoferolom a okrem toho je tam ešte aj BHT a BHA.


Fraga, ako som pisala (len fosilia ma zatial neopravil v presnej cifre) - toho E vitaminu musi byt urcite mnozstvo (ja som predtym trepla 150 mg na kilo granul) - aby to zakonzervovalo. Ak tam je napr. len 40 mg, tak musia este s niecim konzervovat. A to je to, co som pisala, ze tam mozu pridat nejake svinstvo... :evil:
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 98
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

krmivo

Poslaťod fosilia » 19. Sep 2007, 8:25

ivana1 píše:
Fraga píše:...len ešte stale nechápem prečo ked jedni pridávajú tokoferol (nie je škodlivý) a stačí to granuliam aby sa nekazili, prečo iní napíšu na balenie, že konzervacia tokoferolom a okrem toho je tam ešte aj BHT a BHA.


Fraga, ako som pisala (len fosilia ma zatial neopravil v presnej cifre) - toho E vitaminu musi byt urcite mnozstvo (ja som predtym trepla 150 mg na kilo granul) - aby to zakonzervovalo. Ak tam je napr. len 40 mg, tak musia este s niecim konzervovat. A to je to, co som pisala, ze tam mozu pridat nejake svinstvo... :evil:


Ak nie su konzervanty uz v pouzitych surovinach napr. rybaci olej ci rybacia mucka atd... min. mnozstvo pri stanovenom mnozstve tukov je cca 200mg alfatokoferolu. Avsak moze toto cislo byt vyssie a konzervacia v pouzitych surovinach je chemicka vyrobca uvadza na obale konzervacia povolenymi antioxidantami podla EC niekto pise aj ECC. Lepsie to znie ako uviest presne nazvy.

Toto je vsak narocna tema zvlast ked stoja proti sebe svetove nadnarodne spolocnosti a svetove spolocenske organizacie ochrancov zvierat.

Ja som na strane zdravej vyzivy takze moja volba pri vybere krmiv je jasna.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod rybicka » 19. Sep 2007, 8:56

fosilia www.anka.cz ked kliknes na Anka puppy large breed, mas tam podrobnosti. :wink:
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Fraga » 19. Sep 2007, 8:57

Tak ked tokoferol nie je škodlivý tak nech ho tam daju tolko kolko je povolene a zaroven kolko staci na konzervaciu a nech tam nemiesaju blbosti. Ale zase na druhej strane aj Ecko ked nie je skodlive všetkeho moc skodí nie? Ok kupovat sa budu granule kde nie je BHA a BHT a basta :D
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

krmivo

Poslaťod fosilia » 19. Sep 2007, 19:28

rybicka píše:fosilia www.anka.cz ked kliknes na Anka puppy large breed, mas tam podrobnosti. :wink:

Rybicka: Filosofií dovozce je nabídnout spotřebiteli výhradně krmivo té nejvyšší kvality.
Moj odkaz znie je potrebne zmenit filozofiu lebo tato spominana je velmi daleko vzdialena realite.

Hadam postacia udaje : hydinova mucka. Dalej to hadam ani netreba komentovat.

Velke plemena psov: Vápník 16g a Fosfor 9g Hrozny pomer a mnozstvo.

Vit E 90m.j./kg Tu je to hadam jasne...

Stale cakam nazov vyrobcu alebo link na neho.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod Jana K » 19. Sep 2007, 20:20

Ahoj Fosilia...na zaklade viacerych odporucani /vratane tvojho/ sme presli z royalu na trainer /weimar, problemy - opakovany zapal koze/..ide konkretne o trainer-kralik s ryzou pre stenata. Na kozi sa nam vsak objavili pred dvoma dnami akoby mastne flaky..vyzera to tak, ako po aplikacii protikliestovej pipety..veterinarka mi dnes povedala, ze sa jej to nezda ako nieco vyznamne a ze mozno ide len o reakciu na sampon, ktorym sme psa kupali kazdy druhy den po dva tyzdne ako sucast liecby zapalu koze..chcela by som ta vsak poprosit o nazor, lebo uz som citala o roznych prejavoch na kozi v suvislosti s krmivom a vzhladom na to, ze sme presli na trainer a krmime nim len cca 1 mesiac, napadla ma aj tato moznost..dakujem vopred za reakciu :)
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

krmivo

Poslaťod fosilia » 19. Sep 2007, 20:32

krmime nim len cca 1 mesiac... To je strasne malo na na zmenu. A to je jedno ci mas hypoalergenne ci klasicke krmivo. Bud je reakcia rychla alebo postupna pri dlhodobom krmeni. Tvoja veterinarka ma urcite dost skusenosti na to aby vedela spravne poradit. Co je to za sampon?
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod rybicka » 19. Sep 2007, 20:59

fosilia, no to sa asi nedockas, lebo to nemozem nikde najst...skusala som hladat, ale neviem, kde to mam este hladat...
inak ta veta o kvalite to je jasne, ze to tam davaju vsetci a realita byva ina....no ale schvalne som prechadzala forum a uz tu bolo toto krmivo spomenute a vtedy si proti tomu nenamietal.....
a este som sa chcela opytat, aky je teda spravny pomer vapniku a fosforu?
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

krmivo

Poslaťod fosilia » 20. Sep 2007, 8:35

Rybicka zalezi na tom ako vlastne krmis a ako chces krmit. To je dolezite si uvedomit. Pises ze davas maso samostatne tak doplnaj to krmivom ktore tvojim psom vyhovuje. To je vsetko. Pokial sa budeme bavit o zlozeni krmiva tak ako dobre vidis veta Made In Canada ma niekolko vyznamov. Velmi casto sa pouziva na krmiva, ktore s Kanadou maju malo spolocneho. Vacsinou fuka od nasich zapadnych alebo severnych susedov a urcite ti bude jasne ze ked nieco stoji cca 40,-Sk tak ak zoberies do ruky kalkulacku a prepokladas ze sa to vyraba v Kanade tak nakupna cena bude pod 10,-/kg. Za tuto cenu sa vyrobok vyraba zozbieranim ironicky povedane co ostalo na podlahe.

Na obale vreca predsa musis mat vyrobcu alebo EAN kod.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod rybicka » 20. Sep 2007, 9:01

fos no to prave nie je, na vreci mam len dovozdu a provozovnu. Kupujem ju v CR....hladala som aj na nete, vsade som nasla len dovozcov a provozovne. Ten EAN kod je konkretne co? :oops:
Prave zo vsetkych vyskusanych jej konecne toto krmivo sedi a maso dostava pravidelne. K tomu rozne ovocie, ktore ma ako pamlsky a moze sa po nich utrhnut. Keby som sa mala riadit podla toho, ci jej to chuti, tak by som jej mohla dat aj tesco granule a ona by ich zozrala, lebo ona to ani nekuse, len to do seba hadze a za 2 minuty nema z 500g granuli nic :twisted: ale vidim to na jej vyvine, raste, stolici....krmim tym uz 4 mesiace a sedi jej to....
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod korra » 20. Sep 2007, 10:56

rybicka,

EAN je ciarovy kod, podla neho sa da zistit vyrobca - pozri kde ten kod na vreci je /mal by tam byt/ a pozri ake su prve dve, alebo tri cisla,urcuju stat povodu /napr. Slovensko je 858/, dalsie cisla vyrobcu, /zalezi vsak od toho ci je EAN 8-miestny, alebo 13-miestny/, potom je to ziaduce trosku poposuvat, ale filozofia ostava rovnaka
Obrázok užívateľa
korra
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 2. Feb 2007, 15:06

Poslaťod Fraga » 20. Sep 2007, 11:01

Rybicka EAN je kod - čiarovy kod ktorým sa označujú všetky výrobky, skladá sa z ciselneho kodu krajiny, cisla vyrobku pod akym je vedeny a este neviem cim vsetkym. Učili sme sa to ale uz presne neviem ktore čísla vyjadrujú čo musela by som to kuk v zošitoch :oops: http://www.ean.sk/index.php?page=otazky ... jsieotazky
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod ivaz » 20. Sep 2007, 12:20

nechcem zakladat novu temu, tak to supnem sem.
Po dlhych problemoch s vyberom granul som si dala konecne spravit testy na alergiu v Brne. Takze mame potvrdenu alergiu na soju. A tu vznika trosku problem. Ako vybrat granule, ktore sojove produkty naozaj neobsahuju. Vela granul pise len vedlajsie produkty rastlinneho povodu, ako viem, ze to nie je aj soja.
Momentalne krmim Trovet LRD obcas RRD (nevie niekto nieco blizsie o tychto dietach, zlozenie maju pisane na vreciach tak zvlastne :?: ), avsak je problem, ze to nie je na SR, tak si to musim vozit z Ciech a su to max. 10kg vrecia, co tiez nie je pre velke plemeno 2x vyhodne. Cim teda mozem krmit, bez toho aby sme zase nezacali hnackovat a nevyplzli sme do hola? Bojim sa experimentovat, konecne nam zacina dorastat srst, tak to nechcem pokazit. Chcela som prejst spat na Proplan, ale co ked...:!: :!:
A este jedna vec, problem jej aj s pamlskami a odmenami. Soju obsahuju takmer kazde, tak cim odmenit psa, samorejme okrem slovnej pochvaly?
Obrázok užívateľa
ivaz
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 28. Mar 2006, 17:14
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron