ako sa branit

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod Nils » 14. Sep 2007, 18:18

rascal, ty si stále len chlapec - a fórumový drsňák, ale to k určitému veku patrí...

exhibicionista som, ale nie tu, len reagujem na hlúposti...exhibicionista je podľa mňa skôr ten, kto sem zavesí fotku svojho psa ovenčenú pohármi a napíše niečo patetické o porozumení a úspechoch...ale to je len môj názor...

so vznikom psa to nebolo až také priamočiare a predkom nebol len vlk...

k červenej čiapočke - príbeh poznáš, máš k nemu blízko - to je o.k. - len s vlkmi je to rôzne - asi aj preto, že napr. Karpatský vlk, Polárny, Červený a ďalšie poddruhy žijú v inom prostredí a aj ich správanie vykazuje značné odchýlky...

pór a rasca - mohlo ma napadnúť, že to bude divne chutiť :mrgreen: :mrgreen: - najmä, ak niekto nepozná prehru a nevie si priznať chybu - a teraz hovorím nie o dialógu so mnou, ale podstate sporu s Fragou... :idea:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod rascal » 15. Sep 2007, 13:16

Nils - ozaj mas problem s dialogom a potrebujes si dokazovat svoju nekonecnu mudrost

xcel som aby si daval o praktickej kyn. lebo ta je predsa viac a mna "viac" zaujima!!! sportova kyn. je ok ale.. . napriek tomu ako mas svojeho psa rad, napriek tomu ze existuje riziko zranenia kces vediet ci pes ukaze srdce bojovnika. ked ho ukaze mas na 7 slovom sedem iny pohlad!!!

k vedeniu na zapas - si dal ze zapasom - to znamena kontaktom. ak povolis svojemu pitbullcekovi kontakt s inym psom kde je hranica kedy ide o zdrave sebavedomie a kde uz ide o vedenie na zapas???

k Frage - ak pes nema zaujem o osobu ale o psa asi nejde o utok na osobu ale je mozne ze sa mylim!!! ak nevie ake plemeno sa motalo okolo jej noh, nemusel to byt hned pitbull
rascal
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 10. Sep 2007, 16:44

Poslaťod Fraga » 15. Sep 2007, 13:40

Rascal ten pes útočil na mojich psov (už to tu niekto spomínal, ak útočí na môj majetok je to utok na mna) Išlo o to, že útočil a keby bol uviazaný sa to nestane. Nešlo o to, že na mňa, ako na človeka, ale na psov. Dokonca nešlo ani o to, že to bol pitbul! A po dalšie ani tak nešlo o to že útočil, ako o to aby si niekto toho psa uviazal, aby sa takýmto stavom predchádzalo. Tam bola pointa. Ak nevie aké plemeno sa motalo okolo jej noh? maš pravdu nebol to pitbul boli to jazveci naháňaní pitbulom. Ale ty vieš isto lepšie lebo si tam bol a možno to bol tvoj pes. Koniec.
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod Nils » 15. Sep 2007, 15:24

rascal, si múdrejší - vyhral si :!:

veľa šťastia



p.s. ...ak by si predsa len skúsil byť k sebe, čo len trochu kritický - prečítaj si celú túto epopeju ešte raz od začiatku... :arrow: :idea:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod rUM^pEL » 15. Sep 2007, 15:58

Nils píše:Sú však aj ďalšie okolnosti, ktoré by mohli tento fiktívny match ovplyvniť.


no myslel som skor nahodnu potycku na ulici nie v ringu..tam je vitaz jasny...a vzdy bol...ale ok..dost teoretizovania :roll:

inak aj pit vie byt dobry komisar rex...teda skor v inom...protidrogovo zamerany...co sa tyka priamych zasahov(ako spominal nils)neverim ze je niekto natolko blby zeby cvicil na to pitbulla
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

Poslaťod Nils » 15. Sep 2007, 20:29

Rumpel, súhlasím , že aj Pitbuly majú mnohostranné pracovné využitie - aj to čo si spomínal, ale aj ako záchranárske psy - lavínové však asi ťažko :mrgreen:, aj ako slepecké psy či canisterapeuti. Čítal som aj viacero článkov a publikácií, ktoré chvália ich schopnosti pri pasení dobytka - priame poznatky však nemám - zrejme ide o krajinu ich pôvodu. Nepasujem sa za odborníka na pitov, ale vzhľadom na viacpočetnosť línní pitov - niekotoré sú vraj selektívne vužívané na stráženie - nie však ako služobný pes - ale to patrí tiež najmä zámoriu. Vzhľadom na socializmus u nás - strednú Európu ovládli predovšetkým pracovné psy z Nemecka - a treba povedať, že Nemci urobili v tomto smere kus poctivej práce!!! Viaceré z pôvodných služ. plemien však vzhľadom na módnosť(a aj ekonomické možnosti a ďalšie faktory) postupne ustúpili do úzadia. Po páde železnej opony si roširovaním trhu našli cestu k nám aj ďalšie služobné plemená, resp. plemená vhodné na služ. účely. Prakticky však dnes už výnimočne uvidíš na Slovensku ako profes. služobného psa Nem. dogu, Boxera, Hovawarta, na ústupe sú aj Dobermany. Ako tak sa držia Rotvíci, ale neohrozený primát majú stále NOčka. Nie však tie vyumelkované exteriéráky typu Rex. Ale pracovné línie, aj keď aj tam sa už dnes nájde všeličo. Novnkou posl. rokov sú belgické Malinois(líšky). Sem tam už objavíš aj Bandoga, či Beaucerona. Ako strážne psy sa presadzujú kaukazáky, alabaje a amer. buldogy. Takéto poznatky mám ja. Ak máš nejaké infos - posuň. Budem rád.
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Nils » 15. Sep 2007, 20:37

..a ešte jeden psí "zabiják" :lol: obrana a la Jack Russel...
Obrázok
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod rUM^pEL » 15. Sep 2007, 23:21

inak trosku sa posunme od vzdelavania...dneska nas dvakrat napadol v priebehu 5 minut neaka poulicna zmes NO a jazvecika...ako bral som to skor ako ziarlivost a s tym ze taky smiesko velmi neublizi...a co robil moj ked lezal na chrbte nad vycerenymi zubami toho chudaka maleho psa?nic postavil sa a vrtel chvostom...ale predsa som to mohol ocakavat...vsak mensie malo strach atd tak zautocil...bozechran keby to bolo opacne...priznam sa uz by som sa chcel aj toho konecne dozit...


inak uplne som zabudol na am.buldoga...velmi krasne plemeno...uvazoval som aj nad nim len zohnat ho oblo tahsie ako dzina vo flasi :lol:

aj ked ako slepeckeho by som sa bal mat pita... :) predsalen tolko energie a pohybu kolko vyda niekedy za hodinu nemusi byt vzdy pri vodeni slepeho najlepsie :lol: a aj ako strazneho by som sa bal...teda ano zopar generacii a potom sa mu to vstiepi..ale to uz nebude pit...vdaka svojej minulosti ma porozumenie s clovekom vacsie ako ine plemena a prekonvertovat ho na to aby robil baf baf na nevytanych navstevnikov pred neakym skladom by som sa bal pre jeho moznu psychicku deformovanost...takze pit domov na gauc a na dvor dobermana... :lol: inak presne taky priklad som cital ze jeden pan v amerike mal doma svojich pitov a tak ich mal rad ze na dvor si kupil dobermanov aby ich strazil :lol: :lol:

preto nemam rad ani ked vidim roznych psov ktorych majitelia naozaj nie su suci na ich zameranie...husky?uz som videl zopar dochodcov co ich vencia...atd...preto som si vybral najvacsieho spachtosa ktoremu je doma na pohovke dobre aj ked nikto nie je pri nom... 8) a ano povodne bol na zapasy a ja ho k tomu nevediem..no nevediem lebo sa to ani neda...
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

Poslaťod Nils » 16. Sep 2007, 11:39

Rumpel, dobre viem o čom hovoríš. Prečo len majitelia veľkých/stredne veľkých plemien by mali byť vždy tí obozretní a zodpovední... Som teraz pár týždňov mimo bydliska a priateľka mi v telefonáte spomenula, ako sa na nášho dobráčika vyrútili 3 mladé psy - všetci naraz - a hrýzť a hrýzť. Pritom sa poznajú, ich "majitelia" sú tie typy s cigaretou v ústach a od krčmy do krčmy, pričom psy mimovoľne pobehujú naokolo... Svorka, ktorá už má určité kontúry hierarchic. usporiadania sa okamžite presadzuje voči každému ďalšiemu. Nebolo by to tak, keby tí týpci psov poriadne viedli, ale oni ich nechávajú skôr sami na seba. Náš malý sa už začal ježiť a vrčať. Ešte pár takých stretov a bude mela - obranná agresia. Priateľke som dal inštrukcie a keď sa vrátim, podám si tých idiotov. Normálne sa teším :twisted: :!: Zlozvyky sa prenášajú veľmi rýchlo a sku..iť psa možno aj takto. Od takýchto blbov len ďalej, ale niekto im musí dať aj školenie - tottiž práve takýto hňupi popdzujú babky, rodičov s malými deťmi a ďalších proti nám psíčkarom a slúžia tak ako zámienka na represiu :!:
Aj jas mám niekedy sto chutí povoliť psovi roztrhnúť dorážajúceho čokla, aj keď ten sebavedomo a neveriacky pozerá, o čo sa ten druhý snaží. Najmä keď som mu odmala vtĺkal do hlavy, že trhať druhých NESMIE !!! Takže jediná vec - svorku bráni vodca(majiteľ) - a čokel letí vzduchom do bezpečnej vzdialenosti... Nie je to paradox, keď si bránime "bojové" psy :?: :?: :?: :shock:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Nils » 16. Sep 2007, 11:44

a ešte jeden pitbul "zabijak" :idea: :lol:
Obrázok
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod dexter13 » 16. Sep 2007, 15:14

zabijak epizoda II. :shock:
Obrázok
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod Fraga » 16. Sep 2007, 15:42

Stale je to o tom istom. Ako kto psa vedie a čo mu dovolí. Žial momentálne nemám žiadne fotky, ale keby som mala fotiť všetkých čo sa láskajú s mojimi jazvečíkmi-zabijakmi na výstave, tak by toto forum ani nestačilo. A veková kategória je od 3r (čo vie už samo chodiť) po 99r. čo ešte chodí. Dokonca hladkali už aj na vozíčku. To isté platí naopak, čo si mojich fotili a pozovali pri nich. Na najbližšej výstave ak nezabudnem tak urobím aj ja par fotiek :roll: Inak bola by asi hanba, aby môj vlastný pes napadol moje decko nie? (cudzie ani nehovorím :evil: )
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod dexter13 » 16. Sep 2007, 19:57

Fraga kludne nahraj fotky do fotogalerie na forum nie su totiz ulozene na fore ale na zdielacich servroch a tak forum nezatazia - postup tam mas :wink:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod Nils » 16. Sep 2007, 20:24

malí "zabijáci"... takto vyzeral celý vrh (14 ks) z ktorých som vyberal...
Obrázok
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Fraga » 16. Sep 2007, 20:26

:cry: ved vravím že nemám :( (psst osobne mam rada fotky, kde ľudia vôbec nie su a také aj fotím. Len zvierata, alebo príroda, alebo domy.) 8)
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 5 hostia

cron