hryzenie

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

hryzenie

Poslaťod miimiam » 2. Máj 2007, 20:15

mam takyto problem: naša Cany (Cane Corso - 3 mes.) začina mat "hryzave stavy". Ked sa s nou hram, tak sa rozbesni a zacne ma hryzt, kde dociahne - do ruky, do nohy... Neviem, ako ju mam skrotit, vtedy na "fuj" nereaguje, ak sa otocim a odchadzam prec, tak mi zahryzne do nohy alebo do tenisky a hryzie a hryzie. Ked zoberiem noviny (trest!) tak ujde, ale hned sa vrati a znovu utoci. Nechcem ju bit, ale nejako jej musim dat na javo, ze to nesmie... tak prosím poradte !!! :oops: :!:
Mirka - CANE CORSO
Obrázok užívateľa
miimiam
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 25. Mar 2007, 22:11

Poslaťod dexter13 » 2. Máj 2007, 21:53

No problem je jednoduchy - nemas respekt, ked ti bude aj skakat pohlave citi, ze je dominantnou! Je to dost podstatna chyba, na to aby to tak nebolo su rozne hry a tahy, kde ty vyhras a ona pociti, ze je podriadena tebe a nie naopak. To s tymi novinami asi berie ako, ze sa zapajas do jej hry. Takze knihy a studuj, inac ju v buducnosti nezvladnes - bitka je az krajnym riesenim, pretoze ta navodi skor strach ako respekt
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod Nils » 3. Máj 2007, 7:32

definuj pojem biť...

niekedy si dominanciu musíš vynútiť fyzicky, nemyslím tým, že zoberieš na psa lopatu...jedna z možností - stlač jej čeľuste, pritlač k zemi a známe fuj - drž dovtedy, kým sa neskľudní alebo nezačne kňučať...

...predpokladám, že ide o šteňa... :?:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Re: hryzenie

Poslaťod DKo » 3. Máj 2007, 7:53

miimiam píše:poradte
Mirka a ostatní s podobnými problémami, popozerajte si články Iva Eichlera na http://www.boxer.cz/eichler/eichler.htm, možno tam nenájdete akurátny liek na váš súčasný problém, ale isto tam nájdete princípy ako efektívne zvládnuť psa a akým veciam sa vyvarovať pri jeho výchove.
Mirka, keď hra začne naberať neúnosné otáčky, ty si ten kto ju musí rázne ukončiť a vykázať vašu potechu na miesto a nie ona, ale ty si aj ten, kto určuje, kedy sa budete opäť hrať. Tvoja ruka musí byť pre ňu iba na hladkanie (náhrada psieho jazyka), príp. na trest (náhrada psej mordy), ale nie hračkou na dráždenie a následné kúsanie. Na dráždenie a kúsanie použi vhodnú hračku (handru, peška, loptičku na šnúrke a pod.), cane corso je plemeno, ktoré potrebuje kúsať resp. hrať sa na kúsačku. Keď ti vaša roztomilá beštia ide po členkoch, skús razante dupnúť a hrdelne vrčavo jej naznačiť, že si to nepraješ. Ak nepochopí, pritvrď zdrapením za kožu za hlavou, ak ani to nepochopí, pritvď zatrasením príp. pritlačení k zemi. Jedným z najtvrdších trestov pre psa je úchop za mordu zvrchu a pritlačenie gámb k zubom. Nikdy, ale nepouži ihneď ten najtvrdší trest na zarazenie nežiadúcej činnosti. Treba to stupňovať, aby potvora prišla na to, že poslúchať sa oplatí a trvdším trestom sa dá vyhnúť.
Predpokladám, že aj sama prídeš na to, že na psa nemá zmysel jačať a hrdelný hlbší vrčavý hlas je lepší.
Naposledy upravil DKo dňa 3. Máj 2007, 10:11, celkovo upravené 2
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod dexter13 » 3. Máj 2007, 9:45

Nils - bitka - to co ste tu spomenuli, nie som policajt neboj, ti tlcu psa kym sa nepos...a nedosti, to je ich...
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod DKo » 3. Máj 2007, 9:57

dexter13 píše:nie som policajt neboj, ti tlcu psa kym sa nepos...a nedosti, to je ich...
Kua, som netušil, že ty si odborník aj na policajtov a ich metódy výchovy a výcviku psov :?

dexter13 píše:takze knihy a studuj
Ktoré konkrétne by si doporučil :?:
Apropó poznáš ľudovú riekanku, ktorá tvrdí, že bol raz jeden mních, čo mal kopu kníh, ale hovno vedel z nich :oops: Ja to chápem tak, že samotná kniha nestačí, ak nemáš s kým predebatovať veci, ktoré ti nie sú jasné 8)
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod evulkak » 3. Máj 2007, 10:44

miiamm

mna ked Arthur kusal do ruky tak som mu vzdy strcila do papulky kosticku alebo uzol, alebo ked uz to bolo moc tak som mu chytila papulu a zmackla som a povedala fuj. Najnovsie meni zuby takze tuto praktiku vyuzivam zase... lebo teraz zatina silnejsie. ked tonezabera kusem ho aj ja pripadne ho dam na lopatky a chytim mu hlavicku tak aby sa nemohol pohnut.... co ale v tvojom pripade by asi nebolo velmi vhodne 8)
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod dexter13 » 3. Máj 2007, 11:22

Edko si strazmajster, ze ta to tak zobralo.... :wink:

nie som matrika, aby som vedel kde to v knihach je, uz je to davno, co som tieto veci cital :P
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod miimiam » 3. Máj 2007, 11:24

Dexter knihy mam nastudovane, v kazdej napisu nieco ine. Preto som prosila o radu tu - nejaku prakticku. :wink: co sa tyka respektu: viem ze kazdy psik sa snazi skôr ci neskôr vybudovat lepsie postavenie v "svorke".
Ktore hry mas na mysli? Pri naťahovani sa (napr. uzol), ju vzdy "premožem". Nenecham ju vyhrat, az ked jej ho necham volne lezat, moze sa s nim sama hrat.
Evulka: takisto sa snazim dat jej na hryzenie vhodnu hracku, ale nie vzdy to zaberie. :(
Dko: dík vyskúšam. Aj ked som nikdy nejacala... :wink:

Mala som pred tým bradača stredného, ktorého som cvičila sama, a bol dobre zvladnuty. Ale pri tejto nasej "malinkej" mi nejako moje doterajsie skusenosti nestacia. Je to uplne ina povaha. Napriklad toto hryzenie praktizuje iba na mne - ja ju cvicim, ucim, staram sa o nu. na druhych ludoch to zatial neskusa... dúfam, ze ani nebude :-)
Mirka - CANE CORSO
Obrázok užívateľa
miimiam
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 25. Mar 2007, 22:11

Poslaťod dexter13 » 3. Máj 2007, 11:30

No som asi pako, ale ja sa so psami valam aj po zemi :D jednoducho to co tu uz bolo spominane, ja hento mam len taku pasovacku, pri ktorej ho nakonci unavym, alebo chytim tak aby sa nemohol pohnut a unavi sa sam, je to sranda - bere to ako hru, ale s tym, ze vyhram ja aj ako ukazku dominancie - ale ti poviem, ze s bratovou tosou to neni jednoduche :lol:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod korra » 3. Máj 2007, 11:53

ja by som to nebrala tragicky, je to este babatko, stena nema ruky, tak mu ostava len kusat :D
nevie odhadnut mieru, ani silu stisku, i ked viac ako sila stisku bolia tie ihlicky...tiez som mala takeho maleho "kusaca", riesila som to proste vykrikom, zvukom, ktory bezne clovek nepouziva, tym padom ani stendo na to zvyknute nie je, ked kusanice naberali na obratkach a aj bolesti, tak som proste skrikla, zostal z toho prekvapeny a po par opakovaniach pochopil, ze je to vela. Kusacky sa este vratili v case menenia zubov, to sme riesili vsakovakymi kusatkami.
Ak je to hrou - pouzila by som ten hlas (vykrik), ak je tam aj nejake to vrcanie a prilis velka odholanost, tak by som jej nachvilu zmackla papulku s tym ze "fuj"...
Obrázok užívateľa
korra
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 2. Feb 2007, 15:06

Poslaťod Nils » 3. Máj 2007, 12:12

dexter13 píše:Nils - bitka - to co ste tu spomenuli, nie som policajt neboj, ti tlcu psa kym sa nepos...a nedosti, to je ich...


Skús tento tvoj príspevok bližšie vysvetliť, pretože mu nerozumiem ani zamak :?: - :arrow: nehovoríš rečou môjho kmeňa...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod DKo » 3. Máj 2007, 13:15

miimiam píše:som nikdy nejacala...
Nepočul som, neviem posúdiť. Ja len, že ženský hlas je vo svojej podstate vyšší (jačavejší) a mnohé ženy jačia aj keď hovoria normálne.
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod dexter13 » 3. Máj 2007, 13:28

jaajha, to teraz sa budeme zaoberat a rozoberat to, co sem ludia napisu?

povedal som to myslim normalne:

1. najprv hry dominancie - kde ty vyhras a pes zisti, ze je slabsi, ak si slabsi ty tvoj problem :lol:

2. upozornenia - fuj, nesmies s doraznym tonom

3. bitka - vytahnie za ucho, stlacenie papule, pritlacenie k zemi, zatrasenie, pridrzanie dlhsie na zemi, prevratenie na chrbat a nedovolit vstat, dat po nufraku, pritiahnutie stahovacej retiazky - pridusenie.... a ine.

Neviem, co sa na tomto da nechapat
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod Nils » 3. Máj 2007, 14:40

Neviem, co sa na tomto da nechapat

Už mi je to jasné. Ja som reagoval na príspevok mimiiam(či ako sa to píše) a nie na tvoj. Zabudol som tiež, že si dotklivý. Len nechápem, čo za všeobecné bludy si to napísal o metódach policajného výcviku psov. Bol si niekedy napr. vo výcvikovom stredisku vojenskej polície v Hronseku?? asi nie, poznám aj niekoľko psovodov z PZ, ale to čo si písal - to je blud. Možno existuje nejaký pako alebo dvaja...napíš mi pm, kde sa to deje.
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

cron