Volny pohyb psov

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod anet » 28. Apr 2007, 15:29

Jaro píše:Anet policajt kontroluje totoznost , zbrojak . a jasne moze dat fukat .

+ polovny listok, tak ako aj rybarsky listok atd. (vykon polovnickeho prava ... co patri pod oblast spravneho prava atd.)

Jaro píše:do knihy navstev je povinny sa zapisat kazdy kto vstupuje zo zbranou do reviru .bez zapisania sa do knihy navstev nechodi nikto do reviru , lebo by mohol riskovat obvinenie z pytliactva

O tento fakt mi slo.
Jaro píše:Co sa tyka pisania vopred co ides strielat sa tam nepise nic . Ak nieco ulovis tak to oznamis polovnemu hospodarovi ..

Info mam ako som uz pisala, a dalej znie ze skodnu nemusis oznacovat paskou. Inak sa to oznacuje paskou, nahlasi hospodarovi a zapise sa to do polovneho listka.
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod beira » 28. Apr 2007, 21:49

Povolenka na skodnu je vydavana na rok, ale podla mojich info musis byt nahlaseny a zapisany vo vykaze (ci ako to volate) u hospodara ze vtedy a vtedy ides do reviru a ze strelis skodnu. Ak niesi zapisany a strelis mi psa, tak pokial viem mas pruser.

Toto som chcela pocut :lol: A kedze viem, ze Anet to ma zo spolahliveho zdroja, uz viem, na co sa pri dalsom zastrasovani budem pytat :idea: No a keby mi niekto nedajboze strelil psa v mojej blizkosti a bol by taky slusny, ze by si aspon prisiel kuknut, co trafil, rozhodne by som toho cloveka dala na sud. Bolo by to vzdy moje slovo proti jeho, psa by mi to sice nevratilo, ale aspon by sa konecne niekto zamyslel nad vykladom tohto zakona... :idea: snad...

Jaro, neviem, ako to celkom funguje s tym prenajmom, faktom je, ze nam za pozemky nikto nic neplati, tusim, ze to obhospodaruje druzstvo a nejaka lesna sprava (mozno sa to neplati majitelovi, ale uzivatelovi), ale suhlas musela dat moja stara mama (prisiel dokonca nejaky jej pribuzny s tym, ze vsetci podpisali... :wink: ) a tym to skoncilo. Cize ak by som za tymi ludmi zasla a povedala, ze im ma niekto nieco platit, zrejme by ich to aj prekvapilo... Ale je to naozaj mimo temy...

Ale vazim si, ze svoje barikady v podstate branis velmi neagresine :wink: To sa u polovnika len tak lahko nevidi...

A Dexter, tie pribehy su neuveritelne... :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Jaro » 29. Apr 2007, 7:32

Beira to PZ urcite plati najom za polovnu plochu . Len zalezi komu , kto je vlastne jednatel zo strany majitelov pody .

JA nemam preco tu na Vas byt agresivny kvoli psom ja mam dvoch a chodim po lesoch celeho Slovenska nie ako polovnik ale ako turista . Takze na to pozeram z oboch stran .
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod anet » 29. Apr 2007, 8:55

beira píše: rozhodne by som toho cloveka dala na sud.

V tom sme si podobne :)
Som schopna sa sudit za "skriveny vlas" mojej chlpane, aby si ludia konecne uvedomili ze je to môj majetok, a i ked ma niekto pocit ze je to "iba pes", podla zakona je pes vecou, podla trestneho prava by sa to mohlo posudzovat napr. ako poskodzovanie cudzej veci.
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod anet » 29. Apr 2007, 8:57

Jaro píše:A nemam preco tu na Vas byt agresivny

Nemam pocit zeby si bol agresivny, ved teda pekne a slusne vedieme vseobecnu diskusiu, nie. :?:
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod Nils » 29. Apr 2007, 12:02

Jaro píše:Beira to PZ urcite plati najom za polovnu plochu . Len zalezi komu , kto je vlastne jednatel zo strany majitelov pody .

JA nemam preco tu na Vas byt agresivny kvoli psom ja mam dvoch a chodim po lesoch celeho Slovenska nie ako polovnik ale ako turista . Takze na to pozeram z oboch stran .


Zase niečo okopírujem. aby sa ti trošku rozprúdila krv. :lol: No, k veci - celá táto debata je z môjho zorného uhla o tom. že aj keď existujú normálni poľovníci(medzi ktorých radím aj teba) - väčšina si vždy nakoniec vysvetlí zákon po svojom - a tak aj koná. No a keď už to pes schytá - potom môžeme vypisovať aj do Strassburgu...
Žijeme na Slovensku - poznám dosť poľovníkov z rôznych častí slovenska, poznám aj niekoľkých predsedov poľ. združení - a viem aký postoj zaujímajú k tejto problematike (aj keď nie som poľovník a netúžim ním byť) - mám celkom reálny obraz o tom ako to v praxi funguje. Opakujem, česť výnimkám. Takže zbytočne neriskovať+dôkladný výcvik+oči na stopkách+tvrdé päste.. :!:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Jaro » 29. Apr 2007, 13:55

Nils hodil by som to cele niekde inde . Tlak psickarov na SPZ nie je ziaden , pokial by sa ozyvali ludia ze s tym treba daco robit muselo by sa . V cesku to maju osetrene tak ze tulave psy a macky mozu tlmit len polovny hospodari . Cele to potrebuje zo strany psickarov nejaku akciu aby sa o tom hovorilo a zacalo diskutovat . Len nie cez media lebo tie z toho urobia frasku a zaroven senzaciu . Takze sa treba takymto nejakym smerom .
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod anet » 29. Apr 2007, 16:44

Nils píše:Žijeme na Slovensku

Tato "vyhovorka" mi uz mierne lezie na nervy.
Mame zakony, ktore ti zarucuju iste prava, samo ze aj iste povinnosti atd. a je na nas ako sa k "danym veciam" postavime.

Jaro píše:Tlak psickarov na SPZ nie je ziaden , pokial by sa ozyvali ludia ze s tym treba daco robit muselo by sa . V cesku to maju osetrene tak ze tulave psy a macky mozu tlmit len polovny hospodari . Cele to potrebuje zo strany psickarov nejaku akciu aby sa o tom hovorilo a zacalo diskutovat . Len nie cez media lebo tie z toho urobia frasku a zaroven senzaciu . Takze sa treba takymto nejakym smerom .

S tym suhlasim. :wink:
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod beira » 29. Apr 2007, 20:34

Aj ja suhlasim s tym, ze by sa malo zacat v tomto smere nieco robit... :wink:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod beira » 30. Apr 2007, 10:58

Kamarat mi vyhrabal konkretny pripad, sice spred 20 rokov, ale predsa... zakony v tejto oblasti sa asi moc nezmenili.
Polovnik strelil do psa, ktory prenasledoval diviaky. Dostal pokutu 5 000,- Kcs, co asi bol na tu dobu celkom slusny peniaz, pretoze:
1) nebol v reviri za ucelom odstrelu skodnej,
2) neoveril si, ci pes nebol pri vykone (bol, ale majitel, iny polovnik, ho vyuzival inak, ako mohol, lenze to bolo irelevantne),
3) v jeho pravomoci bolo zistit, o akeho psa ide, a pripadne porusenie zakona len nahlasit prislusnemu organu.

Vyklad polovneho zakona pravnikom je taky, ze na to, aby mohol polovnik strelit do psa, musia byt splnene vsetky tri podmienky uvedene zakonom súčasne:
1) musi byt mimo vplyvu veduceho,
2) vo vzdialenosti vacsej ako 200m,
3) musi prenasledovat zver.

Z toho vyplyva, ze „ per argumentum a contrario" 8) je volny pohyb psa v reviri povoleny, ak nie je bez vplyvu veduceho a ak neprenasleduje zver.

To len, aby ste vedeli, cim argumentovat, keby nahodou... Srnky ale plasit nechodte. Nie pre istotu, ale z ucty k srnkam :wink:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Nils » 2. Máj 2007, 8:37

anet píše:
Nils píše:Žijeme na Slovensku

Tato "vyhovorka" mi uz mierne lezie na nervy.
Mame zakony, ktore ti zarucuju iste prava, samo ze aj iste povinnosti atd. a je na nas ako sa k "danym veciam" postavime.

Jaro píše:Tlak psickarov na SPZ nie je ziaden , pokial by sa ozyvali ludia ze s tym treba daco robit muselo by sa . V cesku to maju osetrene tak ze tulave psy a macky mozu tlmit len polovny hospodari . Cele to potrebuje zo strany psickarov nejaku akciu aby sa o tom hovorilo a zacalo diskutovat . Len nie cez media lebo tie z toho urobia frasku a zaroven senzaciu . Takze sa treba takymto nejakym smerom .

S tym suhlasim. :wink:


anet, máš pravdu - je to už naozaj lacné klišé - pracujem však v práv. oblasti a dennodenne sa o tom presviedčam - čím však nechcem povedať, že treba hodiť flintu do žita(Jaro, to sa netýka teba... :D )
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod DKo » 2. Máj 2007, 8:58

Jaro píše:Nils hodil by som to cele niekde inde . Tlak psickarov na SPZ nie je ziaden , pokial by sa ozyvali ludia ze s tym treba daco robit muselo by sa .
Jaro, ako si ten tlak predstavuješ? Ktorých ľudí máš na mysli? Ak tých, ktorí sú nadržaní po zime, vidia len seba a svojho psa (zvyčajne neovládatelného) a nič iné im nie je sväté, tak tí nech začnú tlačiť prvom rade sami na seba :!: Ak Nils myslel tým, že žijeme na Slovensku to, že demokraciu si vysvetľujeme ako bordel, v ktorom si každý môže robiť čo chce, tak to je fakt a drvivá väčšina z nás potrebuje ... skultúrnieť.
Inak riešenie mastnou pokutou namiesto guľky pre psa na voľno v lokalite a v čase, keď tam psy na voľno nemajú čo robiť, mne osobne pripadá civilizovanejšie, kultúrnejšie.
V súčasnosti najväčšou pliagou našich lesov a lúk už nie sú ani tak psy ako najrôznejší 2 a 4-kolesoví priaznivci revúcich motorov. Prečo, veď aj oni sú vraj príslušníci druhu homo sapies? Predsa žijeme na Slovensku. Kua, keby sa aspoň vozili na pravé poludnie a nie až podvečer!
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Jaro » 2. Máj 2007, 10:23

Dko pokial sa ten zakon neupravi alebo nezdokonali tak sa nic neudeje . Tlak ma smerovat na SPZ , vsak predsa je velke mnozstvo kynologickych klubov vid Retrivre ktore spadaju pod SPZ .
a tych 2 a 4 kolesovych to zas je o niecom inom .
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod DKo » 2. Máj 2007, 10:53

Jaro píše:Dko pokial sa ten zakon neupravi alebo nezdokonali tak sa nic neudeje . Tlak ma smerovat na SPZ , vsak predsa je velke mnozstvo kynologickych klubov vid Retrivre ktore spadaju pod SPZ .
a tych 2 a 4 kolesovych to zas je o niecom inom .
Jaro, akosi furt nerozumiem čo máš na mysli. SPZ predsa nie je zákonodarným zborom a jeho chovateľské kluby tobôž nie. Ak máš na mysli, aby SPZ vplýval na poľovníkov, aby len tak mírnix-dírnix nepálili po psoch, ale najpr zhodnotili či náhodou nejde o zatúlanca, ale skutočne ide o psa na pytliačke a ešte i vtedy posudzovali, či sa stane väčšia škoda ich združeniu alebo majiteľovi psa, tak toto sa aj deje. Dať to do zákona však musí niekto iný a v tom zákone by mali byť aj pokuty pre majiteľov zatúlancov a na Slovensku reálna možnosť ich vymáhania.
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Nils » 2. Máj 2007, 11:34

Jaro píše:Dko pokial sa ten zakon neupravi alebo nezdokonali tak sa nic neudeje . Tlak ma smerovat na SPZ , vsak predsa je velke mnozstvo kynologickych klubov vid Retrivre ktore spadaju pod SPZ .
a tych 2 a 4 kolesovych to zas je o niecom inom .


Jaro pokiaľ moje vedomosti a skúsenosti siahajú tak tlak verejnosti či tretieho sektora pri príprave či novelizácii zákonov je naozaj minimálny. A myslím, že to ešte v našich podmienkach chvíľu potrvá. Rozhodujú skôr mocenské záujmy a lobing. Ale to predpokladám vieš aj sám. A ešte jedna poznámka - naozaj si myslíš, že množstvo kyn. klubov či chov. klubov nájde spoločnú reč - a opäť to trápne klišé - u nás na Slovensku... :?:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron