Volny pohyb psov

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod beira » 26. Apr 2007, 10:56

Jaro, ty si snad este naivnejsi a vacsi idealista ako ja... Ja som uz proti jednemu takemuto magorovi na policii svedcit bola a nebola som sama, bolo nas 8. Podrobnosti by vas zrejme celkom pobavili, ale bolo by to na dlho. Dopadlo to tak, ze chlapik dostal nejaku smiesnu pokutu, nam sa vyhrazali pribuzni kade cim a ja som si kladla otazku, odkial mali nase telefonne cisla a mena... :idea: a teraz sa pytam, co asi robi pan plk, pred ktorym sme sa mali priznat k zlomyselnosti a krivej vypovedi... Myslis, ze sa nechal podplatit v mene spravodlivosti?
Ked na teba niekto mieri, asi nemas cas vytacat telefonne cislo, prejde ti hlavou, ci dotycny streli alebo nie. A ked sa takto sam stretnes s takym clovekom na poli, aj ked nestreli, je to vzdy len tvoje slovo proti jeho... A ked za nim stoji nejaky papalas, vyjdes z toho ako xxxxx este ty...
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Jaro » 26. Apr 2007, 13:34

ja mam s policajtami len dobre skusenosti takze nemozem odsudzovat vzdy si robili svoju robotu ako mali .
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod anet » 26. Apr 2007, 13:40

Jaro píše:nechapem co to ma spolocne s cenami . ked ta niekto ohrozuje zo zbranou staci zavolat 158 a su tam skorej nez povies " treba mi ist na wc " . Mobilny telefon je zazaracna vec ktorej sa vacsina ludi zlakne - odskusane , overene .


Lepsie je nosit "158" so sebou na vychadzky :lol:
Ved teda policajtom tiez nazaskodi trosku pohybu na cerstvom vzduchu. 8)
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod beira » 26. Apr 2007, 13:45

Ja ani netvrdim, ze su vsetci taki, ale skor ako budem zasa za hrdinku, si to uz dobre rozmyslim a hlavne poistim :wink:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Nils » 27. Apr 2007, 9:38

Jaro píše:
dexter13 píše:cele slov. polovnictvo je des, len pif paf a ziadna laska k zverom... ja by som zas strielal polovnikov, co nahanaju zver, s glockom sa dobre mieri tak tento rok idem polovat ja :twisted:


dexter o slovenskom polovnictve namas paru :wink:[/quote]


Jaro. A aké je vlastne slovenské poľovníctvo?? Vieš to aspoň v skratke priblížiť?? Čo poľovné združenie, to iný prístup. Možno v BA či blízkom okolí väčšina z nich pracuje naozaj v zmysle všetkých normatívnych predpisov, ale realita v iných revíroch je značne odlišná - aj ľudia sú odlišní. Čo si myslíš, prečo každý jeden rok nachmelený poľovník zastrelí alebo postrelí svojho kolegu, či hubára - a to sa už nebavíme o psoch! Mám konkrétne skúsenosti z Kremnických vrchov či z okolia Pohronského Inovca. Alebo mi chceš nahovoriť, že v poľovných zruženiach(schválne - koľko je V SR evidovaných členov poľovných združení?) sú len ľudia intelektuálne na úrovni?? POznám viac poľovníkov než mám prstov na rukách i nohách - a všetci sú v prístupe ku psom veľmi - hm - nejednotní...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Jaro » 27. Apr 2007, 13:07

Nils to co po mne chces sa v skratke neda napisat . Narazas hlavne na alkohol . Ja sa ta spytam inak kolko nezodpovednych vodicov vedie auto pod vplyvom alkoholu ? Auto je tiez v uvodzovkach zbran v rukach takychto ludi . Takze ak su medzi vodicmi nezodpovedny ludia tak su aj medzi polovnikmi . Mna sa alkohol netyka ja nepijem ani prilezitostne ani v nijakych inych pripadoch tymto by som to asi ukoncil . Co sa tyka polovnik vs pes pohybujuci sa samovolne po lese alebo poli .... zakon to sice popisuje kedy sa moze strielat kedy nie a na akeho psa ano a na akeho nie ... lenze vela ludi si to vysvetluje po svojom ci uz strana psickarov tak strana polovnikov . A teraz hladaj vynnika . Niekto tu spomenul ze nikde nie je napisane ze pes musi byt uviazany .... je to tam spomenute ! Ale to sa tu mozeme hadat o slovicka ako pravnici a ja pravnik nie som . Jednoducho ten zakon je na prd su v nom medzery .

Nils toto neadresujem tebe ale vseobecne : v predoslom prispevku som dal otazku ci si myslite ze polovne upotrebitelny pes sa chodi vencit do lesa cely rok beha po lese lebo moze a vas pes nemoze lebo .... atd. Na otazku myslite si ze je to tak ? som odpoved nedostal .

Nils inak polujem hlavne na liptove , v BA iba byvam .

Ti co placu ze nemaju kde vybehat psa nech sa idu prejst do susednych vyspelych statov EU zistia ako su tam psickari obmädzeny ohladom volneho pohybu psov . Dokonca ani nemusime chodit daleko staci si skocit do TANAPu .

a len tak mimo ine skuste nechat behat psov po lese tam kde su medvede a vlky uvidime aku budu mat dlhu zivotnost . :wink:
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod anet » 27. Apr 2007, 13:56

Jaro píše:Co sa tyka polovnik vs pes pohybujuci sa samovolne po lese alebo poli .... zakon to sice popisuje kedy sa moze strielat kedy nie a na akeho psa ano a na akeho nie ... lenze vela ludi si to vysvetluje po svojom ci uz strana psickarov tak strana polovnikov.

Jaro a nieje to nahodou aj tak, ze strielat očividne tulavych a pytliaciacich psov moze iba hospodar :?: A nieje je nahodou tak, ze bezny polovnik pohybujuci sa v reviri musi oznamit u hospodara, spravcu lesa a mat vyplnenu povolenku, ze ide na skodnu :?:
Myslim si, ze polovnici prekracuju svoje pravomoci, resp. zneuzivaju svoju pravomoc polovnika.

Jaro píše: v predoslom prispevku som dal otazku ci si myslite ze polovne upotrebitelny pes sa chodi vencit do lesa cely rok beha po lese lebo moze a vas pes nemoze lebo .... atd. Na otazku myslite si ze je to tak ? som odpoved nedostal .

Ano, osobne si myslim ze je to tak. Pretoze polovnik polovnikovi psa nezastreli (mozno existuje vynimka, velka nenavist), ale prevazne sa tulate po lese v kamaratskej skupinke.

Ale spravne, zbytocne sa je natahovat.
Uz iba dodam, ze som to pisala vseobecne, nakolko ja osobne zatial nemam zle skusenosti s polovnikmi.
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod Nils » 27. Apr 2007, 13:56

Jaro píše:Nils to co po mne chces sa v skratke neda napisat .

...to je predsa jasné, - preto, kto môže naozaj definovať poľovníctvo na Slovensku ako také???
Narazas hlavne na alkohol .

Vôbec nie, len som vytiahol tie najvykričanejšie prípady, koľko psov bolo v lese - ale aj na poliach či v priľahlých lokalitách (a nie v zmysle zákona) odstrelených?? Pes je v legislatíve podchytený ako majetok - a ak ti ho zastrelia - tak "len" prídeš o "vec". Napísal som to z práv. stránky trošku zjednodušene - ale da facto je to tak...
Takze ak su medzi vodicmi nezodpovedny ludia tak su aj medzi polovnikmi .

veru. a je ich žiaľ dosť...
Mna sa alkohol netyka ja nepijem ani prilezitostne ani v nijakych inych pripadoch tymto by som to asi ukoncil .

to či ty piješ alebo nie je v tejto chvíli irelevantné. jeden poľovník poľovníctvo nerobí...

Co sa tyka polovnik vs pes pohybujuci sa samovolne po lese alebo poli .... zakon to sice popisuje kedy sa moze strielat kedy nie a na akeho psa ano a na akeho nie ... lenze vela ludi si to vysvetluje po svojom ci uz strana psickarov tak strana polovnikov .
veď práve, že si to vždy vysvetľujú po svojom - tak potom sa pýtam - čo mám robiť?? - kúpim si kus lesa, či lúky alebo naozaj ten glock na ochranu svojho majetku(psa)??

Jednoducho ten zakon je na prd su v nom medzery .

v tomto sa zhodneme

si myslite ze polovne upotrebitelny pes sa chodi vencit do lesa cely rok beha po lese lebo moze a vas pes nemoze lebo .... atdmyslite si ze je to tak ?

nie, to si nemyslím, ale myslím si, že aj toto si poľovníci vysvetľujú po svojom(česť všetkým, ktorí v zmysle predpisov...)


Nils inak polujem hlavne na liptove , v BA iba byvam .
Veď to, že na Liptove iba poľuješ...


Ti co placu ze nemaju kde vybehat psa nech sa idu prejst do susednych vyspelych statov EU zistia ako su tam psickari obmädzeny ohladom volneho pohybu psov . Dokonca ani nemusime chodit daleko staci si skocit do TANAPu .

...ale tu predsa nehovoríme o venčení psov v národných parkoch...

a len tak mimo ine skuste nechat behat psov po lese tam kde su medvede a vlky uvidime aku budu mat dlhu zivotnost . :wink:


...ak ešte budú nejaké vlky, či medvede... :idea:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Jaro » 27. Apr 2007, 14:22

Anet - tlmit skodnu ma povinnost kazdy polovnik po cely rok , takze ma vypisanu povolenku na celorocny odstrel skodnej , tulave macky a psov .

Nils - hladas zadrapku alebo diskutujes ?????????????????????? Lebo mi to pripada ze vzdy co napisem ty okopcis a pridas dalsiu otazku z ironickym podtonom . takze z mojej strany tuto diskusiu ukoncujem . a teda budme ako doteraz kazdy na inej strane barikady .

ps : typicke :
Veď to, že na Liptove iba poľuješ...
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod beira » 27. Apr 2007, 14:23

Niekto tu spomenul ze nikde nie je napisane ze pes musi byt uviazany .... je to tam spomenute !

usmrcovať v poľovnom revíri psy, ktoré mimo vplyvu svojho vedúceho vo vzdialenosti väčšej ako 200 m od najbližšie trvale obývaného domu hľadajú alebo prenasledujú zver alebo sa k nej plazia;
Kde? Nejde tu o lesy a hory, ale napr. luky...

v predoslom prispevku som dal otazku ci si myslite ze polovne upotrebitelny pes sa chodi vencit do lesa cely rok beha po lese lebo moze a vas pes nemoze lebo .... atd. Na otazku myslite si ze je to tak ? som odpoved nedostal .

Ja som ti odpovedala, ze nie, ale otazne je, co je to "vencit sa do lesa..." Ale fakt je, ze zopar polovnikov tu naookolo ma psy stale v obsr... kotcoch a nepustaju ich vobec. A potom, ked im nahodou zdrhnu, nahanaju napr. postarku... :wink: Ale kedze to nie je vo vzdialenosti vacsej ako 200m od posledneho obyvaneho domu a postarka nie je vysoka ani zajac, je to v pohode :mrgreen:

Vo vyspelych statoch EU to maju naozaj premyslene a dane za psy aj vyuzivaju pre psy. V mestach su vyhradene miesta pre psickarov, su dokonca dost pocetne miesta s pieskom urcene na kadenie, ktore sa pravidelne cistia, kose a vrecka na vykaly... Mozem z vlastnej skusenosti povedat, ze napr. Francuzsko ci Anglicko su krajiny s kultom psa a urcite aj lepsimi zakonmi, ktore osetruju ich drzbu... A rozhodne si tam len malokto trufne strielat po psovi, ak na to nema vazny dovod...
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Jaro » 27. Apr 2007, 14:28

Beira nastuduj si pojem polovny revir - co ten pojem zahrna , uz ked si das namahu kopirovat zakon tak si mrkni aj toto .

Asi som prehliadol tvoju odpoved - ospravdlnujem sa . :wink:

Tie kotcove psy to je zas ina pesnicka - ja mam psy v byte a su stale pri mne . To ako sa chovaju iny polovnici ku svojim psom je ich vec a vec ich svedomia . pre mna su moji psy pomocnici a tak sa aj k nim chovam . Len ich napoludstujem ale chovam sa k nim ak ich clen svorky a nie ako ludia ktori si z nich urobili svoje deti . :idea:
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Nils » 27. Apr 2007, 14:31

Si nejaký vzťahovačný Jaro. Vysvetlím. Myslel som tým to, že si tam raz za čas - nežiješ tam - a tak nemôžeš mať úpný obraz o tom, ako to vcelku funguje... :idea:

p.s. ...kopírujem, aby som konkrétne reagoval. Pravda je, že aj keď som osbnú negat. skúsenosť s poľovníkom(v súvislosti so psami) nemal, zmysel poľovníctva mi stále uniká...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Nils » 27. Apr 2007, 14:34

..ešte niečo...toto sa ti nezdá ironické??!

typické: a len tak mimo ine skuste nechat behat psov po lese tam kde su medvede a vlky uvidime aku budu mat dlhu zivotnost


tak sa nefúkaj a nestavaj barikády :wink:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod beira » 27. Apr 2007, 14:47

Ja sa rada poucim, cize ak mi povies, kam mam ist hladat pojem polovny revir, pojdem si to nastudovat... aj ked uz teraz viem, ze polovnym revirom moze byt aj namestie, kde sa zdrzuju holuby, ze je to tusim 80% uzemia SR... cize skoro vsetko, lenze aj tak je pre mna les nieco ine ako luka za dedinou...

Mne nejde o to dokazat, ze vsetci polovnici su blbi a ozrani, ale o to, ze ak nejaky zakon existuje, treba ho respektovat. Mozes ma presvedcit, ze ten zakon mi psa navolno pustit zakazuje vo vseobecnosti a este lahsie ma presvedcis a vlastne ani presveidcat nemusis, ze su miesta a obdobia, kde a kedy by sa pes navolno vyskytovat nemal. Ale asi sa zhodneme v tom, ze psovi na vybehanie nepostaci len zahrada ci pohyb na voditku, ze psickari existuju, platia dane a mali by sme za ne nieco dostat... :idea: Mne postaci, ak obec alebo polovne zdruzenie vymedzi priestor, kde si budem moct psa bez obav pustit a nikomu neprekazat... pokusala som sa o to, ale bolo mi povedane, ze u nas taky priestor nie je... :roll:

Mne psy deti nenahradzaju, a aj keby, to este neznamena, ze ich necham pytliacit, len nech su, zalticka moje rozmaznanucke, spokojne :idea:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Jaro » 27. Apr 2007, 16:24

Beira aby som to uviedol na spravnu mieru : polovne zdruzenie ako take ma vacsinou prenajatu polovnu plochu alebo jej jej vlastnikom . takze za nu plati . takze ty ked prides za miestnym PZ ze prosim vas vyhradte nam miesto pre volny pohyb psov tak ta asi vysmeju lebo ich to stoji peniaze . ale poznam zdruzenia kde to dokazali urobit .

polovny revir : http://www.land.gov.sk/slovak/dok/zakpolnavrh.pdf str, 16 pre lahsie hladanie
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron