Ako odnaučiť psa štekať po luďoch

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Ako odnaučiť psa štekať po luďoch

Poslaťod evulkak » 24. Apr 2007, 7:49

Ahojte, chcem sa poradiť resp. ziskať rady. Moj maly zacal štekať po ľudoch. neviem prečo, my ho nebijeme ani nemal s nikym cudzim zlú skusenosť. Rozšteká sa hlavne ak niekto nad nim dvihne ruky, alebo ak sa naneho otoci a začne naneho rozprávať. neviem čo s tým mám robiť. Nerada by som prišla k nejakým fyzickým trestom. Nezašteká len keď to podchytím včas a nezačnem mu hovoriť aby bol potichu. Vtedy ani nemukne len sa po mne obzerá... no mne sa nezdá že by som ho mala vždy takto korigovať.. niekedy sa to jednoducho nedá. Viete ako to štekanie odbúrať?
Dik
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod Jana K » 24. Apr 2007, 9:52

Ahoj Evulka,

tak to by si mala vidiet nasho experta...on sice nesteka po ludoch vo vseobecnosti, ale ked stretneme niekoho v brane alebo pred branou, alebo niekde, kde predtym nikto nestava /kontajner atd../, ide sa roztrhat...v momente davam povel sadni, upozornim ho "nesmies stekat" a ked neposluchne, tak mu chytim pri povely papulu, aby prestal...toto sa opakuje pri jednom stretnuti so susedom/mi aj 3krat, kym prestane..ale moj maly je tvrda hlava, takze mozno u vas to zaberie skor..
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

Poslaťod evulkak » 24. Apr 2007, 11:50

Nieje problem čapnúť ho keď ho mám na vôdzke..problém je čapnúť ho keď na tej vôdzke nieje.... kým k nemu pribehnem je už dotyčný preč a krpec sa s vrtiacim chvostom vracia ku mne.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod Jana K » 24. Apr 2007, 12:19

no tak to je ina vec...s tym problem nemam, ked uz lieta po vonku.ale pre potesenie,ja zase riesim ine, ked nie je na vodidle..aby mi neskakal po ludoch a nenakukal im do tasiek a kosikov..
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

Poslaťod evulkak » 24. Apr 2007, 14:37

Neviem co stym robit, tak nejak sa spolieham ze prestane ked zacneme chodit na cvicak.. ze si zvykne na ludi a bude kludny.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Re: Ako odnaučiť psa štekať po luďoch

Poslaťod sonča » 10. Máj 2007, 12:50

aj môj psík sa pri niekom priateľsky pristaví, a keď sa ten dotyčný k nemu skloní, alebo prihovorí, tak zrazu začne naňho štekať. Alebo šteká na niekoho hneď. Ale to robí strašne málokedy. Alebo šteká, keď niekto, koho ešte nepozná, príde do kancelárie alebo k nám domov. Keď to robí vonku, tak mu musím ostro a dôrazne hovoriť, prestaneš, prestaneš, čo to je? Niekedy to zaberie. V miestnosti by to podľa mňa malo fungovať tak, že pes musí na začiatku štekať, veď nato je strážca. Ale po nejakom 4 zaštekaní mu poviem, že dobre, dobre, áno, vidím, a už prestaň. A Keď to nezaberie, poviem to čo vonku, a keď neprestane, vždy dostane papierom po zadku (len taký slabý prievan), a potom je kľud. Takže to chce cvik, pes sa dá vycvičiť na úplne všetko, len to chce trpezlivosť.
Sonča
sonča
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 10. Máj 2007, 12:36

Poslaťod evulkak » 10. Máj 2007, 13:20

Tiez mu dopredu hovorim tisko tisko ked vidim ako sa nadychuje :D no nie vzdy to zaberie. A preto som sa rozhodla riesit to nasledovne. 1. brat psika co najviac medzi ludi.. najmä do velkych shopping centier. Tak aby sa odnaucil kazdeho nuchat a pripadne stekat na ludi co nad nim dvihnu ruky alebo sa len zamracene pozru. 2. zaciname chodit na cvicak takze verim ze aj povel ticho sa naucime sup sup.

Uvidime ako sa nam zadari.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod keit » 11. Máj 2007, 13:10

môj Edko zase šteká na ľudí ktorí vychádzajú z výťahu :shock: vždy ho ukľudňujem ale akosi to nepomáha a potom v tom výťahu sa na mňa ksichtí ako taký úbožiačik a mňa ide roztrhnúť :lol: tiež neviem čo s tým :?: :idea: vlastne poslednú dobu to riešim tak že keď ide výťah tak si to domov radšej vybehneme pešo :(
Obrázok užívateľa
keit
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Apr 2007, 19:51

Poslaťod miimiam » 14. Máj 2007, 10:08

bradace su temperamentne, takze sa to od nich da cakat. ja som mala v minulosti bradaca maleho a potom stredneho, ale pri obidvoch sa to prejavilo. mohli sme prejst popri 100 ludoch a nic, a potom presiel jeden clovek popri nas (kludne) a do toho sa hned pustil stekat. myslim, ze pes vyciti, ked sa mu nieco nezda na danom dotycnom a da to najavo stekanim. nechcem ta sklamat, ale cvicak v tomto smere (aspon u nas) nezabral. proste v buducnosti sama zistis, ktory typ ludi mu "nesadne" a budes pripravena ho stopnut skor, ako zacne. zaujat niecim inym, pripadne dat ho na voditko.
Mirka - CANE CORSO
Obrázok užívateľa
miimiam
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 25. Mar 2007, 22:11

Poslaťod evulkak » 15. Máj 2007, 9:06

miim ono to nieje sklamanie, to nie. Len niektori ludia to proste nechapu ze su mu nesympaticky :). aj ked musim sprosto uznat ze niekedy ma to aj pobavi ako sa ludia pritom ksichtia. :lol:
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

jedna prihoda...

Poslaťod miimiam » 15. Máj 2007, 11:09

no musim ti este povedat jednu prihodu. :) raz sme isli po chodniku, Ares (str.bradac) na voditku, kludny, uz vybehany - vracali sme sa domov. oproti nam isli dvaja chlapi (musim povedat ze počerní - nic proti nim! ak som sa náhodou niekoho dotkla, tak sorry), presli popri nas, Ares sa zrazu otocil a bez vystrahy - ziadne zavrcanie ani náznak utoku - chmatol jedneho z nich do stehna. Vobec som to necakala! ten chlapik sa hned oboril na mna, ze ma ide bit! Vraj ak tam ma otlacky zubov, ze ma zabije aj s mojim psom. musim povedat, ze mi nebolo vsetko jedno. nikde naokolo nikoho. Chlap stiahol gate - na ulici! :D , ale na stastie tam nic nemal. tak som sa rychlo pratala, kym sa naspät obliekal, aby som nahodou ozaj neschytala.
Tak a od vtedy som Areska vzdy drzala nakratko, ked isli okolo romsky spoluobcania - PRE ISTOTU! :lol: :oops: :wink:
Mirka - CANE CORSO
Obrázok užívateľa
miimiam
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 25. Mar 2007, 22:11

Poslaťod evulkak » 15. Máj 2007, 12:36

no ty brdo... tak to je dost huste.. ja by som asi pustila do gati.

ale jedno sa musi nechat.. havkac asi vedel kto je mu sympaticky a kto nie. Niekedy mam pocit ako by vedeli citat myslienky :o)
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod miimiam » 16. Máj 2007, 10:48

Asi tak... :lol: neviem ci vedia citat myslienky, ale ja som sa takymto sposobom naucila predvidat! :wink:
Mirka - CANE CORSO
Obrázok užívateľa
miimiam
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 25. Mar 2007, 22:11

Poslaťod evulkak » 23. Máj 2007, 8:45

no kokso dnes ma jedna tetka ohriakla... vraj si mam toho psa drzat na retazi.. On jak ju zbadal ze ide a to bola este dost daleko tak davaj dole schodmi a hned na nu stekal.. netusim preco. aby malo nebolo zase zbadal nejaku pani na horizonte tak sup za nou a zase stekal.. ta sa ma preistotu opytala ze co mu je. Tazko ho zastavim v stekani ked je odomna viac ako 10 metrov.. neviem co s tym ale na voditku honechcem mat stale.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Re: jedna prihoda...

Poslaťod Nils » 23. Máj 2007, 11:19

miimiam píše:no musim ti este povedat jednu prihodu. :) raz sme isli po chodniku, Ares (str.bradac) na voditku, kludny, uz vybehany - vracali sme sa domov. oproti nam isli dvaja chlapi (musim povedat ze počerní - nic proti nim! ak som sa náhodou niekoho dotkla, tak sorry), presli popri nas, Ares sa zrazu otocil a bez vystrahy - ziadne zavrcanie ani náznak utoku - chmatol jedneho z nich do stehna. Vobec som to necakala! ten chlapik sa hned oboril na mna, ze ma ide bit! Vraj ak tam ma otlacky zubov, ze ma zabije aj s mojim psom. musim povedat, ze mi nebolo vsetko jedno. nikde naokolo nikoho. Chlap stiahol gate - na ulici! :D , ale na stastie tam nic nemal. tak som sa rychlo pratala, kym sa naspät obliekal, aby som nahodou ozaj neschytala.
Tak a od vtedy som Areska vzdy drzala nakratko, ked isli okolo romsky spoluobcania - PRE ISTOTU! :lol: :oops: :wink:


nuž niekoľko príhod s podobného typu(ale bez uhryznutia) som pri mojich 2 predchádzajúcich psoch zažil aj ja. Neviem to nejak vedecky či logicky vysvetliť, ale Rómov priam neznášali- osobne si myslím, že ide o záležitosť pachu. Nikdy som psov cielene nedráždil voči tomuto etniku, bol to taký "samovoľný efekt" - skrátka cigy na obzore a pes nervy... Aj viacerí známi mi spomenuli podobné skúsenosti. Mnohí spoluobčania však pritom psov "chovajú" alebo lepšie povedané - držia...

Nuž neviem, či boli moje psy rasisti alebo jednoducho ich čuchové orgány urazil "nekultúrny" pach... :roll:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron