Krmivá

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Poslaťod rybicka » 12. Apr 2007, 13:27

Fosilia, diky za tie linky na kucharky, hned som si to okopirovala a vytlacila a budeme doma kuchtit. Najhorsie na vareni pre psa je to-teda konkretne pre mna, ze neviem urcit presne davky toho a toho, aby mal vsetkeho vyvazene a nebol prekrmovany. Kedze budem mat obra, je to zlozite. Mam pre nu aj granule pre obrie plemena, ale kedze budem krmit viac krat denne aj v dospelosti-aby nedoslo k torzii zaludka-tak chcem rano davat varene, odpoludnia len nejake pochutky a vecer granule. Kedze kazde z toho travi inak dlho...medzi rannym a skoroodpoludnim zranim bude mat cca 8hodin(praca), medzi skoroodpoludnim a vecernim nejake 4hodiny a na travenie granuli celu noc.Alebo by bolo dobre varene a granule otocit? Neviem ako to mam vsetko porozdelovat tak, aby to bolo dane dokopy do tej dennej davky pre obra, aby bud nemala malo, alebo vela a nepriberala viac, ako by mala. Je to tazke, myslim, ale ze na tieto otazky sa tazko odpoveda, kym to osobne nezistim, kolko jej staci a ako sa vyvija. Zavisi to aj od miery pohybu cez den....no uvidime, nejako to spachame
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Krmivo

Poslaťod fosilia » 12. Apr 2007, 16:36

Rybicka len dodam velmo dobre pises zavidim tvojmu obrikovi...
Nikto nerozumie vsetkemu a vlastne nas o tom presvedci nakoniec az pes.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Re: Krmivo

Poslaťod DKo » 12. Apr 2007, 17:03

fosilia píše:Rybicka len dodam velmo dobre pises zavidim tvojmu obrikovi...
Z môjho pohľadu psom v "zlatej klietke" niet čo závidieť a niet čo závidieť ani ich gazdom. Možno by sa dalo niečo závidieť ich veterinárom, dodavateľom krmiva a iným psím servismenom.
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod rybicka » 13. Apr 2007, 6:01

DKo, poznas vlkodavovu povahu a vies o nom vela-a o mne a podmienakch do akych ide a v akych bude :?: Lebo keby ano, tak nepises to co pises. Nechapem, co proti mne a kazdemu jednemu mojmu prispevku mas. Nebude to pes v zlatej klietke. Za prve nebude sama, za 2. bude mat vela potrebneho pohybu aj mojej spolocnosti, za 3. dostatok zradla a za 4. budeme postupne zistovat, ako si stoji s coursingom a na vystavach. Neviem, kde si prisiel na to, ze bude v Zlatej klietke. Jo a aj keby bol, myslim, ze v niektorych pripadoch je zlata klietka ovela lepsia, ale kovova klietka u mnozitela.
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod DKo » 13. Apr 2007, 6:46

rybicka píše:Nechapem, co proti mne a kazdemu jednemu mojmu prispevku mas.
Možno moju poznámku o nezávidení a závidení chápe Fosilia a iní. Bolo to myslené všeobecne a abstraktne vzľadom na úroveň debaty o psích potrebách, ktorá tu prebieha.
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod rybicka » 13. Apr 2007, 7:21

Naozaj? Preco si teda vseobecne myslis, ze psy ziju v zlatych klietkach. Vseobecne potom tak musia zit aj u teba...pretoze si reagoval na to, co napisal fosilia mne a znegoval si to. Ak to myslis vseobecne, potom tak musia zit aj tvoji psy u teba, takze ani tebe a tvojim psom nie je co zavidiet.
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod DKo » 13. Apr 2007, 7:49

rybicka píše:ani tebe a tvojim psom nie je co zavidiet.
máš pravdu a Fosilia ti možno poradí kde brať suroviny na domácu psiu váru
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod dexter13 » 14. Apr 2007, 22:42

Ludia len aby ste vedeli odmietam sa tu uz k niecomu vyjadrovat, lebo vzdycky sa najdu ludia ako Nils kvoli, kt. sa oplati radsej nic nepisat... Ked niekoho sere, ze tu poviem co viem...prechadza ma chut sem pisat! Gbye
Ved tu mate fosa a nils ma urcite rad zastupi :)
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod Nils » 15. Apr 2007, 10:27

dexter13 píše:Ludia len aby ste vedeli odmietam sa tu uz k niecomu vyjadrovat, lebo vzdycky sa najdu ludia ako Nils kvoli, kt. sa oplati radsej nic nepisat... Ked niekoho sere, ze tu poviem co viem...prechadza ma chut sem pisat! Gbye
Ved tu mate fosa a nils ma urcite rad zastupi :)


dexter 13 - verejne sa ti tu a teraz ospravedlňujem. prosím ťa neodchádzaj, vráť sa !!! Navyše každý jeden člen fóra je nazastupiteľný. Len sa ťa chcel trošku vyskúšať. Teraz som už o tebe čo to zistil a naozaj nemám dôvod ťa "srať". Buď chlap a povznes sa nad tieto malichernosti. Mea culpa maxima :oops:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod dexter13 » 15. Apr 2007, 11:44

Vies nils clovek moze byt akolvek dynamicky, ale vzdy ma taketo veci vedia sklamat. Ked sa snazis niekomu poradit alebo len "vyjadrit nazor" vlastne vo vol.case niekedy aj cez prac.dobu a potom ti to este niekto vycita tak neviem. Nikdy sme tu nemali "huste" atmosfery, bereme to skor humorne ako si vsimol - to s tym sutrom, no ona je taka, ale s cvic. to riesime a uz to spravi malokedy, aby sa jej v creve nespriecil. To mas jak ked stena zere hovna, tiez s tym nic nespravis. Ona sa hra so sutrom a ked ju ides pokarhat vypluje ho, ale stane sa, ze ho zozere. Neviem, ci je to navyk od majitela, ale je. O tych kostiach viem, ale ako vravim raz mala velku brav.kost a mali sme problemy islo to vrchom a spodok sa upchal, vygrcala uplne ihlicky. No a so psami a krmivami no viem co viem, momentalny stav mi bohuzial nedovoluje studovat viac. A dalsia vec psov mam rad uz roky nikdy by som nerobil nic, co im ublizi, preto ani nepredavam "shitove granule". Ked mala anginu, ako keby som ju mal aj ja :). Mozno v bliz.bud. spravim aj neaky hotelik a budem tam zit s nimi. Sorry za "od temy" caf
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod Nils » 15. Apr 2007, 18:25

No vidíš, ber to s nadhľadom. Bolo by smiešne aby si sa urazil. Aspoň je trochu vzrúšo - no nie?? Aj tak neverím. že by si sa písania do fóra dokázal len tak vzdať. Cháp to tak, že napriek ostrejšej diskusii pomáhame držať diskusiu pri živote. :wink: :wink:


A prečo som vlastne tak zareagoval?? Nuž ak niekto robí pomaly biochemický rozbor jednotlivých granulí. kvalita vs kvantita. použité suroviny vzhľadom k metabolizmu psa. vstrebateľnosť. nutričná hodnota a potom napíšeš. že dávaš psovi kuracie kosti - nezdá sa ti to na hlavu?? :idea:

Ja o jednotlivých typoch granulí neviem toľko čo ty - mám niekoľko základných kritérií, ktoré pri ich výbere aplikujem - a tá hlavná zásada je. že prirodzená potrava tvorí min. 50 % krmiva...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod dexter13 » 15. Apr 2007, 21:34

Pocuj ty si si ma nepomylil s fosiliom? Urcite hey, lebo ja viem tiez len ako tak zaklady, poznam krmiva, ale tie kt. Predavam, prip. skusenosti zakaznikov. Ten "biochem rozbor" tu robi fosilia, ja radim vacsinou strucne s nazvom krmiv :) urcite si sa sekol. A vzdat sa pisania ja? Tomu ver, ked ma nieco/kto dost sklame, Alebo nastve kludne :)

Ale som vazne zvedavy, ci sa nepomylil :)
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod dexter13 » 16. Apr 2007, 0:21

fosilia píše:...kvalitna mokra strava - varena strava pozor nie BARF to je sialeny krok nestastnikov ktory o parazitoch vedia velke prd.
Veterinarne skontrolovane maso neznamena ze je ciste. To sa tyka nielen zvierat ale aj ludi.


fos ty si teda proti barf? Lebo sa mi zdalo, ze ked tu bola korra si bol za, konkretne si aj rybicke hovoril sorry za vytrh s kontextu:
...nakonec prestanes krmit granulami a prejdes na barf.

Ta co?
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

ako sa to zoberie

Poslaťod fosilia » 16. Apr 2007, 0:39

Problemom je to ze nikto nevie co teda BARF znamena. Vo vacsine clankov to bola alternativa pouzitia suroveho masa a kosti ako hlavneho zdroja krmiva. Potom vzhladom na kritiku veterinarov a problemy s travenim a zvlast s oblickami, nehovoriac o parazitoch doslo k zmene na biologicky vhodnu surovu potravu. Zacalo sa premrazovanie masa, lebo prevarenie pri 65C uz by nebolo to prave orechove.
Nemam chut tu rozoberat toto krmenie nech sa o tom bavia ti ktorí tomu veria, ze to je pre psa ci macku prirodzena strava. Ja mam trochu iny nazor. Pre mna surove premrazene maso nie je hlavna ale doplnkova strava.
To znamena ze sa da suhlasit s niektorymi sposobmi krmenia ale...
Urcite to moze byt vhodne pre CSV u inych plemien nezaskodi byt opatrny.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod RJP » 17. Apr 2007, 21:44

fosilia prosím Ťa povedz prečo by mal psom barf škodiť.Ja poznám prípady,kedy sa krmilocelé roky surovým mesom a žiadne problémy neboli.Dík za odpoveď.
RJP
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 17. Apr 2007, 14:58

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron