Krmivá

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Poslaťod golden » 11. Apr 2007, 8:47

Cau fosilia.Mam 11 mesacneho GR a ako citam tuto temu,prichadzam na to,ze aj ja som pekne naletel chovatelovi a veterinarovi.Od malicka je krmeni RC,pretoze mi bolo povedane,ze je najlepsi.Az teraz,ked ma trklo,kolko penazi ma to stoji,som sa zacal presnejsie zaujimat o zlozenie krmiv a hned som s RC aj skoncil.Nie,ze by mu to nechutilo,je zdravy a nemali sme s tym ziadne problemy.Ale vystrihol som zlozenie z obalu RC,isiel do Tesca a porovnaval.Vsade to iste!!!
Preto chcem radsej za tie peniaze zacat varit a najem sa aj ja:-))A chcem od Teba poradit,co a ako varit?
Dakujem
Čím viac spoznávam ľudí,tým viac milujem psov!
Obrázok užívateľa
golden
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 13. Mar 2007, 8:19
Bydlisko: Nová Ves nad Váhom

Poslaťod evulkak » 11. Apr 2007, 8:58

fosilia:

ok dodzubal si prave krmivo ktorym krmim.. ale na to som sa ta nepytala. Moja otazka znela uplne inak. Aby tu niekto hodil tip na nieco dobre co mi pes pozuje. Dik :wink:
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

krmivo

Poslaťod fosilia » 11. Apr 2007, 10:41

EvulkaK nie zle si vyjadrila pisem len to co je tam napisane. Nic viac. Ked si trochu prestudujes co vsetko sa pouziva v granulach ako surovina tak hydinova mucka je to posledne co tam ma byt.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod golden » 11. Apr 2007, 10:56

Fosilia,mohol by si mi odpovedat na moju otazku vyssie?
Dakujem
Čím viac spoznávam ľudí,tým viac milujem psov!
Obrázok užívateľa
golden
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 13. Mar 2007, 8:19
Bydlisko: Nová Ves nad Váhom

Re: Krmivo

Poslaťod Dávid_Bodnár » 11. Apr 2007, 11:04

fosilia píše:David kolko tyzdnov bude mat pes pri odbere?

fosila: no asi 6.tyzdnov...Preco? A este akym sposobom mam prejst s krmiva akym krmil chovatel na to ake chcem ja? Mam ich miesat? Ak ano tak po aku dlhu dobu a v akom pomere? Diky
Dávid_Bodnár
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 2. Apr 2007, 15:54

Poslaťod evulkak » 11. Apr 2007, 12:40

fosilia:
ved ja sa s tebou nehadam len stale si mi nenapisal ktore krmivo je vhodne. A ktore neobsahuje betakaroten. Nerada by som zo svojho certa mala nejaku hrdzavu vec. :wink:
Ja len ze som sa nepytala na zlozenie RC :wink: chcela som tip na ine... doplnim dobre krmivo.
dikez
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod Fanny » 11. Apr 2007, 12:57

Ahoj Fosilia, som rada ze napriek kritike a podozrievaniu z dealerstva fungujes opat na nejakom fore.
Mam doma 13 mesac. fenu RR. Do pol roka sme ju krmili krmivom od chovatelky, zial u nas sa neda zohnat :evil:
http://www.nutroproducts.com/ncdoglbpuppy.asp
Po pol roku sme postupne presli na stenaci Precept Growth a zrala ho opat cca pol roka....ale hladala som zmenu. Nasa fena zozere vsetko, vlastne este sme nezistili co jej nechuti. Ale problem nastal v tom ze Precept jej nestacil, bola vychudnuta aj ked som jej zvysovala davku. Nepacila sa mi jej kvalita srsti ani pokozky napriek vit. doplnkom. (pupalka, Dermanorm, Olewo karoten) Na rady viacerych majitelov tohto plemena sme postupne presli na Acanu, kontretne na novu radu Sport ME 4650
Ma vysoky obsah proteinu aj tukov to viem. Ale aj napriek tomu ze po 4 tyzdnoch vidim pozitivnu zmenu, co sa tyka pokozky (lupiny zmizli), postavy (nie je kostrbata) pekne sa jej vyrysovali svaly, zaoblili rebra a navyse davam jej polovicu mnozstva ake som jej davala pri tom Precepte....proste napriek tomu mam pocit ako keby zrala nejake Tesco granule. :oops:
Takze tvoj nazor ?
Obrázok užívateľa
Fanny
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 11. Apr 2007, 12:29

Poslaťod rybicka » 11. Apr 2007, 13:27

David, za 1. odobrat od matky 6 tyzdnove stena nie je spravne, je to priskoro, najlepsie je v 8.-9. tyzdni. Za 2. ohladne miesania krmiva som ti pisala v teme Akeho psika... najprv krm tym, co chovatel, cca 2 tyzdne, potom zacni postupne miesat tak, ze noveho krmiva pridavas zo zaciatku malo-cca 1/4 davky a postupne viac az prestanes tak po 2 tyzdnoch davat stare krmivo, a zostane len nove. :wink:
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod dexter13 » 11. Apr 2007, 13:56

:D to bola otazka, ci ich niekto pouzil... ale vidim, ze ty si na roztrhanie fos :lol: ....otovr si zivnost na veterinarne poradenstvo, inac sa za chvilu tu zblaznis :lol: :wink:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod Anja » 11. Apr 2007, 15:35

ano dexter možno je to ten dog chow.a čo to je za krmivo???
Obrázok užívateľa
Anja
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 24. Mar 2007, 16:43

Poslaťod dexter13 » 11. Apr 2007, 18:17

Je to madarske od nestle, kvalitou tvori chybajuci clanok medzi darlingom a proplanom :) odskusane ho nemam
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

odpovede

Poslaťod fosilia » 11. Apr 2007, 18:36

Rybicka ma predbehla ale napisala to uplne vycerpavajuco. Ano jedna stranka je obchod a druha jasne poukazuje, ze odoberanie psika od matky v 6 tyzdni je nevhodné a pre samotneho psika nielen stresujuce...
Je jasne ze vykup od 8 tyzdna dostal tazku ranu od EU ale bolo na case urobit v tom trochu poriadok i ked niektorymi podmienkami ani ja nesuhlasim. Vykupcovia a veterinari asi vedia o com pisem.

Fanny ano toto krmivo vobec nie je na nasom trhu. Ak si niekto mysli, ze ho videl tak je tam mala drobnost a to je text natural.
Spolocnost Nutro je dobre znama v USA i v Kanade a ich produkty nesuce nazov Nutro Choice Natural su velmi slusne. Z tejto kvality si preskocila do nizsej Precept ale stale v standartnej kvalite. Acana ako produkt sa vo vychodnej Europe presadil vdaka dobrej povesti kanadskych krmiv. Shur- gain,Anka, Pro Nature, K9 atd. Inde v zapadnej Europe taketo krmiva nemali velku sancu sa presadit u chovatelov a export bol mizerny. Aj samotna firma zmenila filozofiu a prisla s inym produktom a to Orijen. Ci bude mat vacsi uspech ukaze cas. Tesco granule vyraba Agrotrend Trencin . Samozrejme je to rozdiel oproti Acane ale celkovo dost podobne krmivo. Ved ho vyrabaju kanadskou recepturou z lacnych kuracich mucok a vysokym podielom kukurice.

Evulkak no urcite vies co je betakaroten ale za sfarbovanie psa ani moc nemoze, pretoze kazde krmivo, ktore bolo vyrobene z cerealii ci zeleniny
ma tento provitamin vit.A. Organizmus psika mu priroda nastavila tak, ze v peceni sa meni na vit A. Ostatne ide pa pa... V pripade vysokeho pomeru tohoto provitaminu moze u niektorych jedincov sa ukladat v kozi a tym ciastocne sfarbovat srst. Vacsinou za to vsak moze synteticky provitamin v krmive. Dalej vyssie davky Cu a celkovy zdravotny stav psa a genetika. Kazde krmivo obsahuje betakaroten. Je to velmi dolezity nielen antioxidant.

Golden: Je v ponuke dost literatury o receptoch varenej stravy pre psov.
Chce to len volu a dostatok casu pre varenie.

Anja: Radsej sa ani nepytaj, lebo v Madarsku nie je u Nestle co pozerat...
Naposledy upravil fosilia dňa 11. Apr 2007, 19:05, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod rybicka » 11. Apr 2007, 19:02

fosilia, mozes mi doporucit nejaku konkretnu literaturu o tom vareni pre psov?
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

recepty

Poslaťod fosilia » 11. Apr 2007, 19:34

V jakom jazyku lebo tie lepsie su len v anglickom a niektore suroviny u nas nekupis.

Na zaciatok tento link a potom sa pozriem v mojej kniznici ci mam aj nieco v slovak...

Jaroslav Weigel - Mala psia kucharka 1998 CR

http://grifonek.nokturno.net/index.php?strana=recepty

http://www.sonyboy.estranky.cz/clanky/varime-se-sonikem/psi-kucharka

V dnesnej dobe neistych krmiv je varena strava pre psov vhodnym riesenim ako kvalitne krmit. Urcite sa vam uz dostalo informacie ze v Kanade prepukla najvacsia afera o kontaminovanych krmivach, ktore pouzivaju wheat a wheat gluten, teda psenicu a psenicny gluten. Ako to uz byva samozrejmostou v Europe aj v Kanade vyznamne spolocnosti nakupuju co najlacnejsie nielen hydinu ale aj obiloviny v Cine. No a tento jed na potkanov sa nedopatrenim dostal do psenice.
Kedze sa tazko identifikuje a je urceny ako cytotoxickum vyrobcovia sa krasne odhalili. Aspon je vidiet aky velky bordel je v krmivach a co vsetko sa do nich vdaka nenasytnym firmam moze dostat.

Tu je zoznam konzerv teda mokra strava a vsimnite si ake spolocnosti maju tento vazny problem. Netyka sa to granul tie maju iny technologicky postup.
http://www.menufoods.com/recall/product_dog.html

Pozor ak Vas psik ci macka je krmene tymto krmivom zo zoznamu a mate podozrenie na zlyhavanie obliciek ihned navstivte svojho veterinara. BLIZSIE INFORMACIE O VSETKYCH KRMIVACH, KTORE SU STAHOVANE Z TRHU MOZETE ZISKAT U
Menu Foods Income Fund
8 Falconer Drive
Streetsville, ON
Canada L5N 1B1
ALEBO VOLAJTE NA 1-866-895-2708
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod Fanny » 12. Apr 2007, 10:27

Fosilia viem na co narazas, na vreci bol aj napis NATURAL :wink:
Este mi prosim ta vysvetli ako je mozne, ze ta Acana jej prospieva lepsie ako Precept ? Zeby to bolo tou kukuricou ? :lol: Dokonca aj ho..o ma ukazkove napriek tomu vysokemu proteinu.
Obrázok užívateľa
Fanny
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 11. Apr 2007, 12:29

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron