Krmivá

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Poslaťod Lada » 11. Feb 2007, 0:38

Ak chceš pozri si ich stránku, je tam aj cenník ale musíš sa zaregistrovať.
Lada
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Krmivo

Poslaťod fosilia » 11. Feb 2007, 10:56

Lada: Problemom nie je krmivo to je v poriadku ale to, ze si ochotna platit za taketo zlozenie premioveho krmiva 1700,-SK/15kg. Ked si dobre precitas text co maju na stranke a pozries sa na toto premiove krmivo tak nieco tu nesedi.
Vyrobca pise ako setrene a dosledne vyraba krmivo aby tvoj psik nemal alergiu.
Hydinova mucka - text masova sa uvadza na osviezenie textu aby nahodou si nemyslela, ze to bude nieco ine. Hydinova mucka je jeden z najlacnejsich produktov na trhu pri muckach aspon o cistote 10%. Tu je hrozí velke riziko alergii pri takychto druhoch surovin.
Hydinovy masovy protein: podobne co som napisal ale je cisty co zvysuje kvalitu produktu.

Vzhladom na nizke cislo vit.E 45mg/kg tvoje krmivo bude este konzervovane inym sposobom a to so zdravym psa nema nic spolocne.

Ked to prezeniem tak nakupovat toto krmivo za viac ako 1000,-Sk je bud neznalost alebo hlupost.

Na a za toto krmivo uz sa ani neodvazujem hovorit cenu: Natur-Croq Welpen.
Pšeničná múka, kukurica, hovädzie oškvarky, hydinová mäsová múčka, kukuričná múka,
S kvalitnou chemickou konzervaciou ala natural.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod dexter13 » 11. Feb 2007, 12:56

Vyslo vas to nejako draho, stoji 1580,- takze pocitam, ze VOC je cca 1200 s DPH, ak nie menej

http://www.happydog.cz/sk/dog/detail.php?SHL_KatalogID=2004

a aj to je dost :D
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod Lada » 11. Feb 2007, 16:52

Vidno, že sa vyznáte.Krmivo sme si dali priviesť caa 120 to prepravné. A myslíte, že Acana je pre psa zdravšia?
Keď to dopapá kúpime teda niečo iné Trainer, Hills alebo niečo podobné, príp.čo uznávate vy. Nechám si poradiť.
Lada
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Krmivo

Poslaťod fosilia » 11. Feb 2007, 17:58

Lada opakujem ja tu nepisem o krmive ako takom ale len ze cena nezodpoveda surovinovemu zlozeniu. To je vsetko. Druha vec je s cim porovnat toto krmivo. Porovnavat s Acanou sa da tazko je to iny produkt daleko kvalitnejsi ako Happy dog.
Trainer je zase uplne ina rada krmiva a Hills je niekde na urovni Acany ale pozor aby nebola v zlozeni Soja. Vies radit je to najlahsie ale nechaj to na tvojom psovi. Kup mu primerane cenovo ciste krmivo mas to napisane v zlozeni kde mas presne uvedene jednotlive zlozky. Takze ziadna hydina ta patri do hypermarketov, ale presne urceny druh masa a jeho podiel alebo presne urcenej mucky s jej cistotou. Sama sa rozhoduj na zaklade zlozenia a ceny.
Teda ak kupim krmivo pre stena za 1700.Sk/15kg mal by som mat v krmive min.20% podielu napr.kuracieho masa a stenacie krmivo musi byt jasne definovatelne ze je pre napr. stredne plemena psov a nie krmivo na vsetko.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod dexter13 » 11. Feb 2007, 18:34

Krmiv je vela, nepises nic o plemene, celkom slusne su arion, precept, euro-premium a ine... Skus, kt. Najlepsie psikovi sadnu :wink:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Krmiva

Poslaťod fosilia » 11. Feb 2007, 19:00

Arion ok ciste krmivo
Precept ok ciste krmivo
Euro-premium nie konzervovane chemicky.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod Lada » 11. Feb 2007, 22:29

Ahoj dexter, fosilia. Založila som túto tému a na prvej strane píšem, že mám Staffordšírsku bullteriérku. Happy Dog som dostala od chovateľky tak som v ňom chcela preto pokračovať, mám o tomto krmive cd je tam toho veľa popísané tak som si myslela, že je to dobré krmivo. Keď dopapá toto krmivko tak prejdem na jedno s tých čo ste mi poradili.
Lada
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

krmivo

Poslaťod fosilia » 12. Feb 2007, 23:34

Lada je to len a len tvoje rozhodnutie cim budes krmit. CD ci ina propagacia je pekna ale rozhodujuce je to co je na obale. Precitaj si zlozenie a porozmyslaj ci nie je lepsie za tie peniaze varit ako krmit zmeskou hydiny bohvie z akeho odpadu. Opakujem v krmive sa nesmie nachadzat slovo hydina pokial kupujes superpremiove krmivo.

Vaclav Janda raz napisal a mozno ani nevedel aku pravdu ma jeho text.
Nemůžeme chtít, aby vysoce kvalitní HI-TECH krmivo bylo za cenu běžně supermarkety nabízených směsí, o jejichž užitných vlastnostech si myslím, že jsou vhodné tak maximálně pro kompostování Přemka Podlahy.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod dexter13 » 14. Feb 2007, 17:58

Fos, tu mas historiu spolocnosti, kt. vyraba arion... ten MOC v SR, sidli v nemecku, takze s nanta u mna moc uz nepochodis... nasiel som to na nete, je to nejaky scan. :D

http://data1.edisk.cz/stahni/49425/milkivit_arion_produkte_suchen.pdf_478.78kB.html
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

krmivo

Poslaťod fosilia » 14. Feb 2007, 23:21

Milki dog a Arion je velky rozdiel. Precitaj si zlozenie a mozno pochopis.
Milki dog sa vzdy vyrabal v Nemecku. Ja som uviedol len vyrobcu Arionu. Stale vsak nechapem co je na tom zle ze sa toto premiove krmivo vyraba v Spanielsku. Nanta je dost velka spolocnost.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod dexter13 » 14. Feb 2007, 23:39

Ne ne sak nic, pockaj ja som ti poslal len zadnu stranu, ked zajtra najdem aj predok poslem. Oni totiz vyrabaju milkidog aj arion pre strednu europu, preto to aj v sr distribuje jedna firma milki s.r.o. Len ti to pisem ako upresnenie, inac je to aj logicke, predsa mas siet vyrobni z danou recepturou tak je vyhodnejsie zasobovanie najblizsou tovarnou, ked kValita je rovnaka. Nanta je mozno pre tu oblast, u nas to pokryva radu brEeder belgia a radu Mo trouw nemecko. V spanielsku a okoli zase trouw spain as. Nanta :wink:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Krmivá

Poslaťod jana belopotocká » 15. Feb 2007, 8:03

Ahoj ja mám iba SBT psíkov a dávam im ROYAL CANIN,alebo K9
A mýslim, že rastú pekne.
Dobrý večer pozívam Vás, na stránky venované
plemenu stafordšíre bulterier na /www.feithful.com/ máme na predaj šteniatka. s pozdravom Belopotocká
jana belopotocká
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 16. Dec 2006, 19:10
Bydlisko: Liptovská Kokava 152

Poslaťod fosilia » 15. Feb 2007, 9:03

Janka otazkou len ostava ci si uz citala aj zlozenie krmiva. Nehodnotime tu kvalitu, ale ci zlozenie zodpoveda cene a ci krmivo je ciste alebo chemicky konzervovane. Napis sem zlozenie krmiva cim krmis a uved % podiel masa uvedeny na obale. :wink:
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod Lenka Mikšová » 15. Feb 2007, 20:47

Ahojte,chcela by som sa Vás ešte raz opýtať...
Křmim nemeckú dogu Trainerom pre gigantické šteniatka,kde zloženie je minimálne z 25% masa spracované na prírodnej báze s vitamínom E a proteiny 29,5% + žraločia chrupavka.... Treba ešte dopĺnať k strave tablety na podporu a ochranu kĺbov?
Niekto tvrdí,že treba,ale druhí že môže dôjsť k prevápeniu,čo má rovnaký účinok ako odvápnenie. ďakujeme moc pekne
Obrázok užívateľa
Lenka Mikšová
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 23. Dec 2006, 19:14

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron