kedy kastrovat

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Poslaťod anet » 7. Nov 2007, 15:33

Amaguk píše:preco hrusky a jablka? ja ti len pripominam, ze existuje aj este jednoduchsia a zarucena cesta ako sa zbavit problemov, nez navrhujes ty! (pre osviezenie pamate - navrhovala si ufiknut gulky ako riesenie rozkusanych dveri) :P


Amaguk, porovnavas odstranenie kusku "prebytocneho vyrastku" (gule u psa) s vzatim zivota inak zdraveho jednica (utratenim) :!: To je ........

A nenavrhujem ufiknut gule ako riesenie rozkusanych dveri. Povedala som ze ja by som mu ich dala ufiknut skor ako by naratal do troch.
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod Zolo » 7. Nov 2007, 15:33

Anet, nie na piedestál. Ale inak - vieš aké sú dva základné, elementárne inštinkty nielen psieho rodu? A ak máš takýto postoj ku kastrácii (absolútne neoddôvodnenej v tomto prípade - a to sa vlastne dotazovateľovi snažíme vyhovoriť, že to nie je VŠELIEK na jeho problémy spolužitia so psom, ale zásterka jeho pohodlnosti!!!) zvieraťa s PP a bez iných vád a nedostatkov, potom Tvoja cesta k chovateľstvu bude strašne kľukatá a cieľ veľmi vzdialený. Ak to stále nechceš pochpiť, tak potom už škoda akýchkoľvek argumentov. PS. Tie prirovnania v porovnaní s Tvojou obhajobou vôbec nie sú pritiahnuté za vlasy. A teraz idem von so psami, aby som ich nemusel kastrovať....
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod Amaguk » 7. Nov 2007, 15:43

anet píše:
Amaguk píše:preco hrusky a jablka? ja ti len pripominam, ze existuje aj este jednoduchsia a zarucena cesta ako sa zbavit problemov, nez navrhujes ty! (pre osviezenie pamate - navrhovala si ufiknut gulky ako riesenie rozkusanych dveri) :P


Amaguk, porovnavas odstranenie kusku "prebytocneho vyrastku" (gule u psa) s vzatim zivota inak zdraveho jednica (utratenim) :!: To je ........

A nenavrhujem ufiknut gule ako riesenie rozkusanych dveri. Povedala som ze ja by som mu ich dala ufiknut skor ako by naratal do troch.


1. ano prirovnavam, lebo mi to po a) pride rovnako absurdne po b) je kopec aj takych ludi, co takto zmyslaju ba i riesia problemy so sovjim psom...ak sa to zda absurdne aj tebe, mozno si na ceste pochopit, co ti chceme povedat
hoci, na zaklade tvojho vyroku, ze sa jedna len o odstranenie nejakeho prebytocneho vyrastku, o silno pochybujem, ze ti veci dochadzaju...

2. :?: :?: :?: tak napisala si, zeby si mu ich dala bez rozmyslania ufiknut alebo nie? akosi nerozmumiem, o com teraz tocis...
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod anet » 7. Nov 2007, 15:56

Zolo píše: a to sa vlastne dotazovateľovi snažíme vyhovoriť, že to nie je VŠELIEK na jeho problémy spolužitia so psom, ale zásterka jeho pohodlnosti!!!)

Nic sa mu nesnazime vyhovorit, dotazatel sa viac neozval a nevieme dovod jeho rozhodnutia preco psa kastrovat, ci je to pohodlnost, uteky atd.
Mna skor nastvalo, ze nik mu neodpovedal v akom veku psa kastrovat, ale ako vzdy kazdy sa tu ohana svojimi premudretymi recami.

Ak sa opytam do kedy mam dat kupirovat stenatam chvosty, nepotrebujem aby tu rozoberali preco ich chcem dat kupirovat, ci "mrzacit" stenata. Chcem odpoved: podla vet.zakona do 14 dni od ich narodenia.

To o com sa bavime dalej je uz ina "kapusta".
Vsetko je vec nazoru, niekto ho pekne zaobali a niekto nie.

A ano, nechapem preco su psie gule (ak sa nebavime o chovnom psovi) take dolezite a preco vzbudzuje ich odstranenie medzi ludmi taky rozruch!? To som pisala uz na zaciatku a zatial nik mi to nevysvetlil!
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod anet » 7. Nov 2007, 16:04

Amaguk píše:2. :?: :?: :?: tak napisala si, zeby si mu ich dala bez rozmyslania ufiknut alebo nie? akosi nerozmumiem, o com teraz tocis...

Prave neviem o co ide tebe, napisala som ze ja by som dala .... a nie ze navrhujem to niekomu.

A amaguk neuraz sa, ale mne ty vysvetlovat isto nic nemusis. Z tvojej strany by to bola fakt marna snaha.
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod Amaguk » 7. Nov 2007, 16:07

anet píše:Nic sa mu nesnazime vyhovorit, dotazatel sa viac neozval a nevieme dovod jeho rozhodnutia preco psa kastrovat, ci je to pohodlnost, uteky atd.

tak sa asi zadavatel laskavo ozvat mal, a mal nam odpovedat na nejake doplnujuce otazky, nem? napriklad, co ma na mysli pod zdrhanim a preco si mysli, ze prave kastracia by to mala vyriesit? nevidim, dovod, preco by sme mu mali radit, kedy vykonavat nejaky zasah do organizmu psa, o ktorom nic nevieme...ked chce radu, musi aspon minimalne spolupracovat. prepac, ale co je to za zodpovedneho majitela, ktory sa ani neunuva v takej zavaznej veci komunikovat s ludmi, od ktorych nieco chce...
takze, sory, mozes ta to nastvavat ako chce, ale nikto tu nie je povinny davat rady o zakrokoch, s ktorymi neshlasi, cloveku, ktory sa po zadani otazky ani neozve. Co sa tyka premudrelych reci a ci alebo kto ich viedol - skus a pozriet aj na to, ci tu sama popisala...

A ano, nechapem preco su psie gule (ak sa nebavime o chovnom psovi) take dolezite a preco vzbudzuje ich odstranenie medzi ludmi taky rozruch!? To som pisala uz na zaciatku a zatial nik mi to nevysvetlil!

nuz, skus sa spytat Matky Prirody, mozno dostanes odpoved...alebo pouzit mozog, mozno na to prides aj sama... :P [/quote]
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 7. Nov 2007, 16:10

anet píše:
Amaguk píše:2. :?: :?: :?: tak napisala si, zeby si mu ich dala bez rozmyslania ufiknut alebo nie? akosi nerozmumiem, o com teraz tocis...

Prave neviem o co ide tebe, napisala som ze ja by som dala .... a nie ze navrhujem to niekomu.

nevidim medzi tym diametralny rozdiel...a je mi luto tvojich psov, s takymto postojom...:(

A amaguk neuraz sa, ale mne ty vysvetlovat isto nic nemusis. Z tvojej strany by to bola fakt marna snaha.

to nehlasit, to uz davno vidim! :lol: :twisted: :lol:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod oreganka » 7. Nov 2007, 16:42

Anet: Preco su psie gule take dolezite ?

Pokusim sa ti to (bez urazky v zaujme veci) vysvetlit tebe zrozumitelnym sposobom: lebo produkuju hormon, ktory je zodpovedny za to, co robi psa psom a nie len v zmysle reprodukcie - ze pes na to potrebuje gule a falus, ale RIADI od zakladu samcie chovanie - ladenie psychiky - a ze ty dusevno u psa neuznavas, na veci vobec nic nemeni. Tak PRETO su dolezite.

... a anet: kebyze su psie gule tak nepodstatne, ako sa nazdavas, tak naco vobec kastrovat ?? ved, ci su - alebo nie u psa sa NIC nezmeni. Chapes ako si to odporuje :?:
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod anet » 7. Nov 2007, 18:13

oreganka píše:Anet: Preco su psie gule take dolezite ?

Pokusim sa ti to (bez urazky v zaujme veci) vysvetlit tebe zrozumitelnym sposobom: lebo produkuju hormon, ktory je zodpovedny za to, co robi psa psom a nie len v zmysle reprodukcie - ze pes na to potrebuje gule a falus, ale RIADI od zakladu samcie chovanie - ladenie psychiky - a ze ty dusevno u psa neuznavas, na veci vobec nic nemeni. Tak PRETO su dolezite.

... a anet: kebyze su psie gule tak nepodstatne, ako sa nazdavas, tak naco vobec kastrovat ?? ved, ci su - alebo nie u psa sa NIC nezmeni. Chapes ako si to odporuje :?:


Oreganka odpovedz si sama na tieto tri jednoduche otazky:
Je valach kon?
Je brav prasa?
Je eunuch clovek?

Ozaj robia psa, psom gule?
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod Zolo » 7. Nov 2007, 18:57

Ozaj robia psa, psom gule?[/quote]

Anet, ak to budem brať v Tvojich intenciách, potom Ti musím dať vlastne zapravdu. Keď nebude mať RR gule, lev ho vlastne po nich nebude môcť šľahnúť (veď Ty mu vlastne zachraňuješ život)... A keď pôjdeme ešte ďalej, treba sa pýtať, načo je tu vlastne RR, keď tu nie sú levy? A keďže tu nie sú levy a RR sú už tu a nepotrební, a my sme veľkí humanisti, tak ich vykastrujme všetkých a potom už vyhynú samé... Ale už túto tému opúšťam... :wink:
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod oreganka » 7. Nov 2007, 19:14

Ano robia.
Tak ako z teba robi zenu estrogen.

Do litrovej flase vojde len liter vody.
Ahoj.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod Zolo » 7. Nov 2007, 19:24

[quote="oreganka"
Do litrovej flase vojde len liter vody.
Ahoj.[/quote]

... alebo menej.
Ja viem... :oops: , ale nedalo mi :wink:
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod eva_ivan » 7. Nov 2007, 19:31

pre toho co ho nemam oslovovat ( takze neoslovujem ) :twisted: :
musela som sa zasmiat nad tvojou polemikou o RR, keby si o nich nieco vedel, bolo by ti jasne, ze od pociatku neboli vyuzivane len pri levoch a dnes to uz absolutne neplati, tak ako pri vacsine "starych" plemien.
ci podla teba aj NO je nepotrebny ked sa nepouziva na ovce??? atd
eva_ivan
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 6. Nov 2007, 15:05

Poslaťod rea » 7. Nov 2007, 19:42

Nils píše:Anet, ja viem veľmi dobre, že to tak často funguje. Chcel som tým len povedať - že to nie je riešenie.


Ak už som mimo, tak ma ospravedlňte, dostala som sa zatiaľ k tomuto príspevku a idem čítať ďalej. Poznám pár ľudí, ktorí ku kastrácii pristupujú ako k metóde výchovy a výcviku psa kvôli vlastnej neochote urobiť niečo iné. Funguje im to 20 rokov a veselo odporúčajú ďalej, sú predsa dlhoroční psíčkari, nie?
Keby som vedela, že dostanete pravdivé informácie, vy, čo pochybujete, povedala by som opýtajte sa niekoho, kto dal psa z tohoto dôvodu vykastrovať a potom pozoroval medzi psami, aké problémy v komunikácii mu spôsobil. Lenže viem, že tie informácie pravdivé nedostanete, lebo kto sa prizná, ak si to vôbec všimne, že sa sekol, že áno... Ja osobne som týchto psov videla viac a nepotešilo ma, do čoho sa dostali. No ale ďfalej sa to dá veselo vyriešiť tým, že dáme psa na reťaz... Alebo tak nejak. Naposledy mi povedali, že ich pes po kastrácii neprestal
utekať, ale zato sa začal so psami ešte aj biť... Ich dôvod? No, on bol vždy divný...
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod Zolo » 7. Nov 2007, 20:12

eva_ivan píše:pre toho co ho nemam oslovovat ( takze neoslovujem ) :twisted: :
musela som sa zasmiat nad tvojou polemikou o RR, keby si o nich nieco vedel, bolo by ti jasne, ze od pociatku neboli vyuzivane len pri levoch a dnes to uz absolutne neplati, tak ako pri vacsine "starych" plemien.
ci podla teba aj NO je nepotrebny ked sa nepouziva na ovce??? atd


Isto poznáš význam slova karikovať.....
PS. U nás sa na ovce používajú barany, a u Vás?
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

PredchádzajúciĎalší

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron