Rhodézský ridgeback

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod DKo » 11. Nov 2007, 14:08

Fraga píše:a možno chvala bohu že nebaví, lebo podľa toho čo čítam, by neboli dokúsaní len psi
ej, niekto si tu fajne koleduje 8)
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Fraga » 11. Nov 2007, 14:09

Kaca píše:... domace alebo zdomacnene plemena este vyuzit mozes, ale podla toho, co pise Jaro, RR uz asi nie... (nie som polovnik, neviem, preco su stanovene kohutkove limity, ale asi to nejaky vyznam ma).


Ja tiež nie som poľovník ale asi kvôli tomu, že potom by to už nebolo durenie ale pytlačenie... Je rozdiel či sa na krk srne "povesí" jazvečík, teriér alebo RR... Predsa len srna nie je lev... možno to je o tom... Jaro?
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod Fraga » 11. Nov 2007, 14:11

DKo píše:
Fraga píše:a možno chvala bohu že nebaví, lebo podľa toho čo čítam, by neboli dokúsaní len psi
ej, niekto si tu fajne koleduje 8)


Ktooo? :roll: :roll: :lol:
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod Amaguk » 11. Nov 2007, 14:12

DKo píše:
Fraga píše:a možno chvala bohu že nebaví, lebo podľa toho čo čítam, by neboli dokúsaní len psi
ej, niekto si tu fajne koleduje 8)


prichadza cas Vianoc, zacnu chodit kolednici :lol:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod beira » 11. Nov 2007, 14:13

Fraga píše:
beira píše: ako keby vsetci majitelia jazvecikov dnom a nocou nahanali lisky po lese...

Len s tým rozdielom, že ja ked chcem jazvečíka uchovniť musím tie poľovné skúšky aj spraviť....

Ano, skusky urobi a neuchovnia ho kvoli nedostatku chlpv na krku... :wink: alebo kvoli niecomu inemu...
A urobit skusky a byt polovne vyuzitelny a vyuzivany su tiez dve veci...
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Kaca » 11. Nov 2007, 14:13

neesieem vaam kooleeduu... ;)
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod Fraga » 11. Nov 2007, 14:15

beira píše:Ano, skusky urobi a neuchovnia ho kvoli nedostatku chlpv na krku... :wink: alebo kvoli niecomu inemu...
A urobit skusky a byt polovne vyuzitelny a vyuzivany su tiez dve veci...


No preto je vhodne s nim spravit najskôr bonitáciu a ked je to na prt tak na skúšky ani nechoď. Ja mam oboch kandidátov chovu chýbajú nám akurat skušky... nemam na to čas :oops: ale na jar ak sa podarí...taaaak... :lol:
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod Fraga » 11. Nov 2007, 14:19

Ale to bolo skôr k tomu, že niekto si psa uchovní bez skúšok a niekto musí na tom dreť... a to už či uchovnia alebo nie ak skúšky má je vecou klubu... Ak tomu či bude poľovne využívaný? osobne ich poľovať nenechám.... sem tam nejaká stopička nech sa pobavia a dosť nepotrebujem aby sa im niečo stalo...
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod beira » 11. Nov 2007, 14:21

Kaca píše: Takze o to tu mozno ide... domace alebo zdomacnene plemena este vyuzit mozes, ale podla toho, co pise Jaro, RR uz asi nie... (nie som polovnik, neviem, preco su stanovene kohutkove limity, ale asi to nejaky vyznam ma).

Mozes, ale kto to robi? A skusky si moze urobit aj RR, len su majitelovi na ... ale to su v konecnom dosledku aj majitelom inych plemien, ak to nie je podmienka uchovnenia... a ak nie su polovnici...
A kohutikova vyska ma vyznam prakticky, si myslim ako laik.
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod beira » 11. Nov 2007, 14:23

Fraga píše:Ale to bolo skôr k tomu, že niekto si psa uchovní bez skúšok a niekto musí na tom dreť... a to už či uchovnia alebo nie ak skúšky má je vecou klubu... Ak tomu či bude poľovne využívaný? osobne ich poľovať nenechám.... sem tam nejaká stopička nech sa pobavia a dosť nepotrebujem aby sa im niečo stalo...


To mas pravdu... Ja by som zaviedla u RR minimalne povahove testy... a asi aj povinne absolvovanie zakladneho vycviku...
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Kaca » 11. Nov 2007, 14:25

beira píše:To mas pravdu... Ja by som zaviedla u RR minimalne povahove testy... a asi aj povinne absolvovanie zakladneho vycviku...

Alebo skusky vloh...
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod Fraga » 11. Nov 2007, 14:36

Len škoda, že je málo takých majiteľov... u nás ani neočakávam, že by sa skúšky pre trpaslíky, alebo králiky zrušili, alebo ako je to napr. v čechách, poľsko... norovanie namiesto líšky na králika chi... Skôr by som povedala, že nech je to ako pri ostatných plemenách kde sa to delí na pracovné a výstavné línie... ak chceš sprav skúšky ak nie nerob... a zase keď psa to baví prečo nie? Len neviem si predstaviť ako môj králik či trpaslík aportuje bažanta, alebo zajaca na pohodenú :lol: :lol: :lol:

ešte k tomu hore...je zase vela poľovníkov, ktorí výstavy nemusia a berú ich ako nútené zlo im ide hlavne o vyuzitie toho psa v lese a to či sa mu chlpy točia do lava alebo do prava je nič v porovnaní s tym ako pracuje... Takže výstavne neštandardný pes môže byť perfektný pracant a väčšinou to tak aj je...
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod eva_ivan » 11. Nov 2007, 15:57

DKo píše:
DKo píše:Za akým účelom boli RR k nám importované a pre akú skupinu obyvateľstva?
eva_ivan píše:kto konkretne a za akym presnym ucelom importoval prvych RR na uzemie SR?

pre poľovné využitie to nebolo, ale to už sem napísal Jaro


Dko to si snad robis srandu??? pytam sa aky ucel to BOL a nie NEBOL
eva_ivan
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 6. Nov 2007, 15:05

Poslaťod eva_ivan » 11. Nov 2007, 16:13

Fraga píše:
Kaca píše:... domace alebo zdomacnene plemena este vyuzit mozes, ale podla toho, co pise Jaro, RR uz asi nie... (nie som polovnik, neviem, preco su stanovene kohutkove limity, ale asi to nejaky vyznam ma).


Ja tiež nie som poľovník ale asi kvôli tomu, že potom by to už nebolo durenie ale pytlačenie... Je rozdiel či sa na krk srne "povesí" jazvečík, teriér alebo RR... Predsa len srna nie je lev... možno to je o tom... Jaro?


Fraga moja rodina je polovnicka z obidvoch stran a to niekolko generacii dozadu....... vyrastala som v klasickej horarni, mali sme rok jazvecika a 13 rokov farbiara......... poznam xy jazvecikov aj farbiarov, ktori postrelenu zver nielen dohladali, ale aj "ochutnali", co je nepripustne a tym padom nemohli byt viac vyuzivany na lov. takze to ako sa pes sprava k zvery absolutne nezalezi od plemena, ale ako vzdy a vsetko od vychovy. mimochodom, na jar sa chystame s Rodou cvicit na polovne skusky a ak v nej objavime chut, nadanie uz ma, absolvujeme ich v cechach tak ako mnoho mojich znamych co maju RR
eva_ivan
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 6. Nov 2007, 15:05

Poslaťod Zolo » 11. Nov 2007, 16:15

beira píše:[
To mas pravdu... Ja by som zaviedla u RR minimalne povahove testy... a asi aj povinne absolvovanie zakladneho vycviku...


No vidíš, a o toto mi ide. Netvrdím, že to musia byť poľovné skúšky, ale nech je to niečo, čo aspoň majiteľov donúti v záujme veci niečo so psami robiť, miesto hranie sa na výstavné tituly a ležanie na gauči... :D Hoci ani tie poľovné skúšky by nemuseli byť márne. Jaro, stavač má koľko v kohútiku? Lajka, atď? Myslím, že dohoda je aj tu možná. Viem, hovoril si o duričoch...
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron