Rhodézský ridgeback

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod emor » 21. Nov 2007, 0:09

8) mam taky pocit ze RR mozno dobehne a snad aj predbehne Turkmenskeho alabaja alias SAO. :lol:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod emor » 21. Nov 2007, 0:10

Fanny píše:My sme cvicili reakciu na strelbu na cvicaku aj s petardami aj so startovacou pistolou. Pes bol v odlozeni. Okrem toho sme niekedy odputavali jeho pozornost inym psom, alebo ked bol pes v odlozeni tak ho iny psovod prekracoval a dalsi strielal.
Moji su zvyknuti od mala na necakane zvuky, kedze pri mojej sikovnosti mi doma stale nieco pada z ruk :oops:
A raz ked sme sli popri ceste tak nejakemu "porsatku" strelil vyfuk, ale to sme odskocili od laknutia aj ja aj pes :roll:


dost nestastny sposob ale mozno ze sa mylim.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod emor » 21. Nov 2007, 0:17

niekto cvici reakciu na strelbu. my privikame psov na strelbu ako na nepodstatny a nic nesignalizujuci zvuk. pes si nema vsimat strelbu. ako si ju zacne nevsimat ked pri tom strielani psa chvalim alebo ukludnujem. ? ved tym mu davam jednoznacne najavo ze sa nieco deje.

odolnost voci vzruchu sposobeneho zvukom vystrelu - u strelneych zbrani - vystrel je zvuk vo velkej skale frekvencii a vysokej intenzity a k tomu narazovy - je vo velkom pripade vrodena a dedicna. samozrejme treba psa privykat postupne a prirodzene bez uputavania jeho pozornosti na tento dej. psovod by mal mat psa v beznej prirodzenej polohe. - napriklad normalna chodza pri nohe , alebo u polov. za zadkom a v tejto situaci by som ja inicioval uz vopred dohodnuty vystrel a nijako na neho nereagoval. psa by som si nevsimal a jednoznacne mu daval najavo ze sa nic nedeje.psovod musi neistemu psovi svojou nereakciou napovedat ze takisto nema reagovat lebo o nic nejde akurat o mozno neprijemny hluk. v tom je princip. ked to pes napriek tomu nezvlada. je nevhodny na polovne -sluzobne vyuzitie. v kritickych momentoch moze umelo nauceny pes zlyhat. A dal by som si tu namahu zajst na strelnicu alebo na miesto kde sa daju odpalovat petardy.a tam sa popreesusat so psom a potom tie miesta menit a overit a usitit si psa az do stavu OK.
:idea:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod raky » 21. Nov 2007, 0:39

Emor, nerozumiem, podľa mňa petardy nemajú nič spoločné so streľbou, nakoľko majú veľmi špecifický zápach a je ich počut aj pred buchnutím...
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 246
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod emor » 21. Nov 2007, 0:42

:idea: suhlasim. ale nie uplne. narazovy hluk je velmi podobny a v podstate s toho isteho "sudka" ale vyborne si trafil ze ho predchazda horenie zapalnice. no skusenost mi vravi ze reakcia je alebo nieje skoro rovnako ,okrem pripadov kedy ma pes priamu velmi negativnu skusenost s petardami. vybuch v papuli a podobne :wink:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod raky » 21. Nov 2007, 0:47

Neviem ako bude tento koniec roka, minulý rok bola bosorka v podstate šteniatko, ale už na vianoce sme zistili, že potrebujeme niečo aj cez všetku snahu na ukludnenie. Možno po 10.rokoch sme silvestrovali doma.
A pritom po viacdňovom výcviku tento rok, žiadna reakcia na streľbu, preto som presvedčený o tom rozdiele. Ale súhlasím s Tvojim ,,privikaním,, netreba si psa všímať, resp. nebojí sa pán nesmie sa pes....
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 246
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod ...repr^zent » 21. Nov 2007, 3:15

emor píše::idea: suhlasim. ale nie uplne. narazovy hluk je velmi podobny a v podstate s toho isteho "sudka" ale vyborne si trafil ze ho predchazda horenie zapalnice.
V mojom prvom prispevku k teme som napisal: hoodne daleko, aj 100m. Tiez si myslim, ze "Pirat" dobre imituje strelbu a su rozne druhy, takze sa da zacat tymi najmensimi (4. trieda) a skoncit pri megacoch (3. trieda), alebo pri imitacii delovej rany (2.trieda) . :lol:
"Nahadzovac" ked bude zasity 100m po vetre, tak psi nebudu pocut ani skrk ani citit dym. Btw piraty moc nedymia.
Aspon bozsky emor zdiela moj nazor, uz som sa citil pod Pitbulla, co za hovadiny tu trepem. :cry:
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod emor » 21. Nov 2007, 8:50

kua prezident.. de si prisieô k tomu napadu hodit ku mojmu emor privlastok bozsky.? :?: :twisted: asi ta hodim kastrovania chtivym forovnikom na zacvik:-P :lol: offcourse... imaginarne
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Fraga » 21. Nov 2007, 8:55

Čo takto tie Vianoce a Silvester tak neprežívať a skludnia sa aj psy? Možno prehnaná starosť len zvyšuje nervozitu... :roll:
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod beira » 21. Nov 2007, 10:11

emor píše:8) mam taky pocit ze RR mozno dobehne a snad aj predbehne Turkmenskeho alabaja alias SAO. :lol:

Uz som sa pytala na cvicaku na SVV 8) naostro si to asi urobit nepojdeme, ale aspon budeme trenovat... :lol: Budem ta informovat o vysledkoch... :wink: Len by sme potrebovali presny skusobny poriadok. Kde sa to da najst?

K tej strelbe. Na tom civcaku sme to skusali nie az z takej dialky, psy mali volno, a kedze tie nase nemali problemy s burkou ani na Silvestra, neratali sme s takouto reakciou. Obavam sa, ze ta jedna asi bude mat problem, pretoze vcera sa uz bala aj takeho duteho zvuku z dialky a pratala sa domov. Doma si nasla dve strategicke miesta, na ktorych sa skryva. Uvidim, ci ju to prejde. Asi to budeme skusat tak, ze najprv bude vnutri a niekto pojde nieco odpalit vonku a postupne to asi budeme skarcovat. Len nas susedia asi zabiju, lebo Dino od susedov mava pri strelbe zachvaty... :roll:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod beira » 21. Nov 2007, 10:12

emor píše:kua prezident.. de si prisieô k tomu napadu hodit ku mojmu emor privlastok bozsky.? :?: :twisted: asi ta hodim kastrovania chtivym forovnikom na zacvik:-P :lol: offcourse... imaginarne

A coze tolka skromnost :?: :wink:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod emor » 21. Nov 2007, 21:33

beira píše:
emor píše:kua prezident.. de si prisieô k tomu napadu hodit ku mojmu emor privlastok bozsky.? :?: :twisted: asi ta hodim kastrovania chtivym forovnikom na zacvik:-P :lol: offcourse... imaginarne

A coze tolka skromnost :?: :wink:


niekedy aj skovane vykukne zo skryse:-D
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod emor » 21. Nov 2007, 21:37

beira píše:
emor píše:8) mam taky pocit ze RR mozno dobehne a snad aj predbehne Turkmenskeho alabaja alias SAO. :lol:

Uz som sa pytala na cvicaku na SVV 8) naostro si to asi urobit nepojdeme, ale aspon budeme trenovat... :lol: Budem ta informovat o vysledkoch... :wink: Len by sme potrebovali presny skusobny poriadok. Kde sa to da najst?

K tej strelbe. Na tom civcaku sme to skusali nie az z takej dialky, psy mali volno, a kedze tie nase nemali problemy s burkou ani na Silvestra, neratali sme s takouto reakciou. Obavam sa, ze ta jedna asi bude mat problem, pretoze vcera sa uz bala aj takeho duteho zvuku z dialky a pratala sa domov. Doma si nasla dve strategicke miesta, na ktorych sa skryva. Uvidim, ci ju to prejde. Asi to budeme skusat tak, ze najprv bude vnutri a niekto pojde nieco odpalit vonku a postupne to asi budeme skarcovat. Len nas susedia asi zabiju, lebo Dino od susedov mava pri strelbe zachvaty... :roll:


presne znenie skusobneho poriadku najdes na mojom webe . rovnako na www.suchno.sk tam sa musis registrovat a takisto na www.nemecky-ovciak.sk

ohladom SVV drzim palce a budem rad ked podas priebezne nejake info.
celkovo vycvik psov a sportovanie podla cohokolvek je na ustupe a v nejakom takom utlme ..no co je zaujimave ze do domeny NO vstupuju aj ine plemena a celkom uspesne. napr. Bandog, Malinaci atd... ale aj "exoti" ako Kolie, Pittovia , a ked pribudne aj RR tak to bude fajn vec.. :wink: 8)

a skus hodit miesto kam by ti najlepsie sedelo zajst si na cvicak a stat sa clenom .. skusim poradit.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod beira » 21. Nov 2007, 22:19

Dik, pojdem si to potom este kuknut podrobnejsie. Zda sa mi, ze je to urobene na mieru pre pracovne plemena.
Ale my to zasa asi nebudeme prehant, ide len o to, skusit nieco nove a mozno si nieco dokazat... Ale Fanny by to uz so svojou sukou aj zvladla... 8)
Inak sme zo ZA. SVV asi nezvladneme, ale chcela by som mozno aspon nejaky certifikat o zakladnom vycviku... Urcite to nebude 100%, ale... :wink:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod emor » 21. Nov 2007, 22:24

dostanes ak sa zucastnis skusok ZSK . napriklad v ZM zakladne minimum ale aj tam to je dost narocne.je tam aj stopa aj obrana aj poslusnost.

absencia skuskyholej poslusnosti sa uz rozoberala x-krat na inych forach a zatial taketo skusky v NSP niesu. mozno aj skoda ale cas ukaze.

inak nemci uz takuto skusku maju a vola s BH. je mozne ju tiez "urobit" na akciach pod kridlom ZSK-SR

v Ziline su dve cvicaky a obidve su myslim celkom fajn.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron