Rhodézský ridgeback

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod beira » 15. Nov 2007, 13:14

V tomto s tebou, Jaro, mozem iba suhlasit...
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Van » 15. Nov 2007, 13:18

Jaro píše:Beira ked nemam psa zvladnuteho a poznam si ho tak si ho uviazem alebo mu dam nahubok . Ked je clovek tupy pre mna za mna bude trpiet pes uz len kvoli majitelovi ! Ziaden ustupok ! Puska alebo ina zbran tiez nie je nebezpecna ale ten co stlaci kohutik a ak mam raz psa dementa tak sa podla toho zariadim a neverim ze to bolo 1x u toho psa .
problem u mestskych dementov je ten, ze majitelia si vacsinou myslia, ze to tak ma byt a ze ich pes je utlacany chudacik a nie dement, takze neocakavaj, ze budu mat psa na voditku a pod.
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Jaro » 15. Nov 2007, 13:24

Van ja to viem a dufam ze coskoro budu nejake postihy za to,nejaky zakon by tychto skvelych majitelov mal nejakou finacnou v uvodzovkach odmenou alebo inou pozornostou aby sa zbadali riesit ! :wink:
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Nils » 15. Nov 2007, 13:36

Jaro píše:Beira ked nemam psa zvladnuteho a poznam si ho tak si ho uviazem alebo mu dam nahubok . Ked je clovek tupy pre mna za mna bude trpiet pes uz len kvoli majitelovi ! Ziaden ustupok ! Puska alebo ina zbran tiez nie je nebezpecna ale ten co stlaci kohutik a ak mam raz psa dementa tak sa podla toho zariadim a neverim ze to bolo 1x u toho psa .


áno, ale je to naozaj o ridgebackoch :?: alebo o konkrétnych jednotlivcoch s ktorými máš zlé skúsenosti - aj keď častejšie práve s dementmi, čo vlastnia ridgebacky :?: tvoj hnev chápem a ja by som asi reagoval podobne, len si myslím, že je to opäť o ľuďoch a nie o tom, čo si v hneve napísal vo svojom prvom príspevku... :wink:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Jaro » 15. Nov 2007, 13:48

Nils ak pes neroznoznava podriadujuce sa gesta druheho psa asi nieco nebude v poriadku ale hej bol som aj nasrany lebo sa jedna vo vacsine pripadov o jedno a to iste plemeno .
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 15. Nov 2007, 13:50

a nebude to aj tym, ze prave dementi maju tendeciu zadovazovat si RR :?:

hoci, poznam aj nedementa s RR a tiez je to pes, ktory je nevyspytatleny a voci inym psom ma agresivne sklony :?
takze, mozno na tej modnostou "zmrsenej" povahe nieco bude...podobne ako s tymi uz tu spominanymi LR
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Jaro » 15. Nov 2007, 13:55

Hoci sa vravi aky pan taky pes . Len tu nevidim riesenie jedine zeby majitelia pred kupou psa absolvovali povinne psychotesty hoci to uz sme v kocurkove .
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Nils » 15. Nov 2007, 14:00

Jaro píše:Nils ak pes neroznoznava podriadujuce sa gesta druheho psa asi nieco nebude v poriadku ale hej bol som aj nasrany lebo sa jedna vo vacsine pripadov o jedno a to iste plemeno .


...to by som aj ja mohol písať o väčšine kokrov, ktorých stretávam. Keď však pozriem na ich majiteľov - je mi jasné, kde je hlavná príčina - Amaguk naznačila asi hlavný kameň úrazu - módnosť a lenivosť majiteľa plus neznalosť až to bolí... :cry:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Amaguk » 15. Nov 2007, 14:07

myslim, ze aj kokri hodne doplatili na svoju modnost :? Vela kokrov je totalne neurotickych a ako keby ani pri normalnej socializacii neboli schopni sa naucit normalne komunikovat.

no ako to tak pozorujem, vascinou mi z toho vychadza kombinacia "psieho genofondu" t.j. povahovych predpokladov, ktore dostal do vienka, s ludskou ignoraciou :evil:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Nils » 15. Nov 2007, 14:07

Jaro píše: Len tu nevidim riesenie jedine zeby majitelia pred kupou psa absolvovali povinne psychotesty hoci to uz sme v kocurkove .


No a čo mám ja povedať, keďže máme pitbulla... :roll: Predčasom sme tu s Fragou polemizovali o pitoch a ich správaní a ja oceňujem, že to neodbila šmahom ruky s tézou o zabijáckej povahe, ale miesto obhajoby "pravdy" hľadala pravdu...

...a to tiež musím priznať, že sa na sídlisku stretávam s násťročnými dievčatami, ktoré majú nervných psov - a aj pitov, AST - takže sa výchovne realizujem :lol: - a som rád, keď na nervné vrčanie alebo seknutie zubami toho svojho miláčika okamžite reagujú...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Jaro » 15. Nov 2007, 14:09

Nils píše:
Jaro píše:Nils ak pes neroznoznava podriadujuce sa gesta druheho psa asi nieco nebude v poriadku ale hej bol som aj nasrany lebo sa jedna vo vacsine pripadov o jedno a to iste plemeno .


...to by som aj ja mohol písať o väčšine kokrov, ktorých stretávam. Keď však pozriem na ich majiteľov - je mi jasné, kde je hlavná príčina - Amaguk naznačila asi hlavný kameň úrazu - módnosť a lenivosť majiteľa plus neznalosť až to bolí... :cry:


Nils clovek je ze vraj mysliaca bytost , majitelia tychto psov asi pomenej alebo vobec . Mame na vyber bud bude pes cvicieny , alebo obmadzeny v urcitom dosledku vid nahubok alebo budu vysoke postihy majitelov . Neda mi nespomenut mam polovne upotrebitelneho psa a nejaky nevychovany posuk mi ho predsa nezlikviduje a ak sa vyhroti situacia riesim psa a nie majitela lebo ten mi psa nehryzie a nesnazi sa ho zadrhnut . Po tom ked su nasledky mozem nieco preberat s majitelom psa ak bude co preberat lebo ked ti xxxxx majitel povie keby vas pes nebol pri vas uviazany nic sa nestane . To bola pikoska dna dnes !
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod DKo » 15. Nov 2007, 14:17

Jaro píše:To bola pikoska dna dnes !
pridám ďalšiu: ak by si mal psov 2 a viac, tiež by sa to nemuselo stať 8)
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Nils » 15. Nov 2007, 14:20

Jaro píše:Nils clovek je ze vraj mysliaca bytost , majitelia tychto psov asi pomenej alebo vobec . Mame na vyber bud bude pes cvicieny , alebo obmadzeny v urcitom dosledku vid nahubok alebo budu vysoke postihy majitelov . Neda mi nespomenut mam polovne upotrebitelneho psa a nejaky nevychovany posuk mi ho predsa nezlikviduje a ak sa vyhroti situacia riesim psa a nie majitela lebo ten mi psa nehryzie a nesnazi sa ho zadrhnut . Po tom ked su nasledky mozem nieco preberat s majitelom psa ak bude co preberat lebo ked ti xxxxx majitel povie keby vas pes nebol pri vas uviazany nic sa nestane . To bola pikoska dna dnes !


Jaro, úplne s tebou súhlasím. Ale veď vieš ako to chcú poniektorí zákonodarcovia riešiť - pozri tému: Ako sa brániť? alebo Kto si to zase odskáče?...
Pokiaľ ide o momentálnu situáciu, tak jasné, že v prvom rade brániš psa aj keby si mal prinajhoršom toho druhého zlikvidovať :!:

...k tomu xxxxx - ech, ani ma nič nenapadá - okrem päsťou po hube. Mudroško Dko by asi napísal, že mu želá, aby mu ten druhý pes raz zachránil život...aleto už aj ja spomínam Kocúrkovo...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Jaro » 15. Nov 2007, 14:23

Dusan ty si tam bol ? :lol:
Ja som mal dvoch psov obaja mi boli pri nohe a cudovali sa co za pometenca to je a preco zrazu utoci . skoda reci . Hold my ludia sme sice na vrchole vsetkeho ale sme tusim najtupsi z celej zvieracej rise , to nech sa nik nehneva .
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Van » 15. Nov 2007, 14:24

Jaro píše:... keby vas pes nebol pri vas uviazany nic sa nestane . To bola pikoska dna dnes !
no ale to mas vies preco...lebo Dr.F....pise vo svojich mudrych knihach ze psi pri strete maju byt rovnocenni, takze obaja navolno alebo obaja na voditku a ten co je na voditku je podporovany svojim panom, takze je automaticky drzejsi...ziadne alternativy v spojeni s povahou psa nespomina...tak sa potom niet co cudovat....

Inak...ten RR z dnes...to bolo niekde pri vas? Ak ano a je to ten, co myslim, tak tym sa po urcitej skusenosti zdialky vyhybam, ten pes totiz neakceptuje starsich a ani nechape ziadnym podriadujucim/ustupujucim gestam...problem je, ak su na travniku pred veterinou :roll:
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron