Rhodézský ridgeback

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod anitram » 12. Dec 2006, 8:09

lada mala by si davat na nazory druhych, ja som si do garsonky zaobstarala labradora a po troch rokoch, co sa on tyral na malom priestore, nikdy nemal dost pohybu, aj ked sme chodili na velke prechadzky, jednoducho mu to nestacilo, lebo potom bol zas zavrety v malom byte, tak som ho musela dat k rodine na dvor, je stastny, ma tam plno zaujimavych hraciek, chodia s nim plavat na jazero, ked mi posielaju fotky, tak je cely bez seba od radosti. Ja mam teraz yorkshira a to je velky rozdiel, bytovemu psovi vyhovuje maly byt, ani von by nemusela chodit, a to je ten rozdiel pes bytovy a pes slachteny na pracu vonku, ale kludne si zaobstaraj velkeho psa do bytu a nedaj na radu druhych, ved oni si len vymyslaju
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod rybicka » 12. Dec 2006, 8:31

anitram v niečom s tebou súhlasím, ale nie si jediná "druhá" ktorá dáva rady. Ja som sa velmi dlho a často pýtala, ako to je s touto otázkou-pýtala som sa hlavne chovatelov-skúsených, ktorí majú plemeno, po ktorom túžim. Mám 2izbový byt a v lete, ak sa podarí do neho príde irský vlkodav. Budem sa stále snažiť, aby mal stále čo robiť kým nebudem doma a od mala s ním chcem chodiť na cvičák a začať ho učiť na coursing a podobné aktivity. Takže aj keď 8 hodin nebudem doma, potom celý deň budem tráviť s ním čas rôznymi aktivitami. A keď vyrastie a bude všetko v pohode, tak pôjde na dvor do domu. Ale niekolko mesiacov bude v byte. A pýtala som sa chovatelov zo Slovenska aj Čiech a všetci mi hovorili, že nemá problémy v byte, ak sa mu po tých 8 hodinách neprítomnosti človek naplno venuje.
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod offca » 12. Dec 2006, 9:51

Len zaujimavosť: na našej ulici ma jedna v byte vlkodavov dvoch.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod anitram » 12. Dec 2006, 10:20

suhlasim sice s vami, ale offca ako si napisala, denne na poliach a lukach. Taka bola aj moja prestava. Ale dnesna doba je rychla, ked chce clovek prezit musi makat, zmenila som zamestnanie, zacala som chodit do skoly, a to som ani nevedela, ze sa to stane, ked som si ho kupovala. Myslite si, ze kazdy je uz taky usadeny, ze pride domov o 15,30 a pojde so psom na dve hodiny niekam von?? Vsetko sa rychlo meni a pes je zavazok na 10-15 rokov. Je to krasna predstava zadovazit si velkeho psa, aj ja snivam o argentinke, aj labradora by som znova chcela, ale sama na sebe som zistila, ze sa to v byte neda. Poznam ludi, co pridu z prace a zoberu celu svorku labradorov na pole, aportovat, trenovat. Poznam ludi, pre ktorych predstava prechadzky s goldenom, je obist obytny blok a ist domov.
Ja mam jediny sen - rodinny dom a potom mi uz nic nebude stat v ceste
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod offca » 12. Dec 2006, 10:28

Ano, Anitram, určite s tebou suhlasim, ale cela tato tema je diskutabilna. Vstupuje tam vela faktorov.
Celkovo tu nie je problem zvany "velky pes v byte", ale ake plemeno, aky jedinec a aky panik si ho zadovažuje.
Určite je dobre, ked sa človek pred kupou psa do bytu trošku o tomto pozamyšla a podozveda, než rychlo a hrrr do toho. Ale potom v tom nevidim problem. Treba len uvažovať a zvažovať.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod rybicka » 13. Dec 2006, 8:15

offca má pravdu, treba to vždy najprv poriadne zvážiť. Anitram nie si jediná kto sníva o dome a veľkej záhrade, ja keby som mala svoj dom a záhradu, tak už mám vlkodava, leonbergra, novofunlanďáka, salašníckeho a podobné, lebo zbožňujem všetkých týchto psov a som blázon do velkých huňáčov. Môj priateľ má dom s dvorom, ale bol naočkovaný zo začiatku od svojej bývalej manželky, že ten dvor musí vyzerať ako okrasná záhrada. No od vtedy, čo má jeho fenku miešanku, tak ten dvor má do okrasnej záhrady ďaleko a aj keď jej začal robiť kotec pred 1/2 rokom, stále nie je hotový, lebo ja to brzdím, som povedala, že ak má byť zatvorená v kotci celý deň, tak to si ju vôbec nemusel brať. A až budem mať vlkodava a on vyrastie, tak ho plánujem dať na dvor k jeho fenke-ak teda eše budeme spolu, v čo dúfam. Ale ako šteňa bude u mňa aj pre to, lebo keď máš dom a záhradu, tak ten pes má síce svoj pohyb kedy chce, ale ty s ním nie si ani poriadne potom, čo si doma z práce. Keď ho máš v byte, tak prídeš domov, ideš so psom von a potom si stále sním v byte, vidí ťa, cíti tvoju prítomnosť a mne ide hlavne o to. Doprajem mu pohybu kolko bude chcieť po práci, ale chcem ho v byte, aby som bola s ním, aj keď nie sme vonku.
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod anitram » 13. Dec 2006, 8:40

rybickaaaaaaaaaa prekrutila si moje slova :lol: , netvrdim, ze bude vonku stale, ale aj keby som mala RD nedam von yorkinu na cely den, aspon nie cez zimu. Ale hafani by boli pocas mojej nepritomnosti vonku, behali by, hrali sa, nie ako v byte, ze cely den len lezi a caka kedy pridem, aby si mohla ist vyprazdnit mocovy mechur. A vecer by uz boli so mnou vnutri.
Ale uz radsej nic nenapisem, lebo tahate ma za slovicka
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod rybicka » 13. Dec 2006, 8:46

I am sorry, ak si to myslela takto, tak prijmi ospravedlnenie, už nič nehovorím :wink: :lol: Ale nemala som v úmysle prekrútiť tvoje slová, lebo toto by si robila ty, ale veeeela ludí to tak nerobí aj keď majú dvor a dom. Napr. priateľova fenka do baráku nesmie. Priateľ s ňou trávi hodinu svojho času vonku na dvori a keď chcem s ňou byť ja dlhšie, tak sa čuduje, že prečo, veď už sme s ňou boli hodinu, to jej stačí, čo ako sama vieš, je hlúposť, lebo to, že pes je 23hodin za deň sám aj keď je na dvori, to neznamená, že sa má dobre...myslela som to všeobecne, nie len na teba... :wink:
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod sylva » 14. Dec 2006, 8:28

Všimla som si jednu vec - ak otázka znie, "Chcem si kúpiť takého, či onakého psa. Môže byť vonku?", tak sa ozve véééééééľa múdrych a skúsených ľudí, kotrí tvrdia, že pes sa vonku trápi, je oddelený od svojej ľudskej svorky, je mu smutno a nie je to vhodné. A ak sa niekto spýta, či je lepšie psa držať v byte, tak zas - vééééééééľa príspevkov typu, "pes do bytu nepatrí, je tam málo miesta, to nie je dobré riešenie, lepšie je mať ho vonku" :lol: Iste, že každé plemeno má svoje špecifiká a určite by bolo zbytočným plytvaním energie presviedčať nejakého huskyho alebo aziata, že mu je fajn vo vykúrenej garsónke, alebo naopak nejakého yorka nútiť, aby si zvykal na koterec za domom, ale myslím, že sa dá naozaj povedať, že vo všeobecnosti nie je najdôležitejšou otázkou, či psa dnu alebo von. Najdôležitejšie je ozaj, komu ten pes ide.
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod Lada » 14. Dec 2006, 19:37

Tak, tak záleží ku komu pes ide. Poznám veľa ľudí v domoch, ktorí vlastnia psy len pre to, aby im konzumovali odpadky. Priviazaných na reťazi najlepšie až za chalupou. Tak neviem je lepšie podľa vás takýmto chudákom vonku, ktorí sa majú možnosť vyvenčiť, než psíkom držaným v byte a z lásky?
Anitram neber to tak doslovne, že si nedám poradiť. Vybala som si plemeno Staffordšírsky bullteriér.
Lada
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod anitram » 14. Dec 2006, 20:42

hmm, stafordika by som aj ja :cry: , nemam sice skusenosti, ale zvacsa ide aj o povahu a ked sa strafis do kludasa, tak to bude super spoluzitie. Akurat nezabudni na plznutie, co v byte bude viacmenej cely rok.
A otazka komu ten pes ide?? Rodicia maju miesanca na dvore. Ked su v zahrade je s nimi, ked nieco robia v pivnici, je s nimi, byvava aj vnutri cez zimu, dostava aj od stola, ale aj granule. Susedia maju fenu bieleho miesanca, stence predava ako "cistokrvne", ten pes je stale vonku, dostava odpad od stola a co vonku najde, alebo jej hodia susedia, najcastejsie ju vidiet na ulici ako nahana ludi na bicykli. Ked hara, tak akurat vtedy ju zatvaraju do garaze, aby sa nesparila s inym psom ako bielej farby.
To je taky priklad kto ako ku psikom ...
A k tomu zvysku vsetkeho vela skodi a najlepsia je zlata stredna cesta ...
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod offca » 15. Dec 2006, 10:07

Lada, dobry vyber, akurat maj na vedomi, že si berieš teriera...
ja mam to hovä doma a momentalne by som ho najradšej roztrhala... vysmieva sa mi do ksichtu, puberťák. Len zle by to robilo. Staffíci su žihadla a zo šteňacej šibnutosti sa skludnia tak v dvoch-troch rokoch. Ak teda nemaš to šťastie a nevyberieš si ozaj kluďáska.
Tak držím palce.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Lada » 16. Dec 2006, 23:26

Ahojte. Vybrala som si sučku s PP a pôdem s po ňu až do Prahy. Fenka je vraj kľudnej, maznavej povahy. A prečo som sa rozhodla pre toto plemeno? Mala som možnosť vidieť ho na výstave, kde ma veľmi zaujal. Ani nie tak krásou než jeho milou povahou a láskou, ktorou vás ide pomaly prevalcovať. :wink:
Lada
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod offca » 18. Dec 2006, 15:22

Do pRahy ku komu? Resp. nazov ch.s.?
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Lada » 20. Dec 2006, 22:46

Je z CH. S- Bee-Master www.spejsi.blog.cz a jej meno je Affiniti, kukni sa. Zajtra idem preňu. :wink: :shock:
Lada
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron