trainer vs. arden grange

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

trainer vs. arden grange

Poslaťod jenifer » 20. Mar 2008, 1:20

ahojte.viete mi niekto poradit?

mam 12 mesacneho psa,kolia,krmim trainer fitness pre stenata.

planujem vsak prejst na dospelacke.
konkretne "Trainer fitness Adult Lamb&Rice&Potatoes"
http://www.novafoods.net/index.php?option=com_content&task=view&id=37

avsak narazila som na krmivo Arden Grange s podobnou prichutou.
ARDEN GRANGE ADULT RICH IN LAMB AND RICE
http://www.ardengrange.cz/produkt-krmivopropsy-detail-30.html

mohol by mi niekto poradit, co by bolo vhodnejsie?
(v com je menej chemie,ktore je kvalitnejsie)
-na arden grange ma oslovilo najma to,ze pridavaju do granuli chondroprotektiva a omega 3+6...
jenifer
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 20. Mar 2008, 1:12

Poslaťod ...repr^zent » 20. Mar 2008, 12:09

V 12 mes. imho skoro, ale ARDEN GRANGE sa mi celkom pozdava. Hlavne je tam vyssi podiel masovej mucky. Chemiu som nenasiel ani na oficialnej stranke. Osobne by som do toho siel, ak hafanovi granule sadnu a budu chutit. :wink:

Akurat Whole Grain Maize - celozrnna kukurica je ako tretia hlavna zlozka, to nasi ani cesky predajcovia decentne neuvadzaju. Idioti.

http://www.shop.mraja.net/Krmivo/Arden_Grange/Lamb_Rice
"Krmivo chutné a ľahko stráviteľné obohatené extraktom z citrusov pre dezinfekciu ústnej dutiny. Bez kukurice."

http://www.ardengrange.com/Pet-Food/dog-food.asp?id=24
Lamb Meal* (min 30%), Whole Grain Rice (min 26%), Whole Grain Maize, Chicken Fat*, Beet Pulp, Dried Brewers Yeast, Egg Powder, Fish Meal*, Linseed, Fish Oil*, Minerals, Vitamins, Nucleotides, Prebiotic FOS, Prebiotic MOS, Cranberry Extract, Chondroitin Sulphate, Glucosamine Sulphate, MSM, Yucca Extract. * Preserved with mixed tocopherols and rosemary extract.
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod jenifer » 21. Mar 2008, 0:00

ahojky. velmi pekne ti dakujem za odpoved.
asi o mesiac mi konci vrece traineru, tak preto uvazujem, co dalej.
ona ma uz ukonceny rast, myslim, ze je pomaly cas prejst na dospelacke...
inak to "oblbovanie" na obale ma neprekvapuje, to robia skoro vsetky krmiva :shock: strasne...........
tak my teda skusime pre zmenu jedno vrece arden grange, ako bude hafula papat :P dakujeme este raz za radyy :thankyou:
jenifer
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 20. Mar 2008, 1:12

Poslaťod ...repr^zent » 21. Mar 2008, 17:44

Btw, ja sa na trainera asi tiez vykaslem, lebo nikde za toho boha nemozem najst energeticku hodnotu tych granuli, len doporucenu dennu davku.
Ale ked porovnavam s inymi vyrobcami (FM, AG a pod.), tak mam dojem, ze su davky neprimerane male. Predsa pri podobnom pomere (a zlozeni) bielkoviny/tuky neni mozne, aby Trainera stacilo 25kg psovi 280g, zatial co AG a FM doporucuju cca 400g. (stena, mlady pes)
Mno, taliani bud klamu, alebo zavadzaju. Vzdy vo vsetkom a toto to len opat potvrdzuje. IMHO.
Granulujem nastastie, len ako doplnok k surovenu masu, takze kilo mame na 10 dni :lol:
Este spravim a vybadam kompletny a vyvazeny jedalnicek a potom sa na granule vykaslem uplne, fakt len ako nudzovku.
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 21. Mar 2008, 18:07

Preco by hned mali klamat? ved skus mu dat viac, nez je predpisana davka, ci to zozerie.
Ja davam doplnkovo Trainer Energy a moj pes v zatazi zje castokrat aj menej ako je doporucene davkovanie pre jeho hmotnostnu kategoriu.
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod ...repr^zent » 21. Mar 2008, 18:41

Ved som mu daval 2 mesiace, kym som nekrmil masom 2*200g namiesto 2*140g a stale bol hladny. Predtym pri predpisanej davke vysedaval pri prazdnej miske s nestastnym vyrazom na tvari.
Pred Trainerom (kacka, ryza) som krmil s FM (ryba, zemiak) a takto sa nespraval.
Pozri, ked vyrobca nikde neuvedie energeticku hodnotu, tak co si mam o tom mysliet? Ze zabudol? Je to proste taka spinava politika IMHO.
Clovek si pozrie doporucenu gramaz, cenu a povie si, super pomer cena/g.
A hladny pes potom zere vonku, co najde, alebo setri energiu, ked je slusne vychovany a prespi vacsinu zivota...

A k tvojmu psovi, asi by sa inac spraval, keby bol len na tych granuliach. Skor by som povedal, ze mu oproti normalnej strave tak nesmakuju, co je prirodzene. :wink:
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod jenifer » 21. Mar 2008, 18:55

no - co sa tyka traineru - je tam fakt nizka davka /az som sa divila/ ale akonahle som to malicky kusok zvysila, pes mi zacal priberat, takze zrejme to je ozaj kvalitne a energeticky vydatne!
ide o to, ze pes je hladny len fiktivne - lebo tym malym objemom sa mu nenaplni zaludok, i ked v skutocnosti energeticky to postacuje....

inak tiez sa mi nepaci to neustale zatajovanie nejakych udajov, alebo tie "basnicke preklady" zlozenia krmiva z aglictiny do slovenciny...to uz vyznieva skor ako metatext nez ako originalny text...asi to preklada Hevier,abo co :twisted:
inak aj my pridavame masicko, ale skor ako doplnok ku granuliam :)
-inak ja by som tiez najradsej chovala psa vylucne na varenom, ale nie som odbornik na vyzivu, bojim sa, ze by som mu to tak nevyvazila....
najma, ak potrebujem psa udrzat vo vystavnej kondicii..........
hoci okrem granul i tak davam dost vitaminov a najma chondroprotektiv navyse...no a minimalne raz do tydzna mame "vareny den"....
ale tak je to moj prvy pes, clovek sa uci...
jenifer
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 20. Mar 2008, 1:12

Poslaťod Amaguk » 22. Mar 2008, 17:19

repre, ja ked davam granule, tak davam len to - vramci dennej davky, nemiesam to s nicim inym...je to sice tak raz - dvakrat za mesiac, ked vyzerieme zasoby, ale aj tak.
a peso ma naozaj denne dost pohybu a aktivity

je to sice divne, ze vyrobca neuvadza energeticku hodnotu, ale fakt je ze bez tvojho upozornenie by mi to ani nenapadlo, nijako som to nepotrebovala riesit. Trainer je zatial to najlepsie, co sme z granul vyskusali, nehovoriac o normalnej cene.

mozno pre tvojho je ta fitness rada slaba, vyskusaj tu Energy :wink:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod ...repr^zent » 23. Mar 2008, 5:42

jenifer píše:no - co sa tyka traineru - je tam fakt nizka davka /az som sa divila/ ale akonahle som to malicky kusok zvysila, pes mi zacal priberat
Myslim, ze to bude individualne, stavba tela, osvalenie pita a kolie su diametralne odlisne (moze byt aj iny metabolizmus, schopnost vyuzit energiu z obilnin), mozno v tom je moj problem.
Energiu spotrebuvavaju svaly. Najlepsie to vidim na sebe, aj ked som vyse 2,.. x tazsi, ako moj pes, tak mi staci tolko isto KCal ako jemu.. polovazne povedane.
jenifer píše:pes je hladny len fiktivne - lebo tym malym objemom sa mu nenaplni zaludok, i ked v skutocnosti energeticky to postacuje....

To viem, ale pri Traineri to neobstoji.
1) Granule Trainer maju mensiu rel. hmotnost, ako FM, teda fyzicky je ich viac a zaberaju v zaludku viac miesta.
2) Nabobtnavaju vo vode, co FM nie, cize este viac zvacsia objem po zozrati,
Takze po Traineri by moj pes mal mat naozaj pocit nasytenia, co aj ma, len trva kratko, resp. kratsie, ako ked zozerie predpisanu davku ineho vyrobcu. WTF? :?

P.S.: Toto nie je nejaky utok proti Traineru, nemyslim, ze zlozenie je zle, povazujem ho, co sa nasho trhu tyka za slusne.
Mam akurat vyhrady k tym neuvedeny udajom KCal / kg a zatial ma nikto nepresvedcil, ze to nie je marketingovy odrb.
Univerzalny pes a univerzalne granule neexistuju, len ty taliani sa tvaria, ze ano.
:doh:
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod ...repr^zent » 23. Mar 2008, 6:39

Amaguk. Keby si mu tie 2-3 dni nedala vobec nic, tak to na hmotnosti nespoznas. Takze toto nam moc nepomoze a ty tie KCal naozaj nemas dovod riesit.
K rade Energy (slovenske basnicke preklady, ako napisala jenifer necitam), je to bordel IMHO, to naozaj ee. Keby som chcel setrit, tak mu rasej supnem lyzicu bravcovej, alebo kacacej masti do tych Fitnessackych.
Ono by to chcelo vyjadrenie ovela vacsieho poctu ludi s roznymi plemenami a hlavne aby krmili len granulami. Aj u mna je to velmi nepresne, lebo za 10 dni zozerie 4kg masa a 1kg granuli (ovocie, zeleninu, vajcia, orechy a pod. neratam).
Takze cena granuli, pri tom mnozstve je mi naozaj ukradnuta.
Ako ja v podstate neriesim nic, Davam o 43% viac ako doporucuje vyrobca, pes je spokojny (nehladuje), ja tiez (netlstne). :D
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 23. Mar 2008, 9:41

ved kazdy krmi ako mu vyhovuje :)

ale neviem, kde citas o akom bordeli v Energy - je tam presne to iste, ako v ostatnom krmive z radu Professional :wink:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 23. Mar 2008, 10:18

Amaguk píše:ved kazdy krmi ako mu vyhovuje :)

ale neviem, kde citas o akom bordeli v Energy - je tam presne to iste, ako v ostatnom krmive z radu Professional :wink:


INGREDIENTI:
carne fresca di pollo e tacchino (min. 25 %), carne disidratata di pollo, mais, strutto suino, farinetta di frumento, idrolizzato proteico di pollo, polpe di barbabietola, lievito di birra, vitamine e minerali, bioflavonoidi, L-Carnitina. Acido linoleico 3,70%.
Preservato con Vitamina E

urcite ja tam mensi bordel ako vo vacsine krmiv na na som trhu :wink:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod ...repr^zent » 23. Mar 2008, 10:25

Je to v tom linku...
Meat and derivatives (fresh chicken and turkey meat 25%), cereals, derivatives of vegetable origin (beet pupls 4%), oils and fats, minerals, L-carnitine.
Pojmom masovy derivat osetris cokolvek aj slepacie creva, zobaky, behaky a cerealie detto. Nejake oleje a tuky - LOL.
Inac bavime sa od zaciatku o rade Fitness, nie Professional. Trainer vyraba aj OK dog a to je uz uplne svinstvo.
http://www.novafoods.eu/inglese/prodott ... elenco.php

edit:English to nemas? Mne taliancina nic nehovori.
edit2: jo a v nemeckom preklade som nasiel aj dehydriertes Rindfleisch :lol: http://www.novafoods.de/html/index.htm
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 23. Mar 2008, 12:03

ano, ty vravis o Fitness a ja o rade Professional. Fitness je asi to najlepsie, co Trainer ponuka, ale moj Fitnessku nepotrebuje - jednak nema ziadne problemy spojene so stravou a druhak na jeho zataz je Fitnesska slaba.

btw, derivaty su aj vnutornosti - t.j. kuracie drobky a mas ich v kazdom priemyselnom krmive.
normalne ich davam bezne aj mojmu psovi pri krmeni prirodzenou stravou- okrem peria samozrejme. :wink:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod jenifer » 23. Mar 2008, 12:17

Amaguk :)
ani moja hafula nema ziadne problemy spojene so stravou (ak sa nerata jej strasna pazravost :):)
Trainer Fitness sme nasadili nie kvoli jeho hyperalergennosti, ale kvoli dobremu zlozeniu, ktore ma oslovilo....
inak s tymi Kcal...to by mozno nebolo odveci opytat sa priamo vyrobcu, co by odpovedal..
inak aj moja hafula sa po dozrati traineru tvari hladna, ale to bude asi tym, ze ona sa tvari hladna po akomkolvek jedle :) proste je to pazravica.
repre-inak to ze prekracujes denne davky o 43% je ok - pretoze ako sam vies, davkovanie na obale je len orientacne, vypocitane podla priemerneho psa....a osobne si myslim, ze tvoj pes potrebuje viac nez priemerny pes, vzhladom na jeho plemeno, povahu, akcnost a svaly...takze podla mna robis s tym davkovanim dobre.
jenifer
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 20. Mar 2008, 1:12

Ďalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron