Krmivá

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Poslaťod ivana1 » 24. Sep 2007, 8:20

Zuzana, teraz Ti je luto dat viac penazi za krmivko, potom Ti nebude horsie davat vela penazi na veterinara? Alebo das rovno psa utratit, aby si neminula peniaze? :evil: :evil: :evil:
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 98
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Fraga » 24. Sep 2007, 13:17

Ivi nehnevaj sa :) určite nedá utratiť aj to stojí peniaze...
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod ivana1 » 24. Sep 2007, 17:59

Fraga píše:...aj to stojí peniaze...


:( Mas pravdu, ale utratenie je za menej penazi, ako potom, ked bude mat dysplaziu, ci nieco ine - a mala by "vyhodit" peniaze za drahsie krmivo a pridavky na klby,...., na ladviny,.... :( :( :evil:
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 98
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Zuzana » 24. Sep 2007, 21:43

Nic v zlom ale trosku ste to prehnali.nie som ziadny netvor, svojho psa milujem, je to uz môj 3. pes, kazdy zomrel na starobu a nemal ani jeden zdravotny problem a krmili sme ich napr.aj chappi. ja som precitala dost z týchto prispevkov a prave preto som to napisala, lebo sa mi zda ze to az velmi daktorí prehanaju. a to, ze jeme svinstva myslim na všetkých nielen na seba, t.j. ze ecka sú vo vsetkom.tak ma nemusite tu hned odsudit akoby som svojho psa nenavidela a dala mu zrat pomyje.
Zuzana
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 1. Apr 2006, 19:33

Poslaťod Nils » 24. Sep 2007, 22:28

Vysoká cena nie je zárukou kvality, ak ale čítaš diskusiu, načo sem píšeš a pýtaš sa na hypermarketové braky?!! Aj pri pomerne nižších nákladoch sa dá pes kvalitne(a podľa mňa podstatne lepšie) kŕmiť než pri superprémiových krmivách(nie všetkých). Práve pri prirodzenej starve nemusím meditovať nad tým, či môj pes nekonzumuje "superprémiovky" z kuracieho peria alebo šupiny z lososa , koľko farbiva, Ečok, konzervantov tam je. Či výrobca/distribútor uvádza všetko čo má alebo nie, či sú tam produkty z Kanady alebo Číny. Tiež nemusím sledovať, či sa niektorý výrobca zopsul alebo nie a či je výpadok konkr. krmiva alebo nie. Moje názory sú na hranici názorového spektra - takže je mi v zásade jedno, či ma niekto považuje za exota alebo neuveriteľne namysleného alebo vie, že som jednoducho inteligentný :mrgreen: :mrgreen: - takže ja nepovažujem za psa - to, čo má problém stráviť mäso/čo má alergie na vyšší obsah živoč. bielkovín alebo kadejaké iné matabolické poruchy, čo nemôže vyliezť do prírody bez toho, aby to nedostalo úpal, infarkt alebo šok z lúčneho koníka a čo sa nedokáže rozmnožiť bez pomoci človeka. Ale každý nech sníva svoj sen o šťastí...

K veci - to mi však nebráni, aby som si aj pri granulovanom krmive urobil aspoň základnú predstavu a nenaletel na banálne triky banálnych oblbovačov. Jedine, že by to bola pohodlnosť... Čo už však očakávať od ľudí v krajine, kde najčítanejším denníkom je Nový Čas... :evil: :cry: :idea:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

krmivo

Poslaťod fosilia » 25. Sep 2007, 7:21

Zuzana mnohogeneracne krmenie s nevhodnym krmivom je zakladom pre zvysovanie poctu klientov veterinarom.

Podporovat tych, ktorym nezalezi na zdravej vyzive psov je hlupost. Zvlast ked krmivo, ktore kupujes je pekne predrazene. Neplet vsetky e-cka dokopy. A mimochodom je dost podstatny rozdiel v schopnosti vyplavit latku mocom u psa a u cloveka.

Ludia su opatrní. V niektorych statoch uplny zakaz inde povolili napr. v koreninach, kde kilo asi nikto nebude konzumovat.

Nadnarodne potravinove spolocnosti len vyuzili moznost ako sa zbavit odpadu.
Elegantnym riesenim je vyrabat granule, podporit reklamu a vysledok je tu.

Zuzana nikto ta nekritizuje ale oponuje. Opakujem krm si cim chces a mozno raz svoj nazor zmenis ale to uz byva vacsinou neskoro.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod Amaguk » 25. Sep 2007, 9:42

Zuzana píše:Nic v zlom ale trosku ste to prehnali.nie som ziadny netvor, svojho psa milujem, je to uz môj 3. pes, kazdy zomrel na starobu a nemal ani jeden zdravotny problem a krmili sme ich napr.aj chappi. ja som precitala dost z týchto prispevkov a prave preto som to napisala, lebo sa mi zda ze to az velmi daktorí prehanaju. a to, ze jeme svinstva myslim na všetkých nielen na seba, t.j. ze ecka sú vo vsetkom.tak ma nemusite tu hned odsudit akoby som svojho psa nenavidela a dala mu zrat pomyje.

:roll:
po a) ecka nie su vo vsetkom (jedine ak by sme takto zacali oznacovat aj vitaminy a stopove prvky obsiahnute v potravinach prirodzene)
po b) nie vsetky ecka su skodlive (ak si citala toto diskusiu, iste si si vsimla, ze o tom tu tiez uz rec bola, ako dalsiu referenciu si pozri napr.: http://en.wikipedia.org/wiki/Food_additive)
po c) ja osobne sa snazim svinstva nejest a vyhybam sa im co najviac, takze hovor predsa len radsej len o sebe :P
po d) ked si is precitala tuto diskusiu, tak si musela vediet, aku odpoved tu na svoju otazku o pedigree dostanes. takze provokujes, a divis sa, ked ti ludia napisu co si tom myslia? z mojho pohladu je prehnane to, co robis ty (a to nielen z vyzivarskeho ale aj finacneho hladiska), nie nase odpovede. krmit si mozes cim chces, je to cisto tvoje rozhodnutie, ale dufam, ze ti je jasne, co svojim psom davas. :evil:
Naposledy upravil Amaguk dňa 25. Sep 2007, 21:27, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Re: krmivo

Poslaťod ivaz » 25. Sep 2007, 9:58

ivaz píše:
fosilia píše:ci americkeho Proplanu kde soja tvori sucast krmiva.
cize soja je aj v proplane? ked tam raz ta soja je, tak nie je jedno ako sa spracovava?

fosilia, mozes mi odpovedat na toto? Ako je to teda s tym Proplanom, ked vyrobca sa bije za to, ze soju krmivo vobec neosahuje. Avsak v ich bisquitoch soja je.
Obrázok užívateľa
ivaz
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 28. Mar 2006, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Van » 25. Sep 2007, 12:31

Zuzana píše:ale ked sa nad tym vsetkym zamyslim, my ludia nejeme rovnake svinstva? vo vsetkom su dneska ecka a kadeco zjeme, a zijeme.
Ako kto...mozno to zabera cas a aj trochu potrapi penazenku, ale moj nakup potravin vyzera tak, ze vzdy pozeram na zlozenie...a ked je tam tych farbiv, prichucovadiel a kadecoho privela, davam to spat do regala...ak by bola ponuka biopotravin taka siroka ako na zapade, kupovala by som tie...uz sice su nejake aj na nasom trhu, ale zhananie toho praveho (o moznosti vyberu radsej pomlcim) je vzdy "beh na cely den" ak nie na viac....takze...ak sa snazim ja a moja rodina stravovat co najzdravsie, nevidim dovod, preco by som do psa mala pchat samu chemiu, aj ked ma granule stoja viac...myslim, ze si to vystihla...je to o tom, ako sa stravuje clovek tak vacsinou vybera stravu aj pre svojho psa...
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Nils » 25. Sep 2007, 12:33

Amaguk píše: z mojho pohladu je prehnane to, co robis ty (a to nielen z vyziavarskeho ale aj finacneho hladiska):


Amaguk, ako to bolo v tej reklame?? "Nie sme takí bohatí aby sme si dovolili kupovať lacné veci"...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Amaguk » 25. Sep 2007, 19:44

Nils píše:
Amaguk píše: z mojho pohladu je prehnane to, co robis ty (a to nielen z vyziavarskeho ale aj finacneho hladiska):


Amaguk, ako to bolo v tej reklame?? "Nie sme takí bohatí aby sme si dovolili kupovať lacné veci"...


jj. tak to bolo. lenze v tomto pripade by som skor povedala: nie sme taki blbi, aby sme platili za predrazeny odpad (a jeho reklamu)! :P :twisted:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Proplan

Poslaťod fosilia » 25. Sep 2007, 20:21

Ivaz nevyjadril som sa uplne presne. Sojove mucky Nestle pouziva v niektorych svojich produktoch. U Proplanu ponechal soju len u macacich krmiv. U krmiv pre psov sa soja vyradila a firma tuto znacku dala na prve miesto pricom trend je smerom k oznaceniu natural.

Takze minusom mozeme hodnotit:

Soybean meal, Poultry by-product meal a animal fat v macacich krmivach

Poultry by-product meal a animal fat v krmivach pre psov.

Zdroj: www.proplan.com
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod Eva K. » 26. Sep 2007, 13:35

Keď čítam túto diskusiu tak snáď všetky granulované krmivá sú svinstvo.
Mám fenku WS - 19 mesačnú, váži 35 kg.
Od malička kŕmená hovädzie srdce, tvaroh, jogurty zelenina, ryža, cestoviny
+ kalciové tablety do 1/2 roka.
Potom 2x denne varená strava, 1x denne granule RC.
Od 13 mesiacov len granule RC a potom Acana, na prestriedanie Arion. Chutia jej všetky - neskonalá pažravosť.
Lenže nám po takomto kŕmení trochu viac narástla.
Rada by som varila, ale neviem ako dávkovať. Koľko mäsa, cestovín, zeleniny atď. Nemáte niekto recepty so zložením, koľko má dostať veľký 35 kg pes?
Chodíme na výstavy a nerada by som ju prekŕmila.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Eva K. » 26. Sep 2007, 13:39

Keď čítam túto diskusiu tak snáď všetky granulované krmivá sú svinstvo.
Mám fenku WS - 19 mesačnú, váži 35 kg.
Od malička kŕmená hovädzie srdce, tvaroh, jogurty zelenina, ryža, cestoviny
+ kalciové tablety do 1/2 roka.
Potom 2x denne varená strava, 1x denne granule RC.
Od 13 mesiacov len granule RC a potom Acana, na prestriedanie Arion. Chutia jej všetky - neskonalá pažravosť.
Lenže nám po takomto kŕmení trochu viac narástla.
Rada by som varila, ale neviem ako dávkovať. Koľko mäsa, cestovín, zeleniny atď. Nemáte niekto recepty so zložením, koľko má dostať veľký 35 kg pes?
Chodíme na výstavy a nerada by som ju prekŕmila.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Fraga » 26. Sep 2007, 14:23

Ono to je tým kalciom kamoska davala čivaviakovi a je ako slon musela prestat s výstavami bol ako papilon velky :lol: viac to nespravila a ostatne čivky vavky ma tak akurát :wink:
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron