Krmivá

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Poslaťod dexter13 » 2. Sep 2007, 17:16

?? To malo byt vtipne, ahaa karisova haha :shock:

btw.na co sem tahas veci, kt.su uz najmenej polroka vyriesene :roll:

trapne... :wink:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

odpovede

Poslaťod fosilia » 2. Sep 2007, 19:39

Karisova - nas dialog sa viedol aj na inom fore a vytrhavat nieco z kontextu nie je spravne. Dexter13 je jeden z mala, ktory tu na mna reagoval a netvrdim ze nemal aj pravdu. Na to je forum aby sme si tu mohli navzajom vymienat informacie a niekedy mozu byt aj ostrejsie. Mne to nevadi naopak som ho pochvalil, pretoze je jeden z mala co nepise sprostosti ale k veci. Je vidiet, ze tomu celkom slusne rozumie.
Skoda len , ze v poslednom case ma asi vela prace, pretoze menej prispieva.

Jaro
- konzervy myslim tym kvalitne je ina kava ako granule.

Najskor si pozri co nas trh ponuka. Otocit konzervu a citat je prvy krok pre kupu kvalitnej konzervy. Animona a Belcando su na trhu uz dlhsie a patria ku konzervam slusnej kvality. Dalej je to Almo Natur, Rocco classic, Rinti, Terra Canis atd...

Z tej najvyssej kvality su to Shiny Dog a Schesir vyrabane v Thajsku. Su drahe koli rucnemu opracovaniu masa.

Trainer sa vyraba v Nemecku a patri do strednej urovne kvality, maso dosahuje podiel okolo 60%. Trainer Fitness 50% ale hypoalergenneho masa.

Stuzzy je produkt z N Zelandu, kde podiel masa bez derivatov je 80-96%.
Co je slusny podiel masa pre hypoalergenne konzervy.

Vdaka niektorym internetovym obchodom, ktore nepredavaju vsetko co im kto ponukne, ale hladaju vysoku kvalitu vsetko najdes tu a ver ze tieto znacku su kvalitne.


http://www.zooplus.de

Fraga
- Canidae pouziva ciste mucky 70. Moj prispevok o muckach bol ten kde vyrobca dava mucky 50 alebo 60. Teda vacsina superpremiovych krmiv u nas predavanych. Prepac nepresne som sa vyjadril.

Kazde krmivo ma mucku, napr ryba sa neda zapracovat za cerstva. Problemom su tuky. Vyrobca Okrem cerstveho masa pouzije aj mucku napr. Timberwolf, Trainer atd... Je to hlavne koli vybilancovaniu krmiva, teda presnejsie podielu Ca k P. Urcite zohrava svoju ulohu aj cena a predajnost produktu.

Ja som z toho už totiž jeleň! ... Preco kto cita a chce davat svojim psom zdravu a kvalitnejsiu stravu tak urcite to nie je jednoduche sa dnes v tomto bordeli v oznacovani zlozenia krmiv vyznat. Z toho som jelen casto aj ja. :P


Curi
- skoda, ze si jeden z mala, co si vie nieco aj spocitat a logicky uvazovat.

:lol:

Diana.j musim si to trochu nastudovat a odpoviem ti zajtra.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod dexter13 » 2. Sep 2007, 19:50

no bohuzial fos :( mrzi ma to, stiham vas este ako tak sledovat, ale je toho hrozne vela a ledva stiham radit normal zakaznikom, budem sa snazit viac prispiet opat :)
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

forum

Poslaťod fosilia » 2. Sep 2007, 19:54

Dexter13 - To nebola kritika,len poznamka. :lol:
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Krmivá

Poslaťod Diana.j » 2. Sep 2007, 20:19

Ďakujem, fosilia, už sa neviem dočkať
Diana.j
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 25. Jan 2007, 14:06

Poslaťod Jaro » 2. Sep 2007, 20:48

Fosilia velmi pekne dakujem za vycerpavajucu odpoved :wink:

toho jelena si vystihol a netyka sa to len teba . fakt trafit nieco normalne hlavne ohladom granul je ozaj maturita .
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Re: forum

Poslaťod dexter13 » 2. Sep 2007, 22:31

fosilia píše:Dexter13 - To nebola kritika,len poznamka. :lol:


viem, ale stve ma to. :) Ale sak ty stihas a vycerpavajuco
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Solid Gold Wolf King

Poslaťod sword2 » 2. Sep 2007, 23:18

chcel by som sa opýtať na toto krmivo pretože mám možnosť jeho dovozu, vlastním suku dlhosrstého plemena (do 40kg) 4 roky starú s málom pohybu, momentálne krmim ANF holistic je krmivo Solid Gold Wolf King kvalitatívne lepšie?papierovo vyzerá veľmi dobre? otázka je hlavne na Fosíliu ale samozrejme uvítam aj príspevky iných ...dík
sword2
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 2. Sep 2007, 23:09

krmivo

Poslaťod fosilia » 3. Sep 2007, 7:46

Zostan radsej pri ANF. Tebou spominane krmivo obsahuje Canola Oil a to je prave zlozka, ktora v krmive pre psov je nevhodna. O tom mas popisane na nete az az. Aj to podplacanie AAFCO prave koli povoleniu tohoto oleja znamenalo pre AAFCO oznacenie vo verejnosti nedoveryhodne.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

pre fosilia

Poslaťod sword2 » 3. Sep 2007, 7:53

dík za odpoveda existuje niečo kvalitnejšie(suché krmivo) ako ANF holistic a zároveň je dostupné v SR prípadne ČR?
sword2
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 2. Sep 2007, 23:09

krmivo

Poslaťod fosilia » 3. Sep 2007, 8:38

ANF holistic nie je kvalitne suche krmivo to na zaciatok. Za kvalitu by si zaplatil trochu ine peniaze. Kazde krmivo mimo EU bude mat vyssie naklady na dovoz a tie musis zaplatit ako koncovy spotrebitel.

Po afere s krmivom ANF 1992, kedy sa oslovila FDA na presetrenie, ze krmivo obsahuje ETHOXYQUIN schovany za vit.E kde doslo k niekolkym umrtiam psov sa vela zmenilo.

Zdroj:http://www.holisticvetpetcare.net

Holisticke krmiva maju svoje specifika a pisat o nich ze su kvalitne je dost zavadzajuce tvrdenie.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Re: krmivo

Poslaťod ivana1 » 3. Sep 2007, 8:54

fosilia píše:ANF holistic nie je kvalitne suche krmivo to na zaciatok... Holisticke krmiva maju svoje specifika a pisat o nich ze su kvalitne je dost zavadzajuce tvrdenie.


:( :( :( :cry: :cry:

Nepotesil si ma.
Prosim, porad mi, ked si najdes cas, k tomu mojmu prispevku z 1.9. 5.42 pm
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 98
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Fraga » 3. Sep 2007, 13:48

Fosilia ďakujem za odpo :wink:

to nie je tvoja chyba ako si sa vyjadril, ale moja, lebo to nechápem a vlastne kvôli tomu sa aj pýtam.

Tušim Esona tu písala, že nie je chemik a bohužial ani ja nie som a jednoducho mne tiež prečítať si nápis na obale nič nepovie. (napriek tomu, že som toto forum prečítala celé - krmivá) Preto som rada,že sa tu bavíte o krmivách aj ked niekedy zíram že o čom je vlastne reč. To že nejaké vrece obsahuje BHA, alebo BHT mi nič nevraví ale už viem - z vášho pokecu, že to je zle a také kupovať už nebudem. Napriek tomu, ak to ma viac názvov o ktorých ja neviem, tak prečítanie zloženia mi nepomôže. Som rada, že hovoríte o zložení, ale tiež by potešilo, keby ste rovno vypísali značky ktoré áno, a ktoré vôbec nie, resp. ktoré sú škodlivé, ktoré menej a ktoré vôbec.

Doteraz som si myslela, že ked krmim Pro plan davam im super premiove krmivo alebo aspoň kvalitu. Ked píšete, že je to stredna trieda takto :shock: mi idú oči vypadnúť.

Inak na vreci Pro Plan sensible Salmon som ziadnu BHT ani BHA nenasla chvala bohu, ale ako som písala vyššie ak to ma aj iný názov mam smolu :(

Takže by ma zaujímala značka granúl resp. názov, ktoré sú to tie super premiové a ešte aby boli aj nezávadné, psovi neškodlivé.
Chovám jazvečíky diky moc
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

krmivo

Poslaťod fosilia » 3. Sep 2007, 17:35

Tak som si presiel znacku krmiva ktorym krmis a ked potrebujes aby pes rychlejsie nabral mas tam v ponuke Power Fish.

Čerstvé kuracie a morčacie mäso (kuracie a močacie mäso min. 30%), dehydrované kuracie mäso (min. 25%), ryža (min. 20%), kukurica, upravená bravčová masť, rybacia lososová múčka (min. 10%), bravčové oškvarky, dužina z cukrovej repy (min. 4 %), čistý kurací proteín, pivovarské kvasnice, sušené vajcia, vitamíny a minerálne látky, bioflavonoidy, L-karnitín, žraločia chrupavka, kyselina linoleová (min. 4,5 %)...

Proteíny 32,5%, vlhkosť 8%, tuky 23%...

Silne krmivo pozor na hnacky. Ma to len 8% vlhkost tak pes musi mat k dispozicii dostatok vody.

Ryza a kukurica nesmie byt vo vysokom pomere a urcite nie na prvom mieste v zlozeni. Tyka sa to tvojho plemena. 55% masoveho podielu je limitna hranica na granule koli drobeniu a nestability struktury. Preto si skontroluj ci nemas na spodu vreca vela prachu.

Niektore veci co pisem su z roznej odbornej literatury, ale to este neznamena, ze je to tak. Pes nam velakrat povie uplny opak. Vsetko treba brat z rezervou.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Krmivá

Poslaťod Diana.j » 3. Sep 2007, 17:44

Ďakujem, idem sa hneď pozrieť na ich stránku, na to krmivo, je možné to zo začiatku miešať s fitnesom ,kt. zatiaľ žerie?, po pripade ako dlho by si odporúčal kŕmiť tým silnejším krmivom?,dík
Diana.j
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 25. Jan 2007, 14:06

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron