Krmivá

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Krmivá

Poslaťod Diana.j » 30. Aug 2007, 21:50

Ahoj fosília, chcela by som sa ťa opýtať, kt. krmivo z trainera je pre westa vhodnejšie, viem že by nemal jesť bielu ryžu a kukuricu, ale v každom krmive sa niečo nájde, papáme teraz trainer fitness, fish potatoes, videla som že je aj duck - rice, toto krmivo sa mi zdá najlepšie zo všetkých kt. zatiaľ jedol( myslím trainer fitness) chcela by som ťa poprosiť o určenie najvhodnejšieho druhu z tohto krmiva, ešte až teraz sa mi podarilo dostať pre neho adult mini, pred tým mali len medium - maxi, jemu to síce sa aj lepšie jedlo, nejak má radšej väčšie granule, je to problém?, zaťažuje to nejak psa ak je väčšie granule?, a ešte by som chcela poradiť, je chudý, jesť má pravidelne, dostáva aj varenú stravu, ale na westa je chudý, povedala mi to aj veterinárka, ako na to aby niečo nabral ?ďakujem
Diana.j
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 25. Jan 2007, 14:06

Poslaťod Jaro » 31. Aug 2007, 6:52

Fosilia , viem ze si zastancom pripravovanej stravy doma pre psov ale aj tak sa ta opytam ci vies odporucit granulovane a konzervovane krmivo pre psov v zatazi z naseho trhu ktore podla tvojich predstav ako tak splna ( v dobrom slova zmysle ) tvoje vysoke naroky na kvalitne krmivo . dik za odpoved .
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Fraga » 31. Aug 2007, 12:27

No som z toho nejak mimo múčka nemúčka má sa používať nemá. Fosilia hovoriš, že ty by si nedal múčku tak prečo krmiš Canidae? ktorej múčka je jednou zo základných zložiek? Krmivo Canidae Pet Food obsahuje kuřecí moučku a krůtí moučku, jako základní ingredience.

Ja som z toho už totiž jeleň! Ktorá teda múčka je tá dobrá a ktorá je tá zla? Resp. čím má vôbec človek krmiť?
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod curi » 1. Sep 2007, 14:04

Urobil som si porovnanie cien v dennom krmeni RC Veterinary Diet verzus
Trainer FitnessPuppy Rabbit/Rice Medium Maxi.
{Doteraz som krmil RC a presiel som na TF.}
Podklady:
Pocet krmeni 2 x denne, vaha psa 35kg, vek 9mes, davka -10% {dieta}

1.Spotreba krmiva na 1 krmenie RC 0,22 kg
TF 0,18 kg

t.j. Traineru /mimochodom neznackoveho krmiva/ staci o 20% menej !

2.Cena krmiva RC 137 Sk/kg
TF 112 Sk/kg

3.Cena denneho krmenia RC 60 SK
TF 40 SK

4. Uspora na 1 den 20 Sk t.j. 30% alebo kazdy treti den krmenie zadarmo
Rocna uspora 7.300 SK, celkova uspora podla priemerneho veku psa cca.90.000 SK

5.Zaver: Krmivo TF je podla zlozenia a podla bodu c.1 kvalitnejsie ako znackovy RC...Nie nadarmo RC sponzoruje takmer vsetky preteky psov alebo vystavy... Samozrejme reklama nieco stoji, problem je ten ze tu je to na ukor zdravia nasich psov [kvalita + chemia]

Poznamka:Nie som ziadny dealer TF , mimochodom porovnat zlozenie a cenu si moze urobit kazdy individualne.
curi
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 29. Aug 2007, 15:08

Poslaťod Fraga » 1. Sep 2007, 16:24

Ja som tiež robila pokus. Moji krpci nechcú žrať nič! Najskôr im šla Acana, čo po zmene vo výrobe ju prestali žrať uplne. Teraz krmim Pro Plan a RC. To im ako tak ide, ale chcem nájsť niečo nové tretie namiesto Acany. Nasypala som do misky Orijen. Tri dni sa nedialo nič. Na štvrtý som prisypala Hills (nezmiešala, len prisypala pol na pol misky) Orijen je preč a Hills v miske ani jedným nekrmim to bola len skúška či to vobec budú. Vyskúšali sme snaď už všetky granule okrem pár a so všetkými je to rovnako. Nechcú. Akurat čo žerú je teraz Pro Plan a RC. Trainera som tiež skúšala nechceli, ledva sme natlačili kilo a pol. Velka suka bola krmena Trainer Energy a v poriadku chutilo, ale malí to nechcú.
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod curi » 1. Sep 2007, 18:15

podobne problemy sme s nasim nikdy nemali...
zacali sme Acanou,potom Eukanubou,potom RC a teraz Trainer....
Nikdy nemal problem vzdy zozral vsetko ako . Okrem toho nepohrdne ovocim a zeleninou akehokolvek druhu, kadjakymi zelinami a travou, psenica, skratka VSETKO...Doteraz sme nenasli nic nad cim by ohrnul nos..neviem cim to bude, ale asi kazdy pes ma ine chute, asi podobne ako clovek...
curi
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 29. Aug 2007, 15:08

Poslaťod Fraga » 1. Sep 2007, 18:30

Tak to ano. Ale čo im dať zrať keď im všetko stojí v miske? Kupili sme na
Springu Green fish. Tak ako zožrali vzorku na výstave tak sa toho 3kg vreca ani nedotkli a to mali v miske tyžden ak som nechcela aby zdochli od hladu tak musela nasypat Pro plan ten žeru od prvého momentu, tak to bolo aj s Acanou kedysi kedykolvek nasypala hned bola preč. Ale to len s týmito dvomi. Trainera najskor nechceli, potom žrali a potom zase nechceli tak viac nekupila. Jasne, ze konzervy ak su mäskové ako Calibra, alebo Grand tak to ano. Bono, Rex, Tesco, už si nepamätam aké všelijaké dokonca aj Green fish si možem dať za širak to nechcú. Varena mrkva z polievky, alebo zeler, alebo petržlen to ano to je pohoda, alebo varene mäso to nepočítam. Ale aké granule. Chcem namiesto Acany a teraz aj toho BHA v RC ako som kukla na vreco niečo iné. Ale čo? Hlavne aby žrali :?
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod ivana1 » 1. Sep 2007, 18:42

curi píše:.Doteraz sme nenasli nic nad cim by ohrnul nos...


Ako Ti je dobre!

Nasa psica teda vymysla.


Amaguk - ako mam skusat surovu stravu, ked Hoshiko nechce surove maso ani za svet? Skusala som aj len trochu obvarene, ale ani to nechce. :?


Fraga - zdravim Ta, vitaj opat tu!


Fosilia - kedze sa tu toho na Teba nakopilo viac otazok, prosim, porad aj mne, ako je to s plemenom shiba-inu. Co sa hodi, co nie, budem Ti povdacna.
Mam 14 mesacnu sucku shiba inu, snazim sa krmit pol - na pol. Varena strava predvecerom, skoro rano granule. (B.A.R.F. by som skusila na nej, zatial nechce.) Granule - uz som raz pisala - ANF holistik a cakam, kedy dovezu konecne Canidae. Pripadne Timberwolf. Vraj bude! (Teraz mame doma aj z NUTRA GOLD holistik, ale nechce moc.)
Zdravotne problemy - ani nie, presla cez demodikozu a pri jarnom plznuti mala lupiny (trochu) - davali sme olej pupalkovy a z lekarne. Krmim dva razy preto, lebo inak ma kyselinu, zerie moc travy. Ak zerie 2krat denne, je to v poriadku. Vetoch mi dal pre nu aj pirule, ale radsej krmim takto, ako pirula. :oops:
Na inom fore pisali, ze ked sa dlho krmi holistikou, potom, ked sa prejde na "obycajne" granule, vraj pes dostane hnacku, ale my taky problem - zatial nemame. :wink: Dakujem :D
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 98
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Fraga » 1. Sep 2007, 18:48

Ahoj Ivi :wink:

inak to nie je len prechod na ine granule videla som ako suka krmená holistikou vonku naslopala vody z jazera a lax jak das.

Moji síce bars aké granule nezožerú, ale srajdy chvala bohu nemajú a piť a "žrať žerú všetko" resp. aby som to napísala správne čo zožerú tak z toho nemajú dokonca ani z mlieka.
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod curi » 1. Sep 2007, 19:03

tak potom existuje este jeden stary zaruceny sposob...
Ak nezozeru to co je v miske, jednoducho granule vrat naspat do vreca a vynechaj krmenie..
Stavim sa s tebou o co chces ze dalsie krmenie nebudu problemy.
Mozno ze sa to zda trochu drasticke, ale ked nechces cele tyzdne hladat krmivo ktore by im chutilo, aj to len docasne , treba to vyskusat, mozno ta psici iba skusaju...
curi
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 29. Aug 2007, 15:08

Poslaťod Fraga » 1. Sep 2007, 20:03

Noo v podstate oni takto so mnou cvičia stále :( čo by som za to dala, nasypeš a je to preč. Oni to tam nechajú tak tri - štyri dni a potom keď neni iné, alebo keď iné nasypem resp. dosypem, tak buď vyberú to "lepšie"(môže byť aj to čo bolo pôvodné), dokonca aj keď to zamiešam tak sú ako popoluška. Takže v podstate to jedno krmenie dokonca aj dve vynechané majú. Síce možno je to iné keď si dzobnú jednu dve granule a miska plná, že majú pocit keď budem hladný ved si dám, ako keď tam miska vôbec nie je. Nooo počkám do soboty, to ideme Brno a po Brne vyskúšam :) diky. Ale aj tak to nerieši granule. Pro planu sa vzdať nechcem. Ale RC mi to BHA ide na nervy :evil: a ešte chcem niečo tretie, lebo vidím, že keď striedam je to lepšie ako stále to isté dokola...
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod ivana1 » 1. Sep 2007, 21:22

curi píše:... co je v miske, jednoducho granule vrat naspat do vreca a vynechaj krmenie...


Noo - ja som na stvrty den takehoto skusania uz nevydrzala. Tato metoda nepomohla... :(
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 98
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Karišová » 1. Sep 2007, 22:39

zmazané
Naposledy upravil Karišová dňa 17. Sep 2007, 21:27, celkovo upravené 1
Karišová
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 4. Feb 2006, 12:40

Poslaťod ivana1 » 2. Sep 2007, 11:42

Karisova, si vtipna. dexter13 - uz sme ho citali, naco to sem trepes aj Ty?

Prosili sme fosiliu, aby nam poradil, neziadali sme Teba o taketo vyplody, citacie.
:evil:
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 98
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Jaro » 2. Sep 2007, 12:48

Fosilia asi popravim svoj prispevok troska , rad by som poznal tvoj nazor : pouzival som pre psov acanu sport . pri starsom psovi prechadzam uz na seniorske krmivo . mam na skusku trainer senior tak uvidim ako mu to sadne . u mladsieho by som rad presiel na trainer energy . a ak ta to nebude obtazovat co povies na pouzitie masovych konzerv od vyrobcu trainer alebo od novozelandskej firmy stuzzy ktora pouziva aj jelenie maso do konzerv . v niektorom z predchadzajucich prispevkov si ho tusim odporucil . diky moc za odpoved .
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron