jedlo

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Poslaťod pata » 3. Feb 2006, 11:37

nehnačkuje,včera mal norm.stolicu,odvtedy nič,a mlieko som mu začala dávať až dnes ráno,lebo som sa zlakla že hl.nepije,aspon trochu tekutín...,je zvyknutý na royal caninky ale ani sa ich nedotkol,ani vody.
pata
 

Poslaťod Joachim » 4. Feb 2006, 11:45

No ale s mliekom to netreba preháňař, radšej ho rýchlo usocializovař. Z mlieka zviknú psi prerásř!
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod pata » 4. Feb 2006, 14:42

Už je vš ok,jeme,pijeme,cikame...aj u veter sme boli a je v poriadku.pravdepodobne to bol stres.dakujem všetkým
pata
 

Poslaťod Niki » 4. Feb 2006, 15:20

Tak to je dobre to bol urcite stres nový domov ale si rychlo zvykne my mame doma yorka skoro 2 mesiace a uz pobehuje ( a niekedy robi zle) ale inak vsetko v poriadku.
Niki
 
Príspevky: 70
Registrovaný: 22. Okt 2005, 17:00

Poslaťod Niki » 4. Feb 2006, 15:20

Tak to je dobre to bol urcite stres nový domov ale si rychlo zvykne my mame doma yorka skoro 2 mesiace a uz pobehuje ( a niekedy robi zle) :lol: ale inak vsetko v poriadku. :wink: :wink: :wink:
Niki
 
Príspevky: 70
Registrovaný: 22. Okt 2005, 17:00

Poslaťod zuzu » 5. Feb 2006, 15:22

Ahoj, moj peso mi nechce vobec jest granule..povedali nam, nech ju vyhladujeme, ale jej je to jedno, je schopna aj tyzden nedat nic do ust lebo si mysli, ze jej dame nieco lepsie ako granule..uz sme kupili asi sto druhov granul a konzerv pre stenata a nicoho sa skoro nedotkla, tak som uz z toho zufala..Viem ze je pre nu lepsie ked zerie granule a nie varene..ale uz neviem co´mam robit..aj jej ich namacame vo vyvare alebo vo vode..zje, ale vobec tym nie je nadsena..poradte prosim, co mam robit aby jedla granule a nenechat ju umriet od hladu..?
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod mimi » 5. Feb 2006, 15:58

A keď jej na navlhčené granulky napatleš miečo dobré,ani tak neje s chuťou? Napríklad takú paštéku Majku,to je také voňavučké :lol: ,alebo tvrdý nastrúhaný syr,alebo posekané na drobno vajíčko,prípadne trošku niečoho od obeda,proste len tak niečo na chuť.Tým nič nepokazíš :wink: Ja nie som vyznávačom hesla nechceš-nežer :D .Moji sú žrúti,jedia aj čisté granule,ale vidieť,ako sa tešia,keď im cca každý druhý-tretí deň doprajem niečo "navrch".
mimi
 

Poslaťod Joachim » 5. Feb 2006, 16:05

Psi budú vymýšlat dovtedy, dokial im to dovolime. Moj zo zaciatku ohrnul nosom nad granulami, prvy, druhy, treti, a na stvrty uz boli aj granule dobre a odvtedy nema s nimi ziaden problem.
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod anitram » 5. Feb 2006, 23:43

ja mam tiez problem s tou mojou prdolou. Dostavala Eukanubu a ked okostovala syr, alebo vajicko, tak zacala vymyslat, ze ona nechce granule, ona chce to. Kupila som jej Royal Canin s tym, ze jej Eukanuba asi nevonia, a ani to uz po par dnoch nechce, tak kaslem na nu, dostane do misky granule a ma dvadsat minut na to, aby to zjedla, potom jej to beriem. Chvilku jej trva kym sa do toho pusti, ale ked uz do toho dzobne, tak to zje.
Si myslim, ze netreba vymyslat, ale ani varit. Ked raz uvarite, budete to musiet robit stale, ovsem ak chcete vyvarat.
Pytala som sa chovatelka a ta im tam nechava granule cely den.
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod pata » 6. Feb 2006, 9:59

r-caninky-suché mu chutia,zbaští ich 2x denne za 3 minutky,davala som mu do misky aj 3x ale to už nechcel,tak som usúdila že mu pravdepodobne stačí len 2x.potom mu dám vodu napije sa,len neviem kedy potrebuje ísť na veľkú.mala som psa,kt po jedle okamžite potrebovalô na veľkú,hned sme išli a veľmi rýchlo sa naučil na vonku-tento nie,príde to nanho hocikedy,nezávisle na jedle.niekto mi hovoril-tuším jeden veterinár,že to psy strávia tak po 6 hodinách a potom im treba,aké máte skúsenosti?alebo je to individuálne u každého psa iné?
pata
 

Poslaťod offca » 6. Feb 2006, 10:38

Ked je to individuálne u nás, usudzujem, že u psov to bude to isté.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod zuzu » 6. Feb 2006, 16:44

Ahojte, dneska mi celkom pekne spapala granulky aj ked najprv sme skusalai to, ze sme sa akokeby strasne zaujimali o tie granule a ked ich vzala do pusy, tak sme sa robili ze jej ich chceme zobrat a ona si myslela ze juj, tak to musi byt nieco dolezite ked mi to tak beru :lol: a zjedla ich.. :lol: ..ale ked jej dam nieco navrch, vyje len to fajne a granulky tam necha potvora jedna mala..Ale hlad je hlad nie? Asi sa uz umudrila..dufam ze sa to este zlepsi a ze ich bude papat celkom sama..PAPA a vsetci pozdravujte havkacov! :wink:
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod ankous » 7. Feb 2006, 11:39

zuzu píše:Ahoj, moj peso mi nechce vobec jest granule..povedali nam, nech ju vyhladujeme, ale jej je to jedno, je schopna aj tyzden nedat nic do ust lebo si mysli, ze jej dame nieco lepsie ako granule..uz sme kupili asi sto druhov granul a konzerv pre stenata a nicoho sa skoro nedotkla, tak som uz z toho zufala..Viem ze je pre nu lepsie ked zerie granule a nie varene..ale uz neviem co´mam robit..aj jej ich namacame vo vyvare alebo vo vode..zje, ale vobec tym nie je nadsena..poradte prosim, co mam robit aby jedla granule a nenechat ju umriet od hladu..?


Ake granule si jej ponukla? Este sa mi nestalo, aby ked zmiesam masovu polievku s granulami aby to moje selmy nezozrali.
Nikde nie je napisane, ze strava zlozena len z varenej je ZLA. Ak obsahuje vsetko co pes potrebuje pre svoj spravny rast a zdravie ntak preco nie. Existuju pripravky ktore sa pridavaju do varenej stravy aby pes dostal ozaj vsetko. Su knihy kde su podrobne tabulky roznych surovin a priblizne zlozenie dolezitych mineralov, vitaminov a bielkovin.
Su obdobia ked sucka nechce vobec jest / v obdobi honcovania / a obdobie ked sa nevie dozrat / tesne pred honcovanim /.
Aj tak mam pocit, ze svojho psa rozmaznavas.
Jednoducho nieco mu das a ked nechce tak " zbohom " a na druhy den to zje......nie?....tak potom na dalsi. Myslim, ze ty si sef? Nie?
Prisposob jedalnicek tak aby ste boli obe spokojne. Ved jorky je male plemeno a preto nemozes mat problem navarit mu aj na par dni dopredu.
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 119
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod Hosť » 7. Feb 2006, 13:20

Ahoj ankous, tak teda svojho psa vobec nerozmaznavam, lebo ja sa jej nepytam ci chce alebo nie...zjes, zjes, nezjes, nezjes..budes hladna..neviem ale ci by si sa trochu o nu nebala keby ti skoro zyzden nejedla..zas nesom taka zmyja ze by som ju vyhladovala na smrt tak prosim o radu..A davala som jej najprv pre kojace matky ci dojciace stenata a tie jej celkom chutili, ale ked ich dojela, uz som ich nenasla tak som kupila ine..Potom Eukanubu, po tej sa ani neobzrela ale nakoniec aj celkom zjedla..A potom som kupila nejake na vahu s chovproduktu meno uz napametam..bolo ich dost druhov, zistovala som co jej chuti,.. pedigree som neskusala, neviem ci by jej to chutilo, ked vela ludi na tejto stranke vravi ze psom nechuti alebo ako?...
Hosť
 

Poslaťod offca » 7. Feb 2006, 13:40

Pedigree nie že nechutí, Pedigree je, škaredo povedané, na hovno.
Ked jej takto striedaš granule a čakáš, čo jej bude chutiť, potom ju rozmaznávaš.
A ak tvoja fena nie je kotná, potom je absolútna hlúposť dávať jej granule pre kojacie suky len preto, že jej chutia. Ak je pes granuložrút (alebo majiteľ chce, aby nim bol), potom jedine granule na mieru! A nie že psovi chutia štenacie a kedže iné nezožerie, bude mať šteňacie...To je v prvom rade rozmaznávanie a v tom druhom ubližovanie zdraviu psa.

Navykni ju na jeden druh granúl tak, ako sa tu píše (za pomoci vývarov a pod.) a ten druh zmen ked tak až po polroku - roku. Toto časté striedanie neprospieva tráviacemu systému práve v nejlepšom. Nezvykne si ešte na jedno a už sa mu pchá druhé.
Prečo sa z granúl na granule odporúča prestupovať pomaly a postupne? No pretože zažívanie nie je tak skvelé, že zmastí všetko, čo sa mu dostane.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron