granule alebo konzervy ? preco ?

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

granule alebo konzervy ? preco ?

Poslaťod Shomy » 25. Jan 2008, 11:50

kolegovia,
mam otazku - granule a konzervovana strava su co do mnozstva a pomeru zivin rovnocenne krmivo ?

Co sa tyka ceny, jasne ze drahsie vychadza konzerva, ale ked som si to prerataval, tak nie nejako priepastne.

U granul mam aspon zakladny prehlad o urovni kvality (ak si to mozem dovolit takto povedat) ale u konzerv ziaden. Ake konzervovane zradlo je u nas na lepsej urovni ? nazvime to vyssia stredna trieda.

Su konzervy "lepsia" volba ? (jasne ze co pes to iny zaludok) ale chcem len Vase nazory podla skusenosti.

dakujem.
Shomy
----------------------
*16.6.2007
Obrázok užívateľa
Shomy
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 26. Nov 2007, 18:35
Bydlisko: velky grob

mno

Poslaťod Mirka91 » 23. Mar 2008, 20:41

moj nazor je asi taky ze pes patri medzi carnivora cize medzi masozravce a granule, v ktorych je maximalne 25 % masa (povedzme si uprimne viac ho tam ani nemoze byt inak by sa granule kazili velmi rychlo) a ostatok su obylniny a vseliake "zbytky", nemoze poskytnut to co carnivora naozaj potrebuju. granule su iba zjednodusenim ktore si ludia vymysleli.
no aby som bola uprimna aj ja krmim psa granulami ale nie cistimi odporucanna denna davka pre mojho psa je 460 g granuli k tomu mu denne prihodim este asi 200g konzervi z cisteho masa, podotykam cisteho masa. a moj pes vobec nevyzera tlsto praveze chudo, takze uvazujem nad zvysenim davky. odmietam nazor ze pes by mal zrat ciste granule, a to ako nado mnou lamentovali ludia a chytali sa za hlavu ze si rozmaznam psa ze mi nebude chciet zrat ciste granule. nechapem preco by ich mal zrat!!
a co sa tyka kvality konzierv je to velmi rozne, nejdem uvadzat znacky.
hlavn rozdiel je v tom ze su konzervi z cisteho masa a su konzervi v ktorych je iba dajme tomu 30% masa alebo ine mnozstva. pri konzervach s cistym psom treba dat pozor lebo ak by ste dali nezvyknutemu psovi konzervu cisto masovu bez nejakych pridavkov(ryza, vlocky...) pravdepodobne by mal velke traviace problemi. ja osobne uprednostnujem masove konzervi v ktorych je medzi nerozoznatelnou masou vidiet aj svalove vlakna (cize pekne masove kusky).
tolko asi nazor studenta biologie dufam ze som sem napisala nieco zmysluplne :roll:
Mirka91
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 8. Mar 2007, 9:21

Re: granule alebo konzervy ? preco ?

Poslaťod ...repr^zent » 24. Mar 2008, 0:57

Shomy píše:Co sa tyka ceny, jasne ze drahsie vychadza konzerva, ale ked som si to prerataval, tak nie nejako priepastne.

Dost priepastne, ak budes kupovat skutocne masove konzervy.
O konzervy sa uz v podstate nezaujimam, lebo napr.: GRANCARNO Junior +- 47,- Sk/400g a pozri si doporucenu dennu davku. :roll:
Jasne, ze tam primiesas nejake vlocky, ryzu a pod., ale nemozes tam toho zase primiesat 1:1, takze ak to beries vazne, najskor skoncis bud pri surovom, alebo varenom masisku a to ta naozaj vyjde o trochu drahsie ako kvalitne granule, zalezi od zdroja. Akurat obetujes nejaky cas. ;)
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Shomy » 3. Apr 2008, 16:55

fuha, a 30 kilovy pes ma zrat kolko ? 3 kila denne ? :-D tak to by bolo fakt prehnane.
Shomy
----------------------
*16.6.2007
Obrázok užívateľa
Shomy
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 26. Nov 2007, 18:35
Bydlisko: velky grob

Poslaťod ...repr^zent » 3. Apr 2008, 19:31

Z tych 3kg je skoro 2400g voda. 79% :wink:
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 3. Apr 2008, 21:09

Shomy píše:fuha, a 30 kilovy pes ma zrat kolko ? 3 kila denne ? :-D tak to by bolo fakt prehnane.


vsade sa pise, ze dospely pes v normalnej az priemernej zatazi by mal dostat mnozstvo zradla zodpovedajuce 2-4 percenta telesnej vahy (idealnej telesnej vahy :wink: )
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

krmivo

Poslaťod fosilia » 3. Apr 2008, 21:53

Prepocitavajte mokru stravu podla vzorca na susinu.
Shiny dog a Schesir ma najvyssie cisla, ktore sa daju na SK kupit.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod ...repr^zent » 4. Apr 2008, 2:06

Hod nejaky prepocet toho Shiny dog alebo Schesiru, den/sk cca 30kg pes, celkom ma zaujima ta palka, a Shomyho a ostatnych tiez. :twisted:

Amaguk, myslim, ze vodu z konzervy bielej fazule a pod. nepije nikto, takto to vidim aj s tou svinsky drahou vodou v psich konzervach. :lol:
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Shomy » 4. Apr 2008, 9:41

Vdaka za tlmocenie mojich myslienok, zaujima ma to !
dakujem za odpoved.
Shomy
----------------------
*16.6.2007
Obrázok užívateľa
Shomy
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 26. Nov 2007, 18:35
Bydlisko: velky grob

Poslaťod Ester » 6. Máj 2008, 20:01

Po dlhšom zrovnávání kvality granúl a konzerv vyplynulo, že bude najlepšie krmiť vareným mäsom. Finančne to viac nevychádza, len treba trocha viac času a miesta v mrazničke. Odmenou je mi čisto vylízaná miska, mojej sučke ešte nikdy tak nechutilo...
Obrázok užívateľa
Ester
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Dec 2007, 15:43
Bydlisko: Tatry


Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia