Dva názory veterinárov-hrčka

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Dva názory veterinárov-hrčka

Poslaťod Jana K » 1. Feb 2007, 21:55

pekný večer, už som sem kvoli tejto problematike písala, preto nasledovné len pripájam..:

"dnes je 5 dní, čo sme si z Čiech priviezli šteniatko weimarského stavača.predvčerom sme boli u zverolekára v BA,našla som mu pod labkou hrčku..odpoved-na očkovanie je to netradičné miesto/od očkovania ešte v tom čase neprešiel ani týžden/,preto dávat obklady a ak to do týždna nezmizne, zoberieme krv resp.neskor biopsiu.volala som do Ciech, chovatelka ma ukludnila tým,že šteniatka boli očkované práve niekde pod lavú labku..dokonca volala s veterinárkou,, ktorá ich očkovala a tá to potvrdila- dokonca podla jej skusenosti u tychto plemien je to častejšie.mizne to niekedy až za 4-5 týždnov.neviem, čo robit, nakolko v utorok máme íst na kontrolu a lekárka bude chciet p.jej slov konat.na koho sa mám teda spolahnut? nechcem ho vystavovat zbytocnym stresom, ale ani nic zanedbat. poradte mi prosim. "

V súčasnosti je odvtedy cca 5 týždnov a hrčka nezmizla..teda - už som sa tešila, že je preč, ale keď ležal ráno na chrbátiku, znova som ju zbadala a nahmatala.myslím, že jej velkost je taká istá ako predtým, ale to je len názor laika...nevníma ju bolestivo, jest mu chutí - až moc, je to živé priam hyperaktívne šteniatko...ale tá hrčka tam je a ja neviem, ako mám postupovať ďalej...prosím poradte mi...dakujem

P.S. prípadne ak by ste vedeli o nejakom veterinárnom lekárovi so špecializáciou na takéto problémy, prosím o kontakt...dakujem vopred

Jana
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 5. Feb 2007, 18:12

prikladám odpoveď, ktorú som poslala dotazovateľke na osobný e mail:

Váš popis lokalizácie “hrčky” nie je dosť jasný, ale je zrejme, že to nebude miesto kam sa aplikuje vakcína, takže reakcia na vakcináciu to nebude. Ak sa charakter hrčky nemení, netreba robiť zbytočné biopsie, je potrebné to len sledovať a až v prípade rastu podniknúť ďalšie kroky. Zrejme to nebude nič závažné, takže to len sledujte.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron