Nechapem vas...

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Nechapem vas...

Poslaťod silky » 29. Mar 2006, 15:55

Nech sa na mna nikto nehneva, ale nechapem, preco su vsetci hotovy z tych kilovych yorkov, ved s tym je tolko starosti, pritom silkyterrier je tiez taky pekny, len starostlivost o neho je ovela jednoduchsia! Aj tak väcsina yorkov konci tak, ze ich majitelia po case strojcekom ostrihaju, lebo nemaju trpezlivost sa starat o ich srst. A potom ten chudak pes jak vyzera? :lol:
Je to naozaj divne, vyzera to tak, ze ludia, ktorí si ich kupujú, nemyslia dopredu, len chcú mat malý zivy vankusik, no po case ich omrzi starat sa o to...
Vysvetli mi niekto to zmyslanie???
ĎAKUJEM
Obrázok užívateľa
silky
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 2. Feb 2006, 18:14
Bydlisko: Fučíkova 414, Sládkovičovo

Poslaťod anitram » 29. Mar 2006, 20:17

silky tvoje zmyslanie ma zarazilo a hoci som si dala zavazok, ze uz viac nebudem reagovat na prispevky, tvoj ma natolko "dojal", ze musim.
Mam 4 mesacnu yorkinu, nekupovala som si ju ako zivy vankusik, kupila som si ju kvoli tomu, ze neplzne a nevadi jej garsonka, skusim vystavy, ale pochybujem, ze sa niekam prebojujem a budem ju strihat, lebo viac sa mi paci ostrihany york, ako ked beha metla a silky tiez nevyzera uzasne ked nie je ucesany. A ked ho ostriha psi kadernik a nie domaci rychlostrihac, tak ten psik urcite vyzera krajsie ako vystavne osvacany pudel.
Bola som na klubovej vystave terrierov a ked som videla vedla seba yorka a silkyho, mozem cestne prehlasit, ze silkyho by som nebrala ani zadarmo. Chod sa pozriet aj ty na vystavu ako ma vyzerat york ludi, ktori mu venuju cely svoj cas. A pre istotu sa pozri ako vyzera aj ucesany a pestovany silky a potom si pozri doma silka, ktoreho starostlivost o srst ta otravuje.
A ked sme uz u toho toto je forum o psoch nie o jednej rase a odsudzovanim inej rasy
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod yo » 29. Mar 2006, 20:45

joj anitram....
neviem kto tu odsudzuje ine plemena....(silkyho by som NEBRALA ANI ZADARMO) :!: a ze TY tu hovoris,ze tato stranka nie je len o jednom
plemene :roll: :? asi si uz zabudla co si tu povipisovala.... :?
a nikto tu nenapisal,ze starostlivost o silkyho ho otravuje....
dalsi "pravdivy" fakt... strihaj si svojho yokra ako chces-nech si vyzera aj ako metla... ked nemas trpezlivost,alebo ja neviem co ine,ze nechces strihat svojho psa,aspon sa neskryvaj za trapne vyhovorky,ze sa ti viac paci ostrihany yokr :roll: 8)
yo
 

Poslaťod Ivanaa » 29. Mar 2006, 22:21

anitram píše:
A ked sme uz u toho toto je forum o psoch nie o jednej rase a odsudzovanim inej rasy


anitram píše:
tak ten psik urcite vyzera krajsie ako vystavne osvacany pudel.


nóóó,neviem,čo ti spravili pudlári,že takto urážaš pudle....ozaj fajn,že ty žiadnu rasu neodsudzuješ... :(
Ivanaa
 

Poslaťod silky » 30. Mar 2006, 14:53

Dakujem, Ivanaa a Yo :wink: , mate pravdu, napisali ste presne to, co som chcela ja...
Anitram, ty asi necitas pozorne, ja neurazam yorky, no ty si silkam riadne dala... a vraj neodsudzujes ine psie rasy :shock:
Ja som tym prispevkom iba chcela povedat, ze preco su najpopularnejsi yorkovia, ved je tolko inych krasnych plemien, s ktorymi niesu take starosti: york ti velmi rychlo prechladne, je citlivy na zmeny pocasia a tak dalej. Jednoducho povedane, je s nim vela starosti a vacsina ludi, co si ho kupuju ani nevie, co ich caka a potom to konci... ani si nevies predstavit. Ty ako dospely clovek si mozno dopredu uvazovala, ze to nieke sranda, ale ked ho kupia zazobani rodicia svojmu prackovi, ten pes dobre urcite neskonci (vacsinou). A to mi je luto.
A na vystave som bola a myslim, ze medzi yorkami a silkami nie je az taky rozdiel, aby si za jedneho dala takmer 20 000 a druheho by si nechcela ani zadarmo.
Zamysli sa, co pises... si zahladena do svojho milacika, ktoreho nemas mozno ani dva mesiace, som zvedava, co napises o rok. Alebo ho uz nebudes mat...?
Obrázok užívateľa
silky
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 2. Feb 2006, 18:14
Bydlisko: Fučíkova 414, Sládkovičovo

Poslaťod yo » 30. Mar 2006, 15:03

presne tak... podla mna su yokry jednoducho velmi preslachteny....
preto su taky nachylny a malo odolny
- a este anitram: silky ma pravdu. Pre teba asi existuje len ten tvoj.(mozno nie,ale z prispevkov to tak citit)
som zvedava dokedy ti to vydrzi.... :roll: 8)
yo
 

Poslaťod anitram » 30. Mar 2006, 21:28

no konecne som sa sem dostala, aby som si dovolila vam zas oponovat, zial je to moja vlastna blbost, ze nedokazem odolat
neviem ci su yorki preslachtene, ale mozno zalezi aj od toho ako sa k nim stavia majitel od zaciatku, chodime von aj ked je mokro, blato a prsi a je zdrava, keby som s nou jednala ako v bavlnke, tak ju ofukne a je hned chora, toto funguje tak isto aj u deti. A na zmeny pocasia som citliva aj ja, bolieva ma hlava, klby a kedysi davno zlomene ruky a to by ma kvoli tomu nemal nikto chciet??
Zazobanych rodicov neriesim, nie je v mojich silach s tym nic urobit, len mi je z toho smutno, ale to sa netyka len yorkov, ale aj labradorov, goldenov, westov a inych modnych plemien.
A to ze pre mna existuje len ten moj, pri vybere neplznuceho plemena som sa rozhodovala aj medzi pudlikom(aj westikom) su to velmi pekne, inteligentne, cvicitelne stvory, len ma odradili tie kreacie co im robia so srstou na vystavy, s labosom som si oblubila vystavy a preto bolo mojim cielom aj chodit na vystavy a yorkovia su tam prirodzenejsi ako pudlici, zial niektory to prehanaju so sprejmi a lakmi. A ja neutocim na ziadnu rasu, aj orieskov by som brala keby neplzli, je to len moj subjektivny nazor ci silka alebo yorka, ale york je mensi a lahsi, preto ma u mna to najvacsie plus, ale na ten prvy prispevok sa nedalo nereagovat, ked to niekto napise takym stylom, ze yorki fuuuj a silky supeeeer, aspon mne to tak vyznelo, mozno by som reagovala, keby tu niekto utocil a takto porovnaval ine plemena, ale kedze sa hovori blizsia kosela ako kabat, a mam doma 3 mesiace yorka a moje nadsenie z nej zatial neopadlo, tak som reagovala, hoci ma aj svoje negativne stranky, kedze ju porovnavam s labradorom, ale ziadny psik nie je dokonaly, tak ako ludia
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod anitram » 30. Mar 2006, 21:29

no konecne som sa sem dostala, aby som si dovolila vam zas oponovat, zial je to moja vlastna blbost, ze nedokazem odolat
neviem ci su yorki preslachtene, ale mozno zalezi aj od toho ako sa k nim stavia majitel od zaciatku, chodime von aj ked je mokro, blato a prsi a je zdrava, keby som s nou jednala ako v bavlnke, tak ju ofukne a je hned chora, toto funguje tak isto aj u deti. A na zmeny pocasia som citliva aj ja, bolieva ma hlava, klby a kedysi davno zlomene ruky a to by ma kvoli tomu nemal nikto chciet??
Zazobanych rodicov neriesim, nie je v mojich silach s tym nic urobit, len mi je z toho smutno, ale to sa netyka len yorkov, ale aj labradorov, goldenov, westov a inych modnych plemien.
A to ze pre mna existuje len ten moj, pri vybere neplznuceho plemena som sa rozhodovala aj medzi pudlikom(aj westikom) su to velmi pekne, inteligentne, cvicitelne stvory, len ma odradili tie kreacie co im robia so srstou na vystavy, s labosom som si oblubila vystavy a preto bolo mojim cielom aj chodit na vystavy a yorkovia su tam prirodzenejsi ako pudlici, zial niektory to prehanaju so sprejmi a lakmi. A ja neutocim na ziadnu rasu, aj orieskov by som brala keby neplzli, je to len moj subjektivny nazor ci silka alebo yorka, ale york je mensi a lahsi, preto ma u mna to najvacsie plus, ale na ten prvy prispevok sa nedalo nereagovat, ked to niekto napise takym stylom, ze yorki fuuuj a silky supeeeer, aspon mne to tak vyznelo, mozno by som reagovala, keby tu niekto utocil a takto porovnaval ine plemena, ale kedze sa hovori blizsia kosela ako kabat, a mam doma 3 mesiace yorka a moje nadsenie z nej zatial neopadlo, tak som reagovala, hoci ma aj svoje negativne stranky, kedze ju porovnavam s labradorom, ale ziadny psik nie je dokonaly, tak ako ludia
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod 777 » 30. Mar 2006, 22:14

anitram píše:A ja neutocim na ziadnu rasu, aj orieskov by som brala keby neplzli, je to len moj subjektivny nazor ci silka alebo yorka, ale york je mensi a lahsi, preto ma u mna to najvacsie plus


Ešteže si si dostatočne skoro (mohlo byť tých odkopnutých psích chudákov aj oveľa viac...) uvedomila,čo všetko chceš obetovať pre svojho psa,vlastne,čo necheš,lebo u teba sú prvoradé také požiadavky na psa,aby si mala so psom čo najmenej starostí.
777
 

Poslaťod yo » 31. Mar 2006, 14:10

anitram,preboha...
ved ty si druhym prispevkom odporujes prvemu....
ze tebe sa nepaci co robia pudlom so srstou. Ved yokra mas ostrihaneho a ten ma mat tiez dlhu srst. To je problem mat ostrihaneho pudla :?: :roll:
yo
 

Poslaťod yo » 31. Mar 2006, 18:06

anitram ukludni sa.
ked nevies reagovat na prispevky inak ako "drz hubu"...
"vies o tom holy prd",tak tu radsej nepis 8)
ked nevies zobrat ineho nazor a ked ti vadi co pise, tak sa nad tym povznes a nezakopavaj sa tu
yo
 

psy

Poslaťod Naty » 1. Apr 2006, 10:41

mne sa pacia silky terriery aj yorkovia. Ale silky sa mi pacia viac, mozno aj preto, ze yorkov stretavam na kazdom rohu, ale skor preto, ze su trosku vacsi, maju nadhernu farbu srsti + dalsie ine vlastnosti, ktore nechcem vypisovat, aby som neurazila majitelov yorkov.
,,Life isn't about waiting the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain."
Obrázok užívateľa
Naty
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 17. Feb 2006, 21:04
Bydlisko: Hlohovec

Poslaťod zuzu » 2. Apr 2006, 15:04

Ja neviem, ale fakt neviem pochopiť prečo všetkým tak straaašne vadí že na svete je veľa yorkov...No povedzte, keby bolo takto rozšírené plemeno čo ja viem napríklad westík, aj naňho by ste vraveli to isté..to sa stavím...a keď už mám RÁd psy..tak je mi úplne fuk aká rasa je najobľúbenejšia..je mi jedno či na každom rohu stretávam weimarera alebo yorka..jednoducho tie psy miluijem všetky dohromady..a nevravte mi, že keď mám doma svojho miláčika, tak ho nemám radšej ako psy ktorého stretnem na ulici.... :!: prečo všetkých hádžete do jedného vreca? Veď nie každý majiteľ sa o svojho psa stará tak ako by sa mal, takisto ako sú na svete milióny ľudí ktorí svojich psov milujú..anitram, ani ja si nemôžwem pomôcť, mne tiež z toho prvého príspevku priam kričalo yorki fuuuuj a silky supeeeer ako si povedala...a to nehovorím preto že mám doma úžasného psa ktorý má náhodou názov plemena yorshir...keby som mala doma vlčiaka, ľúbila by som ho rovnako...a je mi to fakt ale fakt jedno že to plemeno je rozšírené :P howgh
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod Naty » 2. Apr 2006, 15:09

zuzu píše:Ja neviem, ale fakt neviem pochopiť prečo všetkým tak straaašne vadí že na svete je veľa yorkov...No povedzte, keby bolo takto rozšírené plemeno čo ja viem napríklad westík, aj naňho by ste vraveli to isté..to sa stavím...a keď už mám RÁd psy..tak je mi úplne fuk aká rasa je najobľúbenejšia..je mi jedno či na každom rohu stretávam weimarera alebo yorka..jednoducho tie psy miluijem všetky dohromady..a nevravte mi, že keď mám doma svojho miláčika, tak ho nemám radšej ako psy ktorého stretnem na ulici.... :!: prečo všetkých hádžete do jedného vreca? Veď nie každý majiteľ sa o svojho psa stará tak ako by sa mal, takisto ako sú na svete milióny ľudí ktorí svojich psov milujú..anitram, ani ja si nemôžwem pomôcť, mne tiež z toho prvého príspevku priam kričalo yorki fuuuuj a silky supeeeer ako si povedala...a to nehovorím preto že mám doma úžasného psa ktorý má náhodou názov plemena yorshir...keby som mala doma vlčiaka, ľúbila by som ho rovnako...a je mi to fakt ale fakt jedno že to plemeno je rozšírené :P howgh


Ak to mala byt narazka aj na mna, nepovedala som, ze nemam rada yorkov, lebo ich je vela. Myslela som to tak, ze mam radsej silky, aj preto, ze yorkov vidavam velmi casto a som rada, ked vidim, ze ma niekto aj menej zname plemeno ako napr. silky.
,,Life isn't about waiting the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain."
Obrázok užívateľa
Naty
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 17. Feb 2006, 21:04
Bydlisko: Hlohovec

Poslaťod zuzu » 2. Apr 2006, 15:11

Naty to nebola narážka na teba...to bola narážka na celú túto blbú a zbytočnú tému.. :roll:
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron