cvicak-treningy

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

cvicak-treningy

Poslaťod zuzka » 9. Jan 2006, 8:15

Ahojte,
mala anketa z okolia Bratislavy, ale aj mimo blavaci sa kludne mozu pripojit.Chcela by som vediet na ktory cvicak chodite s hafanom cvicit?Aky su tam cvicitelia a ako ste s nimi spokojny?Ci ste v nejakom klube?
zuzka
 

Poslaťod offca » 11. Jan 2006, 12:59

Doteraz som chodila v Senci, no ako novopresťahovanec sa chystam v BA na ostredky, no až s novym krpcom. So "staroušikom" sa tam budeme chodiť už len pozerať, možno trošku aj pocvičiť, no len minimalne.
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Mary » 20. Feb 2006, 10:23

ja chodim na kolibu.A som spokojna.
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod offca » 20. Feb 2006, 11:11

No a ja som Ostredky vypustila z mysle a od leta nás môžeš čakať na Kolibe s malym Staffbullom, príp starým argentincom 8)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod anitram » 20. Feb 2006, 11:31

offca a to co tak nahle?? nieco si sa dozvedela, alebo ako
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod offca » 20. Feb 2006, 11:47

len som sa bola informovať....a nepači sa mi cely ten system. ...Taky system, aky novodobo zavacza vela cvičakov...peniazocucačský :)
Koliba pracuje na starom princípe a to sa mi páči...že si tam človek može prisť zacvičiť sam kedy chce a nie je obmedzovany tym, že tam napr. cvičí niekto iny, prip. akurát nikto, no cvičak je zavrety, tak je zavrety a bodka.
Prečo? :)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod anitram » 20. Feb 2006, 13:53

len ma to tak zaujimalo. Lebo na ten ruzonovsky som chcela ist aj ja, ked som robila prieskum pred tromi rokmi, tak sme sa tam raz pozerali spoza plota a jeden cviciaci, tak nechutne nadvihol psika za voditko do luftu, ked neposluchal, ze som sa zhrozila a ten predcviciaci, to videl a nic nepovedal. Ale to bolo vtedy, kto vie ako teraz
Na kolibu na vtacnik som chodila, lenze som mala nevyblazneneho psika, co sa chcel stale hrat so psami, tak nam odlozenie nefungovalo a vzdy som dostala taku vetu, ze nie v psikovi je chyba, ale majitel je sprosty a to ked mi povedal pred vsetkymi a pritom nebral do uvahy, ze pes sa potreboval vyblaznit, po tyzdni v garsonke, a tych pociatocnych 30 minut nestacilo, tak som prestala. Ale inak v pohode aj cenovo
Teraz skusim na rusovskej hradzi, ze vraj tam je aj vycvik a kedze aj agility, snad to tam bude v pohode a ked ma to nezaujme, tak asi vtacnik, len je to dost daleko z petrzky. Vyhodou je, ze je to oplotene
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod Mary » 20. Feb 2006, 14:03

offca čo sa tyka tych penazi maš pravdu, niesu to zdierači...takže budeš dalši člen kynologického klubu Vtáčnik :wink:
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod offca » 20. Feb 2006, 14:23

Hej, hej, už sa tešim...mi chyba take to cvičakovske vyblaznovacie sa nedelne rano :lol:
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod sylva » 22. Feb 2006, 12:27

Ak Váš prieskum spočíva v preskúmaní cenníka a pozorovania spoza plota, kde a ako priškrtia psa, tak pochybujem, že nájdete ten správny.
sylva
 

Poslaťod anitram » 22. Feb 2006, 12:40

vidim, ze je tu zas mudra poznamka, mila moja sylva, nedam si cvicit psa, kde cvicitiel dovoli take zaobchadzanie, prve co mal urobit, mu to zakazat a druhe co mal urobit, mu vysvetlit ako sa karha pes a tretie co mal urobit, povedat mu, ze ak pri vycviku pouzije nasilie, pes nebude reagovat tak, akoby reagoval, keby sa s nim cvicilo s radostou a formou hry, ja byt predcvicitelka a po informovani ako na psa, by mi to niekto spravil na cvicisku, by som dotycneho vyhodila!
A ak nevies poradit, radsej nevrtaj!!!! :x
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod offca » 22. Feb 2006, 12:50

Sylvi, "správnosť" je vec nestála, pre každého znamená niečo iné. Je to individualne a preto aj požiadavka na "správny" cvičák závisia od požiadaviek jednotlivca, čiže nie výhradne teba a požiadaviek, ktoré TY pokladáš za správne.

:wink:
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Hosť » 22. Feb 2006, 15:13

Milá (ý) anitram. Keď budeš Ty "predcvičiteľka" ako píšeš, potom si veru vyhadzuj koho chceš. Ja sa výcvikom psov nejaký ten rôčik živím, no i tak sa rada niečomu priučím. Ale podľa toho, čo píšeš, si v tejto oblasti troška mimo obraz.
To offca - správnosť vo všeobecnosti je možno vec relatívna. Netrvrdím, že moje požiadavky na cvičák sa musia zhodovať s požiadavkami väčšiny. Ale dovolím si predpokladať, že pokiaľ hovoríme o cvičákoch, tak klient bude spokojný, keď bude jeho pes po ukončení kurzu vycvičený podľa jeho predstáv. A ak k tomu môžem dodať aj to, že po rokoch praxe si nespomínam na jediného nespokojného klienta a z väčšiny našich klientov sa stali naši priatelia, s ktorými udržiavame stále kontakty pri spoločných venčeniach, či iných neformálnych stretnutiach, myslím, že naše priority i spôsob výcviku sú pravdepodobne v poriadku.
Hosť
 

Poslaťod sylva » 22. Feb 2006, 15:15

Prepáčte, zabudla som sa prihlásiť. Nechcela som byť anonymná.
Sylva
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod offca » 22. Feb 2006, 15:29

Myslim si, že i pri braní do úvahy rôznych priorít sa dá dosiahnuť rovnaký záver, a teda vycvičený pes..o čo vlastne na cvičákoch ide.
Človek sa riadi podľa určitých priorít.
Nikto sa nezmienoval o tom, že tieto spomenuté cvičáky užívajú nejaké až nevyhovujúce praktiky. LENŽE pri výbere a rozhodovani sa prvotne človek nevidí do diania natoľko, ako niekolkoročný člen, preto túto stránku nemôže brať do úvahy.
Preto pristupuje na iné, hoci nie až v takej miere dôležité, no pre nho samého ešte dosť závažné kritériá, akými hlavne v našej krajine sú finančné podmienky, prvotný dojem a pod.

Neviem, ktoré cvičisko ty navštevuješ, no týmito prispevkami sa priamo nezhadzuje ani jedno. Sú to všeobecne známe, nie tajné záežitosti, takže prečo si nevytvoriť na ne mienku a podľa toho postupovať ďalej?

Ja osobne by som tiež nedala dopustiť na "domovský" cvičák, hoc by bol neviem ako drahý, pokial s ním mám spojené krásne zážitky, je mi to jedno.
ALE pokial si človek vyberá nanovo, preč všetky uvahy, nebudem dopovať ludí, ktorí chcú zarobiť na inštitúcii (cvičáku) a berú ho ako inštitúciu, ked viem, že na iných miestach a iných cvičiskách sa zakladajú na dobrých vzťahoch a zážitkoch.

Že peniaze kazia charakter je všeobecne známe.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

cron