O výkupe šteniatok ...

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod Mary » 18. Okt 2005, 19:59

výkup šteniatok,.....mam z toho husiu kožu,už ako to znie...
Rozmyšlala som že či dam moju fenku niekedy pripustiť,ale to iba v tom pripade že by som mala zajednanich kupcov(milovnikov psov),ktori by mali važny zaujem,ale musela by som sa s nimi niekedy stretavať.To radšej by som ju nedala pripustiť,ako keby som nevedela že komu male poputuju.
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Lenica » 19. Okt 2005, 13:16

Presne tak, ako Maja píše. To nie o čom. Mám pocit, že ten človek, čo písal tento príspevok je naštvaný iba preto, že dostal menej prachov. Tak mu treba. A nakoniec to úbohe šteňa aj tak skončilo v tom výkupe. Fuj s takými "ľuďmi".
Obrázok užívateľa
Lenica
 
Príspevky: 59
Registrovaný: 8. Sep 2005, 8:50

Poslaťod Kamenčíková Alexandra » 28. Nov 2005, 12:45

Ako mozete niečo také urobit??!!! Ja mám chovatelskú stanicu, ale ak viem, že má niekto na predaj šteniatka aj bez PP , snažim sa mu pomoct s predajom. Doteraz sa to vždy podarilo. Aj ked to trvalo trosku dlhšie, vždy sa nájde nejaká dobrá a starostlivá náruč, ktorá si psíka osvojí. Jedna známa mala 6 šteniatok kavalierov bez PP. Všetko samé psíky. A záujemci len na sučky. A čo mala urobit? - zbavit sa ich do výkupu? Nie, neurobila to. Zavolala mi, poprosila ma , či jej nepomožem s predajom...Aj ked posledné šteniatko predávala vo veku 6 mes. za cenu dá sa povedat symbolickú /3.tis/, bola rada že sme im našli milujúcich páničkov...Niekedy sa fakt oplatí počkat- nepozerat len na hmotný zisk...Ved tie šteniatka odchovala doslova vlastnými rukami, pretože sučka jej rodila cisarákom, a tie 2 týž. prežívala taký strach o tie maličké, že by sa ich nevedela len tak zbavit do výkupu, kde by nemala ani tušenie ako sa im darí--tak ako každý jeden serozny chovatel...!!!
Takže len tolko ---Vážení pán množtelia !!!
Obrázok užívateľa
Kamenčíková Alexandra
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 3. Nov 2005, 15:27
Bydlisko: Hlohovec

Poslaťod ankous » 29. Nov 2005, 0:22

Kamenčíková Alexandra píše:Ako mozete niečo také urobit??!!! .... ako sa im darí--tak ako každý jeden serozny chovatel...!!!
Takže len tolko ---Vážení pán množtelia !!!


Vazena mnozitelka, ty vies o vsetkych stenatach ktore sa narodili v tvojej CHS ? Tak to asi sotva, ledaze iba o tych co sa aj ukazu na vystave alebo ich mas niekde pod nosom alebo v jeho okoli.

Jednu vec si zapamätaj : tzv.priekupnik ti nikdy neda tolko kolko ozaj to stena ma hodnotu ,,, vacsina znich sa specializuje na zahranicie. Nie kazdy chovatel bude drzat stena trebars do 6tich mesiacov. Stena predsa sa potrebuje socializovat a spoznavat svoju novu rodinu vcas a nie vo veku ked si uz na nieco zvyklo a zrazu baaaaaaac je tu nove prostredie a psik je nestastny.

Dobre ruky? A to prosim ta ako zistis? Das psika na nejaky cas skusobne a ked sa mu nebude darit tak ho vezmes spät?
Nemas nikde istotu. Stretla som sa aj s takymi ludmi, ze napr. kupili stena a predali ho este za dvakrat tolko do zahranicia. Na chovatelovi otazku odpovedali : mysleli sme si ze na dedine mu bude lepsie tak je u babky. Chovatel to zhltol a bolo to.
Ja sa tiez budem snazit umiestnit co najlepsie nase steniatka ale nikde nemas zaruku. Potvrdilo sa mi vsak , ze zatial najlepsia istota je vysoka cena stenata. Ak niekto da 40 -50 baby za spickoveho psa s PP tak sa onho bude aj starat.
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 119
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

téma výkup

Poslaťod Miťo1 » 6. Dec 2005, 23:12

:shock: Som prekvapeny, ze si vykup dovoli nieco taketo robit. Mojou pracou je sprostredkovanie steniatok do zahranicia, teda spolupracujem aj s vykupcami. Velakrat mozem vidiet, ako steniatka skoncia, pretoze som priamo pri predaji konecnej osobe. Vidim, aki ludia si steniatka kupuju a aku radost z nich maju. Co vsak s nimi urobia potom, to nik z nas nevie, tak isto ako ked predate psika dakomu na slovensku. Poznam viacerych serioznych vykupcov, pretoze len s takymi spolupracujem a viem, ze so steniatkami zaobchadzaju ako s babatkami. Nemajte strach z vykupu, ale vyberajte si! Mate tu moznost.
P.S. Ved my z toho zijeme a keby sme predavali steniatka v zlom fyzickom a psychickom stave, stratime nasich zakaznikov...
Miťo1
 

Poslaťod Hosť » 7. Dec 2005, 16:17

no to vieš miťo ludia v západných krajinách majú záujem o slovenských bastardov. No to iste, to si hovor tomu čo seno žere!
Hosť
 

Poslaťod ankous » 7. Dec 2005, 22:38

Anonymous píše:no to vieš miťo ludia v západných krajinách majú záujem o slovenských bastardov. No to iste, to si hovor tomu čo seno žere!

Myslim, ze nemas pravo urazat, uz len preto, ze nie si schopny/a/ si napisat riadne meno. Si zbabelec co sa skryva pod uz trapny nick. :lol: :shock: :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :P :lol: :lol: :lol:

Ja nie som proti "sprostredkovatelom" :P . Ved kolko krat sa chovatel dostane do uzkych a nevie predat steniatka , nakoniec skoncia v rukach ktore vlastne ani nechceli psa a dokonca pod cenu. Radsej nech niekto sprostredkuje obchod a vsetci budu spokojni. Ved u nas zacinaju posobit aj ludia ktori sa zaoberaju importom steniat. Jednoducho obchod sa rozrasta a myslim ze seriozny " sprostredkovatelia " sa vzdy najdu. Stale plati : Ver ale prever :!:
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 119
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod Hosť » 8. Dec 2005, 14:02

ankous asi si nevidel/a ako skončia týto psy. Ja som tú možnosť mal a neprajem ti to. Už by si sa na výkupcu ani len nepozrela :!:
Hosť
 

Poslaťod Janyk » 8. Dec 2005, 17:38

Ja by som jej to naopak prial,aby si uvedomila,čoho je zástancom :evil: . Ale možno by jej to ani nevadilo,keď tak pozerám,aká je arogantná v ostatných príspevkoch :roll:
Janyk
 

Poslaťod Hosť » 8. Dec 2005, 21:25

Ja by som jej to naopak prial,aby si uvedomila,čoho je zástancom . Ale možno by jej to ani nevadilo,keď tak pozerám,aká je arogantná v ostatných príspevkoch


janyk si môj človek konečne niekto s normálnym názorom. A niekto kto vie čo píše a nie ako ankous ktorý/á len tlápa a jej príspevky sú bez myšlienok. :idea:
Hosť
 

Poslaťod Miriam » 8. Dec 2005, 22:47

Ono rovnaký názor na výkup šteniat má veľa ľudí (viď i tu niektoré predchádzajúce príspevky),ja sa napr.tiež stotožňujem s príspevkom Majky,ale naťahovať sa tu s niekym ako je ankous nemám chuť.Ja záujemcov o svoj odchov poriadne vyberám a som v kontakte so všetkými,pritom nie sú len "za rohom".Ak má človek záujem,dá sa to,ak je niekomu jedno,kam sa šteňa dostane a ako sa bude mať,výhovorky prečo predá do výkupu si nájde vždy.Treba si vyberať správnu cestu,nie ľahšiu :(
Miriam
 

Poslaťod ankous » 12. Dec 2005, 0:10

Janyk píše:Ja by som jej to naopak prial,aby si uvedomila,čoho je zástancom :evil: . Ale možno by jej to ani nevadilo,keď tak pozerám,aká je arogantná v ostatných príspevkoch :roll:


Mysliet si mozes o mne cokolvek. Aj ked velmi odvazne lebo ma vobec nepoznas a pocitac vela znesie :wink: .
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 119
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod ankous » 12. Dec 2005, 0:30

Anonymous píše:
Ja by som jej to naopak prial,aby si uvedomila,čoho je zástancom . Ale možno by jej to ani nevadilo,keď tak pozerám,aká je arogantná v ostatných príspevkoch


Ja ked som niecoho zastancom tak len toho, aby moje deti mali vsetko co potrebuju, aby sme takto kompletnou rodinou ostali este najmenej 100 rokov a aby moje psy boli milovane ostatnymi clenmi rodiny tak ako ja ich milujem.

janyk si môj človek konečne niekto s normálnym názorom. A niekto kto vie čo píše a nie ako ankous ktorý/á len tlápa a jej príspevky sú bez myšlienok. :idea:


Ked tu niekto pise bez myslienok tak si to ty .
Opakujem to este raz /a na posledy/ - neodcudzujem ludi ktori prevadzkuju vykup psov. Zazila som ako stenata yorkov boli predane
cez priekupnika do madarska a viac ako polovica sa objavili na vystavach vo vynikajucej forme. Ved napriklad aj medzi chovatelmi su aj tzv. " chovatelia ". Taky tí mnozitelia pre prachy. Mozem dufat, ze vy medzi nich nepatrite ? :twisted:
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 119
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod Janyk » 16. Dec 2005, 18:03

Škoda Ankous,kedysi si mi bola sympatická,ale čím ďalej čítam tvoje príspevky na rôznych fórach,je to čím ďalej horšie.Neviem,prečo skoro po všetkých skáčeš,zastávaš sa chovateľov,čo to robia pre peniaze a slušných chovateľov nazývaš množiteľmi.Máš pravdu v jednom,že počítač veľa znesie.
Janyk
 

Poslaťod Hosť » 17. Dec 2005, 20:56

ale janyk ona ešte ani nepochopila o čom je reč! To by musela mať najprv také IQ aby si dobre prečítala načo narážame. :(
Hosť
 

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 16 hostia

cron